Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους...

επειδη αρχισαν τα οργανα,προσοχη σε καποιες εφορμογες.

Λεπτομερειες εδω: http://www.androidpolice.com/2011/03/01/the-mother-of-all-android-malware-has-arrived-stolen-apps-released-to-the-market-that-root-your-phone-steal-your-data-and-open-backdoor/

 

@edit:Μολις κυκλοφορησε εφαρμογη στο market ''against the DroidDream trojan'' :https://market.android.com/details?i...oiddreamkiller .Καλο αυτό... *need root*

Αφού τον πετάξανε έξω από το market τον publisher, λέει, στο τέλος στο "update".

Ό, τι υπάρχει στο market δεν ελέγχεται πάντα;

Aυτό που προτείνεις, το against the DroidDream trojan, είναι anti-malware. Πρέπει να ανησυχούμε;

 

Όχι δεν έφυγε η official. Αλλά ξαναπερνώντας τη θα φύγει το root.

 

Και με το Visionary+ δε μπορεί απλά να πατήσει την επιλογή "unroot"?

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και με το Visionary+ δε μπορεί απλά να πατήσει την επιλογή "unroot"?

 

Μπορεί αλλά από τη στιγμή που θέλει να επιστρέψει τη συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση, θεωρώ ότι το πέρασμα της rom αποτελεί την καλύτερη και πιο σίγουρη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα,η συσκευη χρησιμοποιει συνεχια 3g ινερνετ χωρις να την χρησημοποιω και μου ερχοντε συνεχια φουσκομενοι λογαριασμοι....ξερει καποιος πως να κανω την συσκευη να δουλευη μονο σε 2g για να μην χρεωνομε τσαμπα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω ενα προβλημα,η συσκευη χρησιμοποιει συνεχια 3g ινερνετ χωρις να την χρησημοποιω και μου ερχοντε συνεχια φουσκομενοι λογαριασμοι....ξερει καποιος πως να κανω την συσκευη να δουλευη μονο σε 2g για να μην χρεωνομε τσαμπα?

 

Θέλεις να απενεργοποιήσεις τη σύνδεση της συσκευής σου στο internet γενικώς ή θέλεις να μπαίνεις στο internet μόνο με 2G όπως λες και όχι με 3G;

 

Επειδή μάλλον ζητάς το πρώτο... Ρυθμίσεις/ Ασύρματα δίκτυα

 

και στο κάτω μέρος απενεργοποίησε το "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να απενεργοποιήσεις τη σύνδεση της συσκευής σου στο internet γενικώς ή θέλεις να μπαίνεις στο internet μόνο με 2G όπως λες και όχι με 3G;

 

Επειδή μάλλον ζητάς το πρώτο... Ρυθμίσεις/ Ασύρματα δίκτυα

 

και στο κάτω μέρος απενεργοποίησε το "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας".

 

Το πρωτο,σε ευχαριστω πολλη με καλυψες 100%

Εχω ενα widget 2g-3g,αυτο σε τι βοηθαει?widget για αυτο που μου ειπες δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αλλά από τη στιγμή που θέλει να επιστρέψει τη συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση, θεωρώ ότι το πέρασμα της rom αποτελεί την καλύτερη και πιο σίγουρη λύση.

 

Ενταξει το εκανα ηδη. Σβηστηκαν ολα και χαθηκε το root. Απο Δευτερα ταξιδευει. Ευχαριστω

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα widget 2g-3g,αυτο σε τι βοηθαει?

 

Αφού δεν μπαίνεις στο internet βάλτο στο 2G, δεν υπάρχει λόγος να είσαι συνδεδεμένος με 3G και θα έχεις καλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

widget για αυτο που μου ειπες δεν υπαρχει?

 

Υπάρχουν πολλά που "κλείνουν" τη σύνδεση στο internet. Ένα από αυτά που εκτός των άλλων κάνει και αυτό είναι το switchwidget pro.

 

Ενταξει το εκανα ηδη. Σβηστηκαν ολα και χαθηκε το root. Απο Δευτερα ταξιδευει. Ευχαριστω

 

Ποιο κατάστημα αλήθεια αγοράζει σε τόσο συμφέρουσα τιμή που το δίνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω προβλημα με το autorotate αλλα δεν εχω βαλει no-sense.

 

Την ξαναπερασα απο επανω χωρις wipe και τωρα το autorotate παιζει κανονικα.

Τα κλασσικα χ-files των ηλεκτρονικων συσκευων :lol:

Εκεί που έλεγα ότι δεν εχω πρόβλημα ξαφνικά δεν έκανε autorotate όταν άνοιξα το Sygic Aura, με restart έφτιαξε.

 

Καλημερα σας! Σκεφτομαι να πουλησω το desire hd σε μαγαζι με κινητα. Δεν του εχω βαλει custom rom αλλα το εχω root. Εαν τo κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, ειναι ετοιμο για πωληση? Γνωριζει καποιος?

 

Ενταξει το εκανα ηδη. Σβηστηκαν ολα και χαθηκε το root. Απο Δευτερα ταξιδευει. Ευχαριστω

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

 

 

Καλό είναι να κανείς και ένα wipe τα data σου με κάποιο tool για να μη μπορούν να ανακτηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Σκεφτομαι να πουλησω το desire hd σε μαγαζι με κινητα. Δεν του εχω βαλει custom rom αλλα το εχω root. Εαν τo κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, ειναι ετοιμο για πωληση? Γνωριζει καποιος?

 

Πληροφοριακά για όσους δεν το γνωρίζουν με ένα hard reset φεύγει το root...

Εκτός φυσικά αν έχετε βάλει custom rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατάστημα αλήθεια αγοράζει σε τόσο συμφέρουσα τιμή που το δίνεις;

 

το δινω μεσω γνωστου (εξου και η συμφερουσα τιμη) και γιατι απο το καταστημα αυτο, σκοπευω να χτυπησω το iPad. Στην καλαματα ειναι ;)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος αγόρασε το HTC Desire HD , και έχει πρόβλημα με τον ήχο , τόσο στον ήχο κλήσης όσο και στην αναπαραγωγή μουσικής .

Ο ήχος είναι απελπιστικά χαμηλός και επειδή δεν έχει πρόσβαση στο φόρουμ ανέλαβα να τον εξυπηρετήσω .

Δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο τηλέφωνο . Μπορεί κενένας φίλος να βοηθήσει ?

Είναι το πρόβλημα κατασκευαστικό ή είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που πρέπει να κάνει .

 

Ευχαριστώ γιά απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος αγόρασε το HTC Desire HD , και έχει πρόβλημα με τον ήχο , τόσο στον ήχο κλήσης όσο και στην αναπαραγωγή μουσικής .

Ο ήχος είναι απελπιστικά χαμηλός και επειδή δεν έχει πρόσβαση στο φόρουμ ανέλαβα να τον εξυπηρετήσω .

Δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο τηλέφωνο . Μπορεί κενένας φίλος να βοηθήσει ?

Είναι το πρόβλημα κατασκευαστικό ή είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που πρέπει να κάνει .

 

Ευχαριστώ γιά απαντήσεις

 

Η μονη λυση φιλε μου ειναι να βαλει custom rom...Δυστυχως η χαμηλη ενταση ηχων ειναι ενα υπαρκτο προβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει ο συγχρονισμός με της επαφές στο gmail.

Έκανα εξαγωγή της επαφές στην sd. Μετά διέγραψα τις επαφές (όλες) και τις πέρασα από το αρχείο που είχα κάνει εξαγωγή πιο πριν. Της πέρασα στο τηλέφωνο. Από εκεί και μετά δεν μου συγχρονίζει της επαφές με το gmail λέγοντας ότι «ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει πρόβλημα. Θα επανέλθει σύντομα». Αλλά αυτό είναι από το Σάββατο το απόγευμα, οπότε έχει φάει κώλυμα για κάποιο λόγο. Πως μπορώ να το ξεκολλήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω απο το tech n easy επειδή μου το βγάζει ως φθηνότερο στο skroutz.Το έχει πάρει κανείς απο κεί?Ξέρετε αν είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής?Και αυτό απο πού φαίνεται?δηλαδή αν το κουτί πάνω είναι στα ελληνικά και μέσα το εγχειρίδιο και αυτό στα ελληνικά τότε είναι όλα οκ ή και πάλι παίζει να είναι παραεισαγωγής?Αν ισχύει ότι τότε αποκλείεται να είναι παραεισαγωγής τότε θα έχει οποιαδήποτε διαφορά αν πχ το έπαιρνα απο τη vodafone που το έχει 600 ευρώ?

 

όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά δεν θέλω να το πάρω και να γίνει οτιδήποτε και να ξενερώσω.Για αυτό ρωτάω έτσι ωστε να αποφύγω να πάρω μεταχειρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω απο το tech n easy επειδή μου το βγάζει ως φθηνότερο στο skroutz.Το έχει πάρει κανείς απο κεί?Ξέρετε αν είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής?Και αυτό απο πού φαίνεται?δηλαδή αν το κουτί πάνω είναι στα ελληνικά και μέσα το εγχειρίδιο και αυτό στα ελληνικά τότε είναι όλα οκ ή και πάλι παίζει να είναι παραεισαγωγής?Αν ισχύει ότι τότε αποκλείεται να είναι παραεισαγωγής τότε θα έχει οποιαδήποτε διαφορά αν πχ το έπαιρνα απο τη vodafone που το έχει 600 ευρώ?

 

όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά δεν θέλω να το πάρω και να γίνει οτιδήποτε και να ξενερώσω.Για αυτό ρωτάω έτσι ωστε να αποφύγω να πάρω μεταχειρισμένο

 

Αν γράφει ελληνικά στο πίσω μέρος του κουτιού τότε είναι σίγουρα ελληνικό. Αν τα γράφει όμως πάνω σε κανένα αυτοκόλλητο τότε δεν είναι ελληνικό.

Αν μπορείς πάρε το imei της συσκευής που πρόκειτε να σου δώσουν και ρώτα στην ace να σου πουν για πιο σίγουρα.

Αλλά αυτό που σου γράφω παραπάνω ισχύει 1000%.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση HTC RUU 1.84.61.2; Γιατί βλέπω στο thread της Revolution νέα έκδοση 3.0 βασισμένη σ'αυτή.

 

Σκέφτομαι να το αγοράσω απο το tech n easy επειδή μου το βγάζει ως φθηνότερο στο skroutz.Το έχει πάρει κανείς απο κεί?Ξέρετε αν είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής?Και αυτό απο πού φαίνεται?δηλαδή αν το κουτί πάνω είναι στα ελληνικά και μέσα το εγχειρίδιο και αυτό στα ελληνικά τότε είναι όλα οκ ή και πάλι παίζει να είναι παραεισαγωγής?Αν ισχύει ότι τότε αποκλείεται να είναι παραεισαγωγής τότε θα έχει οποιαδήποτε διαφορά αν πχ το έπαιρνα απο τη vodafone που το έχει 600 ευρώ?

 

όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά δεν θέλω να το πάρω και να γίνει οτιδήποτε και να ξενερώσω.Για αυτό ρωτάω έτσι ωστε να αποφύγω να πάρω μεταχειρισμένο

 

Το πήρα απο STS και είναι ελληνικό

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση HTC RUU 1.84.61.2; Γιατί βλέπω στο thread της Revolution νέα έκδοση 3.0 βασισμένη σ'αυτή.

 

Δεν ειναι WWE εκδοση,αλλα σιγα σιγα στηνουν τις custom roms πανω σ αυτη τη βαση...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω απο το tech n easy επειδή μου το βγάζει ως φθηνότερο στο skroutz.Το έχει πάρει κανείς απο κεί?Ξέρετε αν είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής?Και αυτό απο πού φαίνεται?δηλαδή αν το κουτί πάνω είναι στα ελληνικά και μέσα το εγχειρίδιο και αυτό στα ελληνικά τότε είναι όλα οκ ή και πάλι παίζει να είναι παραεισαγωγής?Αν ισχύει ότι τότε αποκλείεται να είναι παραεισαγωγής τότε θα έχει οποιαδήποτε διαφορά αν πχ το έπαιρνα απο τη vodafone που το έχει 600 ευρώ?

 

όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά δεν θέλω να το πάρω και να γίνει οτιδήποτε και να ξενερώσω.Για αυτό ρωτάω έτσι ωστε να αποφύγω να πάρω μεταχειρισμένο

 

Επειδη την "πατησα" μια φορα ηδη, και μαλλον εισαι σε παρομοια φαση, εαν στο βγαζει αισθητα πιο φτηνο απο αλλα γνωστα καταστηματα (δε μιλαω για 5-10 ευρω) και λεει πως ειναι και ελληνικο, τοτε κατα 90% δεν ειναι! Απλως του εχουν περασει ελληνικη rom αυτοι. Οταν αγορασα το leo, το πηρα με διαφορα 180 (!!!!) ευρω απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα, ως ελληνικο. Βεβαια, το κουτι ηταν γερμανικο, και οπως πολυ σωστα ειπε και ο kollatos, το κουτι ειναι η πρωτη ενδειξη. Εστειλα mail με το imei στην htc, και φυσικα μου επιβεβαιωσε πως η συσκευη ΔΕΝ ειναι ελληνικη, αλλα γερμανικη και μαλιστα branded. Αναφορικα με την εγγυηση μου 'πε, εαν θελουν το δεχονται στην ελληνικη αντιπροσωπεια. Φυσικα το ιδιο επαθα και με το dhd! Επομενως εαν δεις μεγαλη διαφορα, μη "χαρεις" οτι πετυχες κελεπουρι, ζητα να δεις το κουτι. (γιατι το imei απιθανο μαλλον να σε αφησουν να το δεις)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη την "πατησα" μια φορα ηδη, και μαλλον εισαι σε παρομοια φαση, εαν στο βγαζει αισθητα πιο φτηνο απο αλλα γνωστα καταστηματα (δε μιλαω για 5-10 ευρω) και λεει πως ειναι και ελληνικο, τοτε κατα 90% δεν ειναι! Απλως του εχουν περασει ελληνικη rom αυτοι. Οταν αγορασα το leo, το πηρα με διαφορα 180 (!!!!) ευρω απο ελληνικο ηλεκτρονικο καταστημα, ως ελληνικο. Βεβαια, το κουτι ηταν γερμανικο, και οπως πολυ σωστα ειπε και ο kollatos, το κουτι ειναι η πρωτη ενδειξη. Εστειλα mail με το imei στην htc, και φυσικα μου επιβεβαιωσε πως η συσκευη ΔΕΝ ειναι ελληνικη, αλλα γερμανικη και μαλιστα branded. Αναφορικα με την εγγυηση μου 'πε, εαν θελουν το δεχονται στην ελληνικη αντιπροσωπεια. Φυσικα το ιδιο επαθα και με το dhd! Επομενως εαν δεις μεγαλη διαφορα, μη "χαρεις" οτι πετυχες κελεπουρι, ζητα να δεις το κουτι. (γιατι το imei απιθανο μαλλον να σε αφησουν να το δεις)

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Απο το συγκεκριμενο καταστημα ετυχε και πηρα το desire.Το ειχε πραγματικα σε χαμηλη τιμη,αλλα τσεκαρα το imei του κι ηταν οκ.Αυτο που λεει ο kollatos ειναι ειναι το σωστο.Αν το κουτι ειναι τυπωμενο στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ τοτε κατα 99% ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ.Αν παρολα αυτα θες να εισαι 100% σιγουρος,ζητα τους το imei για να βεβαιωθεις...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω απο το tech n easy επειδή μου το βγάζει ως φθηνότερο στο skroutz.Το έχει πάρει κανείς απο κεί?Ξέρετε αν είναι ελληνικό ή παραεισαγωγής?Και αυτό απο πού φαίνεται?δηλαδή αν το κουτί πάνω είναι στα ελληνικά και μέσα το εγχειρίδιο και αυτό στα ελληνικά τότε είναι όλα οκ ή και πάλι παίζει να είναι παραεισαγωγής?Αν ισχύει ότι τότε αποκλείεται να είναι παραεισαγωγής τότε θα έχει οποιαδήποτε διαφορά αν πχ το έπαιρνα απο τη vodafone που το έχει 600 ευρώ?

 

όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί με ενδιαφέρει το τηλέφωνο αλλά δεν θέλω να το πάρω και να γίνει οτιδήποτε και να ξενερώσω.Για αυτό ρωτάω έτσι ωστε να αποφύγω να πάρω μεταχειρισμένο

 

Από όσο ξέρω (επειδή και εγώ από παρόμοιο κατάστημα το πήρα), τα περισσότερα ειναι T-Mobile Γερμανίας (branded).

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οι διαφορά είναι όντως πολύ μεγάλη αφού στη vodafone το έχει 599Ε ενώ σε αυτό το κατάστημα 429,99.

Λοιπόν τους έστειλα mail και τους ρώτησα η απάντηση είναι:

Κύριε *****,

 

Το κινητό HTC Desire HD ελληνικής αντιπροσωπίας, καλύπτεται από 2 έτη εγγύηση, από εξουσιοδοτημένο Service. Συνοδεύεται με οδηγίες στα Ελληνικά. Είμαστε στην διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε στο τηλ. 2109639030, ή online στο info@techneasy.gr.

 

τους απάντησα:

απο εξουσιοδοτημένο service εννοείται απο την ACE Hellas δηλαδή? Δηλαδή είναι καθαρά ελληνικό και όχι παραεισαγωγής.Σαν να λέμε δεν θα έχει την παραμικρή διαφορά απο ένα που θα αγόραζα πχ απο ένα κατάστημα σαν της vodafone?

 

Παρακαλώ απαντήστε μου σε αυτό γιατί με ενδιαφέρει.Ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση

 

και η επόμενη τους απάντηση είναι αυτή:

Οι ερωτήσεις σας έχουν καλυφθεί με το απαντητικό e-mail. Το προϊόν είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας. Στα καταστήματα της Vodafone που αναφέρατε, υπάρχει η περίπτωση να δίνει το κινητό με το σήμα της και το μενού να περιλαμβάνει το γνωστό μενού live.

 

δηλαδή ο τύπος εννοεί καθαρά ελληνικό και δεν θα έχει καμμία διαφορά.

 

Τώρα το ΙΜΕΙ θεωρώ ότι είναι λίγο δύσκολο να μου το πούνε.Παίζει να με βρίσουν αν το ρωτήσω αυτό και να το δώ είναι λίγο δύσκολο αφού το κατάστημα αυτό είναι καθαρά ηλεκτρονικό και δεν μπορώ να πάω κάπου να το πιάσω.Τί μου προτείνεται?

Οι μισοί μου λένε όπως και η eirhnh_k ότι θα είναι παραεισαγωγής και οι άλλοι μισοί όπως ο elthis ότι θα είναι οκ.Δεν ξέρω όπως ξαναείπα τη θέλω τη συσκευή αλλά το φοβάμαι λίγο.Θα δώ τί γίνεται με το IMEI της συσκευής και μήπως ξέρει κάποιος που μιλάω με service ACE Hellas δηλαδή άντε και πήρα το ΙΜΕΙ που θα το τσεκάρω?

 

Ευχαριστώ παιδιά για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

οι διαφορά είναι όντως πολύ μεγάλη αφού στη vodafone το έχει 599Ε ενώ σε αυτό το κατάστημα 429,99.

Λοιπόν τους έστειλα mail και τους ρώτησα η απάντηση είναι:

Κύριε *****,

 

Το κινητό HTC Desire HD ελληνικής αντιπροσωπίας, καλύπτεται από 2 έτη εγγύηση, από εξουσιοδοτημένο Service. Συνοδεύεται με οδηγίες στα Ελληνικά. Είμαστε στην διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε στο τηλ. 2109639030, ή online στο info@techneasy.gr.

 

τους απάντησα:

απο εξουσιοδοτημένο service εννοείται απο την ACE Hellas δηλαδή? Δηλαδή είναι καθαρά ελληνικό και όχι παραεισαγωγής.Σαν να λέμε δεν θα έχει την παραμικρή διαφορά απο ένα που θα αγόραζα πχ απο ένα κατάστημα σαν της vodafone?

 

Παρακαλώ απαντήστε μου σε αυτό γιατί με ενδιαφέρει.Ευχαριστώ για την άμμεση απάντηση

 

και η επόμενη τους απάντηση είναι αυτή:

Οι ερωτήσεις σας έχουν καλυφθεί με το απαντητικό e-mail. Το προϊόν είναι Ελληνικής αντιπροσωπίας. Στα καταστήματα της Vodafone που αναφέρατε, υπάρχει η περίπτωση να δίνει το κινητό με το σήμα της και το μενού να περιλαμβάνει το γνωστό μενού live.

 

δηλαδή ο τύπος εννοεί καθαρά ελληνικό και δεν θα έχει καμμία διαφορά.

 

Τώρα το ΙΜΕΙ θεωρώ ότι είναι λίγο δύσκολο να μου το πούνε.Παίζει να με βρίσουν αν το ρωτήσω αυτό και να το δώ είναι λίγο δύσκολο αφού το κατάστημα αυτό είναι καθαρά ηλεκτρονικό και δεν μπορώ να πάω κάπου να το πιάσω.Τί μου προτείνεται?

Οι μισοί μου λένε όπως και η eirhnh_k ότι θα είναι παραεισαγωγής και οι άλλοι μισοί όπως ο elthis ότι θα είναι οκ.Δεν ξέρω όπως ξαναείπα τη θέλω τη συσκευή αλλά το φοβάμαι λίγο.Θα δώ τί γίνεται με το IMEI της συσκευής και μήπως ξέρει κάποιος που μιλάω με service ACE Hellas δηλαδή άντε και πήρα το ΙΜΕΙ που θα το τσεκάρω?

 

Ευχαριστώ παιδιά για το ενδιαφέρον σας και τη βοήθεια

 

Κανε λοιπον το εξης:παραγγειλε το κι οταν στο φερει ο currier κοιτα το κουτι αν ειναι στα ελληνικα και παρε αμεσως την ace να τους δωσεις ime αφου ειναι γραμμενο πανω στο κουτι.Αν δεν το καλυπτουν λοιπον,μη το παραλαβεις.

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι το κανετε τοσο τεραστιο θεμα.

Ακομα και παραεισαγωγης να ειναι , το καταστημα απο οπου το αγορασετε ειναι υπευθυνο να παρεχει διετη εγγυηση βαση νομου ευρωζωνης.

Θα χρειαστει να το στειλουν γερμανια ?

Ισως , το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας.

Και οσο για το αν καποιος το παρει 500 και βαλε με υποστηριξη ace hellas η 430 και παραεισαγωγη, ειδικα στην εποχη που ζουμε δε νομιζω να εχουν πολλοι την ανεση και την ορεξη να δωσουν 100ευρω "αερα" για να εχουν την υποστηριξη της ACE

 

Επεισης επιτρεψτε μου να αμφιβαλλω οτι τα προιοντα που προοριζονται για την ελληνικη και τη γερμανικη αγορα περνανε απο τους ιδιους ελεγχους ποιοτητας.

Ισως να ειναι συμπτωση αλλα εχω υπαρξει απιστευτα "ατυχος" με συσκευες που προοριζοταν για την ελληνικη αγορα.

 

just my 2 cents

Edited by pittas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα την Revolution 3.0 μολις. Υπαρχει τροπος με patch να την περασς πανω απο την 2.1 που εχω για να μην χασω τα παντα παλι και φτου και απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ειδα την Revolution 3.0 μολις. Υπαρχει τροπος με patch να την περασς πανω απο την 2.1 που εχω για να μην χασω τα παντα παλι και φτου και απο την αρχη?

 

Αν διαβάσεις στο πρώτο post της rom αναφέρει ότι δεν είναι απαραίτητο το full wipe αλλά ενδείκνυται να το κάνεις μιας και στηρίζεται σε διαφορετική base rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...