Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καταρχην δεν κανουμε αγωνες αν θα κλειδωσει δορυφορους σε 1 'η 1,30 λεπτα.

 

Δεν είναι θέμα αγώνα. Μια συσκευή αυτής της κατηγορίας οφείλει να κλειδώνει σε δευτερόλεπτα όπως έχουμε δει σε πολλές αντίστοιχες συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω περιφανος κατοχος,και επισης προβλημα με το gps,δεν εχω καποιο προγραμμα πλοηγησης,χρησιμοποιησα το navigation της google,αλλα...παπαλα...δεν ανοιγει κολλαει εκει που λεει,"waiting for navigation availiability". Μετα μπαινω μεσω car mode, αλλα μου ζηταει να πληρωσω για ξα εχω navigation στο premium,και στο απλο απλα μου λεει "not supported"και κε πεταει απο το προγραμμα.Ξερετε που μπορω να κατεβασω κανενα καλο προγραμμα? Στο HD2 μου ειχα igo 8 και ειμουνπολυ ευχαριστημενος.Αλλα για android δε ξερω ποιο ακριβως να κατεβασω! Help!!!!
Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα αγώνα. Μια συσκευή αυτής της κατηγορίας οφείλει να κλειδώνει σε δευτερόλεπτα όπως έχουμε δει σε πολλές αντίστοιχες συσκευές.

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος που ως κριτηριο επιλογης της συγκεκριμενης συσκευης θα εχει το gps. Τα 600ευρω τσ δινει για αλλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Όταν δίνεις 600 ευρώ, τα δίνεις για όλα, όχι για άλλα.

 

Απο τη στιγμή που με 3g κλειδώνει σε λίγα δευτερόλεπτα και χωρίς κάνει 1-2 λεπτά, ποιό είναι το πρόβλημα δεν έχω καταλάβει:confused:

Εγώ όσα κινητά με GPS έχω πάρει αυτοί ήταν οι χρόνοι και αυτό περίμενα και τώρα.

Όταν δεν χρησιμοποιούσα 3g (στο Ν95 για παράδειγμα) το ήξερα το θέμα και άνοιγα το GPS με το που βγώ από το σπίτι. Μέχρι να πάω στο αυτοκίνητο είχε lockarei.

Επίσης δεν κατάλαβα ποιος ορίζει το ότι αν κάνει 600 ευρώ πρέπει να κλειδώνει σε 6,8 δευτερόλεπτα και αν κάνει κάτω από 400 σε 2 λεπτά...:blink:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Χμ... επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Όταν δίνεις 600 ευρώ, τα δίνεις για όλα, όχι για άλλα.

 

Φιλτατε με 600 ευροπουλα δεν τα παιρνεις ολα. Τοτε τι να πουν οι dslr μηχανες, τα notebooks, οι πλοηγοι που κανουν απο 600ευρω εκαστο τουλαχιστον; Ως ενα σημειο ομως θα συμφωνησω μαζι σου γιατι μου αρεσουν τα πολυμηχανηματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο για μένα είναι να ξέρεις τι παίρνεις. Είτε αυτό είναι dslr είτε πατίνι.

Κράζουμε τους χρήστες iPhone. Οκ το 90% μπορεί να είναι ανίδεοι. Υπάρχει όμως ένα 10% που ξέρει τι αγοράζει. Έχει ζυγίσει τον ανταγωνισμό και ξέρει ότι το τηλέφωνό του έχει ελλείψεις που κινητά πριν από 7 χρόνια δεν είχαν. Παρ'όλα αυτά δίνει 700 ευρώ. Αυτός ο χρήστης καλά κάνει και παίρνει το iPhone που δεν έχει ραδιόφωνο, δεν, δεν, δεν. Κρίνει πως είναι λογικό να τα δώσει.

Για τους υπόλοιπους που δεν ξέρουν, δε φταίει καμία Apple και καμία HTC. Το στραβό τους το κεφάλι φταίει που δεν έκατσε να το ψάξει πριν το αγοράσει.

 

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και αυτό που με προβληματίζει είναι το από που. Για παράδειγμα κάποια site λένε ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Σε επικοινωνία μου με την Ace Hellas μου είπαν ότι τα παραεισαγωγής δεν καλύπτονται από την εγγύηση. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί γίνεται ακριβώς τόσο με το μέρος προέλευσης-υποστήριξη ελληνικών όσο και με τη συσκευή, δηλαδή αν διαφέρει ανάλογα με το που θα την αγοράσεις.Ελπίζω να έγινα κατανοητός, ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και αυτό που με προβληματίζει είναι το από που. Για παράδειγμα κάποια site λένε ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. Σε επικοινωνία μου με την Ace Hellas μου είπαν ότι τα παραεισαγωγής δεν καλύπτονται από την εγγύηση. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί γίνεται ακριβώς τόσο με το μέρος προέλευσης-υποστήριξη ελληνικών όσο και με τη συσκευή, δηλαδή αν διαφέρει ανάλογα με το που θα την αγοράσεις.Ελπίζω να έγινα κατανοητός, ευχαριστώ!

 

Αγόρασε την από ένα γνωστό και επώνυμο μαγαζί όπως π.χ πλαίσιο-Γερμανός-public κ.α και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα μιας και αυτά τα μαγαζιά έχουν 100% Ελληνικές συσκευές της ACE;)

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή νέων πόλεων στον καιρό του HTC Sense στο Android

 

Από τον φίλο μας bbbb

 

To δοκίμασα στο DHD πριν από λίγο και δουλεύει άψογα.

 

Δεν μας λείπει ούτε αυτό πια από το HD2.

 

Μπράβο του που το ανακάλυψε!!!!:):)

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

@Piparas

 

Πλέον σε όποιο κατάστημα και αν πας, από τα μεγάλα το έχουν. Επομένως θα έχεις και την εγγυήση. Αυτή η κουβέντα είχε γίνει ποιο παλιά πριν το DHD να έρθει σε αυτά τα μαγαζιά και κατά πόσο σε καλύπτουν οι εγγυήσεις. Πλαίσιο, Γερμανός, Public, Vodafone, Cosmote...όλοι πια το έχουν. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν τα μέλη εδώ.

 

Όσον αφορά για τα 600 ευρώ και το GPS, δεν είναι μόνο θέμα χρημάτων. Απλά να λέμε και ποια είναι η αλήθεια. Και η αλήθεια είναι ότι σε σχέση με το HTC HD2 το GPS υστερεί. Γιατί στο κάτω κάτω της γραφής εδώ που μένω δεν έχω κάλυψη 3G, όσο και αν φαίνεται αυτό απίστευτο. Και όπως έχω ξαναγράψει δεν τα βάζω με την συσκευή. Διότι αυτά τα προβλήματα έχουν αναφερθεί και σε άλλα android κινητά. Ακόμα και στο Samsung υπήρχε το πρόβλημα (νομίζω ότι λύθηκε με update κάπως). Κάνω λάθος TonyK ?. Σε εσένα σε πόση ώρα σου λοκάρει τους δορυφόρους ;. Δεν σε έχω ακούσει ακόμα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλτατε με 600 ευροπουλα δεν τα παιρνεις ολα. Τοτε τι να πουν οι dslr μηχανες, τα notebooks, οι πλοηγοι που κανουν απο 600ευρω εκαστο τουλαχιστον; Ως ενα σημειο ομως θα συμφωνησω μαζι σου γιατι μου αρεσουν τα πολυμηχανηματα.

 

Μάλλον δεν με κατάλαβες. Όταν λέω "όλα" εννοώ "όλα" της κατηγορίας. Από τη στιγμή που η HTC για παράδειγμα μας έχει συνηθίσει σε άψογους δέκτες GPS, δεν θα έπρεπε να υπολείπεται ούτε στο ελάχιστο η ναυαρχίδα της σε αυτό τον τομέα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή νέων πόλεων στον καιρό του HTC Sense στο Android

 

Από τον φίλο μας bbbb

 

To δοκίμασα στο DHD πριν από λίγο και δουλεύει άψογα.

 

Δεν μας λείπει ούτε αυτό πια από το HD2.

 

Μπράβο του που το ανακάλυψε!!!!:):)

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Η συσκευή σου είναι rooted ?

Το δοκίμασα στο δικό μου (δεν είναι rooted) και δεν δούλεψε ή κάτι δεν κάνω σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Αφού διάβασα αρκετές από της σελίδες του thread, έχω σχηματίσει μια πολύ καλή εικόνα για την συσκευή και, μεταξύ μας, έχω ψηθεί πολύ άσχημα!

 

Λέω λοιπόν να το τσιμπήσω!

 

Έχω παρολ'αυτά κάποιες απορίες και θα το εκτιμούσα αν της έλυνε κάποιος "αμερόληπτος" χρήστης (απέναντι στην συσκευή). Η ποιότητα συναρμογής είναι καλή? Ισχύει αυτό που λένε για χαλαρά πορτάκια μπαταρίας?

 

Επίσης έχω ακούσει μέτριες κριτικές για την ευκρίνεια της οθόνης. Έχει πρακτικές επιπτώσεις αυτό στην καθημερινή χρήση?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

Γιώργος.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μια χαρά δεν είναι iPhone 4 ούτε amoled αλλά είναι σίγουρα απροβληματιστη

Τα καπάκια δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν χρειάζεται να τα βάζο βγάζεις συνέχεια ειδικά τις μπαταρίας. Πάντως μέχρι στιγμής δεν τρίζουν κ κουμπωνουν μια χαρά

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι μια χαρά δεν είναι iPhone 4 ούτε amoled αλλά είναι σίγουρα απροβληματιστη

Τα καπάκια δεν είναι ότι καλύτερο αλλά δεν χρειάζεται να τα βάζο βγάζεις συνέχεια ειδικά τις μπαταρίας. Πάντως μέχρι στιγμής δεν τρίζουν κ κουμπωνουν μια χαρά

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου είναι rooted ?

Το δοκίμασα στο δικό μου (δεν είναι rooted) και δεν δούλεψε ή κάτι δεν κάνω σωστά!

 

Ναι,είναι καί νομίζω ότι είναι απαραίτητο για να κάνεις την αντιγραφή του σχετικού αρχείου με τον root explorer.

 

Sent from my froyo with tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εισαγωγή νέων πόλεων στον καιρό του HTC Sense στο Android

 

Από τον φίλο μας bbbb

 

To δοκίμασα στο DHD πριν από λίγο και δουλεύει άψογα.

 

Δεν μας λείπει ούτε αυτό πια από το HD2.

 

Μπράβο του που το ανακάλυψε!!!!:):)

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Μήπως να ανοίξει σχετικό θέμα ο bbbb εδώ; Θα ενδιαφέρει αρκετούς φαντάζομαι κάτι τέτοιο και η πληροφορία θα χαθεί αν μείνει μόνο εδώ μέσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους του Φορουμ........

Προην κατοχος του HD2 και νυν του Desire HD.........Επειδη ειδα να γινεται αναφορα στο GPS του Desire HD να πω και εγω με τη σειρα μου οτι δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα , κλειδωνει σε 10 δευτερα και γενικα εχει ακριβως την ιδια συμπεριφορα με το HD2 ( συκρινοντας βεβαια με android και στο HD2)..

Δοκιμαστε να κατεβασετε (οσοι δεν το εχετε κανει βεβαιως) το GPS info Tool απο το Market και να το τρεξετε. Την πρωτη φορα κανει download assisted data απο ιντερνετ. Μετα απο αυτο (οπως και σε μενα) κλειδωνει σφαιρα το GPS, ΑΚΟΜΑ και με το ιντερνετ απο το δικτυο κινητης απενεργοποιημενο...

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειδα στο unboxing ορι δεν εχει θηκη.. Ποια θηκη εσεις προτιματε?

 

Την δερματινη αλλα hd 2 την εχω βρει 15 ευρω..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανοίξει σχετικό θέμα ο bbbb εδώ; Θα ενδιαφέρει αρκετούς φαντάζομαι κάτι τέτοιο και η πληροφορία θα χαθεί αν μείνει μόνο εδώ μέσα.

 

Θα ήταν πολύ χρήσιμο για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους του Φορουμ........

Προην κατοχος του HD2 και νυν του Desire HD.........Επειδη ειδα να γινεται αναφορα στο GPS του Desire HD να πω και εγω με τη σειρα μου οτι δεν εχει παρουσιασει κανενα προβλημα , κλειδωνει σε 10 δευτερα και γενικα εχει ακριβως την ιδια συμπεριφορα με το HD2 ( συκρινοντας βεβαια με android και στο HD2)..

Δοκιμαστε να κατεβασετε (οσοι δεν το εχετε κανει βεβαιως) το GPS info Tool απο το Market και να το τρεξετε. Την πρωτη φορα κανει download assisted data απο ιντερνετ. Μετα απο αυτο (οπως και σε μενα) κλειδωνει σφαιρα το GPS, ΑΚΟΜΑ και με το ιντερνετ απο το δικτυο κινητης απενεργοποιημενο...

 

Μετα απο δοκιμες σε διαφορα σημεια, το gps κλειδωνει σε 8-10 δευτερολεπτα και χωρις τη συγκεκριμενη εφαρμογη απο το μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το GPS.

Μια χαρά κλειδώνει και χωρίς καμία υποβοήθηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαγωγή νέων πόλεων στον καιρό του HTC Sense στο Android

 

Από τον φίλο μας bbbb

 

To δοκίμασα στο DHD πριν από λίγο και δουλεύει άψογα.

 

Δεν μας λείπει ούτε αυτό πια από το HD2.

 

Μπράβο του που το ανακάλυψε!!!!:):)

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ωραία.Οσοι το δοκιμάσατε σε άλλες συσκευές εκτός από το hd2 γράψτε και τον τρόπο που εγκαταστήσατε το αρχείο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3424312#post3424312 στο θέμα που άνοιξα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...μπορει να μας πει καποιος που του φορτιζει σε μια ωρα πως το φορτιζει?

Πριζα η usb, κλειστο η ανοιχτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...