Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι είπες τώρα:blink:

 

Το αρχείο που σου έστειλαν είναι .apk ή κάποιο αρχείο ρυθμίσεων ini; Μπορείς να το ανεβάσεις κάπου (πχ mediafire) και να μου στείλεις το link;

 

Παιδιά τελικά με την αναβάθμηση του DHD σε 2.3.3 η απόκριση τηε συσκευής είναι πιο smooth, η διαχείρηση της μπαταρίας λίγο καλύτερη (με BT συνδεδεμένο όλη μέρα δείχνει να αντέχει περισότερο). Επίσης κατα τη λειτουργία της συσκευής δεν υπάρχουν μικροκολλήματα και καθυστερήσεις κατα το άνοιγμα των εγαρμογών όπως παλιά με την 2.2

 

Κάτι βασικό για όσους έχουν το Aura Sygic :

Μετά την αναβάθμηση το πρόγραμμα δεν λειτουργούσε.

Ετσι έστειλα email στην μαμα εταιρεία χθές το βράδυ και σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν κάποια αρχείο όπου με κατάργηση και επανεγκατασταση της εφαρμογής όλα δουλέυουν ρολόι. Πολύ καλό service !!!

Να ενημερώσω ότι την εφαρμογή την έχω αγοράσει κανονικά από το official site της Sygic.

 

εχω και εγω το ιδιο προβλημα μηπως μπορεις να στειλεισ η να ανεβασεις καπου αυτο το αρχειο ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος ν'ανεβάσει τα αρχεία που υπήρχαν εξαρχής στην sd card για να κάνω μια εκκαθάριση;;;

Ευχαριστώ.

 

Χμ...αυτο το εψαχνα κι εγω προσφατα αλλα δε βρηκα ακρη.Καλο ειναι αν γνωριζει καποιος να μας ενημερωσει.

 

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση εγω θέλω να βάλω την LeeDrOiD HD V3.0.2 GB ποια radio μου προτείνεται???

 

Σχεδον σε ολες πλεον τις rom προτινεται το τελευταιο radio (26.09.04.11).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα . δεν εχω κανει αναβαθνιση ακομα οταν ανοιγω την λειτουργια αυτοκινητου ψαχνει γσημα GPS και δεν βρισκει τιποτα το wi-fi ειναι κλειστο και εμποδια δεν υπαρχουν

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και απο μενα . δεν εχω κανει αναβαθνιση ακομα οταν ανοιγω την λειτουργια αυτοκινητου ψαχνει γσημα GPS και δεν βρισκει τιποτα το wi-fi ειναι κλειστο και εμποδια δεν υπαρχουν

 

Για να καταλάβω... δεν κλειδώνει δορυφόρους η συσκευή σου; Δοκίμασε αυτό... https://market.android.com/details?id=com.chartcross.gpstest&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς καμία ιδέα πως σταματάνε τα σύννεφα από την αρχική οθόνη; Στα wm υπήρχε ρύθμιση . Εδώ;

 

αφαιρεσε το widjet της ωρας με τον καιρο, μετα ξαναβαλτο και θα σε ρωτησει αν θες να σου δειχνει αυτες τις κινουμενες εικονες..

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Σχεδον σε ολες πλεον τις rom προτινεται το τελευταιο radio (26.09.04.11).

 

Ααα ωραία αυτό το κάνω πριν βάλω rom η μετά?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια εκανα σημερα την αναβαθμιση και ενω συνδεεται κανονικα μεσω wifi με δικτυο δεν λειτουργει το ιντερνετ στο κινητο.οπου και να μπω δειχνει σφαλμα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ΠΑΛΙ :s

 

Κατέβασα το AdFree Και έκανα copy τα hosts αλλα ακομα οι εφαρμογές μου εμφανιζουν διαφημίσεις...

 

Εκανα και restart το ηλεφωνο οπως λεει η εφαρμογη αλλα τπτ, τι κανω λαθος παλι :p

 

p.s Χιλια ευχαριστω για τις προηγουμενες απαντησεις σας!!!!!

Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ήδη, πάντως το adfree θέλει s-off γιατί πρέπει να γράψει δεδομένα στο /system...

Ίσως γι'αυτό έχεις πρόβλημα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω... δεν κλειδώνει δορυφόρους η συσκευή σου; Δοκίμασε αυτό... https://market.android.com/details?id=com.chartcross.gpstest&feature=search_result

 

το εκανα βλεπει μεχρι 3 δορυφορους (χρωμα πορτοκαλι-κιτρινο) αλλα δεν τουσ κλειδωνει και αθτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχει κανενα εμποδιο

Link to comment
Share on other sites

το εκανα βλεπει μεχρι 3 δορυφορους (χρωμα πορτοκαλι-κιτρινο) αλλα δεν τουσ κλειδωνει και αθτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν εχει κανενα εμποδιο

 

Αν εισαι root δοκιμασε και με το fasterfix που θα βρεις στο market.Οταν το ανοιξεις ρυθμισε τον server στο europe και προσπαθησε παλι...Επισης δοκιμασε και κανενα αλλο προγραμμα πλοιγησης αν δε δεις φως.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ήδη, πάντως το adfree θέλει s-off γιατί πρέπει να γράψει δεδομένα στο /system...

Ίσως γι'αυτό έχεις πρόβλημα ;)

 

Έκανα και Radio S-OFF Και ENG S-OFF και εδωσα και root access

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root δοκιμασε και με το fasterfix που θα βρεις στο market.Οταν το ανοιξεις ρυθμισε τον server στο europe και προσπαθησε παλι...Επισης δοκιμασε και κανενα αλλο προγραμμα πλοιγησης αν δε δεις φως.

 

με το fastefix βαζω europe και δεν εχω root access δεν ξερω τι σημαινει ...........

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανω ακριβως μετα τα wipes και πριν flashαρω τη νεα rom...Δες τον οδηγο στην υπογραφη που εχει αναλυτικα τα βηματα...;)

 

Kαι format την SD είναι καλό να την κάνουμε; Αν "ναι" αφού εγκαταστήσουμε τη ROM; Κι επίσης αν "ναι" και σε αυτό χρειάζεται ένα full boot πρώτα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχω ένα θέμα ακολουθώ τα βήματα του KOLLATOS πάτησα reboot into recovery από το rom manager και μου έχει βγάλει τώρα μια οθόνη και πάνω σε αυτό το εικονίδιο έχει ένα κόκκινο τρίγωνο και ένα θαυμαστικό
Link to comment
Share on other sites

Kαι format την SD είναι καλό να την κάνουμε; Αν "ναι" αφού εγκαταστήσουμε τη ROM; Κι επίσης αν "ναι" και σε αυτό χρειάζεται ένα full boot πρώτα ή όχι;

Δεν χρειάζεται format η sd..

Παίδες εχω ένα θέμα ακολουθώ τα βήματα του KOLLATOS πάτησα reboot into recovery από το rom manager και μου έχει βγάλει τώρα μια οθόνη και πάνω σε αυτό το εικονίδιο έχει ένα κόκκινο τρίγωνο και ένα θαυμαστικό

Ποια βήματα εννοείς? Αυτό που σου βγάζει σημαίνει ότι το τηλέφωνο δεν έχει custom recovery αλλά το επίσημο recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ποια βήματα εννοείς? Αυτό που σου βγάζει σημαίνει ότι το τηλέφωνο δεν έχει custom recovery αλλά το επίσημο recovery.

Φιλ μου σε ευχαριστώ το βρήκα τώρα είμαι στην επιλογή wipe data/factory reset εκεί πατάω yes?? (συγνώμη που απασχολώ το thread με τις απορίες μου).

Link to comment
Share on other sites

Φιλ μου σε ευχαριστώ το βρήκα τώρα είμαι στην επιλογή wipe data/factory reset εκεί πατάω yes?? (συγνώμη που απασχολώ το thread με τις απορίες μου).

 

Να διευκρινησω κατι αν και το ανεφερα σε αλλο post πιο πισω...Ο οδηγος που εχω και προφανως διαβαζεις τον εφτιαξα με δικη μου πρωτοβουλια και απλα τον μετεφερα απο το thread του desire.Τον οδηγο εκει τον εχει φτιαξει ο kollatos και απλα τον ''δανειστηκα'' και τον εφτιαξα αναλογα για τη δικη μας συσκευη μιας και υπαρχουν παραλλαγες.Αρα για οποιοδηποτε θεμα δε φταει ο kollatos,απλα ειναι ο εμπνευστης...;)

Ανδρεα ελπιζω να μην εχεις προβλημα για αυτο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γμτ οταν υπερθερμενεται η συσκευη μ κανει restart στο sense.. αυτι συμβαινει με την νεα 2.3 ..παλια δεν το κανε! ..μονο στο sense οχι στην εφαρμογη που ειμαι :S να ανησυχω??
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναβαθμίστηκα και εγώ σε 2.3. Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Του τηλέφωνο μου φαίνεται ότι έχει καλύτερη απόκριση και είναι πιο smooth. Θέμα με το wifi εγώ δεν αντιμετωπίζω. Ίσα ίσα που νομίζω ότι πιάνει καλύτερα στα ίδια σημεία με χαμηλό σήμα (-80/85dbm).

Το autofocus της κάμερας μου φαίνεται ότι δουλεύει πιο γρήγορα. Όπως και πλέον το τηλέφωνο ακούγεται καλά. Αν και ο ήχος παραμορφώνει λίγο στις ψιλές εντάσεις, το οποίο με κάνει να πιστεύω ότι απλά το ηχείο ήταν ανεπαρκές και η HTC έβαλε ένα boost μετά από τα τόσα παράπονα.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος με το update... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται format η sd..

Το ότι δεν "χρειάζεται" το ξέρω, αλλά δεν κάνει κακό να καθαρίζεται φαντάζομαι που και που από άχρηστα που μαζεύονται. ;)

 

Οπότε ρωτώ: Μπορεί να γίνει και από recovery κατευθείαν μετά από πέρασμα ROM στο Advanced > Mounts and Storage > Format SD ή πρέπει να γίνει full boot πρώτα ;

Link to comment
Share on other sites

@elthis: Ηλία δεν υπάρχει πρόβλημα και το ξέρεις.

 

@spdrosin: Σπύρο μπορεί να γίνει format όποτε θες αν και καλύτερα να είναι να γίνει μετά από πέρασμα rom

και πριν το 1o boot, απλά και μόνο για να μην κάνει το τηλέφωνο διπλή δουλειά να φτιάξει τα αρχεία που φτιάχνει στην sd.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινησω κατι αν και το ανεφερα σε αλλο post πιο πισω...Ο οδηγος που εχω και προφανως διαβαζεις τον εφτιαξα με δικη μου πρωτοβουλια και απλα τον μετεφερα απο το thread του desire.Τον οδηγο εκει τον εχει φτιαξει ο kollatos και απλα τον ''δανειστηκα'' και τον εφτιαξα αναλογα για τη δικη μας συσκευη μιας και υπαρχουν παραλλαγες.Αρα για οποιοδηποτε θεμα δε φταει ο kollatos,απλα ειναι ο εμπνευστης...;)

Ανδρεα ελπιζω να μην εχεις προβλημα για αυτο...

 

Όχι παιδιά με την ερώτηση που έκανα πάνω φυσικά και δεν ευθύνεται κανένας για το λάθος που έκανα εγώ, απ την άλλη ευχαριστώ πολύ τον άνθρωπο αυτό διότι χωρίς αυτές τις οδηγίες δεν θα ήμουν τώρα με leedroid

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...