Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πώς θα περάσω της επαφές απο το προηγούμενο τηλέφωνο μου το οποίο δεν έχω πλέον?(Εϊχα Ν900) της πέρασα στην επιφάνεια εργασίας στο pc σε μορφή vcard 2.0 και vcard 3.0 νομίζω που όταν πάω να της ανοίξω στο pc μου ανοίγει outlook
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πώς θα περάσω της επαφές απο το προηγούμενο τηλέφωνο μου το οποίο δεν έχω πλέον?(Εϊχα Ν900) της πέρασα στην επιφάνεια εργασίας στο pc σε μορφή vcard 2.0 και vcard 3.0 νομίζω που όταν πάω να της ανοίξω στο pc μου ανοίγει outlook

 

Κατεβασε στο pc σου το phone explorer η ακομα καλυτερα κανε ενα λογαριασμο gmail και βαλτες εκει για να τις εχεις σε καθε κινητο και καθε rom με ενα απλο κλικ απ τη συσκευη σου

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο περισσότερο επειδή δεν ξέρω?λογαριασμό(mail) gmail έχω αλλά δεν ξέρω πώς να βάλω εκεί τις επαφές μου ούτε και μετά πως απο κεί στο desire HD.Αν μπορείς εσύ ή κάποιος άλλος να βοηθήσει ευχαρίστως γιατί με το χέρι ούτε μεθαύριο δεν θα τελειώσω

 

Αν είναι κουραστικό να μου απαντάτε για αυτό το θέμα εδώ περιμένω pm αν και καλό θα ήταν να υπήρχε η απάντηση εδώ για μελλοντικές αναζητήσεις (ακόμα και απο google)

 

 

 

ΟΚ ΤΟ ΒΡΗΚΑ

 

gmail επαφές->περισσότερες ενέργειες->εισαγωγή και εκεί λογικά θα βάλω το αρχειάκι vcard που έχω κρατημένο

Edited by salmp7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λογαριασμό(mail) gmail έχω αλλά δεν ξέρω πώς να βάλω εκεί τις επαφές μου ούτε και μετά πως απο κεί στο desire HD.

 

Δες και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το handcent αλλα σου προτινω να τη ξαναπερασεις απ την αρχη...Κατι εχει γινει λαθος ισως με τα wipe η αν εκανες επαναφορα data.Εγω οταν κανω wipe,τρεχω πρωτα το full wipe 1.3 και μετα κανω και manual wipe.Επισης κανω και format data απο advance.Επισης οταν την ειχα ειχε τις ρυθμισεις του δικτυου...

Ενα καλο app για τετοιες περιπτωσεις ειναι το apn backup & restore που εχω backup τις ρυθμισεις δικτυου και ΑΝ χρειαστει σε μια αλλη rom,κανω restore...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

τα καταφερα εχεισ δικιο τα εκανα οπως μου ειπες. το πληκτρολογιο ομως πως αλλαζει?να βαλω το htc ime?που το βρισκω γιατι κατεβασα απο τουσ xda κ το περασα απο recovery αλλα δεν το περασε.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να βαλω το htc ime?που το βρισκω γιατι κατεβασα απο τουσ xda κ το περασα απο recovery αλλα δεν το περασε.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Δεν το περνάς από recovery. Ένα απλό .apk αρχείο είναι που απλά το τρέχεις και το εγκαθιστάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Δεν το περνάς από recovery. Ένα απλό .apk αρχείο είναι που απλά το τρέχεις και το εγκαθιστάς.

 

πολυ ωραια ευχαριστω.τα καταφερα μια χαρα :)

να ρωτησω μπορουμε αν θελουμε να περασουμε μια stock rom ενω ειμαστε rooted?το λεω αυτο γιατι πιστευω θα ειναι και πιο σταθερες σε σχεση με τισ cooked roms.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα ειναι και πιο σταθερες σε σχεση με τισ cooked roms.

Τί σε κάνει να το λες αυτό; Αν εξαιρέσεις τις βασισμένες σε 2.3, δε νομίζω να έχεις δίκιο - θα σου πουν κι άλλοι βέβαια φαντάζομαι το ίδιο σχεδόν. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πολυ ωραια ευχαριστω.τα καταφερα μια χαρα :)

να ρωτησω μπορουμε αν θελουμε να περασουμε μια stock rom ενω ειμαστε rooted?το λεω αυτο γιατι πιστευω θα ειναι και πιο σταθερες σε σχεση με τισ cooked roms.

 

Αν περάσεις την 1.32 official μπορείς να την κάνεις root. Την 1.72 όχι.

 

Γνωρίζει κανείς πότε θα βγει το νέο adobe flash player ;

 

Στο market 18 Μαρτίου. Ανεπίσημα κυκλοφορεί ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι νέος κάτοχος του desire hd και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

Στις ιστιοσελίδες που μπαίνω (είτε με τον default browser web kit 3.1 είτε με τον Dolphin hd) ενώ μου εμφανίζει τα διάδορα banner δεν μου εμφανίζει τα βίντεο.Στο σημείο που είναι τα βίντεο η οθόνη είναι κενή.

Αυτό συμβαίνει είτε έχω την ενεργοποίηση επεκτάσεων στο πάντα ενεργοποιημένο είτε στο κατά απαίτηση.

Η συσκευή φοράει froyo 2.2 και έχω και τον flash player 10.1

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι η HTC θα βγαλει συντομα μια μεγαλυτερη μπαταρια...

Και απορω,γιατι να μη χωραει;;;Καποια αλλα smartphones,αναμεσα τους και τα καινουρια (πχ optimus 2) δε νομιζω οτι εχουν μεγαλυτερες σε ογκο μπαταριες (εκτος αν ειναι αρκετα πιο μακρυες), αλλα εχουν περισσοτερα mAh...

Αυτό με την μεγαλύτερη μπαταρία από την HTC έχει γίνει αστικός μύθος... :lol:

 

 

Πάντως η επιλογή της μπαταρίας από την HTC μόνο αδικαιολόγητη μπορεί να χαρακτηριστεί. Εκτός και αν η χώρος που υπάρχει δεν τους έπαιρνε για μεγαλύτερη. Εδώ το Incredible S που φοράει το ίδιο hw και με μικρότερη οθόνη, θα έχει 1500άρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μεγαλύτερη μπαταρία από την HTC έχει γίνει αστικός μύθος... :lol:

 

 

Πάντως η επιλογή της μπαταρίας από την HTC μόνο αδικαιολόγητη μπορεί να χαρακτηριστεί. Εκτός και αν η χώρος που υπάρχει δεν τους έπαιρνε για μεγαλύτερη. Εδώ το Incredible S που φοράει το ίδιο hw και με μικρότερη οθόνη, θα έχει 1500άρα...

 

Ευχομαι να μη γινει μυθος κι η αναβαθμιση σε 2.3...Επισης μπορουμε να υποθεσουμε με το φτωχο μας το μυαλο οτι επιτηδες οι εταιριες αφηνουν κενα σε ολες τις συσκευες...Εδω καταφεραν να βαλουν 2πυρινο επεξεργαστη σε κινητο,στα mAh κολλανε;;;Δε νομιζω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

BTW μήπως μπορεί κανένας να μου πει αν έχει καταφέρει, με κάποια ρύθμιση, να βγάζει μη κιτρινισμένες φωτό με το φλας...?
Link to comment
Share on other sites

BTW μήπως μπορεί κανένας να μου πει αν έχει καταφέρει, με κάποια ρύθμιση, να βγάζει μη κιτρινισμένες φωτό με το φλας...?

 

Αν θες ριξε μια ματια εδω

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Υπάρχει μία ρύθμιση στα απλά κινητά που αν ο αποδέκτης του μηνύματος έχει κλειστό το κινητό του, τότε το μήνυμα αποστέλλεται για κάποιο χρονικό διάστημα, από μία μέρα ως μία εβδομάδα νομίζω, μέχρι να το παραλάβει ή μέχρι να παρέλθει το ανωτέρω χρονικό διάστημα και τότε έρχεται ειδοποίηση στον αποστολέα ότι το μήνυμα απέτυχε να παραδοθεί. Ελπίζω να έγινα κατανοητός! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ενω χησιμοποιω το handsent οταν ερχεται μηνυμα να εμφανιζεται το popup πανω απο το κλειδωμα της οθονης? Ενω το εχω ενεργοποιησει δεν το κανει

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία ρύθμιση στα απλά κινητά που αν ο αποδέκτης του μηνύματος έχει κλειστό το κινητό του, τότε το μήνυμα αποστέλλεται για κάποιο χρονικό διάστημα, από μία μέρα ως μία εβδομάδα νομίζω, μέχρι να το παραλάβει ή μέχρι να παρέλθει το ανωτέρω χρονικό διάστημα και τότε έρχεται ειδοποίηση στον αποστολέα ότι το μήνυμα απέτυχε να παραδοθεί. Ελπίζω να έγινα κατανοητός! :)

 

Καλα το εθεσες...Στα ''απλα κινητα''!Εδω μιλαμε για android!!!!!!!:p

Οχι φιλε μου...δεν υπαρχει τετοια ρυθμιση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχετε να προτείνετε που έχετε δοκιμάσει κιόλας ώστε να βελτιωθούν οι επιδόσεις της συσκευής;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχετε να προτείνετε που έχετε δοκιμάσει κιόλας ώστε να βελτιωθούν οι επιδόσεις της συσκευής;

 

Απο sense Leedroid-Revolution.Οι Gingerbread εχουν ακομα πολλα προβληματα.Για να δεις το κινητο να πεταει δοκιμασε αν θες miui,μονο ομως αν νομιζεις οτι δε θα σου λειπει το sense...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο sense Leedroid-Revolution.Οι Gingerbread εχουν ακομα πολλα προβληματα.Για να δεις το κινητο να πεταει δοκιμασε αν θες miui,μονο ομως αν νομιζεις οτι δε θα σου λειπει το sense...

 

έτσι κι αλλιώς το sense δεν το γουστάρω. επειδή κοιτάω την MIUI αλλά μπερδεύτηκα. την έχεις δοκιμάσει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Αγόρασα σήμερα το εν λόγω bluetooth από το play247.gr!

Αφού γύρισα σπίτι, το έβαλα να φορτίσει κανά 2ώρο περίπου (είχε εμφανίσει πράσινο ledaki ότι ήταν έτοιμο), είπα να ξεκινήσω την σύνδεση μεταξύ των συσκευών!! 'Όμως αυτό δεν έγινε ποτέ....αφού ανοίγει κανονικά το bluetooth και ανοίγω το δέκτη από το Desire HD, δεν μπορεί να το βρει για να γίνει "ταίριασμα"!! Το οξύμωρο είναι ότι το bluetooth ακουστικό το δοκίμασα να το ταιριάξω με ένα Ν97 και ούτε αυτό το βρήκε!! Απεναντίας ένα παλιό bluetooth ακουστικό ΝΟΚΙΑ που έχω (HS-26W) συνδέθηκε κανονικά και με τις 2 συσκευές!! Το Desire HD είναι rooted (δεν ξέρω βέβαια αν αυτό παίζει ρόλο)!! Έχει πάρει κανείς το εν λόγο bluetooth ακουστικό και του έχει εμφανίσει παρόμοιο πρόβλημα ή αν ξέρει κανείς τι παίζει?!? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έβαλες σε discoverable mode?

Λογικα με το ακουστικό κλειστό θα πρέπει να κρατήσεις πατημένο το power button μέχρι να αρχίσει να αναβοσβήνει κάποιο led.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...