Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και σε discoverable mode και χωρίς, φίλε μου...αλλά πάλι τπτ!!

αφού ανοίγει κανονικά και αναβοσβήνει το ledaki ότι είναι σε λειτουργία αλλά κανένα σημείο σύνδεσης!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το διάβασα,οδηγίες όπως όλα τα άλλα bluetooth που είχα!!ανοίγεις το bluetooth,ανοίγεις το δέκτη του κινητού,κάνει αυτόματο ταίριασμα,και αν δεν κάνει αυτόματο,θα σου ζητήσει να βάλεις το 4ψήφιο κωδικό που ορίζει ο κατασκευαστής (για το συγκεκριμένο έχει 0000) αλλα ούτε ταίριασμα κάνει,ούτε έστω μήνυμα για τον κώδικό τπτ!!απλα ανάβει το bluetooth και δεν κάνει τπτ...........:mad:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία ρύθμιση στα απλά κινητά που αν ο αποδέκτης του μηνύματος έχει κλειστό το κινητό του, τότε το μήνυμα αποστέλλεται για κάποιο χρονικό διάστημα, από μία μέρα ως μία εβδομάδα νομίζω, μέχρι να το παραλάβει ή μέχρι να παρέλθει το ανωτέρω χρονικό διάστημα και τότε έρχεται ειδοποίηση στον αποστολέα ότι το μήνυμα απέτυχε να παραδοθεί. Ελπίζω να έγινα κατανοητός! :)

 

Καλα το εθεσες...Στα ''απλα κινητα''!Εδω μιλαμε για android!!!!!!!:p

Οχι φιλε μου...δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση.

 

Κι όμως υπάρχει αλλά δυστυχώς επειδή είμαι με GB rom τώρα δεν μπορώ να σου πω που ακριβώς είναι.

Αν όμως ψάξεις στις ρυθμίσεις των sms θα το βρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε δεν γίνεται να ανοίγουμε νέο θέμα για κάθε απορία ή πρόβλημα που έχουμε, ειδικά όταν υπάρχει επίσημο θέμα για το κινητό μας.

 

Παρακαλώ λοιπόν να συνεχίσουμε τη συζήτηση εκεί. Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία ρύθμιση στα απλά κινητά που αν ο αποδέκτης του μηνύματος έχει κλειστό το κινητό του, τότε το μήνυμα αποστέλλεται για κάποιο χρονικό διάστημα, από μία μέρα ως μία εβδομάδα νομίζω, μέχρι να το παραλάβει ή μέχρι να παρέλθει το ανωτέρω χρονικό διάστημα και τότε έρχεται ειδοποίηση στον αποστολέα ότι το μήνυμα απέτυχε να παραδοθεί. Ελπίζω να έγινα κατανοητός! :)

 

Κι όμως υπάρχει αλλά δυστυχώς επειδή είμαι με GB rom τώρα δεν μπορώ να σου πω που ακριβώς είναι.

Αν όμως ψάξεις στις ρυθμίσεις των sms θα το βρεις.

 

 

Θυμάμαι οτι υπήρχε όταν είχα πάρει το κινητό γιατί έψαχνα να βάλω την αναφορά παράδοσης, τώρα δε βρίσκω τη ρύθμιση, μήπως αφαιρέθηκε μετά την 1.32?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι οτι υπήρχε όταν είχα πάρει το κινητό γιατί έψαχνα να βάλω την αναφορά παράδοσης, τώρα δε βρίσκω τη ρύθμιση, μήπως αφαιρέθηκε μετά την 1.32?:blink:

 

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έψαξα και ξαναψάχνω αλλά δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.. Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι υπήρχε κάπου αλλά δεν μπορώ πλέον να το βρω. Τουλάχιστον, μήπως υπάρχει κάτι σχετικό στο Ηandcent sms; Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια, νόμιζα ότι μόνο εγώ δεν στροφάρω που δεν μπορώ να το βρω..:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω προβλημα με το gps. ενω πιαωει δορυφορους δεν κλειδωνει και πρεπει να βγαλω την μπαταρια..μετα οκ..και σε δυο μερες τα ιδια..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω προβλημα με το gps. ενω πιαωει δορυφορους δεν κλειδωνει και πρεπει να βγαλω την μπαταρια..μετα οκ..και σε δυο μερες τα ιδια..καμια ιδεα?

 

Δοκίμασε αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3545639#post3545639

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βοήθεια...έκανα downgrade από 1.72 σε 1,32, έκανα ρουτ, radio s-off, eng s-off και τώρα δεν έχω σήμα ότι ρομ και να βάλω... τι να κάνω! τα φώτα σας παρακαλώ!!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά βοήθεια...έκανα downgrade από 1.72 σε 1,32, έκανα ρουτ, radio s-off, eng s-off και τώρα δεν έχω σήμα ότι ρομ και να βάλω... τι να κάνω! τα φώτα σας παρακαλώ!!

 

Βάλε πάλι την official 1.32 ή 1.72 για να είσαι σε stock κατάσταση και δες αν θα σου δουλεύει σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι... Αν το φτιαξει η HTC γερμανιας αλλαζει κατι; Το καταστημα αναλαμβανει να το στειλει εκει που πρεπει, οχι εσεις. Μη σας πιανουν κοτσο.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

συμφωνω , καλυτερα να δωσεις πολυ λιγοτερα χρηματα και να περιμενεις λιγες μερες παραπανω αν συμβει κατι

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα,οδηγίες όπως όλα τα άλλα bluetooth που είχα!!ανοίγεις το bluetooth,ανοίγεις το δέκτη του κινητού,κάνει αυτόματο ταίριασμα,και αν δεν κάνει αυτόματο,θα σου ζητήσει να βάλεις το 4ψήφιο κωδικό που ορίζει ο κατασκευαστής (για το συγκεκριμένο έχει 0000) αλλα ούτε ταίριασμα κάνει,ούτε έστω μήνυμα για τον κώδικό τπτ!!απλα ανάβει το bluetooth και δεν κάνει τπτ...........:mad:

 

Φίλε μου το πρόβλημα όπως το περιγράφεις είναι ότι όπως είπαν και πιο πάνω δεν το βάζεις σωστά σε discoverable mode. Διάβασε τις οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις τη πρώτη φορά ή αν θες πες μας μοντέλο να σε βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι την official 1.32 ή 1.72 για να είσαι σε stock κατάσταση και δες αν θα σου δουλεύει σωστά.

 

χθες δεν δούλευε...σήμερα με την 1.32 δουλεύει κανονικά. για να βάλω την MIUI πρέπει να αλλάξω radio?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

χθες δεν δούλευε...σήμερα με την 1.32 δουλεύει κανονικά. για να βάλω την MIUI πρέπει να αλλάξω radio?

 

Οχι...δεν ειναι απαραιτητο.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι...δεν ειναι απαραιτητο.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

τώρα δοκιμάζω ξανά να την περάσω. θα σου στείλω εντυπώσεις αν τα καταφέρω!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

 

το εχεις σε καποια θηκη? αν ναι δοκιμασε χωρις αυτην

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει κολλήσει στον καιρό η τελευταία τοποθεσία που ήμουν. Πως γίνεται να το αλλάξω? Μόλις πατώ πάνω στον καιρό βγάζει για 2 δευτερόλεπτα την τοποθεσία που είμαι αλλά μετα αλλαζει στην προηγούμενη. Και απο αναζήτηση δεν μου βγάζει την χίο.

 

Καμία λύση παίζει?

Link to comment
Share on other sites

φιλε Niathan δεν φταει η θηκη το χω δοκιμασει..file spyro δεν ειμαι ροοτ για να κανω το φαστερ φιχ..δοκιμαζω με το αστρο manager system/etc/gps αλλα δεν μπορω να κανω rename σε gps.conf οπως λες
Link to comment
Share on other sites

@minarokeftes

Δοκίμασε το εξής.

 

Λογαριασμοί και συγχρονισμοί--->Τικάρισε τον αυτόματο συγχρονισμό και φυσικά και μετά εκεί που γράφει καιρός , τικάρισε τον συγχρονισμό εφαρμογής καιρού και πες μας

 

@sober13

Αν δεν είσαι root το fasterfix δεν δουλεύει

 

Κατέβασε το GPS Status από το market.

Βγες στο μπαλκόνι σου ή σε άλλον ανοιχτό χώρο, ενεργοποίησε τα δεδομένα <gps/wifi/3g>, τρέξε το πρόγραμμα αυτό και πάτα menu, μετά πάτα στο tools και κάνε download A-GPS state. Για να καταλάβεις ότι λειτούργησε θα σου βγάλει 2 στήλες με αριθμούς

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει κολλήσει στον καιρό η τελευταία τοποθεσία που ήμουν. Πως γίνεται να το αλλάξω? Μόλις πατώ πάνω στον καιρό βγάζει για 2 δευτερόλεπτα την τοποθεσία που είμαι αλλά μετα αλλαζει στην προηγούμενη. Και απο αναζήτηση δεν μου βγάζει την χίο.

 

Καμία λύση παίζει?

 

Για το πρόβλημα αυτό μία πιθανή λύση που έχω γράψει βρίσκεται εδώ.

Link to comment
Share on other sites

@minarokeftes

Δοκίμασε το εξής.

 

Λογαριασμοί και συγχρονισμοί--->Τικάρισε τον αυτόματο συγχρονισμό και φυσικά και μετά εκεί που γράφει καιρός , τικάρισε τον συγχρονισμό εφαρμογής καιρού και πες μας

 

Ευχαριστώ πολύ έφτιαξε!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα χτες κατεβασα την android revolution 4g-3.1 κ την περασα.πολυ καλη μεχρι τωρα.αλλα σημερα ειδα οτι βγηκε η 3.2 :blink:

γιατι τοσο γρηγορο update?δεν το καταλαβαινω...:cry:

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα χτες κατεβασα την android revolution 4g-3.1 κ την περασα.πολυ καλη μεχρι τωρα.αλλα σημερα ειδα οτι βγηκε η 3.2 :blink:

γιατι τοσο γρηγορο update?δεν το καταλαβαινω...:cry:

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με την 3.1 δε χρειάζεται να βιαστείς. Το ότι βγάζουν συνέχεια μη μας κάνει να μπαίνουμε στο τριπάκι. Δε θα κάνουμε άλλη δουλειά όλη μέρα αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...