Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα θα ανεβασει καινουρια version ο mike

Καλά μην παίρνεις κι όρκο μ' αυτόν. Πες "Δευτέρα" να είσαι μέσα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια, πωσ γινεται ν αυξησω στην official 2.3.3 το οριο αποσυνδεσης του wifi απο τα 88db?? καταντανε εκνευριστικες οι απουνδεσεις :mad:

δεν ειμαι rooted..

Link to comment
Share on other sites

γιατι στα wm με το spb back up το μεγεθος ειναι 50-70μβ και εδω λες 700?γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?

 

Μιλαμε για nandroid backup ολοκληρης της rom με τα δεδομενα της,τις εφαρμογες, το sense κτλ.50-70mb ειναι το backup των εφαρμογων αναλογα το ποσες εχουμε, μεσω titanium,mybackup κτλ.

 

ρε παιδια, πωσ γινεται ν αυξησω στην official 2.3.3 το οριο αποσυνδεσης του wifi απο τα 88db?? καταντανε εκνευριστικες οι απουνδεσεις :mad:

δεν ειμαι rooted..

Στην official δε γινεται δυστυχως...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ HTC DESIRE HD ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ.

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΟΨΥΦΙΟΣ ΑΓΩΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στο forum! :happy:

 

Αρχικά να ξέρεις ότι δεν επιτρέπεται να γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους όρους χρήσης του myphone! ;)

Επίσης το θέμα σου συνενώθηκε με το επίσημο θέμα για τη συσκευή που αναφέρεσαι, μιας και φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν για οποιαδήποτε απορία ανοίγαμε ξεχωριστό θέμα... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ HTC DESIRE HD ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΕΥΕΙ.

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΟΨΥΦΙΟΣ ΑΓΩΡΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Κανενα προβλημα με καπακια. Ο,τι εχει ακουστει οφειλεται σε μεμονωμενα κομματια οπως αλλωστε ισχυει σε οποιοδηποτε αντικειμενο αγορασεις σε αυτη την ατιμη ζωη. Κατα τα αλλα αριστο κινητο και αξιοπιστο αλλα ...βιασου γιατι ερχεται το επομενο μοντελο!!:p

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με καπακια. Ο,τι εχει ακουστει οφειλεται σε μεμονωμενα κομματια οπως αλλωστε ισχυει σε οποιοδηποτε αντικειμενο αγορασεις σε αυτη την ατιμη ζωη. Κατα τα αλλα αριστο κινητο και αξιοπιστο αλλα ...βιασου γιατι ερχεται το επομενο μοντελο!!:p

 

συμφωνω απόλυτα όλα αυτα που ακούγονται είναι απλά φήμες και δεν υπαρχει κανένα τετοιο πρόβλημα !

Μην το σκεφτεσαι καθολου το κινητο είναι πολύ καλό και φυσικα exei λειτουργικο Android !

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι βασικό για όσους έχουν το Aura Sygic :

Μετά την αναβάθμηση το πρόγραμμα δεν λειτουργούσε.

Ετσι έστειλα email στην μαμα εταιρεία χθές το βράδυ και σήμερα το μεσημέρι μου έστειλαν κάποια αρχείο όπου με κατάργηση και επανεγκατασταση της εφαρμογής όλα δουλέυουν ρολόι. Πολύ καλό service !!!

Να ενημερώσω ότι την εφαρμογή την έχω αγοράσει κανονικά από το official site της Sygic.

 

 

Tι είπες τώρα:blink:

 

Το αρχείο που σου έστειλαν είναι .apk ή κάποιο αρχείο ρυθμίσεων ini; Μπορείς να το ανεβάσεις κάπου (πχ mediafire) και να μου στείλεις το link;

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

αλλα δεν εχει τιποτα απο sense 3 κανω κατι λαθος?

 

Στο 2ο post του thread που κατεβασες τη rom εχει προσθετα του sense 3.0 που τα flashαρεις ξεχωριστα...

 

Προσθεσα για τα καινουρια παιδια εναν οδηγο στην υπογραφη μου για το πως να περασουμε σωστα μια custom rom χωρις να αντιμετωπισουμε προβληματα.Πρωτα να ευχαριστησουμε τον kollatos που ''εκλεψα'' τον οδηγο του απο το desire και το τροποποιησα.Μακαρι να ειχαμε μια σελιδα να συγκεντρωσουμε ολους τους οδηγους...Anyway,οτι απορια υπαρχει εδω ειμαστε ολοι να βοηθησουμε...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα ανεβασει καινουρια version ο mike,αρα αν θες να βαλεις τη revo κανε υπομονη λιγες ωρες. ;)

Ενταξει,γουστα ειναι αυτα,το εχουμε πει αρκετες φορες για τις επιλογες μας.Ο καθενας επιλεγει βαση του γουστου του τη rom που θα περασει στη συσκευη του, τι θελει να περιεχει, τι τον ενδιαφερει, αν δε τον ενοχλουν τα bugs που εχει η συγκεκριμενη rom κτλ.

 

edit:Για μενα αν θελει καποιος να επιλεξει αναμεσα στους ''γνωστους'' devs, αυτη τη στιγμη η καλυτερη επιλογη ειναι η 3.0.2 του Lee, κυριως λογω του kernel.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις το λινκ για την ρομ του lee που λες παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

 

edit:Για μενα αν θελει καποιος να επιλεξει αναμεσα στους ''γνωστους'' devs, αυτη τη στιγμη η καλυτερη επιλογη ειναι η 3.0.2 του Lee, κυριως λογω του kernel.

 

+1, αυτή έχω και γω τώρα με το θέμα του Kalaga και δεν είναι μονο το kernel είναι οτι ο άνθρωπος φτιάχνει μια rom σταθερή χωρίς bugs την οποία φλασάρεις μια κι έξω.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις το λινκ για την ρομ του lee που λες παραπάνω?

 

[ROM&KERNEL] LeeDrOiD HD V3.0.2 GB >EPIC!< |5th May | Official GB Sense 2.1 | TV Anim

 

[THEME] Kalagas Mixed Theme (GingerBread+Sense based ROMs) [06/05/2011]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως φλασαρα την rcmix kindom και εδώ και 3 ώρες που την δουλεύω είναι μια χαρά. Το σενσε 3 μαμαει παιδιά....

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως φλασαρα την rcmix kindom και εδώ και 3 ώρες που την δουλεύω είναι μια χαρά. Το σενσε 3 μαμαει παιδιά....

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Δεν εχεις αδικο,εντυπωσιακη...Αλλα οκ,ειναι initial release και εχει ακομα αυτα τα bugs...Σε μερικες ακομα εκδοσεις νομιζω οτι θα αξιζει για καθημερινη χρηση...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα άλλο πρόγραμμα εκτός από το widget locker για να ξεκλειδώνει η συσκευή με άλλους τρόπου(volume buttons) εκτός το power button και δωρεάν ξέρετε; Φοβάμαι μην χαλάσει το power από την πολύ χρήση...
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο,εντυπωσιακη...Αλλα οκ,ειναι initial release και εχει ακομα αυτα τα bugs...Σε μερικες ακομα εκδοσεις νομιζω οτι θα αξιζει για καθημερινη χρηση...;)

 

Εντάξει δεν είναι και τίποτα τρομερα bug. Δουλεύετε άνετα η ρομ. ;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα άλλο πρόγραμμα εκτός από το widget locker για να ξεκλειδώνει η συσκευή με άλλους τρόπου(volume buttons) εκτός το power button και δωρεάν ξέρετε; Φοβάμαι μην χαλάσει το power από την πολύ χρήση...

Υπαρχει η εφαρμογη tap tap αλλα δεν ειναι και τοσο βολικη αφου λειτουργει με τον αισθητηρα...Δυστυχως φιλε μου δεν υπαρχουν αλλες λυσεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κανείς καμία ιδέα πως σταματάνε τα σύννεφα από την αρχική οθόνη; Στα wm υπήρχε ρύθμιση . Εδώ;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα άλλο πρόγραμμα εκτός από το widget locker για να ξεκλειδώνει η συσκευή με άλλους τρόπου(volume buttons) εκτός το power button και δωρεάν ξέρετε; Φοβάμαι μην χαλάσει το power από την πολύ χρήση...

 

Screen off and lock

 

Edit:

Παρανόησα και νόμισα ότι θέλεις πρόγραμμα, για να κλειδώνει η συσκευή χωρίς το power button.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι και τίποτα τρομερα bug. Δουλεύετε άνετα η ρομ. ;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα .

Αυτό που με τρέλανε είναι η αυτονομία μπαταρίας σε σχέση με την stock.

Το μόνο bug που με ενοχλεί λίγο αλλά αντέχω και χωρίς αυτό είναι ο καιρός.

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απόλυτα όλα αυτα που ακούγονται είναι απλά φήμες και δεν υπαρχει κανένα τετοιο πρόβλημα !

Μην το σκεφτεσαι καθολου το κινητο είναι πολύ καλό και φυσικα exei λειτουργικο Android !

 

Συμφωνώ απόλυτα κι εγώ. Βουρ. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα την i00 χαρη στον elthis οντως ειναι καλη με πολλα του sense 3 το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορω να απορριψω κλησεις

 

Ο καιρός κάνει ανανέωσή?

www.McManus.gr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα .

Αυτό που με τρέλανε είναι η αυτονομία μπαταρίας σε σχέση με την stock.

Το μόνο bug που με ενοχλεί λίγο αλλά αντέχω και χωρίς αυτό είναι ο καιρός.

Εντάξει δεν είναι και τίποτα τρομερα bug. Δουλεύετε άνετα η ρομ. ;)

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Επειδη την εβαλα για πολυ λιγο,ισα-ισα για να δω το sense, δοκιμαστε τις λειτουργες και πειτε τις εντυπωσεις ειδικα σε σχεση με τις 2.3 που κυκλοφορουν...Πως ειναι απο μπαταρια-wifi-data-gps-lugs-smooth-αν λειτουργουν mail,widjets κτλ...

 

Ο καιρός κάνει ανανέωσή?

Κανει κανονικα ανανεωση...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολλή διάβασμα και σκέψη έκανα root, Radio S-OFF και ENG S-Off

 

Πριν βάλω κάποια custom ROM ειπα να κάνω ενα backup αυτής που υπάρχει ήδη στο τηλεφωνώ. Έκανα ινσταλλ το ClockWorkMod αλλα όταν πατάω Backup Current ROM κανει restart Και βγάζει ενα κόκκινο θαυμαστικό, πατώντας vol up + power λεει κατι για

E:Can't find .... κατι

 

Τι κάνω λάθος;

“May the source be with you.”
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...