Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται πανικός παιδιά.

Βάλτε το widget της HTC που λέγεται "κινητές" και όταν είναι off δεν καταβάζεις data 3G όταν είναι on,κατεβάζεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και με dolpin δοκιμασα.Δηλαδη στην ανοιγει και κανονικα κινουνται οι τιμες των μετοχων?

 

Δε το θυμαμαι αν αλλαζουν οι αριθμοι. Θα σου απαντησω τη Δευτερα που θα ανοιξει. Παντως το πινακακακι το βγαζει κσνονικα

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ HTC DISIRE HD

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΗ ?

Edited by giannistop
Link to comment
Share on other sites

παίδες το DHD o web browser του έχει flash player? ή δεν παίζει κάτι τέτοιο ? Εννοώ να πάιζει οτιδήποτε flash στο web, ακόμα και youtube μέσο του browser.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απάντηση, απλά είδα λίφο αυτό το vid
και μου φάνικε ότι σέρνοταν κάπως... στα σχόλια λένε για κάπιο update που το κάνει ποιο καλό νομίζω, δεν ξέρω αρκιβώς τι παίζει...
Link to comment
Share on other sites

ναι υποστηριζει και τα παιζει κανονικα

δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα.:O

 

Δηλαδη στην εμφανιζει κανονικα εσενα την σελιδα αυτη?

http://www.naftemporiki.gr/athexrealtime/

Link to comment
Share on other sites

thanks για την απάντηση, απλά είδα λίφο αυτό το vid
και μου φάνικε ότι σέρνοταν κάπως... στα σχόλια λένε για κάπιο update που το κάνει ποιο καλό νομίζω, δεν ξέρω αρκιβώς τι παίζει...

 

σε καποια site τραβαει καποια κολληματα,αλλα

σε γενικες γραμμες με καλυπτει.

Δηλαδη στην εμφανιζει κανονικα εσενα την σελιδα αυτη?

http://www.naftemporiki.gr/athexrealtime/

 

οχι δεν μου την βγαζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα κινητό εκεί έξω τέλοσπάντων που να υποστηρίζει τελείως flash? ... και κάτι άλλο μιας που έκανα post... αυτό το πρόγραμμα το tapatalk πως λέγεται, πάντα εμφανίζει αυτό το σπαστικό μύνημα από κάτω *this message sent from my dhd using tapatalk* ή απλά αυτό το έχουν οι free / trial εκδόσεις?

 

επίσης μιας και είμαι ποιo oldschool... από wm2003, symbian s60 από την εποχή του 7650...απλή ερώτηση... οι payed εφαρμογές είναι μονόδρομος? γιατί όλο android market βλέπω... iphone market, ovi store και δεν συμαζεύται, πχ είδα ότι τα windows phone 7 δεν έχουν copy-paste ... βασικά τι γίνεται με τα νέα κινητά? έχω χαθεί κάπως... file explorer υπάρχει στα perix ή είπα απαγορευμένη λέξη? Οο

 

κρα-κρα γιόκ ? δεν κράζουν πλέον?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα κινητό εκεί έξω τέλοσπάντων που να υποστηρίζει τελείως flash?

 

Ποιο πολύ flash από adnroid με froyo, το οποίο υποστηρίζει flash 10.1, δεν θα βρεις εκεί έξω...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στην εμφανιζει κανονικα εσενα την σελιδα αυτη?

http://www.naftemporiki.gr/athexrealtime/

 

Και εμένα μου την εμφανίζει κανονικά. Τι ακριβώς δε φαίνεται στο δικό σου? Οι τιμές των μετοχών που κυλάνε στο πάνω μέρος? Δεν βρίσκω το λόγο να μη στις εμφανίζει πάνως.

 

υπάρχει κανένα κινητό εκεί έξω τέλοσπάντων που να υποστηρίζει τελείως flash? ... και κάτι άλλο μιας που έκανα post... αυτό το πρόγραμμα το tapatalk πως λέγεται, πάντα εμφανίζει αυτό το σπαστικό μύνημα από κάτω *this message sent from my dhd using tapatalk* ή απλά αυτό το έχουν οι free / trial εκδόσεις?

 

επίσης μιας και είμαι ποιo oldschool... από wm2003, symbian s60 από την εποχή του 7650...απλή ερώτηση... οι payed εφαρμογές είναι μονόδρομος? γιατί όλο android market βλέπω... iphone market, ovi store και δεν συμαζεύται, πχ είδα ότι τα windows phone 7 δεν έχουν copy-paste ... βασικά τι γίνεται με τα νέα κινητά? έχω χαθεί κάπως... file explorer υπάρχει στα perix ή είπα απαγορευμένη λέξη? Οο

 

κρα-κρα γιόκ ? δεν κράζουν πλέον?

 

Υποστηρίζει flash κανονικότατα. Ο μόνος λόγος για να γίνει λίγο laggy είναι να τρέχουν 15 flash στη σελίδα και εσύ να θες να δεις και video. Σε αυτή την περίπτωση απλά πατάς παρατεταμένα πάνω στο video, και σου βγάζει επιλογή να το παίξει full screen. To βάζεις full screen και το βλέπεις κανονικότατα χωρίς κανένα lag (απο τη στιγμή που στο επιτρέπει το σήμα σου φυσικά). Άλλωστε αν θες να δεις το video, βολεύει το full screen. Όλα αυτά χωρίς επιπλέον εφαρμογές. Μόνο browser.

Το μήνυμα στο tapatalk απενεργοποιείται κατά βούληση. Στην free έκδοση της εφαρμογής δεν μπορείς να postάρεις καθόλου...:X

Τα μάρκετ έχουν κατά κύριο λόγο free εφαρμογές. Εγώ από τις 150 που έχω στο κινητό μου έχω δώσει χρήματα για 3 (μία εξ αυτών το tapatalk)

Copy paste στο android υπάρχει κανονικά (εκ γενετής:p)

File explorers απειροι και free.

Edited by Boss82
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου την εμφανίζει κανονικά. Τι ακριβώς δε φαίνεται στο δικό σου? Οι τιμές των μετοχών που κυλάνε στο πάνω μέρος? Δεν βρίσκω το λόγο να μη στις εμφανίζει πάνως.

 

 

 

Ακριβως δεν κυλανε οι μετοχες,ελα ντε και γω ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Ο Internet Explorer που εχει μέσα το Desire HD τα εχει παιξει....πατάω να μπω Internet και μου λεει "Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπή της Εφαρμογης Internet (διαδικασία com.android.browser).Προσπαθηστε ξανά."

 

 

Έχουμε τον Internet explorer ξανά σαν αρχειο να τον κανω εγκατάσταση???

[sIGPIC][/sIGPIC]ΝΑ ΖΗΣΕΙ Η ΚΡΗΤΗ ΜΑΣ....!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο Internet Explorer που εχει μέσα το Desire HD τα εχει παιξει....πατάω να μπω Internet και μου λεει "Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπή της Εφαρμογης Internet (διαδικασία com.android.browser).Προσπαθηστε ξανά."

 

 

Έχουμε τον Internet explorer ξανά σαν αρχειο να τον κανω εγκατάσταση???

 

Κάνε πρώτα restart το κινητό σου. Ν δε στρώσει πήγαινε στις ρυθμίσεις - εφαρμογές κάνε delete data, delete cache και ξαναδοκίμασε.

 

DesireHD/Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το κινητο.

οταν παω στην galery για να δω της φωτογραφιες μου το προγραμμα θελει περιπου 10 λεπτα για να μου ανοιξει 18 φωτογαφιες.

εχω 4 καρτες 8gb η καθε μια και ειναι class 6 και ολες κανουν το ιδιο πραγμα sos μια βοηθεια!!

τι μπουρδες ειναι αυτες ;

και κολανε και τα παιχνιδια που εχω μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα restart το κινητό σου. Ν δε στρώσει πήγαινε στις ρυθμίσεις - εφαρμογές κάνε delete data, delete cache και ξαναδοκίμασε.

 

DesireHD/Tapatalk

 

Ρυθμισεις-->εφαρμογες-->διαχειριση εφαρμογων-->ολα-->internet-->εκκαθαριση δεδομενων

Ουτε ρεσετ δε θελει παιζει αμεσως

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα να χρησιμοποιώ τους χάρτες που έχει εγκατεστημένους το ΗΤC desire HD, και συγκεκριμένα το χάρτη Ελλάδος με κόστος 5€ για ένα μήνα , το κόστος για απεριόριστη χρήση είναι 30€, αυτό που μου άρεσε επειδή ταξιδεύω στο εξωτερικό για δουλειά είναι ότι έχει ξεχωριστούς χάρτες για κάθε χώρα και μπορείς να τον «νοικιάσεις» για ένα μήνα με 5€ μέχρι να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να αγοράζεις ολόκληρα πακέτα με χώρες που δεν πρόκειται να πας ποτέ. Αυτό θα το εκτιμήσουν ιδιαίτερα οι φίλοι που θα ταξιδέψουν σε κάποια χώρα μια μόνο φορά για παράδειγμα τώρα τα Χριστούγεννα για 5-6 μέρες.

Όσο αφορά την πλοηγήσει, την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα για κάποιο λόγο το DHD έκανε να κλειδώσει τουλάχιστον 10 λεπτά, την δεύτερη κλείδωσε στα 2 λεπτά, ξεκίνησα αρχικά μια διαδρομή ανατολική Θεσσαλονίκη – Σίνδος από περιφερική και μετά νέα Εγνατία οδό. Με οδήγησε σωστά στο σημείο προορισμού που επέλεξα σωστά, βγάζοντας με από το σωστό κόμβο, αυτό που παρατήρησα μόνο ότι όταν υπάρχει κυκλική πορεία πχ σε πλατεία με 4-5 εξόδους η κοπέλα λίγο σε μπερδεύει λέγοντας τον αριθμό της εξόδου, ενώ στην οθόνη σε οδηγεί σωστά. Ξεκινώντας από Μάλγαρα για Θεσσαλονίκη βάζοντας μια οδό τις πολίχνης «δρόμος τουλάχιστον πέντε ετών» διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε καταγεγραμμένη μέσα στο χάρτη, βάζω μια κοντινή και ξεκινώντας επέμενε να με στείλει μέσο διοδίων των Μαλγάρων και όχι μέσα από το χωρίο ώστε να τα αποφύγω, η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τις ρυθμίσεις, και τώρα που το βλέπω έχει ρύθμιση αποφυγής διοδίων αλλά την είχα απενεργοποιημένη. Από την Πολίχνη στην Τούμπα με πήγε σωστά αλλά από κεντρικούς δρόμους με φανάρια και όχι από τα στενά που πάω για να τα αποφύγω, λογικό άλλωστε δεν μπορεί να ξέρει όλα τα στενάκια τις Θεσσαλονίκης.

Σήμερα είχα χρόνο και έκανα μια μεγάλη βόλτα μέσα στην πόλη της Θεσσαλονίκης βάζοντας δίπλα – δίπλα το Τοm Tom XL που έχω και το HTC Desire HD και από τη σύγκριση των δυο έβγαλα τα παρακάτω συμπεράσματα, το Tom Tom XL κλείδωσε σε 45 δευτερόλεπτα, το DHD 8 λεπτά (δε κατάλαβα αν για τη μεγάλη αναμονή φταίει ο δέκτης της συσκευής η το πρόγραμμα πλοήγησης, επίσης παρατήρησα αρκετούς αποσυγχρονισμούς με αποτέλεσμα στη μέση της διαδρομής να ψάχνει μέσα σε μια ώρα δυο- τρεις φορές δορυφόρους. Τώρα σε άμεση σύγκριση δίπλα - δίπλα και τα δυο σου δίνουν την ακουστική πληροφορία τη σωστή στιγμή άλλοτε το ένα πρώτο και άλλοτε το άλλο, σε στάση πάνω σε διασταύρωση το DHD φαίνετε να δίνη πιο σωστό στίγμα σε σχέση με το Τοm Tom XL που δείχνει ελάχιστα μέτρα πίσω, και τα δυο σε οδηγούν από την ίδια ακριβός διαδρομή εκτός από μια περίπτωση που στα τελευταία 300-400 μέτρα με οδήγησαν στο τέρμα από διαφορετικό δρόμο (μικρό το κακό). Επίσης παρατήρησα απόκλιση μεταξύ των δυο από 20 έως ογδόντα μέτρα στην απόσταση που μετρά μέχρι να φτάσω σε κάποια στροφή, τώρα σε σχέση με την οπτική πληροφορία που παίρνουμε από της δυο συσκευές είναι θέμα γούστου και βολέματος του καθενός μας το DHD κάνει την πλοήγηση με κάθετη την οθόνη (δηλαδή όπως το κρατάμε και μιλάμε) ώστε να έχουμε μεγαλύτερο βάθος της πορείας που ακολουθούμε πράγμα που με βόλεψε, ενώ στο Τοm Tom XL η οθόνη είναι οριζόντια ( wide) με αποτέλεσμα να έχουμε καλύτερη οπτική άποψη για τους παράδρομους. Επίσης στο Τοm Tom XL έχεις στην οθόνη σου όσα POI θες ενώ στο DHD όχι, (εκτός αν έχει κάποια ρύθμιση η συσκευή και δεν μπόρεσα να τη βρώ).

Τώρα όσο αφορά την αξιοπιστία των χαρτών κερδίζει κατά κράτος το Tom Tom XL όσες διευθύνσεις του έβαλα από ένα τεράστιο πελατολόγιο που έχω ανά την Ελλάδα τις βρήκε όλες και άμεσα, ενώ στο DHD το 25% με 30% των διευθύνσεων δεν μπορούσε να της βρεί στην αναζήτηση με μηνύματα τύπου «αναζήτηση χωρίς αποτέλεσμα» (και με μεγάλη προσοχή στην ορθογραφία κατά την πληκτρολόγηση).

Συμπέρασμα: αν η μεγάλη καθυστέρηση κλειδώματος των δορυφόρων δεν οφείλετε στην συσκευή (παρακαλώ τους φίλους να προτείνουν βοηθητικά προγράμματα αναζήτησης και κλειδώματος δορυφόρων ώστε να τα δοκιμάσω) αλλά στο πρόγραμμα πλοήγησης, τότε με κάποιο άλλο πρόγραμμα λόγο ταχύτητας Hardware και χορταστικής οθόνης κυριολεκτικά θα πετάει (επίσης θα ήθελα να προτείνετε άλλα προγράμματα πλοήγησης trial για τη συγκεκριμένη συσκευή ώστε να τα δοκιμάσω και αυτά).

ΑΡΑ: Ακόμη το Tom Tom XL είναι ο βασιλιάς στο ταμπλό του αυτοκινήτου μου μέχρι νεοτέρας.

Συγνώμη για το μακροσκελές post μου ελπίζω να βοήθησα κάποιους προβληματισμένους με το θέμα της πλοήγησης.

 

Φιλικά

φώτης

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεις ???

 

ISO 100-200 όταν υπάρχει επαρκής φωτισμός, και 400-800 για απογευματινές/νυχτερινές. Απλά με ISO 800 υπάρχει αρκετός "θόρυβος" στη φωτογραφία.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του GPS. To έχω γράψει και σε παλιότερο ποστ. Μην περιμένετε να μας εντοπίζει όπως το HTC HD2. Yπάρχει αναμονή για το σήμα. Επίσης είναι σωστό να μην του φοράμε θήκη σιλικόνης ενώ έχουμε το GPS ενεργοποημένο. Bρήκα παράπονα σε πολλά site για αυτό το θέμα ακόμα και με το κινητό της google. Ίσως με κάποια αναβάθμιση στο λειτουργικό να λυθεί κάπως το θέμα. Ίσως να υπάρχει μόνο στην HTC series, ίσως να έχει να κάνει με το Android. Eίχα στείλει μήνυμα για αυτό το θέμα στην HTC, περιμένω απάντηση με email. Στο τηλέφωνο μου είχανε πει, ότι ακόμα και στο Desire (όχι μόνο στο HD) το GPS κλειδώνει μέσα σε 2 λεπτά. Έχω τα NDrive και το Sygic. Aρκετά αξιόπιστα.
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του GPS. To έχω γράψει και σε παλιότερο ποστ. Μην περιμένετε να μας εντοπίζει όπως το HTC HD2. Yπάρχει αναμονή για το σήμα. Επίσης είναι σωστό να μην του φοράμε θήκη σιλικόνης ενώ έχουμε το GPS ενεργοποημένο. Bρήκα παράπονα σε πολλά site για αυτό το θέμα ακόμα και με το κινητό της google. Ίσως με κάποια αναβάθμιση στο λειτουργικό να λυθεί κάπως το θέμα. Ίσως να υπάρχει μόνο στην HTC series, ίσως να έχει να κάνει με το Android. Eίχα στείλει μήνυμα για αυτό το θέμα στην HTC, περιμένω απάντηση με email. Στο τηλέφωνο μου είχανε πει, ότι ακόμα και στο Desire (όχι μόνο στο HD) το GPS κλειδώνει μέσα σε 2 λεπτά. Έχω τα NDrive και το Sygic. Aρκετά αξιόπιστα.
εβαλα το aura και η μονη εντολη που που εδινε οταν το δοκιμασα σε πορεια,ηταν "σε 200 μετρα στριψε δεξια,η αριστερα".πριν βγω στο δρομο ειχα ανοιξει να δω αν βλεπει δορυφορους και εβλεπε αρκετους,αλλα στο δρομο μου φανηκε αναξιοπιστο.ισως κατι δεν εχω ρυθμισει σωστα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του GPS. To έχω γράψει και σε παλιότερο ποστ. Μην περιμένετε να μας εντοπίζει όπως το HTC HD2. Yπάρχει αναμονή για το σήμα. Επίσης είναι σωστό να μην του φοράμε θήκη σιλικόνης ενώ έχουμε το GPS ενεργοποημένο. Bρήκα παράπονα σε πολλά site για αυτό το θέμα ακόμα και με το κινητό της google. Ίσως με κάποια αναβάθμιση στο λειτουργικό να λυθεί κάπως το θέμα. Ίσως να υπάρχει μόνο στην HTC series, ίσως να έχει να κάνει με το Android. Eίχα στείλει μήνυμα για αυτό το θέμα στην HTC, περιμένω απάντηση με email. Στο τηλέφωνο μου είχανε πει, ότι ακόμα και στο Desire (όχι μόνο στο HD) το GPS κλειδώνει μέσα σε 2 λεπτά. Έχω τα NDrive και το Sygic. Aρκετά αξιόπιστα.

 

Ρε παιδιά, αυτό δεν είναι λογικό. Μήπως έχετε κλειστό το 3g? Εμένα πάνω από λεπτό δεν έχει κάνει ποτέ. Συνήθως στα 30 δευτερόλεπτα με έχει βρει...:confused:

 

Εμένα αυτό που δεν δουλεύει σωστά στους χάρτες της htc είναι το γυροσκόπιο. Όταν έχω το τηλέφωνο οριζόντια όλα οκ. Όταν το βάζω κάθετα (στο holder του αυτοκινήτου για παράδειγμα) με δείχνει όπως ναναι. Τι ότι πηγαίνω με την όπισθεν τι με τις μπάντες, μια στο τόσο με δείχνει και σωστά. Αν το οριζοντιωσω όλα οκ. Σας το κάνει και εσάς αυτό?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

έχω ψιλο-απογοητευτεί να πω την αλήθεια...

εκτός το ότι δυο εφαρμογές δεν μου επιτρέπει να τις κάνω απεγκατάσταση, τώρα αρχίζει και κολάει.

άνοιξα το market να κάνω αναβάθμιση σε 2 εφαρμογές και την πρώτη φορά μου έβγαλε FC και την δεύτερη έγινε πιο αργό και από την καθυστέρηση. όσον αφορά τις εφαρμογές δεν το έχω φορτώσει, ακόμα τουλάχιστον, και όχι δεν έτρεχαν από πίσω πολλές. δηλ και το wildfire με πιο αφύναμα χαρακτηριστικά και δεν κολούσε έτσι....

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...