Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το handcent sms ειναι για τα sms μονο.

 

Ποσο γρηγορα δηλαδη κλεινει η οθονη μετα την αναπαντητη; Στις ρυθμισεις της οθονης εχει επιλογη για τα δευτερολεπτα που θελεις να ειναι ανοικτη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες έχω σοβαρό πρόβλημα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

 

45' χρόνος οθόνης, κανα 5λεπτο ομιλια και εχω φτασει ~20% υπόλοιπο μπαταρίας. Θέλω 2 μπαταρίες για μια μέρα και πάλι το βράδυ γυρνάω με σβηστό το κινητό σπίτι. :cry:

 

Τι να κάνω;

 

ειμαι σιγουρος οτι εχεισ εγκαταστησει κατι που καταπινει τη μπαταρια....δες τι τρεχει απο πισω. αυτο σου κανει τη ζημια!!!!το εχω ξαναπει...ακκογραμενες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φτού μη το ματιάσω αλλα με περίπου 45 λεπτά ομιλία,αρκετά sms και λίγο wifi το έχω ανοιχτό 31 ώρες και είναι στο 59% η μπαταρία :eek:
Link to comment
Share on other sites

Οχι, εχω την 1.32.

Το handcent sms θα μου λυσει και το προβλημα που ανεφερα με τις χαμενες κλησεις η' λειτουργει μονο στα sms ?

 

Δες το LED me know ... ρυθμιζεις οτι θες σχετικα με τα notifications απο κλησεις και sms .... ;)

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης να αναφερουμε οτι το update σε 1,72 δουλευει μια χαρα σε ολα. Δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα ουτε σε μηνυμητα, ουτε πουθενα. Οποτε ο κανονας ειναι οτι η 1,72 ειναι μια χαρα, απλα υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις με προβληματα. Αυτο ομως ειναι κατι που συνεβαινε, συμβαινει και θα συμβαινει σε ολα τα λειτουργικα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Το πηρα και γω σημερα στα χερια μου αλλα στις σελιδες του internet laggarει.Καμια σχεση δλδ με το βιντεο
που πηγαινει σφαιρα.Εκανα hard reset,ενεργοποιησα και το usb debuging αλλα τιποτα.Για την ωρα ειμαι απογοητευμενος..Θα δειξει η συνέχεια..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Το πηρα και γω σημερα στα χερια μου αλλα στις σελιδες του internet laggarει.Καμια σχεση δλδ με το βιντεο
που πηγαινει σφαιρα.Εκανα hard reset,ενεργοποιησα και το usb debuging αλλα τιποτα.Για την ωρα ειμαι απογοητευμενος..Θα δειξει η συνέχεια..

 

 

Σε ποια δηλαδη σελιδα λαγκάρει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια δηλαδη σελιδα λαγκάρει;

 

Στο gazzeta.gr .Tωρα το εχω κλειστο να φορτιζει,οποτε θα δοκιμασω αλλες μολις φορτισει και θα σας ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να γράψεις μήνυμα με τη μαμά εφαρμογή και να έχεις 160 χαρακτήρες απλά θέλει μια απλή "ρύθμιση".

Βάζεις 7-bit encoding στα sms και απενεργοποιείς την πρόβλεψη πληκτρολόγίου και τέλος.

Στέλνεις μια χαρά sms με 160 Ελλληνικούς χαρακτήρες.

Μπορείς να μας πεις που ακριβώς βαζουμε αυτές τις ρυθμισεις ;;;;;

Οταν τρεξεις το "Μηνύματα" και πατήσεις το "Μενου" και μετά "ρυθμίσεις" δεν βλέπω κατι που να μοιάζει στις ρυθμίσεις που εσύ λες οτι πρεπει να γινουν για να εχουμε 160 χαρακτήρες + ελληνικά στα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Στο gazzeta.gr .Tωρα το εχω κλειστο να φορτιζει,οποτε θα δοκιμασω αλλες μολις φορτισει και θα σας ενημερωσω..

Να ξέρεις ότι παίζει ρόλο και η σελίδα... Το gazzetta είναι ψίλο τίγκα στο flash, με αποτέλεσμα η συσκευή να έχει έντονο lag.

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιον ad blocker για να κόψει μερικές διαφημίσεις και παράλληλα να μειωθεί αρκετά το lag.

Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Mpataria-J-P-high-capacity-gia-HTC-Desire-hd-1600mAh.322076.html

 

εγω εχω παρει αυτη. μετα απο 3-4 φορτισεις ειδα διαφορα κατα 25-30% προς το καλητερο. με την χρηση που κανω πριν απο το πρωι μου εμενε μεχρι το βραδυ επρεπε να μπει για φορτισει ενω τωρα μου κραταει και ολο το βραδυ και προς τα μισα της επομενης μερας το βαζω για φορτιση. το θεμα ειναι απο οτι ειδα οτι εξαντληθηκαν οι μπαταριες απο εκει αλλα γραφει οτι περιμενει καινουργια παραλαβη.

 

Είσαι σίγουρος; Και εγώ την ίδια έχω πάρει (πριν 10 ημέρες) αλλά δεν είδα καμία διαφορά με αυτή της μάνας του... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επισης να αναφερουμε οτι το update σε 1,72 δουλευει μια χαρα σε ολα. Δεν εχω συναντησει κανενα προβλημα ουτε σε μηνυμητα, ουτε πουθενα. Οποτε ο κανονας ειναι οτι η 1,72 ειναι μια χαρα, απλα υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις με προβληματα. Αυτο ομως ειναι κατι που συνεβαινε, συμβαινει και θα συμβαινει σε ολα τα λειτουργικα.

 

Επειδή φοβούμενος όλη την παραφιλολογία που αναπτύχθηκε και μιλούσε για προβληματικό update, δεν το έχω κάνει ακόμη, τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι; Καλό θα ήταν να το κάνω δλδ; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να χάσω δεδομένα απο το κινητό, μετα το update?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις που ακριβώς βαζουμε αυτές τις ρυθμισεις ;;;;;

Οταν τρεξεις το "Μηνύματα" και πατήσεις το "Μενου" και μετά "ρυθμίσεις" δεν βλέπω κατι που να μοιάζει στις ρυθμίσεις που εσύ λες οτι πρεπει να γινουν για να εχουμε 160 χαρακτήρες + ελληνικά στα μηνύματα.

 

Μηνύματα->menu->Ρυθμίσεις κι εκεί που λέει Ρυθμίσεις SMS θα βρεις το Ελληνική κωδικοποίηση το οποίο βάζεις στο 7bit και μετά αφού γυρίσεις στην home screen

(αυτή με τον καιρό κλπ) πατάς menu->Ρυθμίσεις->Γλώσσα και πληκτρολόγιο->Touch Input->Εισαγωγή κειμένου και ξετικάρεις την Πρόβλεψη και την Ορθογράφηση.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φοβούμενος όλη την παραφιλολογία που αναπτύχθηκε και μιλούσε για προβληματικό update, δεν το έχω κάνει ακόμη, τελικά δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι; Καλό θα ήταν να το κάνω δλδ; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να χάσω δεδομένα απο το κινητό, μετα το update?

 

 

Εαν γίνει μεσω ΟΤΑ δεν χανεις δεδομενα. Εαν το κάνεις μέσω υπολογιστή, τότε χάνεις τα πάντα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις που ακριβώς βαζουμε αυτές τις ρυθμισεις ;;;;;

Οταν τρεξεις το "Μηνύματα" και πατήσεις το "Μενου" και μετά "ρυθμίσεις" δεν βλέπω κατι που να μοιάζει στις ρυθμίσεις που εσύ λες οτι πρεπει να γινουν για να εχουμε 160 χαρακτήρες + ελληνικά στα μηνύματα.

Το πρώτο είναι μηνύματα-> ρυθμίσεις->ελληνική κωδικοποίηση (δεν είμαι σίγουρος βέβαια γιατί εγώ έχω το wildfire) αλλά έτσι είναι σ'εμένα.

Το άλλο με την πρόβλεψη κειμένου, είναι στις γενικές ρυθμίσεις του κινητού->Γλώσσα & πληκτρολόγιο->touch input->εισαγωγή κειμένου->πρόβλεψη. Σου ξαναλέω ότι μπορεί να διαφέρουν λίγο γιατί δεν έχω το desire hd αλλα φαντάζομαι έτσι θα'ναι :)

 

Εdit: με πρόλαβες kollatos :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και γω μια ερωτηση...πως μπορω να επιλεξω στον ''Καιρο'' να μου δειχνει τον καιρο της πολης μου στη homescreen και οχι της τωρινης τοποθεσιας μου? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Και εγώ την ίδια έχω πάρει (πριν 10 ημέρες) αλλά δεν είδα καμία διαφορά με αυτή της μάνας του... :mad:

 

εγω κανω πολυ μετρια χρηση, στην αρχη και μενα μου φανηκε ιδια. τωρα κραταει λιγο πιο ανετα. πριν με την χρηση που εκανα μου κραταγε μεχρι το βραδυ και ειχα ακομα 20% μπαταρια περιπου. τωρα μου μενει γυρω στο 40 % και το φορτιζω το επομενο μεσημερι περιπου παντα με την δικια μου χρηση που οπως ειπα ειναι μετρια πολυ. δεν εχει καμια διαφορα τρελη να κραταει 2 μερες και τετοια απλα εχει γινει λιγο πιο ανετο.

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι κ γω απο χτες κατοχος της απολυτης συσκευης! Ερωτηση: Στη συσκευασια ειχε 8GB καρτα μνημης,ειναι σωστο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι κ γω απο χτες κατοχος της απολυτης συσκευης! Ερωτηση: Στη συσκευασια ειχε 8GB καρτα μνημης,ειναι σωστο ?

 

Ναι, είναι ήδη μέσα στο κινητό σου

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απλα σε γνωστο φορουμ ειχα διαβασει οτι ερχεται με 2GB. Σε ευχαριστω. Το εχω απο χτες για φορτιση,το βραδυ θα το αναλαβω για πληρη εξεταση!

Ναι, είναι ήδη μέσα στο κινητό σου

 

Το γνωριζω,ανοιξα κ ειδα. Απλα νομιζα θα εχει 2αρα. Θα του βαλω πολυ πραγμα!

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω,ανοιξα κ ειδα. Απλα νομιζα θα εχει 2αρα. Θα του βαλω πολυ πραγμα!

 

 

Πες μας οταν το ανοιξεις ποια εκδοση firmware έχεις και εαν μπορεις να κάνεις update :happy:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πες μας οταν το ανοιξεις ποια εκδοση firmware έχεις και εαν μπορεις να κάνεις update :happy:

 

Το ανοιξα χτες για 1 ωριτσα! Δοκιμασα να κανω update. Τιποτα..οταν επιστρεψω στο σπιτι θα γραψω εκδοση κτλ. Υπαρχει καποιο θεμα με καποια εκδοση να ανησυχω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχω απο χτες για φορτιση,το βραδυ θα το αναλαβω για πληρη εξεταση!

 

Δεν χρειάζεται τόσες ώρες φόρτιση. Αυτή η λογική των τεράστιων πρώτων φορτίσεων δεν υπάρχει εδώ. Αν γέμισε βγάλτο και παίξε κανονικά μαζί του. Και σε γενικές γραμμές καλό είναι να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω του 10%.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...