Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γμτ έχω σκάσει να κάνω αναβάθμιση το radio αλλά φοβάμαι το πρόβλημα με το htc sync.

 

Συγκεκριμένα για s-off και eng s-off αναγκάστηκα να κάνω cd στον φάκελο του adb, να δώσω "adb shell" εντολή και μόνο τότε η εφαρμογή για s-off έτρεξε σωστά και δεν μου έβγαλε "unknown error, probably connection".

 

Σκέφτομαι να το δοκιμάσω και με το radio αλλά φοβάμαι μήπως δεν κολλήσει στο "send radio" και αποκτήσω "τουβλάκι", όπως ειπες.

 

Προσωπικά το HTC Sync δεν το έχω στο pc μου κι ούτε πρόκειται να το βάλω. Ακόμα και όταν έκανα την αναβάθμιση δεν το είχα.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ο driver της HTC που μπαίνει στην αρχή της εγκατάστασης του sync.

 

Αν τα έχεις όλα σωστά δεν παίζει να έχεις πρόβλημα. Γνώμη μου είναι να έχεις εγκαταστήσει τον driver της htc

και ολόκληρο το android sdk. Και μετά προχωράς αφού έχεις διαβάσει 2-3 φορές τον οδηγό και τον έχεις κατανοήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά το HTC Sync δεν το έχω στο pc μου κι ούτε πρόκειται να το βάλω. Ακόμα και όταν έκανα την αναβάθμιση δεν το είχα.

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ο driver της HTC που μπαίνει στην αρχή της εγκατάστασης του sync.

 

Αν τα έχεις όλα σωστά δεν παίζει να έχεις πρόβλημα. Γνώμη μου είναι να έχεις εγκαταστήσει τον driver της htc

και ολόκληρο το android sdk. Και μετά προχωράς αφού έχεις διαβάσει 2-3 φορές τον οδηγό και τον έχεις κατανοήσει.

 

kollatos με έβαλες στην πρίζα.

 

Θα το κάνω, εφόσον βλέπει το κινητό το adb δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ευχαριστω για το feedback

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μαυρο χαλι φιλε μου δε καταλαβενεις τιποτα απ οτι ακους.

πολυ κακη ποιοτητα ηχου κατα την εγγραφη video.

ειναι κριμα παντος για τα 600 ευρω που κανει.

 

Εχεις δικιο. Κι εγω εχω τραβηξει σε νυχτερινο κεντρο με το dhd αλλα και hd2 και το αποτελεσμα ηταν αθλιο και στις 2 περιπτωσεις. Προφανως αποτελει "αδυναμια" της htc κι απ οσο ξερω δε διορθωνεται, γιατι καποιος μου ελεγε οτι ειναι θεμα rom, για το hd2 τουλαχιστον. Δεν ειναι φιλε μου. Θεμα hardware ειναι, και το ιδιο ισχυει και στο dhd

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ok feedback και από εδώ.

 

Radio.img περασμένο επιτυχώς, LeeDroid ομοίως! Με γειά μου!

:D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μεταφερομαι απο το forum του απλου desire εδω..να σας πω την αληθεια μου λειπει λιγο,αλλα θα το ξεπερασω πιστευω...

ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)ειμαι root και λεω να flashαρω τη leedroid (ενδιαφερομαι για sense rom).στο απλο desire ειχαμε custom rom γιατι εδινε σιγουρα παραπανω στοιχεια στο κινητο με σημαντικοτερο το data2whatever οπου η φτωχη internal memory του desire απογειωνοταν!επισης προσωπικα με ενδιεφερε η ενδειξη της μπαταριας με % και το ξεκλειδωμα με το home button αλλα και το o/c.εδω τι παραπανω δινει;;;ειληκρινα δεν εχω καταλαβει απ οσα διαβασα!!η internal του HD ειναι σουπερ,στο thread της leedroid δεν ειδα στα Screen captures ενδειξη μπαταριας και wake up from home button(εκτος αν δε προσεξα καλα) και το o/c πιστευω ειναι πολυτελεια για το HD.

2)τον kernel τον δινει ενσωματωμενο στη rom,οπως στο desire η τον flashαρουμε απο recovery;

3)εχω στην sd μoυ ext4.χρειαζεται;στη leedroid γραφει για το A2SD+ με ext2.θα δουλευει;

4)επισης διαβασα οτι υπαρχει καποιο τρικ για να κουμπωσει καλυτερα το καπακι της μπαταριας (το δικο μου δεν εχει καθησει αρκετα καλα).ισχυει;αν ναι που το βρισκω,γιατι εψαξα και δε το πετυχα...

 

καλη συνεχεια σε ολους...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχουμε καθόλου ενημέρωση σχετικά με το πότε θα πάρει το DHD την 2.3 android? και επίσης αν πιστεύετε ότι υπάρχει περίπωση να πάρει honeycomb αργότερα (3.0 android)

 

thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά έχουμε καθόλου ενημέρωση σχετικά με το πότε θα πάρει το DHD την 2.3 android? και επίσης αν πιστεύετε ότι υπάρχει περίπωση να πάρει honeycomb αργότερα (3.0 android)

 

Ποιος ο λόγος του κυνηγιού της όποιας επερχόμενης έκδοσης; Ακόμα δεν πήρε την 2.3 και θέλουμε την 3.0;

 

Απολαύστε τη συσκευή ως έχει, δεν υπάρχει λόγος για κυνήγι κρυμμένου θησαυρού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος του κυνηγιού της όποιας επερχόμενης έκδοσης; Ακόμα δεν πήρε την 2.3 και θέλουμε την 3.0;

 

Απολαύστε τη συσκευή ως έχει, δεν υπάρχει λόγος για κυνήγι κρυμμένου θησαυρού.

 

κάπου διάβασα οτι όλοι περιμένουν την 2.4 γι αυτό και δεν έχουν δώσει πολλές αναβαθμίσεις οι εταιρίες σε 2.3

τώρα όσον αφορά την 3.0 δεν νομίζω να την πάρει ποτέ αφού είναι για tablets.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

off-topic:

 

Μπήκα στον πειρασμό και έφτιαξα καινούριο splash screen:

 

http://l.imagefra.me/a30i0gbk.png

 

Φαίνεται πολύ όμορφο στην οθόνη του DHD :D

 

On topic ξανά:

 

Χθες με το 2.0.2 kernel στην Leedroid είχα κάποια μικρά αλλά ανεπαίσθητα lag. Με χαρά μου σήμερα είδα πως έδωσαν επιτέλους link για το 2.0.3 kernel του LeeDroid και το flashαρα. Πολύ ταχύτερο σε αίσθηση και οι όποιες τάσεις για lag εξαφανίστηκαν.

Edited by DaRk_dOg
more info

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΜΙΑ ΕΡΟΤΙΣΟΥΛΑ ΣΤΑ ΜΠΑΜ ΕΧΟ ΤΙΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟ ΚΑΤΙ !! ΕΧΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΙΝ SD ΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ... ΚΑΙ ΠΑΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΓΚΑΛΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ Κ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΜΙΑ ΕΡΟΤΙΣΟΥΛΑ ΣΤΑ ΜΠΑΜ ΕΧΟ ΤΙΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟ ΚΑΤΙ !! ΕΧΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΙΝ SD ΤΟΥΣ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ... ΚΑΙ ΠΑΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΓΚΑΛΕΡΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ Κ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?

 

κι εγω το επαθα μεχρι που εβαλα τους φακελους μεσα στο φακελο images και τους εδειξε κανονικα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το επαθα μεχρι που εβαλα τους φακελους μεσα στο φακελο images και τους εδειξε κανονικα...

 

ΟΚ ! ΛΙΠΟΝ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΟ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΞΕΦΟΡΤΙΖΕΙ ΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΚΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΑΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ CPU ΓΙΑΤΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ CPU GAUGE ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΟΤΙ Ο CPU ΕΙΝΑΙ 99 ΜΕ 100% ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΙΡΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΝΑ ΔΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ! ΚΑΝΟ ΕΠΑΝΕΚΙΝΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 10 ΛΕΠΤΟ ΠΑΛΙ 100% ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ ΣΦΑΙΡΑΑΑ Κ ΚΟΛΑΝΕ ΟΛΑ ΤΙ ΚΑΝΟ ΦΙΛΕ Μ ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ! ΛΙΠΟΝ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΟ ΝΑ ΖΑΛΙΖΟ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ ΞΕΦΟΡΤΙΖΕΙ ΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΚΟΛΑΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΑΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ CPU ΓΙΑΤΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ CPU GAUGE ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΟΤΙ Ο CPU ΕΙΝΑΙ 99 ΜΕ 100% ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΙΡΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΝΑ ΔΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ! ΚΑΝΟ ΕΠΑΝΕΚΙΝΙΣΗ ΤΟ ΚΙΝΙΤΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 10 ΛΕΠΤΟ ΠΑΛΙ 100% ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ ΣΦΑΙΡΑΑΑ Κ ΚΟΛΑΝΕ ΟΛΑ ΤΙ ΚΑΝΟ ΦΙΛΕ Μ ?

 

κανε ενα fatory reset και προσεχε τις εφαρμογες κατεβαζεις μερικες ρουφανε την μπαταρια με το μπουρι της σομπας :ninja:

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα fatory reset και προσεχε τις εφαρμογες κατεβαζεις μερικες ρουφανε την μπαταρια με το μπουρι της σομπας :ninja:

 

το εχο κανει ηδη επαναφορα στισ εργοστασιακες του ριθμεισεις και τιποτα ! ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου λυση την απορια γιατι περναω revolution και leedroid αλλα cyanogen δεν μπορω να flasharo με τιποτα... :wacko::wacko::wacko:

 

Μήπως επειδή θέλει clockworkmod recovery 3?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

 

μεταφερομαι απο το forum του απλου desire εδω..να σας πω την αληθεια μου λειπει λιγο,αλλα θα το ξεπερασω πιστευω...

 

ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

 

1)ειμαι root και λεω να flashαρω τη leedroid (ενδιαφερομαι για sense rom).στο απλο desire ειχαμε custom rom γιατι εδινε σιγουρα παραπανω στοιχεια στο κινητο με σημαντικοτερο το data2whatever οπου η φτωχη internal memory του desire απογειωνοταν!επισης προσωπικα με ενδιεφερε η ενδειξη της μπαταριας με % και το ξεκλειδωμα με το home button αλλα και το o/c.εδω τι παραπανω δινει;;;ειληκρινα δεν εχω καταλαβει απ οσα διαβασα!!η internal του HD ειναι σουπερ,στο thread της leedroid δεν ειδα στα Screen captures ενδειξη μπαταριας και wake up from home button(εκτος αν δε προσεξα καλα) και το o/c πιστευω ειναι πολυτελεια για το HD.

 

2)τον kernel τον δινει ενσωματωμενο στη rom,οπως στο desire η τον flashαρουμε απο recovery;

 

3)εχω στην sd μoυ ext4.χρειαζεται;στη leedroid γραφει για το A2SD+ με ext2.θα δουλευει;

 

4)επισης διαβασα οτι υπαρχει καποιο τρικ για να κουμπωσει καλυτερα το καπακι της μπαταριας (το δικο μου δεν εχει καθησει αρκετα καλα).ισχυει;αν ναι που το βρισκω,γιατι εψαξα και δε το πετυχα...

 

 

 

καλη συνεχεια σε ολους...

 

Μπορεί να με βοηθήσει καποιος;

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

την εχω την 3 αλλα τιποτα...εχω δοκιμασει τα παντα αλλα cyanogen με τιποτα κολαει στο boot μεχρι 1 ωρα περιμενα αλλα εκει κολημενο με αλλες ρομ κανονικα ολα αλλα θελω cyanogen

:(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μεταφερομαι απο το forum του απλου desire εδω..να σας πω την αληθεια μου λειπει λιγο,αλλα θα το ξεπερασω πιστευω...

ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα:

1)ειμαι root και λεω να flashαρω τη leedroid (ενδιαφερομαι για sense rom).στο απλο desire ειχαμε custom rom γιατι εδινε σιγουρα παραπανω στοιχεια στο κινητο με σημαντικοτερο το data2whatever οπου η φτωχη internal memory του desire απογειωνοταν!επισης προσωπικα με ενδιεφερε η ενδειξη της μπαταριας με % και το ξεκλειδωμα με το home button αλλα και το o/c.εδω τι παραπανω δινει;;;ειληκρινα δεν εχω καταλαβει απ οσα διαβασα!!η internal του HD ειναι σουπερ,στο thread της leedroid δεν ειδα στα Screen captures ενδειξη μπαταριας και wake up from home button(εκτος αν δε προσεξα καλα) και το o/c πιστευω ειναι πολυτελεια για το HD.

2)τον kernel τον δινει ενσωματωμενο στη rom,οπως στο desire η τον flashαρουμε απο recovery;

3)εχω στην sd μoυ ext4.χρειαζεται;στη leedroid γραφει για το A2SD+ με ext2.θα δουλευει;

4)επισης διαβασα οτι υπαρχει καποιο τρικ για να κουμπωσει καλυτερα το καπακι της μπαταριας (το δικο μου δεν εχει καθησει αρκετα καλα).ισχυει;αν ναι που το βρισκω,γιατι εψαξα και δε το πετυχα...

 

καλη συνεχεια σε ολους...

 

#1.

Το % στην μπαταρία δεν υπάρχει build-in αλλά μπορείς να το περάσεις κατόπιν στην rom.

Δεν νομίζω οτι υπάρχει wake up from home button αλλά στο OC έχεις άδικο. Ο kernel της LeeDroid είναι undervolted και έτσι βελτιώνει αισθητά την διάρκεια της μπαταρίας.

 

#2.

Νομίζω πως στην τελευταία packed εκδοχή έχει μείνει ακόμη ο 2.0.2 kernel αλλά μπορείς να flashάρεις μέσω recovery τον 2.0.3, αρκεί να έχεις κάνει ένα ολοκληρωμένο boot της rom πρώτα.

 

#3.

Για την ακρίβεια ext3 :D . Για να μην έχεις θέματα φόρμαρε την κάρτα σου σε ext3.

 

 

την εχω την 3 αλλα τιποτα...εχω δοκιμασει τα παντα αλλα cyanogen με τιποτα κολαει στο boot μεχρι 1 ωρα περιμενα αλλα εκει κολημενο με αλλες ρομ κανονικα ολα αλλα θελω cyanogen

:(

 

Σύμφωνα με το "how to" του pHuNkY στους xda για clockworkmod 3.0.0.5:

 

Αν για κάποιο λόγο πέσετε σε bootloop, κατεβάστε το FULL-WIPE.zip από εδώ, φλασάρετε το, και κατόπιν φλασάρετε την ROM. Αν εξακολουθήσει το bootloop δοκιμάστε εναλλακτικά:

Μπείτε στο menu του recovery > Wipe Data > Advanced > Wipe Dalvik Cache > φλασάρετε το FULL_WIPE.zip > Φλασάρετε την ROM.

Edited by DaRk_dOg
more info

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε μου...όντως το underclock θα το δοκίμαζα ευχάριστα λόγω μπαταρίας.το βράδυ θα είμαι με leedroid λοιπόν αφού και στο desire ήταν ο καλύτερος......το μόνο που θέλω είναι να βγει κάτι πλέον για το ακουστικό και το ηχείο γιατί είναι απαράδεκτο...συγκρίνοντας την ίδια μέρα με το απλό desire απογοητεύτηκα πολύ...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα διαβάσει πριν μερικά ποστ, ότι ένας τρόπος να "δω" και να μπόρέσω να κατεβάσω paid εφαρμογές απο το market είναι να έχω μια κάρτα απο Ηνωμένο Βασίλειο πχ, και να την βάλω στο κινητό ώστε να νομίσει ότι είμαι Αγγλία και να μου τις δείξει. Τελικά αυτό πιάνει;; Και επίσης τι παρενέργειες μπορεί να έχει το κινητό μου; Οι εφαρμογές θα μείνουν μέσα εγκατεστημένες ακόμα κι όταν αλλάξω πάλι στην ελληνική sim, ή θα τις δει το market και θα τις blockαρει; Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που υπαρχει καποιος οδηγος να διαβασω για να βαλω χαρτη...στο κινητο...
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...