Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MIUI 1.04.15 εδώ!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες για μπαταρια τι εχετε να προτεινετε ? το κινητο το εχω παρει μεταχειρισμενο (3 μηνων) οποτε δεν ξερω τι χρηση του εχει κανει ο προηγουμενος οποτε σκεφτομαι να αγορασω την original ή καποια mugen .

 

Αξιζει καποια μπαταρια περα απο την γνησια ή δεν θα δω διαφορα. Δεν λεω για κινεζικη αλλα γιακαποια γνωστης εταιρειας.

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να έπαθε φιλε μου η μπαταρία σε 3 μήνες? Από αυτά που διαβάζω βλέπω πως ούτως η άλλος έχει πρόβλημα με την μπαταρία.... Η γνώμη μου είναι να το κρατήσεις ως έχει και να μν πετάς τα λεφτά σου... :)
Link to comment
Share on other sites

παιδες για μπαταρια τι εχετε να προτεινετε ? το κινητο το εχω παρει μεταχειρισμενο (3 μηνων) οποτε δεν ξερω τι χρηση του εχει κανει ο προηγουμενος οποτε σκεφτομαι να αγορασω την original ή καποια mugen .

 

Αξιζει καποια μπαταρια περα απο την γνησια ή δεν θα δω διαφορα. Δεν λεω για κινεζικη αλλα γιακαποια γνωστης εταιρειας.

 

αμα σου κραταει η μπαταρια πανω κατω μια μερα η και λιγοτερο

με data/wifi on τοτε ειναι μια χαρα....:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εαν αναβαθμιστει το κινητο σε 2.3 χανονται ολα τα εγκατεστημενα προγραμματα και οι ρυθμισεις?

 

Γινε πιο συγκεκριμενος. Με official OTA update οταν αυτο ερθει, η περνώντας μια custom 2.3?

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να έπαθε φιλε μου η μπαταρία σε 3 μήνες? Από αυτά που διαβάζω βλέπω πως ούτως η άλλος έχει πρόβλημα με την μπαταρία.... Η γνώμη μου είναι να το κρατήσεις ως έχει και να μν πετάς τα λεφτά σου... :)

 

+απειρο...σε 3 μηνες η μπαταρια ειναι brand new στα ντουζενια της

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εαν αναβαθμιστει το κινητο σε 2.3 χανονται ολα τα εγκατεστημενα προγραμματα και οι ρυθμισεις?

 

Ας έρθει η rom και βλέπουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλημερα στο νημα,οπου πολυ συντομα θα ανηκω κι εγω,μεγαλη εβδομαδα το περιμενω.Ας ξεκινησω με τα πρωταρχικα και μετα εδω ειμαστε με πολυ διαβασμα φυσικα.

 

1)Ποσες ωρες να το φορτισω?

2)μεταφορα επαφων απο blackstone στο desire HD.

3)Απενεργοποιηση data connection για να μη μου ερ8ει λογαριασμος 400ευρω...

 

Σας ευχαριστω και καλως σας βρηκα!

Θοδωρος

Link to comment
Share on other sites

1)Ποσες ωρες να το φορτισω?

2)μεταφορα επαφων απο blackstone στο desire HD.

3)Απενεργοποιηση data connection για να μη μου ερ8ει λογαριασμος 400ευρω..

 

Καλημερα και καλως ηρθες...;)

1)Αν και δε χρειαζονται ειδικη μεταχειρηση οι συγκεκριμενες μπαταριες, καλο ειναι να του κανεις 2-3 πληρεις φορτισεις.Στη συνεχεια συντηριτικα μπορεις να κανεις μια πληρη φορτιση απο 15%-20% 2-3 φορες την εβδομαδα.

2)Για την εξαγωγη τους απο τη συγκεκριμενη συσκευη θα σε γελασω.Γενικα εξαγεις σε v-card και τις εισαγεις σε google account (gmail) κι ετσι συγχρονιζονται αυτοματα.Ειναι ο καλυτερος τροπος...

3)Φυσικα και υπαρχει τροπος μεσω πολλων widjets που υπαρχουν free στο market αλλα και μεσω stock επιλογων...Επισης υπαρχουν και πολυ χρησιμα apps οπου παρακολουθεις το διαθεσιμο υπολοιπο σου σε mb ανα πασα στιγμη(3g watchdog).)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γινε πιο συγκεκριμενος. Με official OTA update οταν αυτο ερθει, η περνώντας μια custom 2.3?
μιλαω γενικα ,και παντα για OTA official αναβαθμιση rom.πρεπει να ξαναστηθει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

μιλαω γενικα ,και παντα για OTA official αναβαθμιση rom.πρεπει να ξαναστηθει το κινητο?

 

Oχι φιλε μου.Συνηθως (για να μη γινομαι και απολυτος) τα data σου διατηρουνται οπως εχουν...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

πολυ φιλος μου και ελληνας δουελευει στη βοντα στο λονδινο τους ηρθε λοιπον 1 κομματι sensation για ιδια χρηση και για γνωριμια και μου ειπε:

η μπαταρια δεν εδειξε κατι διαφορετικο το πηρε σπιτι και αρχισε να το λιωνει του κρατησε 8 ωρες

το sense 3 πολυ καλο οχι κατι εντελως διαφορετικο που θακανει το μπαμ αλλα καλυτερο απο την υπαρχουσα εκδοση του dhd

η καμερα (ΜΠΡΟΣΤΑ)δεν δουλεψε σε βιντεοκληση μονο στο fring

η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη αν και του φανηκε οτι ο dhd ειναι πιο συμπαγες

γενικα του αρεσε πολυ βεβαια ο διπυρηνος ιναι γρηγορος αλλα σε αυτον που ερχεται απο το dhd δεν του φανηκε τεραστια διαφορα.μου ειπε τελος οτι εκεινος θα περιμενει το evo και μετα θα αλλαξει το dhd.To sensation το θεωρησε γεφυρα αναμεσα στο dhd και στο evo.Αυτα βεβαια ειναι αξιολογηση απο εναν χρηστη α μπερασματα δικα σας

το βαζω και εδω για τους κατοχους dhd

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

πολυ φιλος μου και ελληνας δουελευει στη βοντα στο λονδινο τους ηρθε λοιπον 1 κομματι sensation για ιδια χρηση και για γνωριμια και μου ειπε:

η μπαταρια δεν εδειξε κατι διαφορετικο το πηρε σπιτι και αρχισε να το λιωνει του κρατησε 8 ωρες

το sense 3 πολυ καλο οχι κατι εντελως διαφορετικο που θακανει το μπαμ αλλα καλυτερο απο την υπαρχουσα εκδοση του dhd

η καμερα (ΜΠΡΟΣΤΑ)δεν δουλεψε σε βιντεοκληση μονο στο fring

η ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη αν και του φανηκε οτι ο dhd ειναι πιο συμπαγες

γενικα του αρεσε πολυ βεβαια ο διπυρηνος ιναι γρηγορος αλλα σε αυτον που ερχεται απο το dhd δεν του φανηκε τεραστια διαφορα.μου ειπε τελος οτι εκεινος θα περιμενει το evo και μετα θα αλλαξει το dhd.To sensation το θεωρησε γεφυρα αναμεσα στο dhd και στο evo.Αυτα βεβαια ειναι αξιολογηση απο εναν χρηστη α μπερασματα δικα σας

το βαζω και εδω για τους κατοχους dhd

 

Καταρχην ευχαριστουμε για το report...;)

Το sense3 ειναι πολυ εντυπωσιακο οπως το ειδα στο HD μου και υπαρχουν καποια πολυ ομορφα χαρακτηριστικα που σιγουρα το αναβαθμιζουν οπως το lock screen και η δυνατοτητα με το συνδιασμο power button+menu να τραβας φωτο η screenshots αλλα και τα διαφορετικα widgets...

Ο 2πυρινος σιγουρα δε φαινεται στο scrolling του μενου αλλα στη ταχυτητα των διαφορων apps οπως pdf αρχεια,παιχνιδια 3d,gps,browser κτλ.Στα υπολοιπα δε θα δει καποιος διαφορα απο το HD.Για τη μπαταρια το περιμενα να σου πω την αληθεια...Αχ,αυτη η HTC....

Η οθονη πως του φανηκε σε σχεση με το DHD μιας και εχει περισσοτερη αναλυση;

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)Ποσες ωρες να το φορτισω?

2)μεταφορα επαφων απο blackstone στο desire HD.

3)Απενεργοποιηση data connection για να μη μου ερ8ει λογαριασμος 400ευρω...

 

1) Μέχρι να γεμίσει. Μετά παίζεις κανονικά.

2) Αν έχεις συγχρονίσει συσκευή και outlook, στο net θα βρεις πολλούς οδηγούς για μεταφορά των επαφών από outlook στο gmail. Μετά είναι απλά τα πράγματα με έναν συγχρονισμό της συσκευής με τον gmail λογαριασμό σου.

3) Όταν το πάρεις σε κατευθύνουμε στο σχετικό path.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστουμε για το report...;)

Το sense3 ειναι πολυ εντυπωσιακο οπως το ειδα στο HD μου και υπαρχουν καποια πολυ ομορφα χαρακτηριστικα που σιγουρα το αναβαθμιζουν οπως το lock screen και η δυνατοτητα με το συνδιασμο power button+menu να τραβας φωτο η screenshots αλλα και τα διαφορετικα widgets...

Ο 2πυρινος σιγουρα δε φαινεται στο scrolling του μενου αλλα στη ταχυτητα των διαφορων apps οπως pdf αρχεια,παιχνιδια 3d,gps,browser κτλ.Στα υπολοιπα δε θα δει καποιος διαφορα απο το HD.Για τη μπαταρια το περιμενα να σου πω την αληθεια...Αχ,αυτη η HTC....

Η οθονη πως του φανηκε σε σχεση με το DHD μιας και εχει περισσοτερη αναλυση;

δεν μου ειπε κατι για την οθονη θα ρωτησω ομως

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστουμε για το report...;)

Το sense3 ειναι πολυ εντυπωσιακο οπως το ειδα στο HD μου και υπαρχουν καποια πολυ ομορφα χαρακτηριστικα που σιγουρα το αναβαθμιζουν οπως το lock screen και η δυνατοτητα με το συνδιασμο power button+menu να τραβας φωτο η screenshots αλλα και τα διαφορετικα widgets...

Ο 2πυρινος σιγουρα δε φαινεται στο scrolling του μενου αλλα στη ταχυτητα των διαφορων apps οπως pdf αρχεια,παιχνιδια 3d,gps,browser κτλ.Στα υπολοιπα δε θα δει καποιος διαφορα απο το HD.Για τη μπαταρια το περιμενα να σου πω την αληθεια...Αχ,αυτη η HTC....

Η οθονη πως του φανηκε σε σχεση με το DHD μιας και εχει περισσοτερη αναλυση;

Με βαση τα χαρακτηριστικα του sensation και με βαση αυτα που εγραψε ο φιλος για το νεο κινητο της HTC ησυχασα καθοτι αντεχει για τα καλα το θε'ι'κο DHD και μαλιστα οταν θα φορεσει και την official 2.3 θα ειναι μεχρι το καλοκαιρι τουλαχιστον στις επαλξεις!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με βαση τα χαρακτηριστικα του sensation και με βαση αυτα που εγραψε ο φιλος για το νεο κινητο της HTC ησυχασα καθοτι αντεχει για τα καλα το θε'ι'κο DHD και μαλιστα οταν θα φορεσει και την official 2.3 θα ειναι μεχρι το καλοκαιρι τουλαχιστον στις επαλξεις!!! :)

 

είναι πρώτο στις πωλήσεις στην αγορά των smartphones εδώ και έξιεβδομάδες... ;-) ;-)

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.04.15 εδώ!

 

το site δεν δουλευει φινν το εκλεισαν?υπαρχει πουθενα αλλου να κατεβασουμε την ρομ και τα ελληνικα σου?

ευχαριστω :)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

το site δεν δουλευει φινν το εκλεισαν?υπαρχει πουθενα αλλου να κατεβασουμε την ρομ και τα ελληνικα σου?

ευχαριστω :)

 

ROM:http://bit.ly/huxOzL

Greek pack #4: http://www.multiupload.com/VJBUXYHT0F

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νέo ClockworkMod Recovery 3.0.2.5 στο Rom Manager, για όσους δε το γνωρίζουν τα τέσσερα κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης πλέον δουλεύουν σαν πάνω, κάτω, πίσω και enter. Eπίσης πρέπει να φορτίζει το κινητό κλειστό, χωρίς να μπαίνει σε recovery αλλα δε το δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Νέo ClockworkMod Recovery 3.0.2.5 στο Rom Manager, για όσους δε το γνωρίζουν τα τέσσερα κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης πλέον δουλεύουν σαν πάνω, κάτω, πίσω και enter. Eπίσης πρέπει να φορτίζει το κινητό κλειστό, χωρίς να μπαίνει σε recovery αλλα δε το δοκίμασα.

 

Εγώ φοράω την 3.0.2.4.r1

 

Αν και δεν συνάντησα προβλήματα, σε κάποιους δεν έκανε power off αλλά reboot.

 

Έχουμε κανα link με changelog να δούμε τι διαφορετικό έχει η 3.0.2.5 με την 3.0.2.4.r1?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω την 3.0.2.4.r1

 

Αν και δεν συνάντησα προβλήματα, σε κάποιους δεν έκανε power off αλλά reboot.

 

Έχουμε κανα link με changelog να δούμε τι διαφορετικό έχει η 3.0.2.5 με την 3.0.2.4.r1?

 

To πρόβλημα που αναφέρεις δεν έχει να κάνει με το recovery αλλα με την αλλαγή της ώρας και κάποιο bug, προσωπικά ποτέ δε το αντιμετώπισα.

 

Changelog εδω

 

https://github.com/CyanogenMod/android_bootable_recovery/commits/gingerbread

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας! Πως θα κανω τα συμβαντα απο το ημερολογιο να μενουν μονιμα στην κεντρικη οθονη; σε ενα tytn2 που ειχα τα οριζα σαν ραντεβου κ τα εβλεπα ολη μερα. Υπαρχει καποιο προγραμα απο το market;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας! Πως θα κανω τα συμβαντα απο το ημερολογιο να μενουν μονιμα στην κεντρικη οθονη; σε ενα tytn2 που ειχα τα οριζα σαν ραντεβου κ τα εβλεπα ολη μερα. Υπαρχει καποιο προγραμα απο το market;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Yπάρχει το widget του ημερολογίου htc, το δεύτερο και το τρίτο είναι η ατζέντα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...