Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναλυτικότατο post. :p

 

Δωσε πληροφοριες οπως rom, kernel, αν σου δουλευε πιο παλια και τα σχετικα.

 

οχι ολα καλα εγω εκανα λαθος

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα , ηθελα να ρωτησω εγω που εχω την ρομ i00 4.2 και ενω εχει βγει η i00 4.6 πρεπει να κανω οτι εκανα στην αρχη που το ροοταρα ή την περναω πανω απο την αλλη χωρις wipe ?

 

saw eyxaristv!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ηθελα να ρωτησω εγω που εχω την ρομ i00 4.2 και ενω εχει βγει η i00 4.6 πρεπει να κανω οτι εκανα στην αρχη που το ροοταρα ή την περναω πανω απο την αλλη χωρις wipe ?

 

saw eyxaristv!

 

Πάνω απο άλλη εκτός αν ο δημιουργός συστήνει full wipe.

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι κακώς δε χρησιμοποιείς cooked rom :p

 

Mπορείς πάντως να κάνεις downgrade με το exe της 2.36.405.5

 

Όχι δεν κάνω δεν κάνω :p (Έχω σκοπό να το πουλήσω το κινητό)

 

Γιατί να κάνω downgrade ;. H .8 δεν είναι ποιο καινούρια ;.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνω δεν κάνω :p (Έχω σκοπό να το πουλήσω το κινητό)

 

 

 

Γιατι πρίν το πουλήσεις δε μπορείς να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή κατάσταση; Εννοείται οτι πρίν το πουλήσεις θα σβήσεις τα πάντα απο τηλέφωνο και κάρτα μνήμης ετσι κι αλλιώς.

 

 

Γιατί να κάνω downgrade ;. H .8 δεν είναι ποιο καινούρια ;.

 

Μιλάω για περίπτωση που βγεί η συγκεκριμένη έκδοση σε exe απο επίσημη πηγή. Πάντως στο ελληνικό site της htc υπάρχει η ανακοίνωση αλλα μονο για φοτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρίν το πουλήσεις δε μπορείς να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή κατάσταση; Εννοείται οτι πρίν το πουλήσεις θα σβήσεις τα πάντα απο τηλέφωνο και κάρτα μνήμης ετσι κι αλλιώς.

 

 

 

Μιλάω για περίπτωση που βγεί η συγκεκριμένη έκδοση σε exe απο επίσημη πηγή. Πάντως στο ελληνικό site της htc υπάρχει η ανακοίνωση αλλα μονο για φοτα.

 

Μπορώ αλλά βαριέμαι!!. Εξάλλου το έχω πει. Και με την μαμά ROM μια χαρά είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ αλλά βαριέμαι!!. Εξάλλου το έχω πει. Και με την μαμά ROM μια χαρά είναι!!

 

Αυτο θα ελειπε να μην ειναι. :lol:

 

Εχω σε nandroid backup οτι custom υπαρχει σχεδον (κοντα στα 4gb clean roms) συνηθως ομως η βαση της καθημερινης rom μου ειναι stock rom deodexed,zipaligned με μονες παρεμβασεις extened power menu και %μπαταρια. Η μονη ουσιαστικη διαφορα σε σχεση με μια τελειως stock rom ειναι οι κατα καιρους custom kernels για αλλαγη governor καθως και oc/uv. Ειναι ισως το πρωτο τηλ που δε νιωθω την αναγκη για πολυ customαρισμα μιας και out of the box ειναι ελλεινα σωστο και γρηγορο. Οταν αλλαζω κατι το κανω λογο βαρεμαρας απλα για να flashαρω κατι. :p

Link to comment
Share on other sites

γμτ.. sense 2.1 εχει η ΟΤΑ ..περιμενα τπτ 2.2 (αναβαθμισμενη εκδοση του 2.1 με στοιχεια sense 3) ελαφρως ταχυτερο.. κατι πειραξαν στο wifi και χανει πολυ ευκολα το σημα σε σχεση με την 2.2 ..πολυ καλυτερο στην διαχειρηση εφαρμογων!

 

Μιλάς για χαμηλότερη ένδειξη ισχύς σήματος στα ίδια σημεία ή για αποσυνδέσεις σε απομακρυσμένα σημεία που έπιανες με 2.2?

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι κακώς δε χρησιμοποιείς cooked rom :p

 

Mπορείς πάντως να κάνεις downgrade με το exe της 2.36.405.5

byuby

 

που μπορω να βρω το exe;;;; 2.36.405.5

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

γμτ.. sense 2.1 εχει η ΟΤΑ ..περιμενα τπτ 2.2 (αναβαθμισμενη εκδοση του 2.1 με στοιχεια sense 3) ελαφρως ταχυτερο.. κατι πειραξαν στο wifi και χανει πολυ ευκολα το σημα σε σχεση με την 2.2 ..πολυ καλυτερο στην διαχειρηση εφαρμογων!

 

Ναι πείραξαν, άλλαξαν μια τιμή και τώρα το wifi αποσυνδέεται όταν το σήμα έχει ισχύ χαμηλότερη απο -88dB, φυσικά το σήμα στα -88 είναι μια χαρά οπότε βγήκε ένα fix για να αποσυνδέεται στα -108 αλλα πρέπει να έχεις rooted phone.

 

 

byuby

 

που μπορω να βρω το exe;;;; 2.36.405.5

 

Λογικά θα εμφανιστεί στις επόμενες 24 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πείραξαν, άλλαξαν μια τιμή και τώρα το wifi αποσυνδέεται όταν το σήμα έχει ισχύ χαμηλότερη απο -88dB, φυσικά το σήμα στα -88 είναι μια χαρά οπότε βγήκε ένα fix για να αποσυνδέεται στα -108 αλλα πρέπει να έχεις rooted phone.

 

 

 

 

Λογικά θα εμφανιστεί στις επόμενες 24 ώρες.

 

Γιατί ηδη μερικοί το ελαβαν ως ενημέρωση και κάποιοι(και εγώ) όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για χαμηλότερη ένδειξη ισχύς σήματος στα ίδια σημεία ή για αποσυνδέσεις σε απομακρυσμένα σημεία που έπιανες με 2.2?

 

και χαμηλοτερο σημα αλλα και αποσυνδεσεις.. με ενεργοποιημενη την ενισχυση! που πριν δεν την ειχα..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ηδη μερικοί το ελαβαν ως ενημέρωση και κάποιοι(και εγώ) όχι ?

 

Για να προλάβεις να το ξανασκεφτείς και να γίνεις root κι εν συνεχεία να βάλεις μαγειρεμένη ROM.

 

Θα σου έρθει το update. Σταδιακά θα εμφανιστεί σε όλες τις συσκευές αναφέρει η ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

σκατουλια.. βρηκα κι αλλο bug στην νεα 2.3! στα μηνυματα μονο οταν γραφεις με ελληνικα στο qwerty δεν εχει τα βελακια.. ενω στα αγγλικα τα εχει, και ειναι εκνευριστικο γτ παραμορφωνει το πληκτρολογιο! και αυτο το κανει μονο στα μυνηματα, πουθενα αλλου..
Link to comment
Share on other sites

και χαμηλοτερο σημα αλλα και αποσυνδεσεις.. με ενεργοποιημενη την ενισχυση! που πριν δεν την ειχα..

Δεν ακούγεται πολύ καλό... :(

 

Υπάρχουν και άλλοι που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση...;

 

σκατουλια.. βρηκα κι αλλο bug στην νεα 2.3! στα μηνυματα μονο οταν γραφεις με ελληνικα στο qwerty δεν εχει τα βελακια.. ενω στα αγγλικα τα εχει, και ειναι εκνευριστικο γτ παραμορφωνει το πληκτρολογιο! και αυτο το κανει μονο στα μυνηματα, πουθενα αλλου..

 

Αυτό και αν είναι κουλό... Στο κάνει και σε άλλα προγράμματα sms ή μόνο στο μαμά?

Έκανες reset μετά την εγκατάσταση της 2.3?

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγεται πολύ καλό... :(

 

Υπάρχουν και άλλοι που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα μετά την αναβάθμιση...;

 

 

 

Αυτό και αν είναι κουλό... Στο κάνει και σε άλλα προγράμματα sms ή μόνο στο μαμά?

Έκανες reset μετά την εγκατάσταση της 2.3?

 

μας απαντησε ενας φιλος πιο πανω για το wifi.. λεει στα -88db κανει απο μονο του αποσυνδεση, που το σημα στα -88db ειναι μια χαρα.. βγαλανε fix που μεταφερει το οριο στα -108db αλλα πρεπει να χεις κανει root αλλιως μενεις με τις αποσυνδεσεις!

 

για το πληκτρολογιο ξενερωσα αφανταστα! ελπιζω να βγει συντομα fix.. συμβενει σε κανεναν αλλον?

εχω κανει hard reset και format στην sd..

 

edit. αυτο με το πληκτρολογιο το κανει μονο στην κωδικοποιηση 7bit στην 16 ειναι οκ :S ...αλλα τι να την κανω την 16bit που στους 70 χαρακτηρες σου βαζει 2ο sms..

Edited by teodore88
Link to comment
Share on other sites

 

για το πληκτρολογιο ξενερωσα αφανταστα! ελπιζω να βγει συντομα fix.. συμβενει σε κανεναν αλλον?

εχω κανει hard reset και format στην sd..

 

edit. αυτο με το πληκτρολογιο το κανει μονο στην κωδικοποιηση 7bit στην 16 ειναι οκ :S ...αλλα τι να την κανω την 16bit που στους 70 χαρακτηρες σου βαζει 2ο sms..

 

 

Ναι το κάνει και εδώ με LeeDroid, εντάξει δεν είναι και τόσο τραγικό αλλα χρειάζεσαι ένα πάτημα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους λειτουργεί το Bluetooth CK3100 σωστά.

Δύο θέματα έχω δει:

1. Κάποιες φορές "φροτώνει" αργά το Sense.

2. Βγάζει ένα σφάλμα με το Picasa Web Albums. (Το απεγκατέστησα)

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

μας απαντησε ενας φιλος πιο πανω για το wifi.. λεει στα -88db κανει απο μονο του αποσυνδεση, που το σημα στα -88db ειναι μια χαρα.. βγαλανε fix που μεταφερει το οριο στα -108db αλλα πρεπει να χεις κανει root αλλιως μενεις με τις αποσυνδεσεις!

 

για το πληκτρολογιο ξενερωσα αφανταστα! ελπιζω να βγει συντομα fix.. συμβενει σε κανεναν αλλον?

εχω κανει hard reset και format στην sd..

 

edit. αυτο με το πληκτρολογιο το κανει μονο στην κωδικοποιηση 7bit στην 16 ειναι οκ :S ...αλλα τι να την κανω την 16bit που στους 70 χαρακτηρες σου βαζει 2ο sms..

 

Το κανει και σε εμενα και μαλιστα εχει χασει και το t9 και οταν γραφεις και ειναι λαθος η λεξη στην κοκκινιζει απο κατω και μετα πρεπει να πας εσυ πανω στην λεξη για να σου εμφανισει τις υπολοιπες.... βλακεια......:mad:

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για χαμηλότερη ένδειξη ισχύς σήματος στα ίδια σημεία ή για αποσυνδέσεις σε απομακρυσμένα σημεία που έπιανες με 2.2?

 

Εμένα κάνει αποσυνδέσεις σε απομακρυσμένα σημεία που έπιανα με 2.2

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γεια σας...ειμαι απο τους τυχερους που εχω την αναβαθμιση. πιστευω οτι ειναι σουπερ!!! βλεπω ταχυτητα μεγαλυτερη καθως πιστευω και αυτονομια....

ερωτηση: ξερει κανεις μια εκδοση του navigon που να δουλευει με το 2.3.3???? σωστα και με τους τελευταιουσ χαρτες.

ποια εκδοση ειναι η τελευταια????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Το πρωι μου εδειξε οτι μπορω να κατεβασω την αναβαθμιση και απο λαθος πατησα ακυρο. Τωρα δεν μου το ξαναδειχνει. Τι να κανω; θελω το 2.3

 

Menu-->Settings-->About Phone-->Software Updates-->Check Now

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα απόλυτος πρόβλημα!
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

σκατουλια.. βρηκα κι αλλο bug στην νεα 2.3! στα μηνυματα μονο οταν γραφεις με ελληνικα στο qwerty δεν εχει τα βελακια.. ενω στα αγγλικα τα εχει, και ειναι εκνευριστικο γτ παραμορφωνει το πληκτρολογιο! και αυτο το κανει μονο στα μυνηματα, πουθενα αλλου..

 

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα απόλυτος πρόβλημα!

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Νεα επισημη ROM 2.3.3

Προσωπικη κριτικη:

1) Εχει προστεθει χρησιμη επιλογη quick settings στo notification bar

2) Οταν ερχεται email απο ηδη αποθηκευμενη επαφη, ανοιγει αυτοματα την επαφη αυτη για να βλεπεις το πληρες ιστορικο επικοινωνιας

3) Στο βασικο μενου εικονιδιων των εφαρμογων εχει προστεθει επιλογη για να βλεπεις τις συχνοτερα χρησιμοποιημενες εφαρμογες και επιλογη για να βλεπεις ποιες εχεις κανει download

4) Εχει προστεθει ηχητικο εφε στο widget του καιρου

5) Περιβαλλον χρηστη ή αλλιως User interface ιδιο και απαραλαχτο με την 1,72

6) Σε θεμα ταχυτητας κινητου, λειτουργιας GPS και smoothless καμια διαφορα με τη προηγουμενη. Δηλαδη δεν ειχα προβλημα με την 1,72 και ουτε εχω με τη 2,3,3

7) Wifi: Οταν απομακρυνεσαι απο το router (εννοω για παραδειγμα αποσταση δυο δωματια στο σπιτι μεσα) αποσυνδεεται κατι που δεν συνεβαινε στην 1.72 οπου εστω και με ...μιση μπαρα ειχες σημα.

8) Σταθεροτητα συστηματος αριστη οπως και στην 1.72, στην οποια ομως ειχα δυο ανεξηγητα reboot και ενα ανεξηγητο delete ΟΛΩΝ των sms σε διαστημα 5 μηνων. Εδω ακομα ειναι νωρις για να βγει συμπερασμα γιατi τη φοραω 6 μερες... αλλα ας ελπισουμε οτι δε θα εχουμε τετοια παρατραγουδα.

9)Καμερα-video χωρις προβλημα οπως και στην 1.72.

10) Αυτονομια μπαταριας ιδια με τη προηγουμενη ROM (μια μερα και κατα τις 9 με 10 το βραδακι τρεξε να βρεις πριζα)

11) Ενταση ηχου ελαφρως καλυτερη

 

Συμπερασμα: Πολυ κακο για το τιποτα. Μη τρελενεστε δε χαλασε και ο κοσμος αν δεν κανετε αναβαθμιση εκτος και αν ειχατε προβληματα με την 1.72

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...