Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε οχι και καλος μαγειρας ο mdj

Κατα τη ταπεινη μου αποψη ο τυπος ειναι "βγαζω 10 και πετυχαινω μια να παιζει οπως πρεπει"

Καλο μαγειρα μπορεις να πεις πχ τον darkstone , o mdj ειναι μαγειρας εντυπωσιασμου με συνεχομενα release που τις περισσοτερες φορες κανουν τρυπα στο νερο.

Αυτα τουλαχιστον εκανε με το HD2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε οχι και καλος μαγειρας ο mdj

Κατα τη ταπεινη μου αποψη ο τυπος ειναι "βγαζω 10 και πετυχαινω μια να παιζει οπως πρεπει"

Καλο μαγειρα μπορεις να πεις πχ τον darkstone , o mdj ειναι μαγειρας εντυπωσιασμου με συνεχομενα release που τις περισσοτερες φορες κανουν τρυπα στο νερο.

Αυτα τουλαχιστον εκανε με το HD2

 

τώρα την δοκιμάζω. ο darkstone ποια ρομ φτιάχνει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, εχουμε κανενα νεο για την oficial 2.3??? ποτε θα γινει αυτο το update? μας κουρασε με την αναμονη η htc.. :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε περιήγηση στο ιντερνετ ή να παίζουμε παιχνίδια και ταυτόχρονα να προβάλλονται σε τηλεόραση; Αν ναι πως;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θα ηθελα να σας πω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το dhd μου.Οταν ειμαι συνδεδεμενος στο internet μεσω cosmote και ανοιγω το google maps,η θεση μου πανω στον χαρτη εχει πολυ μεγαλη αποκληση απο αυτη που βρισκομαι στην πραγματικοτητα.Με το παλιο desire δεν αντιμετωπισα ποτε καποιο παρομοιο προβλημα.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε περιήγηση στο ιντερνετ ή να παίζουμε παιχνίδια και ταυτόχρονα να προβάλλονται σε τηλεόραση; Αν ναι πως;

Ευχαριστώ.

 

Αν είχες HDMI out θα ήταν εύκολο. Τώρα όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θα ηθελα να σας πω ενα προβλημα που αντιμετωπιζω με το dhd μου.Οταν ειμαι συνδεδεμενος στο internet μεσω cosmote και ανοιγω το google maps,η θεση μου πανω στον χαρτη εχει πολυ μεγαλη αποκληση απο αυτη που βρισκομαι στην πραγματικοτητα.Με το παλιο desire δεν αντιμετωπισα ποτε καποιο παρομοιο προβλημα.Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει???

 

Έχει ανοιχτό το GPS; Με κλειστό το gps το gmaps ψάχνει μόνο μέσω του σήματος τηλεφωνίας και η απόκλισή του είναι πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να θυμισει καποιος πως μπαινουμε σε ενα κρυφο μενου; Θυμαμαι κατι σαν *#36...αλλα δε το θυμαμαι αναλυτικα.

Οκ, το βρηκα.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να θυμισει καποιος πως μπαινουμε σε ενα κρυφο μενου; Θυμαμαι κατι σαν *#36...αλλα δε το θυμαμαι αναλυτικα.

Οκ, το βρηκα.

 

Τι κάνει αυτό το menu?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα βοήθεια σε ένα πρόβλημα. έκανα wipe data με clockworkmod για να περάσω καινούρια rom και κατά λάθος πάτησα reboot. έκτοτε έχει κολλήσει στην άσπρη οθόνη με το λογότυπο HTC. καμιά γνώμη κανένας??

 

Edit: ακυρο παιδιά, τη βρήκα την άκρη..

Edited by Villis
Mην κάνεις συνεχόμενα post. Mπορείς να χρησιμοποιήσεις το κουμπί τροποποίηση εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να θυμισει καποιος πως μπαινουμε σε ενα κρυφο μενου; Θυμαμαι κατι σαν *#36...αλλα δε το θυμαμαι αναλυτικα.

Οκ, το βρηκα.

 

*#*#4636#*#* Αυτο πληκτρολογεις...Εχει διαφορα υπομενου με πληροφοριες του τηλεφωνου,μπαταριας,δικτυου κτλ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό το menu?

 

Οπως εγραψε και ο φιλος elthis ειναι ενα κρυφο μενου που εμφανιζεται πατωντας στο αριθμητικο πληκτρολογιο του τηλεφωνου : *#*#4636#*#*

Μεσα σε αυτο το μενου υπαρχουν υπομενου με πληροφοριες για τη μπαταρια, τη χρηση επεξεργαστη κτλ του τηλεφωνου.

 

 

Και κατι ευχαριστο για το HTCsense. Εχω καταργησει τον dolphin browser γιατι προσωπικα πιστευω οτι ο μαμισιος browser κανει οτι και ο αλλος και μαλιστα σε μερικα πραγματακια ειναι και πιο ευκολος. Απο τοτε που χρησιμοποιω μονο τον μαμισιο browser δουλευει ΑΨΟΓΑ το HTC hub, HTClikes και HTCsense!!!!! Το αναφερω μετα απο συνεχεις δοκιμες 20 ημερων οπου ποτε δε με προδωσαν πλεον οι συγκεκριμενες εφαρμογες. Αρα ηταν θεμα browser μαλλον. Επαναλαμβανμω μολις απεγκατεστησα τον dolphin και εμεινα μονο με τον μαμισιο (ενταξει εχω και τον opera) δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ευχαριστο για το HTCsense. Εχω καταργησει τον dolphin browser γιατι προσωπικα πιστευω οτι ο μαμισιος browser κανει οτι και ο αλλος και μαλιστα σε μερικα πραγματακια ειναι και πιο ευκολος. Απο τοτε που χρησιμοποιω μονο τον μαμισιο browser δουλευει ΑΨΟΓΑ το HTC hub, HTClikes και HTCsense!!!!! Το αναφερω μετα απο συνεχεις δοκιμες 20 ημερων οπου ποτε δε με προδωσαν πλεον οι συγκεκριμενες εφαρμογες. Αρα ηταν θεμα browser μαλλον. Επαναλαμβανμω μολις απεγκατεστησα τον dolphin και εμεινα μονο με τον μαμισιο (ενταξει εχω και τον opera) δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

 

Καλη η συμβουλη σου...;)

Να εχουμε μονο υποψη μας οτι ειναι battery killer ο λογαριασμος htcsense...

Επισης ο stock browser ειναι μακραν ο πιο γρηγορος....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλη η συμβουλη σου...;)

Να εχουμε μονο υποψη μας οτι ειναι battery killer ο λογαριασμος htcsense...

Επισης ο stock browser ειναι μακραν ο πιο γρηγορος....

 

Νομίζω πως όχι πια.Ο καινούριος όπερα 11 είναι απλά απίστευτος.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλη η συμβουλη σου...;)

Να εχουμε μονο υποψη μας οτι ειναι battery killer ο λογαριασμος htcsense...

Επισης ο stock browser ειναι μακραν ο πιο γρηγορος....

 

Να'σαι καλα. Ο μαμισιος οντως ειναι σαφως πιο γρηγορος. Επισης πιο ευκολος στη προσβαση των bookmarks και απαιχτος στην λειτουργια copy-paste και οχι μονο.

 

nnick_1969 αν δεν εχει flashplayer τι να τον κανεις...

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι πια.Ο καινούριος όπερα 11 είναι απλά απίστευτος.

Κι εγω ημουν πολυ fun του opera απο iphone εποχη...Δε μπορουσα να συνηθισω κανεναν αλλον...Και τωρα τον εχω στο DHD μου αλλα μετα απο δοκιμες (και χωρις flash οπως σωστα ανεφερε ο γιατρος) εχω καταληξει στον stock...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ημουν πολυ fun του opera απο iphone εποχη...Δε μπορουσα να συνηθισω κανεναν αλλον...Και τωρα τον εχω στο DHD μου αλλα μετα απο δοκιμες (και χωρις flash οπως σωστα ανεφερε ο γιατρος) εχω καταληξει στον stock...

 

Φιλε μου πραγματικα αυτο με τον flashplayer δεν εχει προηγουμενο. Εχουν iphone και προσπαθουν να αποδειξουν (...αν ειναι δυνατον!!!) ποσο καλη πλοηγηση εχει στο ιντερνετ. Οταν ομως τους λεω "διαλεξε και μπες σε οποιο site θες". Μολις μπαινουν και καταλαβαινουν οτι ουτε βιντεακια βλεπουν ουτε εικονες κτλ του site, ΤΡΕΛΑΙΝΟΝΤΑΙ! Και φυσικα τους αποτελειωνω λεγοντας: "Μη στενοχωριεσαι μωρε, οοοοοταν πας σπιτι ανοιξε το laptop να τα δεις!! Α, θυμησε μου ποσα λεφτα εδωσες για να αγορασεις το μηλο;;;":lol:

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα. Ο μαμισιος οντως ειναι σαφως πιο γρηγορος. Επισης πιο ευκολος στη προσβαση των bookmarks και απαιχτος στην λειτουργια copy-paste και οχι μονο.

 

nnick_1969 αν δεν εχει flashplayer τι να τον κανεις...

 

έχει τα πάντα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δουλευει ΑΨΟΓΑ το HTC hub, HTClikes και HTCsense!!!!!

Εγώ παρ' όλα αυτά που διαβάζω κατά καιρούς δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις εν λόγω εφαρμογές. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

έχει τα πάντα

Δεν εχει flash player...Αν πατησεις πανω σε ενα βιντεο για να το παιξει σε πεταει στο youtube πχ οπου προερχεται το βιντεο...Σιγουρα βελτιωθηκε ομως απο πριν.

 

Εγώ παρ' όλα αυτά που διαβάζω κατά καιρούς δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις εν λόγω εφαρμογές. :shifty:

 

Δυστυχως εχει προβληματα Σπυρο...Οι περισσοτεροι δυσκολα θα μπορεσουν να συνδεθουν.Βεβαια αυτο δεν εχει να κανει με τη συσκευη κι ελπιζουμε η htc να βελτιωσει της υπηρεσιες της...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει flash player...Αν πατησεις πανω σε ενα βιντεο για να το παιξει σε πεταει στο youtube πχ οπου προερχεται το βιντεο...Σιγουρα βελτιωθηκε ομως απο πριν.

 

 

 

Δυστυχως εχει προβληματα Σπυρο...Οι περισσοτεροι δυσκολα θα μπορεσουν να συνδεθουν.Βεβαια αυτο δεν εχει να κανει με τη συσκευη κι ελπιζουμε η htc να βελτιωσει της υπηρεσιες της...

 

Κι εγώ γιατί αυτή τη στιγμή βλέπω μια χαρά το βίντεο από την πρώτη σελίδα του in.gr.;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γιατί αυτή τη στιγμή βλέπω μια χαρά το βίντεο από την πρώτη σελίδα του in.gr.;

 

Σε μενα απο techblog με πετουσε youtube...Ναι,εχεις δικιο...μπηκα in.gr και δοκιμασα να παιξει βιντεο...Εδειξε οτι το φορτωνει αλλα τπτ...Καπακι πηγα στον stock browser και...αμεσως επαιξε!...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γιατί αυτή τη στιγμή βλέπω μια χαρά το βίντεο από την πρώτη σελίδα του in.gr.;

 

Ακουστε τι συμβαινει: Υπαρχει ο opera mobile 11 ο οποιος οντως εχει πλεον flash player αλλα και παλι ΔΕΝ παιζει τα παντα οπως ο μαμισιος. Για παραδειγμα μπειτε στην αρχικη σελιδα του novasporfm να δειτε οτι ο μαμισιος απεικονιζει περισσοτερα στοιχεια flash. Οσοι δεν εχουμε flash player στον opera ειναι γιατι εμεις εχουμε τον opera mini και οχι τον opera mobile.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...