Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε από εδώ http://dl.dropbox.com/u/14913717/MiuiCamera.apk το apk και βάλτο στο folder /system/app .Πάτα συνεχόμενα επάνω του και κάνε edit permissions. Πρέπει να έχει τικ όλη η πρώτη αριστερη στήλη και από τη μεσαία μόνο το πρώτο επάνω κουτάκι.

 

Έπειτα βρες σον ίδιο φάκελο τη Camera.apk και κάνε μετονομασία σε camera.apk.bak

 

Κάνε reboot το κινητό και λογικά είσαι έτοιμος.Στο app drawer θα βρεις τη miui camera

 

Ok μόνο μια ερώτηση:

 

Έχει κάποια γνωστά bug ή οποιοδήποτε άλλο περιορισμό?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok μόνο μια ερώτηση:

 

Έχει κάποια γνωστά bug ή οποιοδήποτε άλλο περιορισμό?

 

Κοίτα εγώ μια χαρά τη βρήκα και μάλιστα έχει και zoom.Αν δεν σου αρέσει το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πάς στο /system/app και να πατήσεις συνεχόμενα επάνω της και delete και να μετονομάσεις τη camera.apk.bak σε camera.apk και μετά reboot

 

 

Σημ το /system πρέπει να είναι r/w και όχι r/o

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

MIUI 1.4.8 Greek εδώ!

 

μολις την περασα :happy:

μεχρι στιγμης ολα ειναι οκ κανενα προβλημα...απλα υπεροχη:D

θα την δοκιμασω και αλλο κ θα ερθω με λεπτομεριες.

ευχαριστω πολυ φινν:up:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για το AOSP αλλά για τα Cyanogen resources. Δεν δέχομαι οτι το team Cyanogen είναι απλά μάγειρες και όχι devs.

Επίσης νομίζω οτι δεν αμφισβητεί κανείς οτι η UD βασίζεται σε Cyanogen resources (έχει γίνει ο σχετικός ντόρος και στο παρελθόν σε κάμποσα forum στον διαδίκτυο).

 

ΥΓ: Όσο για τον koush.. διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά δεν δουλεύει επάνω στο Cyanogenmod?

 

Συμφωνώ αλλα το θέμα είναι ποιός ασχολείται με DHD, ο Koush αν δε κάνω λάθος ασχολείται με Desire και o kernel του έχει αλλάξει τη συσκευή.

 

Κατέβασε από εδώ http://dl.dropbox.com/u/14913717/MiuiCamera.apk το apk και βάλτο στο folder /system/app .Πάτα συνεχόμενα επάνω του και κάνε edit permissions. Πρέπει να έχει τικ όλη η πρώτη αριστερη στήλη και από τη μεσαία μόνο το πρώτο επάνω κουτάκι.

 

Έπειτα βρες σον ίδιο φάκελο τη Camera.apk και κάνε μετονομασία σε camera.apk.bak

 

Κάνε reboot το κινητό και λογικά είσαι έτοιμος.Στο app drawer θα βρεις τη miui camera

 

Δε χρειάζεται να αντικαταστήσεις το Camera.apk μπορείς να έχεις και τις δύο εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Εχω κατεβασει το market enabler αλλα εχω χαθει δεν ξερω τι να κανω αν μπορει καποιος να με βοηθησει με τα βηματα(ειμαι ροοτ και ολα)

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22578

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καμμια θηκουλα σε μαυρο χρωμα για το πισω μερος ? καμμια προταση ?

 

Εχω ψιλοερωτευτει αυτη :

http://www.mobilefun.co.uk/otterbox-for-htc-desire-hd-commuter-series-p26560.htm

 

αλλα λιγο ακριβη ρε γμτ.....33 ευρω στο Ελλαντα

 

Την έχω πάρει εγώ και τα σπάει. Στο πακέτο είχε και screen protector μαζί. Δεν είναι απλή σιλικόνη αλλά έχει και ένα πλαστικό κάλυμμα να περνάει από πάνω για περισσότερη σταθερότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την έχω πάρει εγώ και τα σπάει. Στο πακέτο είχε και screen protector μαζί. Δεν είναι απλή σιλικόνη αλλά έχει και ένα πλαστικό κάλυμμα να περνάει από πάνω για περισσότερη σταθερότητα.

 

Με το GPS πως τα πάει με αυτή τη θήκη;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το GPS πως τα πάει με αυτή τη θήκη;

 

Mε την Revolution 3.2 που είχα τόσο καιρό λόκαρε σε δευτερόλεπτα. Η 3.3 δε μου έκανε lock με τπτ. Αύριο πρωί θα δω την CM7 και θα σας πω.

 

Εdit: Ξεπάγιασα στο μπαλκόνι αλλά πιάνει σήμα στα 20 δευτερόλεπτα. Γρήγορα για τόσες πολυκατοικίες που χω γύρω.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως βρίσκω δύσκολο έως απίθανο να μην επηρεάζουν οι θήκες αυτές την ασύρματη επικοινωνία, σε μικρό έως μεγαλύτερο βαθμό. Γι αυτό και προσωπικά δεν τις προτιμώ...
Link to comment
Share on other sites

γεία σας παιδία θα ήθελα μια βοήθεια με το htc sense ενώ συνδέομε κανονικά επιλέγοντας χώρα την ελλάδα δεν μου βγάζει απο πάνω την μπάρα εργαλείων αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. ευχαριστώ!!
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως βρίσκω δύσκολο έως απίθανο να μην επηρεάζουν οι θήκες αυτές την ασύρματη επικοινωνία, σε μικρό έως μεγαλύτερο βαθμό. Γι αυτό και προσωπικά δεν τις προτιμώ...

 

Δεν ειναι ολες το ιδιο

πχ εχω παρει την s-curve , ωραια θηκη αλλα gps πιανει σημα 1 χλμ αφοτου ξεκινησω με το αυτοκινητο.

Απο την αλλη , με αυτη εδω

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110660565857&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1417wt_93

 

βρισκει σε δευτερολεπτα , ισως λογω του οτι ειναι μερικως διαφανης, ισως επειδη το υλικο της ειναι πιο λεπτο απο της s-curve.

Παντως το gps βρισκεται στη μερια του φλας , επανω αριστερα οπως κοιτας το πισω μερος της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δε χρειάζεται να αντικαταστήσεις το Camera.apk μπορείς να έχεις και τις δύο εφαρμογές.

 

Καλημέρα.Πώς το κάνεις αυτό Σπύρο?

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντως βρίσκω δύσκολο έως απίθανο να μην επηρεάζουν οι θήκες αυτές την ασύρματη επικοινωνία, σε μικρό έως μεγαλύτερο βαθμό. Γι αυτό και προσωπικά δεν τις προτιμώ...

 

Γι' αυτό κι εγώ έχω πάρει την επίσημη TPU που έχει άνοιγμα στις κεραίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία την βρήκα και στην Ελλάδα με 15 ευρώ. Να σε ρωτήσω κάτι. Με το GPS έχεις πρόβλημα όταν το κινητό είναι στην θήκη ή και με το wifi ;

Τα πλήκτρα πατιούνται εύκολα ;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία την βρήκα και στην Ελλάδα με 15 ευρώ. Να σε ρωτήσω κάτι. Με το GPS έχεις πρόβλημα όταν το κινητό είναι στην θήκη ή και με το wifi ;

Τα πλήκτρα πατιούνται εύκολα ;

 

Απο τη στιγμη που ειναι ακαλυπτο πισω δεν υπαρχει θεμα με τα ''σηματα''...

Επισης απ οτι μπορω να δω το power button ειναι ακαλυπτο και αυτο κι ετσι δε τιθεται θεμα για το πατημα του...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωραία..μου την στέλνει σήμερα. Σε μαύρο χρώμα όμως δεν θα ήταν καλύτερα ;. Η λες και αυτό να το επηρεάζει το κινητό ;. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που ειναι ακαλυπτο πισω δεν υπαρχει θεμα με τα ''σηματα''...

Επισης απ οτι μπορω να δω το power button ειναι ακαλυπτο και αυτο κι ετσι δε τιθεται θεμα για το πατημα του...;)

 

Ακριβώς. Η θήκη είναι κορυφή. Όλα είναι άμεσα προσβάσιμα και λειτουργικά. ;)

 

Ωραία..μου την στέλνει σήμερα. Σε μαύρο χρώμα όμως δεν θα ήταν καλύτερα ;. Η λες και αυτό να το επηρεάζει το κινητό ;. :lol:

 

Μα μόνο σε μαύρο βγαίνει. Ποια κοιτάς (δώσε link).

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνικη μου επικοινωνια με htc με ενημερωσαν οτι το επισημο gingerbread για το desire hd θα ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα τελη Απριλιου με αρχες Μαιου. Εν αναμονη λοιπον οσοι το προτιμουν επισημως.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι απο εμας εχουμε cosmote ηρθε μια τελεια εφαρμογη!!!Πεταξτε watchdog κτλ και κατεβαστε το cosmote info απο το market!!!!Tα παντα-ολα και αναλυτικα!!!!!!!:D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνικη μου επικοινωνια με htc με ενημερωσαν οτι το επισημο gingerbread για το desire hd θα ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα τελη Απριλιου με αρχες Μαιου. Εν αναμονη λοιπον οσοι το προτιμουν επισημως.

 

Γεγονός είναι αυτό και δεν ισχύει μόνο για την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,την ειδα.Εχεις αλλαξει rom να δεις αν στο παρουσιαζει;;;;Εχει αναφερθει σε καποιες rom αυτο το προβλημα και ηταν issue της εκδοσης...Οταν θα περασεις τη stock για να το πας αντιπροσωπια θα το διαπιστωσεις καλυτερα...

 

Αλλα οπως θα ελεγε κι ο οδοντιατρος της παρεας μας,η htc (οπως ολες οι εταιριες), δε ποναει δοντακι-αλλαζει δοντακι!!Ενα σφραγισμα θα σου κανει ....;)

 

edit: Σπυρο ο MD'j is back...Αλλα πολυ ασχημα λογια λεγονται για τη παρτη του και δε μ αρεσει...

 

Δεν βελτιώθηκε ούτε με αλλαγή rom (1.32, της μαμάς του). Τσέκαρα κάποια άλλα htc dhd και εκεί δεν είδα κάτι παρόμοιο ( ο spyros βέβαια έγραψε ότι το εμφανίζει και σε αυτόν).Πήγα σήμερα service και η απάντηση του τεχνικού ήταν ότι το έχουν αυτές οι οθόνες, δεν εγγυάται ότι αν την αλλάξει δεν θα το παρουσιάσει και η νέα οθόνη και δεν δεχόταν να έρθει στο χώρο υποδοχής να μου μιλήσει!Να σας πώ την αλήθεια με χάλασε αυτή η συμπεριφορά.Θα μου πείτε είμαι περίεργος αλλά ένα σκασμό λεφτά κάνουν, δεν μπορώ να καταπιώ μια μετατόπιση στην οθόνη.Το άφησα να το κοιτάξουν και τους είπα ότι επιθυμώ αλλαγή οθόνης αν και είμαι σχεδόν βέβαιος για την απάντηση

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...