Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως απενεργοποιουμε την συσκευη????Και εννοω πραγματικο κλεισιμο και οχι απλα να μενει σε κατασταση stby!!!

 

Μέχρι να βγεί κάποια εφαρμογή ή custom rom βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως απενεργοποιουμε την συσκευη????Και εννοω πραγματικο κλεισιμο και οχι απλα να μενει σε κατασταση stby!!!

αν κρατησεις πατημενο το πληκτρο που σου κλεινει την οθονη, λογικα σου βγαζει μενου που εχει την επιλογη για απενεργοποιηση. ετσι θα κλεισεις το κινητο εντελως !!!!

δεν εχω το desire hd αλλα λογικα ετσι πρεπει να κλεινει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αν κρατησεις πατημενο το πληκτρο που σου κλεινει την οθονη, λογικα σου βγαζει μενου που εχει την επιλογη για απενεργοποιηση. ετσι θα κλεισεις το κινητο εντελως !!!!

δεν εχω το desire hd αλλα λογικα ετσι πρεπει να κλεινει.

 

Θεωρητικά έτσι κλείνει. Αλλά η htc προκειμένου να πετύχει αυτό το γρήγορο boot των 3 δευτερολέπτων ουσιαστικά δεν δίνει την επιλογή για πλήρη απενεργοποίηση του κινητού. Απλά με αυτό τον τρόπο το κινητό μπαίνει σε ένα είδος "sleep mode" όπου καταναλώνει ελάχιστα. Νομίζω πως μέχρι στιγμής η μόνη λύση είναι η μπαταρία...:ninja:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Στο desire hd build που έτρεχα στο hd2,θυμάμαι ότι στις ρυθμίσεις είχε κάποια επιλογή για απενεργοποίηση της γρήγορης εκκίνησης
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έτσι κλείνει. Αλλά η htc προκειμένου να πετύχει αυτό το γρήγορο boot των 3 δευτερολέπτων ουσιαστικά δεν δίνει την επιλογή για πλήρη απενεργοποίηση του κινητού. Απλά με αυτό τον τρόπο το κινητό μπαίνει σε ένα είδος "sleep mode" όπου καταναλώνει ελάχιστα. Νομίζω πως μέχρι στιγμής η μόνη λύση είναι η μπαταρία...:ninja:

εχεις δικιο, το ειχα ξεχασει πριν που απαντησα. τσεκαρε αν οντως η δυνατοτητα του γρηγορου boot αν απενεργοποιειται απο τις ρυθμισεις.

παντως δεδομενου οτι λογικα δεν θα ξοδευει παραπανω απο 1% ολο το βραδυ σε αναμονη, ειδικα αν το εχετε βαλει σε κατασταση πτησης, δεν βρισκω τον λογο για πληρη απενεργοποιηση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως απενεργοποιουμε την συσκευη????Και εννοω πραγματικο κλεισιμο και οχι απλα να μενει σε κατασταση stby!!!

 

Μπορεις να το βρεις μεσα στο μενου με τις εφαρμογες. Τερμα κατω λεει "disable fast boot".

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το βρεις μεσα στο μενου με τις εφαρμογες. Τερμα κατω λεει "disable fast boot".

 

το "γρηγορη εκκινηση" που λεει????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Προς κατόχους htc desire hd:

Επειδη ψαχνω το SAR level της συσκευης, κι επειδη η htc δεν το δημοσιευει παρα μονο στη συσκευασια της συσκευης, μπορει καποιος να ποσταρει εδω τις τιμες που αναγραφονται στη συσκευασια;

Link to comment
Share on other sites

Προς κατόχους htc desire hd:

Επειδη ψαχνω το SAR level της συσκευης, κι επειδη η htc δεν το δημοσιευει παρα μονο στη συσκευασια της συσκευης, μπορει καποιος να ποσταρει εδω τις τιμες που αναγραφονται στη συσκευασια;

 

0.826 head

0.437 body

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

μπορει καποιος να βαλει την συσκευη σε λειτουργια πτησης, και μετα να ανοιξει το ραδιοφωνο και να προσπαθησει να το ενεργοποιησει για να ακουσει καποιο σταθμο ?

και να μου πει αν λειτουργει ?

ευχαριστω :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας,

μπορει καποιος να βαλει την συσκευη σε λειτουργια πτησης, και μετα να ανοιξει το ραδιοφωνο και να προσπαθησει να το ενεργοποιησει για να ακουσει καποιο σταθμο ?

και να μου πει αν λειτουργει ?

ευχαριστω :).

 

Όχι. Fm Tuner is not available in airplane mode. Λογικό.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Fm Tuner is not available in airplane mode. Λογικό.

γιατι ειναι λογικο φιλε μου ? εγω παλι δεν το βλεπω λογικο. γιατι να μπορεις να ανοιξεις το wifi οταν εισαι σε airplane mode, Και να μην μπορεις να ανοιξεις το ραδιοφωνο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι ειναι λογικο φιλε μου ? εγω παλι δεν το βλεπω λογικο. γιατι να μπορεις να ανοιξεις το wifi οταν εισαι σε airplane mode, Και να μην μπορεις να ανοιξεις το ραδιοφωνο ?

 

Όταν ανοίγεις το wifi, βγάζεις τη συσκευή από το airplane mode ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, επειδή το HTC Wildfire έχει αρχίσει να με εκνευρίζει λόγο οθόνης, έχω αρχίσει να σκέφτομαι το Desire HD, απ ότι είδα multirama, plaisio ktl 599 ευρώ έχει. Ένα πράγμα θέλω να ρωτήσω μόνο, η οθόνη του και η ανταπόκριση της είναι καλή; σε σχέση με του iphone 4;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το wifi, βγάζεις τη συσκευή από το airplane mode ούτως ή άλλως.

στο galaxy s αν μπεις σε airplane mode και μετα ανοιξεις το wifi, παραμενει κανονικα σε airplane mode και το wifi λειτουργει επισης. δεν ξερω αν ειναι ετσι σε ολα τα android αλλα αν θυμαμαι καλα και στο hd2 στα windows mobile ετσι ακριβως το εκανα και λειτουργει.

γι'αυτο το εγραψα παραπανω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά, επειδή το HTC Wildfire έχει αρχίσει να με εκνευρίζει λόγο οθόνης, έχω αρχίσει να σκέφτομαι το Desire HD, απ ότι είδα multirama, plaisio ktl 599 ευρώ έχει. Ένα πράγμα θέλω να ρωτήσω μόνο, η οθόνη του και η ανταπόκριση της είναι καλή; σε σχέση με του iphone 4;

 

Από θέμα ταχύτητας και απόκρισης τα πάει πολύ καλά, όσον αφορά την οθόνη, διάβασε στις τελευταίες σελίδες τόσο εδώ όσο και στο [Προς κυκλοφορία] thread για να πάρεις μια εικόνα.

 

στο galaxy s αν μπεις σε airplane mode και μετα ανοιξεις το wifi, παραμενει κανονικα σε airplane mode και το wifi λειτουργει επισης. δεν ξερω αν ειναι ετσι σε ολα τα android αλλα αν θυμαμαι καλα και στο hd2 στα windows mobile ετσι ακριβως το εκανα και λειτουργει.

γι'αυτο το εγραψα παραπανω.

 

"Airplane mode off" = "Όλες οι ασύρματες επικοινωνίες απενεργοποιημένες"

 

Νομίζω ότι αυτό από μόνο του τα λέει όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ελεύθερο χώρο για την αποθήκευση των εφαρμογών έχει το κινητό με την εργοστασιακή ρομ; Για όσες εφαρμογές υποστηρίζουν την μεταφορά στην κάρτα,για να πάνε στην κάρτα πρέπει να έχεις ext3 partition;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το wifi, βγάζεις τη συσκευή από το airplane mode ούτως ή άλλως.

 

Όταν πας από τα settings για να βάλεις το wifi, πρέπει να βγάλεις το airplane mode, αλλά αν το κάνεις με κάποιο widget (wifi on), το airplane παραμένει..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν πας από τα settings για να βάλεις το wifi, πρέπει να βγάλεις το airplane mode, αλλά αν το κάνεις με κάποιο widget (wifi on), το airplane παραμένει..

 

Θεωρητικά παραμένει, ουσιαστικά όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε ιδεα για την αποδοση,διαρκεια μπαταριας..σε σχεση με ιphone,galaxy,desire?

 

σε σχεση με το iphone και το galaxy s δεν μπορω να σου απαντησω.πριν ομως απο desire hd ειχα το desire...to hd εχει ελαφρως καλητερη μπαταρια...αν και η htc εχει ανακοινωσει οτι θα διαθεσει μια μεγαλητερη 1800 :Dmha

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη fring θα ειναι δυνατη η βιντεoκληση στο desire HD;;
Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το iphone και το galaxy s δεν μπορω να σου απαντησω.πριν ομως απο desire hd ειχα το desire...to hd εχει ελαφρως καλητερη μπαταρια...αν και η htc εχει ανακοινωσει οτι θα διαθεσει μια μεγαλητερη 1800 :Dmha

που το ακουσες αυτο για την μπαταρια??!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

που το ακουσες αυτο για την μπαταρια??!!!!

δεν το ακουσα απο καπου...απο προσωπικη μου εμπηρια το λεω....ειχα το desire για 5 μηνες και τωρα χρησιμοποιω το desire hδ 2 βδομαδες περιπου....μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημμα βλεπω οτι το hd εχει ελαφρως καλητερη μπαταρια απο το desire

και αν διαβασεις πιο πανω στο topic εχω την εντυπωση οτι και καποιοι αλλοι εχουν την ιδια γνωμη:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...