Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την καλησπέρα μου σε όλους,

 

 

Μια ερώτηση: υπάρχουν κάποια σοβαρά πλεονεκτήματα του clockworkmod recovery 3.x έναντι του 2.5.x?

 

(από όσα διάβασα είναι must για χρήση CM7, απλά δεν ξέρω ποιά plus προσφέρει)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την καλησπέρα μου σε όλους,

 

 

Μια ερώτηση: υπάρχουν κάποια σοβαρά πλεονεκτήματα του clockworkmod recovery 3.x έναντι του 2.5.x?

 

(από όσα διάβασα είναι must για χρήση CM7, απλά δεν ξέρω ποιά plus προσφέρει)

 

Δεν βρήκα κάπου να προσφέρει κάτι παραπάνω, για αυτό και στο επίσημο Rom Manager υπάρχει ακόμα το 2.5.χ. Το 3 είναι experimental και όπως είπες απαραίτητο απλά για να μπει cm7.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω ενα προβλημα...το dhd μου ανοιγει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ασχετα προγραμματα που εγω δεν χρησημοποιω,πχ χαρτες,Μετοχες,Ρυθμισεις,Peep,Μηνυματα και αλλα πολλα....Ειναι πολλη σπαστικο γιατι το κινητο αρχιζει να σερνετε,εγκατεστησα εναν task manager και το προγραματησα σε auto kill,αλλλα και παλι δεν τα προλαβενει!!!!τα σβηνει και αυτα ξανανοιγουν αμεσως μονα τους!!!το περιεργο ειναι πως τα προγραμματα που ειχα χρησημοποιησει και τα δειχνει στην μπαρα δεν φευγουν,δηλαδη μετα το kill ολων τον προγραμματων δεν επρεπε να αδιασει η μπαρα?μιπως δεν ειναι καλο το προγραμα?εχετε να μου προτινετε καποιο καλητερο?θελω με το που ανοιγει καποιο ασχετο προγραμμα να σβηνει αμεσως και να μην υπαρχουν ποτε ανοιχτα προγραμματα....συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα αυτο το πραμα....
Link to comment
Share on other sites

παιδα αφτιαξα ολες τις επαφες μου απο το gmail αλλα αν και μεσα ασπο τον υπολογιστη τις βλεπω ολες στο κινητο δε τις εχει εμφανισει.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω ενα προβλημα...το dhd μου ανοιγει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ασχετα προγραμματα που εγω δεν χρησημοποιω,πχ χαρτες,Μετοχες,Ρυθμισεις,Peep,Μηνυματα και αλλα πολλα....Ειναι πολλη σπαστικο γιατι το κινητο αρχιζει να σερνετε,εγκατεστησα εναν task manager και το προγραματησα σε auto kill,αλλλα και παλι δεν τα προλαβενει!!!!τα σβηνει και αυτα ξανανοιγουν αμεσως μονα τους!!!το περιεργο ειναι πως τα προγραμματα που ειχα χρησημοποιησει και τα δειχνει στην μπαρα δεν φευγουν,δηλαδη μετα το kill ολων τον προγραμματων δεν επρεπε να αδιασει η μπαρα?μιπως δεν ειναι καλο το προγραμα?εχετε να μου προτινετε καποιο καλητερο?θελω με το που ανοιγει καποιο ασχετο προγραμμα να σβηνει αμεσως και να μην υπαρχουν ποτε ανοιχτα προγραμματα....συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα αυτο το πραμα....

 

Συγνώμη φιλε, αλλα αυτό που κάνεις δεν είναι το σωστό. Δεν πρεπει να κλείνεις τα άσχετα προγράμματα. Το οτι σερνετε ειναι σχετικο. Δηλαδη τι εννοεις ακριβως; Το Android δουλευει ετσι και να μην σε ανυσηχει αυτο, το οτι δηλαδη εχει ασχετα προγραμματα ανοικτα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω ενα προβλημα...το dhd μου ανοιγει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ασχετα προγραμματα που εγω δεν χρησημοποιω,πχ χαρτες,Μετοχες,Ρυθμισεις,Peep,Μηνυματα και αλλα πολλα....Ειναι πολλη σπαστικο γιατι το κινητο αρχιζει να σερνετε,εγκατεστησα εναν task manager και το προγραματησα σε auto kill,αλλλα και παλι δεν τα προλαβενει!!!!τα σβηνει και αυτα ξανανοιγουν αμεσως μονα τους!!!το περιεργο ειναι πως τα προγραμματα που ειχα χρησημοποιησει και τα δειχνει στην μπαρα δεν φευγουν,δηλαδη μετα το kill ολων τον προγραμματων δεν επρεπε να αδιασει η μπαρα?μιπως δεν ειναι καλο το προγραμα?εχετε να μου προτινετε καποιο καλητερο?θελω με το που ανοιγει καποιο ασχετο προγραμμα να σβηνει αμεσως και να μην υπαρχουν ποτε ανοιχτα προγραμματα....συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα εχει αρχισει να μου σπαει τα νευρα αυτο το πραμα....

Ολα αυτα π λες τα επρισσοτερα στα ανοιγει γιατι τα εχεις βαλει να συγχρονιζονται αυτοματα.. αν κλεισεις τον αυτοματο συγχρονισμο δεν θα στα ανοιγει και το κινητο απο μονα τους.

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω πως αρχιζει και κολαει εκει που το ζοριζεις....ιδικα στο multitasking....το κινητο θελει 2-3 φορες την ημερα restart για να καθαριζει απο ολα τα ασχετα προγραμματα που ειναι ανοιχτα...οταν τουλαχιστον ανοιγοκλεινης διαφορα προγραμματα και τα παιχνιδια.....δηλαδη ειναι λογικο να κανεις καθε τοσο restart το κινητο για να ρολαρει ανετα?

 

Ολα αυτα π λες τα επρισσοτερα στα ανοιγει γιατι τα εχεις βαλει να συγχρονιζονται αυτοματα.. αν κλεισεις τον αυτοματο συγχρονισμο δεν θα στα ανοιγει και το κινητο απο μονα τους.

 

Συγνωμη φιλε δεν ειχα δει το μυνημα σου....Κανοντας αυτο που λες καλητερευσε λιγο η κατασταση....αλλα συνεχιζει....αν ανοιξω 5 -6 σοβαα προγραμματα το κινητο ψιλοκολαει στα δυσκολα πχ scrolling zoom in-out κτλπ,και ο task manager δεν τα κλινει παρα μονο αν κανεις restart το κινητο,μιπως να βαλω εναν καλητερο task killer?ποιον χρησημοποιεις εσυ?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τον λογαριασμο του gmail μου.καθως περιμενω μια λυση στο προβλημα που δεν εχει εμφανισει ολες τις επαφες στο κινητο ενω τις βλεπω κανονικα απο το πσ θελω να κανω μια ακομα ερωτηση.καποιο προγραμματακι για να εχω συντομευση και το hotmail μου?
Link to comment
Share on other sites

θελω να πω πως αρχιζει και κολαει εκει που το ζοριζεις....ιδικα στο multitasking....το κινητο θελει 2-3 φορες την ημερα restart για να καθαριζει απο ολα τα ασχετα προγραμματα που ειναι ανοιχτα...οταν τουλαχιστον ανοιγοκλεινης διαφορα προγραμματα και τα παιχνιδια.....δηλαδη ειναι λογικο να κανεις καθε τοσο restart το κινητο για να ρολαρει ανετα?

 

 

 

Συγνωμη φιλε δεν ειχα δει το μυνημα σου....Κανοντας αυτο που λες καλητερευσε λιγο η κατασταση....αλλα συνεχιζει....αν ανοιξω 5 -6 σοβαα προγραμματα το κινητο ψιλοκολαει στα δυσκολα πχ scrolling zoom in-out κτλπ,και ο task manager δεν τα κλινει παρα μονο αν κανεις restart το κινητο,μιπως να βαλω εναν καλητερο task killer?ποιον χρησημοποιεις εσυ?

 

Φιλε μου,κατσε,παρε μια αναπνοη,κανε ενα ντους και ετοιμασου να κανεις αυτο που θα σου πω..........σβησε τον task killer γιατι σκοτωνεις το DHD σιγα σιγα και κυριως τον επεξεργαστη του!!

To οτι το DHD σου κολαει σε αυτο φταιει το task killer,δεν υπαρχουν για καλο στα android.

Edited by drake19
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί όποτε είναι κλειστό το κινητό και το βάζω να φορτίζει, αυτό ανοίγει και μπαίνει σε recovery (clockworkmod 2.5.x)? του κάνω reboot το ξανακλείνω και αυτό ανοίγει με το που ξαναβάλω το καλώδιο...

 

Y.Γ - Leedroid 1.5.1.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug του ClockworkMod αυτό από την πρώτη μέρα και ακόμα δεν έχει βρεθεί λύση.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τον λογαριασμο του gmail μου.καθως περιμενω μια λυση στο προβλημα που δεν εχει εμφανισει ολες τις επαφες στο κινητο ενω τις βλεπω κανονικα απο το πσ θελω να κανω μια ακομα ερωτηση.καποιο προγραμματακι για να εχω συντομευση και το hotmail μου?
καλύτερα αυτα να τα ρωτάει κανείς στο αντίστοιχο section . Ένα καλό πρόγραμμα είναι το Κ9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,η 1.32.405.6 ειναι η τελευταια εκδοση σε ολοκαινουργιο Ελληνικο HD απο το Πλαισιο?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,η 1.32.405.6 ειναι η τελευταια εκδοση σε ολοκαινουργιο Ελληνικο HD απο το Πλαισιο?

 

Οχι η 1.72*

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αντιμετωπισει προβλημα κατα την εγκατασταση μιας εφαρμογης να βγαινει το μηνυμα unknown error -18???γιατι σε μενα ειναι συχνο το φαινομενο...δεν παμε καλααααααααααα καθολου καλαααααααααααααα...

 

Δεν είναι πρόβλημα του κινητού. Το πρόβλημα είναι στην SD card. Αν κανείς unmount και ξαναδοκιμασεις θα δεις ότι εγκαθιστά τα πάντα χωρίς πρόβλημα. Η λύση λοιπόν είναι format στην SD μέσα από το κινητό. Κανε back up πρώτα.

 

DesireHD/Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

θελω να πω πως αρχιζει και κολαει εκει που το ζοριζεις....ιδικα στο multitasking....το κινητο θελει 2-3 φορες την ημερα restart για να καθαριζει απο ολα τα ασχετα προγραμματα που ειναι ανοιχτα...οταν τουλαχιστον ανοιγοκλεινης διαφορα προγραμματα και τα παιχνιδια.....δηλαδη ειναι λογικο να κανεις καθε τοσο restart το κινητο για να ρολαρει ανετα?

 

 

 

Συγνωμη φιλε δεν ειχα δει το μυνημα σου....Κανοντας αυτο που λες καλητερευσε λιγο η κατασταση....αλλα συνεχιζει....αν ανοιξω 5 -6 σοβαα προγραμματα το κινητο ψιλοκολαει στα δυσκολα πχ scrolling zoom in-out κτλπ,και ο task manager δεν τα κλινει παρα μονο αν κανεις restart το κινητο,μιπως να βαλω εναν καλητερο task killer?ποιον χρησημοποιεις εσυ?

 

Έχεις κάνει update σε 1.72 ή είσαι με την 1.32 rom?

 

Sent from my Astounding Broccoli.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

παιδια, εχω περασει το handcebt sms για τα μηνυματα μου.Μου αρεσει πολυ μιας και εχει και μεδενθση.το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι ενω διαβαζω με αυτο κανονικα τα μηνυματα μου τα βγαζει και στο αρχικο προγραμμα της htc .πως μπορω να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

θελω να πω πως αρχιζει και κολαει εκει που το ζοριζεις....ιδικα στο multitasking....το κινητο θελει 2-3 φορες την ημερα restart για να καθαριζει απο ολα τα ασχετα προγραμματα που ειναι ανοιχτα...οταν τουλαχιστον ανοιγοκλεινης διαφορα προγραμματα και τα παιχνιδια.....δηλαδη ειναι λογικο να κανεις καθε τοσο restart το κινητο για να ρολαρει ανετα?

 

 

 

Συγνωμη φιλε δεν ειχα δει το μυνημα σου....Κανοντας αυτο που λες καλητερευσε λιγο η κατασταση....αλλα συνεχιζει....αν ανοιξω 5 -6 σοβαα προγραμματα το κινητο ψιλοκολαει στα δυσκολα πχ scrolling zoom in-out κτλπ,και ο task manager δεν τα κλινει παρα μονο αν κανεις restart το κινητο,μιπως να βαλω εναν καλητερο task killer?ποιον χρησημοποιεις εσυ?

Δεν χρησιμοποιω task killer!Το κινητο μια χαρα παει οπως ειναι ... οπως ειπε και ο drake19 το κινητο σου το φορτωνεις ακομα περισσοτερο με το να τρεχει συνεχεια ο taskkiller προσπαθωντας να κλεισει τα προγραμματα που εχεις ανοιξει εσυ...οταν χρειαζεται περισσοτερη μνημη τοτε απο μονο του θα κλεισει αλλα προγραμματα που τρεχουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δεν χρησιμοποιω task killer!Το κινητο μια χαρα παει οπως ειναι ... οπως ειπε και ο drake19 το κινητο σου το φορτωνεις ακομα περισσοτερο με το να τρεχει συνεχεια ο taskkiller προσπαθωντας να κλεισει τα προγραμματα που εχεις ανοιξει εσυ...οταν χρειαζεται περισσοτερη μνημη τοτε απο μονο του θα κλεισει αλλα προγραμματα που τρεχουν.

 

Και καλά κάνεις μιας και ο ρόλος του TaskKiller πλεον είναι καθαρά ...ψυχολογικός για τους περισσότερους!

:p

Link to comment
Share on other sites

Οχι η 1.72*

Και πως την περναω;Στην ενημερωση λογισμικου,δεν μου βγαζει κατι!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και πως την περναω;Στην ενημερωση λογισμικου,δεν μου βγαζει κατι!

 

Η ενημερωση γινεται σιγα σιγα με βαση το imei της συσκευης. Ασε ανοιχτη την επιλογη για αυτοματο ελεγχο νεας ενημερωσης και οταν ειναι θα σε ειδοποιησει.

Και οταν την κανεις, να προτιμησεις συνδεση wi-fi εκτος αν εχεις πακετο data στο κινητο.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Έχει συναντήσει κανείς το εξής πρόβλημα; Στην εφαρμογή ειδήσεις (rss) είχα προσθέσει κάποιες διευθύνσεις και ξαφνικά ούτε τις ανανεώνει αλλά ούτε μπορώ να τις διαγράψω για να προσθέσω άλλες. Καμμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...