Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mi-man,Γιατί δε κανείς απλά root και να βάλεις market enabler;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δε κανείς απλά root και να βάλεις market enabler;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

το market access κανει την ιδια δουλεια με το enabler? Ταιριαζει για το dhd μας?

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω την Ledroid 2.0.0 εδω και μερες.Τη φλασαρα συμφωνα με τις οδηγιες.Ραδιο ομως δεν αλλαξα.Μηπως θα πρεπε?Και γενικα χρειαζεται τιποτα αλλο?Παντως,δειχνει να λειτουργει σωστα.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που υπαρχει καποιος οδηγος να διαβασω για να βαλω χαρτη...στο κινητο...

 

Κανεις βρε παιδια παω στην 1η σελιδα,και λεει οτι το 1ο μερος εχει κλειδωθει...:(

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Market enabler είχα δουλέψει μόνο και γνωρίζω.το market access δε το ξέρω...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω την Ledroid 2.0.0 εδω και μερες.Τη φλασαρα συμφωνα με τις οδηγιες.Ραδιο ομως δεν αλλαξα.Μηπως θα πρεπε?Και γενικα χρειαζεται τιποτα αλλο?Παντως,δειχνει να λειτουργει σωστα.

 

O LeeDroid έβγαλε μια καινούρια εκδοχή του kernel (2.0.3) την οποία μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ.

 

Καλό είναι να είναι συμβατό το radio με την baseband της rom. Ρίξε μια ματιά στα post του kollatos, εδώ και εδώ, εμένα με βοήθησαν πολύ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mi-man,Γιατί δε κανείς απλά root και να βάλεις market enabler;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Επειδή έχω 1.72 που δεν rootαρεται. Αλλά και πάλι, δε θέλω να μπλεκω με root, ακομα κι αν υπάρχει δλδ τρόπος. Το να παραγγείλω απο amazon μια uk sim το θεωρώ πολύ εύκολο, αρκεί να ξέρω πως σιγουρα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

το market access κανει την ιδια δουλεια με το enabler? Ταιριαζει για το dhd μας?

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

 

θεωρητικά κάνει την ίδια δουλειά...προσωπικά το προτιμώ το access, μιας και ουσιαστικά είναι ένα enabler γραμμένο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις βρε παιδια παω στην 1η σελιδα,και λεει οτι το 1ο μερος εχει κλειδωθει...:(

Μπορείς να δεις το google maps ή να αγοράσεις κάποια εφαρμογή για πλοήγηση μέσω gps. Συζήτηση για πειρατεία λογισμικού απαγορεύεται στο forum και συνεπώς δε γίνεται να σου αναφέρουν τον τρόπο με τον οποίον μπορείς να περάσεις ένα πρόγραμμα. Για περισσότερες πληροφορίες για τα προγράμματα πλοήγησης, μπορείς να δεις κι εδώ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ερωτιση αμα βγαλο τιν καρτα μνιμις απο το κινιτο τιν βαλο στο pc και τις τα διαγραπσο ολα φορματ και την τοποθετισο παλλι στο κινιτο ιπαρχει προβλιμα ?
Link to comment
Share on other sites

ερωτιση αμα βγαλο τιν καρτα μνιμις απο το κινιτο τιν βαλο στο pc και τις τα διαγραπσο ολα φορματ και την τοποθετισο παλλι στο κινιτο ιπαρχει προβλιμα ?

 

Αν καταλαβα καλα ετσι οπως τα γραφεις, οχι δεν υπαρχει προβλημα. Θα την δει κανονικα το κινητο

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ετσι οπως τα γραφεις, οχι δεν υπαρχει προβλημα. Θα την δει κανονικα το κινητο

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

 

ροταο γιατη δεν ξερο θα εχω προβλιμα ?

 

ενοω εχει μεσα ι καρτα τιποτα του κινιτου π να χριαζεται εκτοσ απο φοτο βιντεο ?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναγινει παρομοια ερωτηση, αλλα καποιες απο τις πρωτες σελιδες και δεν βρηκα κατι (ειναι ΑΠΕΙΡΕΣ!!)..

η οθονη του ειναι στα 65k, 262k η 16mil. χρωματα, γιατι εχω διαβασει και τις 3 εκδοχες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνωμη αν εχει ξαναγινει παρομοια ερωτηση, αλλα καποιες απο τις πρωτες σελιδες και δεν βρηκα κατι (ειναι ΑΠΕΙΡΕΣ!!)..

η οθονη του ειναι στα 65k, 262k η 16mil. χρωματα, γιατι εχω διαβασει και τις 3 εκδοχες;

 

Νομίζεις ότι έχει τόσο μεγάλη σημασία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναγινει παρομοια ερωτηση, αλλα καποιες απο τις πρωτες σελιδες και δεν βρηκα κατι (ειναι ΑΠΕΙΡΕΣ!!)..

η οθονη του ειναι στα 65k, 262k η 16mil. χρωματα, γιατι εχω διαβασει και τις 3 εκδοχες;

 

απειρες ειναι;;;;πριν ενα μηνα διαβασα 800σελιδες απο το απλο desire και τωρα αλλες 190!!!:p...

απ οτι εχω διαβασει 262k...

ερωτηση...παω να flashαρω leedroid και οταν παταω install μου βγαζει το μνμ cant install bad file!!checkαρα md5, το ξανακεβασα,αλλα παλι τα ιδια...καμμια ιδεα;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

nikoc_7 θα σε παρακαλέσω να γράφεις απλά ελληνικά, ώστε όλοι να καταλαβαίνουμε τι γράφεις. Υπάρχουν πολλοί τρόποι στο internet αν δυσκολεύεσαι. Ρίξε μια ματιά σε ορθογράφους και θα τα βρεις.

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε..:)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει..

Εάν βάλω την leedroid v2.0.0 η οποία είναι πολύ κοντά στην stock απο ότι έχω καταλάβει... Θα έχω πρόβλημα με ελληνικά sms?? Γενικά θα διαφέρει κάτι όσον αφορά την χρήση του κινητού απο την stock??

 

Ευχαριστώ.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου...δε θα εχεις κανενα προβλημα

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι??? Πώς μπορώ να κάνω ανανέωση του kernel leedroid 2.0.2 σε 2.0.3?? χρησιμοποιώ το kernel update utillity??

 

Ευχαριστώ!

 

Το βρήκα... κάνω απλά flash όπως και την ROM ....

Edited by talexop

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Θα σας παρακαλέσω συζητήσεις για παράνομο λογισμικό να αποφεύγονται, διαφορετικά τα post θα καταλήγουν στον κάλαθο των αχρήστων.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι??? Πώς μπορώ να κάνω ανανέωση του kernel leedroid 2.0.2 σε 2.0.3?? χρησιμοποιώ το kernel update utillity??

 

Ευχαριστώ!

 

Όχι, μπορείς να το flashάρεις μέσω recovery. Το κατεβάζεις από εδώ.

 

 

ΥΓ: Άσε λίγο να τρέξει με τον kernel που είχε η rom και μετά flashαρε το 2.0.3

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναγινει παρομοια ερωτηση, αλλα καποιες απο τις πρωτες σελιδες και δεν βρηκα κατι (ειναι ΑΠΕΙΡΕΣ!!)..

η οθονη του ειναι στα 65k, 262k η 16mil. χρωματα, γιατι εχω διαβασει και τις 3 εκδοχες;

 

απειρες ειναι;;;;πριν ενα μηνα διαβασα 800σελιδες απο το απλο desire και τωρα αλλες 190!!!:p...

απ οτι εχω διαβασει 262k...

ερωτηση...παω να flashαρω leedroid και οταν παταω install μου βγαζει το μνμ cant install bad file!!checkαρα md5, το ξανακεβασα,αλλα παλι τα ιδια...καμμια ιδεα;;;

16 εκατομμυρια χρωματα εχει. Αλλα δεν εχει σημασια. Και 65000 να ειχε, το ματι δε τα βλεπει ολα...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το htc desire hd και θα ηθελα να μαθω αν ειναι ασφαλες να χρησιμοποιησω το νεο λογισμικο ROM ωστε να κανω update το android 2.3 που απ'οτι εχω διαβασει ειναι επικυνδινο προς το παρων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το htc desire hd και θα ηθελα να μαθω αν ειναι ασφαλες να χρησιμοποιησω το νεο λογισμικο ROM ωστε να κανω update το android 2.3 που απ'οτι εχω διαβασει ειναι επικυνδινο προς το παρων.

 

kos7, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω και με κανένα ίχνος κακοπροαίρετης διάθεσης:

 

 

Χρειάζεσαι επειγόντως διάβασμα!

 

ROM= το σύνολο του λογισμικού που χρησιμοποιεί η συσκευή για να λειτουργήσει. Το ROM δεν είναι όνομα!

 

Android 2.3 δεν έχει πάρει επίσημα το Desire HD! Μόνο custom roms υπάρχουν με βάση την 2.3!

 

Αν δεν έχεις κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις, μην προσπαθήσεις τίποτα πριν κατανοήσεις καλά κάποιους όρους και διαδικασίες! Μπόλικο υλικό και γνώση θα βρεις εδώ, ξεκίνα το διάβασμααα!!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...