Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους..θελω να κανω μια ερωτηση,εστειλα μια εφαρμογη στο desire με bluetooth που πρεπει να παω για να την βρω και να την κανω εγκατασταση??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους..θελω να κανω μια ερωτηση,εστειλα μια εφαρμογη στο desire με bluetooth που πρεπει να παω για να την βρω και να την κανω εγκατασταση??

μεσω καποιου file explorer λογικα θα την βρεις στο φακελο bluetooth η καπως ετσι! :)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..θελω να κανω μια ερωτηση,εστειλα μια εφαρμογη στο desire με bluetooth που πρεπει να παω για να την βρω και να την κανω εγκατασταση??

 

μεσω καποιου file explorer λογικα θα την βρεις στο φακελο bluetooth η καπως ετσι! :)

 

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

 

Σωστά, και πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το "Unknown Sources" (αγνωστες πηγες) στο υπομενού εφαρμογών, στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε τη Revolution 2.0.9 ή τη 1.2.2 έκδοση του Buzz kernel ίσως είδατε οτι δίνει επιλογή για αλλαγή στον I/O scheduler :) Επειδή τρώγομαι να τα δοκιμάζω κάτι τέτοια μήπως ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε απο BFQ -που είναι ο default- σε Deadline ? Διάβασα στο xda ότι η εσωτερική flash μνήμη (mmcblk0) έχει διαφορετικό scheduler απο την εξωτερική (mmcblk1)..Εμείς ποιόν αλλάζουμε?
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο στο net βρήκα τα εξής:

 

CFQ: best for desktop use with spinning hard-disks.

NOOP: best with solid state disks.

Deadline: best for database systems with high performance disks.

 

Αλλά θεωρώ ότι για να έχει επιλέξει τον BFQ ο buzz κάτι θα ξέρει παραπάνω.

Περιμένω βέβαια να δω και τι θα σου πουν στο xda.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα στο hd2 είχα βρεί ενα αρχείο που το έκανες εισαγωγή στο Outlook και περνούσε όλες τις εορτές. Έπειτα σε συγχρονισμό με το ppc, σε ενημέρωνε καθημερινά για το ποιός γιορτάζει :). Δυστυχώς έχω κάνει αρκετή αναζήτηση και δεν μπορώ να το βρώ πουθενά. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..θελω να κανω μια ερωτηση,εστειλα μια εφαρμογη στο desire με bluetooth που πρεπει να παω για να την βρω και να την κανω εγκατασταση??

με εναν file explorer πχ astro,θα πας sdcard/downloads/bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις το εν λογω προβλημα στην συσκευη του?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933522

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

 

Εχει παρατηρησει κανεις το εν λογω προβλημα στην συσκευη του?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933522

 

Ευχαριστω.

 

 

χμ ενδιαφερον...

για δες τι σφαλματα μπορει να κανει ενα κινητο!

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ LeeDroid ROM στο Desire HD και είναι άψογη. Σίγουρα αξίζει να τη δοκιμάσετε, εφόσον μπείτε στη διαδικασία των custom roms.

και εγω με τη σειρα μου συμφωνω για τη συγκεκριμενη........

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα στο hd2 είχα βρεί ενα αρχείο που το έκανες εισαγωγή στο Outlook και περνούσε όλες τις εορτές. Έπειτα σε συγχρονισμό με το ppc, σε ενημέρωνε καθημερινά για το ποιός γιορτάζει :). Δυστυχώς έχω κάνει αρκετή αναζήτηση και δεν μπορώ να το βρώ πουθενά. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

Γιατί να βρεις το συγκεκριμένο αρχείο ενώ υπάρχουν έτοιμα εορτολόγια στο market?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει καποιος πως μπορω να ορισω σαν προγνωση καιρου στην αρχικη οθονη τον καιρο της πολης μου και οχι την τρεχουσα τοποθεσια??? Ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το gps... με τη μαμησια ρομ δε κλειδώνει με την καμία... πέρασα την revolution hd και τώρα άλλες φορές κλειδώνει και άλλες όχι... το πρωί κλείδωσε σε 15 δευτέρα... από τότε τίποτα...

 

Κάποια πρόταση???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το gps... με τη μαμησια ρομ δε κλειδώνει με την καμία... πέρασα την revolution hd και τώρα άλλες φορές κλειδώνει και άλλες όχι... το πρωί κλείδωσε σε 15 δευτέρα... από τότε τίποτα...

 

Κάποια πρόταση???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Τα προγράμματα που είναι για αυτήν την δουλειά (GPS Status π.χ.) πόση ώρα σου κάνουν και με πόσους δορυφόρους κλειδώνουν;

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα που είναι για αυτήν την δουλειά (GPS Status π.χ.) πόση ώρα σου κάνουν και με πόσους δορυφόρους κλειδώνουν;

 

Όταν ΛΕΣ κλειδώνουν??? Βρίσκει ΣΕ λιγότερο από 10 δευτέρα 4 με 5 δορυφόρους και σ

Μέχρι τα 25 δευτέρα βρίσκει 7 με 8...

 

Το εικονίδιο όμως στο status bar δεν κλειδώνει κάπου...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ανάγνωση 163 σελίδων, σας χαιρετώ ως ένας ακόμη νέος κάτοχος προερχόμενος από iphone 3gs. Πλέον η οθόνη του ΑηΦόνι μου φαίνεται πολύ μικρή!!!

 

Αξιζει αλήθεια να χρησιμοποιήσει κανείς τις μαγειρεμένες ROM ή έχουν bugs;

--------------------------------------------

ROM: LeeDrOiD HD v1.5.1 A2SD+ Patch

Radio: 12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

Kernel: Leedroid 1.4v

--------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ανάγνωση 163 σελίδων, σας χαιρετώ ως ένας ακόμη νέος κάτοχος προερχόμενος από iphone 3gs. Πλέον η οθόνη του ΑηΦόνι μου φαίνεται πολύ μικρή!!!

 

Αξιζει αλήθεια να χρησιμοποιήσει κανείς τις μαγειρεμένες ROM ή έχουν bugs;

Καλοριζικο! Ειναι καθαρα υποκειμενικο το εαν flashαρεις καποια! Υπαρχουν αξιολογες που αναφερονται σε προηγουμενα ποστ, αλλα κατ εμενα η official καλυπτει τα παντα κι απροβληματιστα! (ισως φταιει που η official του hd2 που εχω, ηταν γεματη bugs και γι αυτο εκτιμω τοσο αυτη του dhd) παραυτα, εσυ αποφασιζεις! :)

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις συσκευή εντός Ευρώπης θα έχεις κανονικά εγγύηση στη χώρα μας. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση όχι.

 

δηλαδη αν χτυπα ξυλο παθει κατι..θα απευθυνθω στο eshop που το αγορασα? για το ελληνικο μενου τι γινεται δεν μου ειπες...θα υπαρχει κατευθειαν η θα πρεπει να ψαχνομαι με χακιες? ειμαι λιγο ασχετος γι αυτο ρωταω! ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τρώει, εξάλλου όταν δουλεύει το gps, βγάζει εικονίδιο στην taskbar.

Απλά αυτό του επιτρέπει να χρησιμοποιεί το gps για την εύρεση τοποθεσίας.

 

Από την μια έχεις δίκαιο, αλλά από την άλλη όταν το ανοίγω εγώ, μια το δείχνει στην taskbar και μια δεν το δείχνει, σε άσχετες στιγμές, χωρίς να έχω ανοιχτό κανένα πρόγραμμα. Αρα σίγουρα τρώει πιο πολυ μπαταρία απο οτι είναι κλειστό.

 

Από την άλλη πλευρά βέβαια και κλειστό να το έχεις, δεν θα πρεπε να το ανοίγει μόνο του το GPS, χωρίς εσύ να χρειάζεται να το ανοίξεις χειροκίνητα; :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από την μια έχεις δίκαιο, αλλά από την άλλη όταν το ανοίγω εγώ, μια το δείχνει στην taskbar και μια δεν το δείχνει, σε άσχετες στιγμές, χωρίς να έχω ανοιχτό κανένα πρόγραμμα. Αρα σίγουρα τρώει πιο πολυ μπαταρία απο οτι είναι κλειστό.

 

Από την άλλη πλευρά βέβαια και κλειστό να το έχεις, δεν θα πρεπε να το ανοίγει μόνο του το GPS, χωρίς εσύ να χρειάζεται να το ανοίξεις χειροκίνητα; :X

 

Αν έχεις στο homescreen το flipclock/weather widget της HTC, δεν κάνει αυτόματα "ανανέωση" του καιρού; Λογικά κοιτάει και το location σου μέσω GPS για να σου δείξει τον καιρό για την πόλη σου και γι'αυτό ίσως το βλέπεις να ανοίγει μόνο του ανά διαστήματα.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στο homescreen το flipclock/weather widget της HTC, δεν κάνει αυτόματα "ανανέωση" του καιρού; Λογικά κοιτάει και το location σου μέσω GPS για να σου δείξει τον καιρό για την πόλη σου και γι'αυτό ίσως το βλέπεις να ανοίγει μόνο του ανά διαστήματα.

 

Ναι το έχω κάνει να γινεται ανανεωση καιρου καθε 1 ωρα, αλλα δεν ανοιγει το gps αλλά μέσω κινητης τηλεφωνιας στο περίπου βρίσκει την θέση μου.

 

Το θέμα είναι οτι οταν παταω να ανοιξει το gps, αμεσως ψαχνει δορυφόρους να κλειδωσει.. (Χωρις να τρεχω τπτ απο πισω)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παλιότερα στο hd2 είχα βρεί ενα αρχείο που το έκανες εισαγωγή στο Outlook και περνούσε όλες τις εορτές. Έπειτα σε συγχρονισμό με το ppc, σε ενημέρωνε καθημερινά για το ποιός γιορτάζει :). Δυστυχώς έχω κάνει αρκετή αναζήτηση και δεν μπορώ να το βρώ πουθενά. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114320 αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τα παιδια που εχουν κανει ρουτ. Ποιον οδηγο ακολουθησατε; εχετε μηοως καποιο λινκ;

 

Αποστολή απο HTC Desire HD

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

 

Ενας πολυ καλος και απλος οδηγος για root. Στην ουσια κατεβαζεις το Visionary απο το link που δινει, το κανεις install σαν ενα οποιοδηποτε app, και μετα εχεις επιλογες για temp root η permanent root.

Πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση διαβασε καλα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι κάτοχοι DHD που έχουν απογοητευτική απόδοση του wifi? Ή μόνο το δικό μου είναι έτσι...?

 

Περίμενα ότι ένα update θα φτιάξει το πρόβλημα αλλά και με την 1.72 τα ίδια μου κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...