Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως κανουμε εγκατασταση εφαρμογης η οποια ειναι σε μορφη attachment.php??????

 

αυτο δεν ειναι εφαρμογη

οι εφαρμογες ειναι apk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει βαλει κανεις το copilot live 8?θελω μια βοηθεια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Συμπεριφορά με WiFi ...εξαιρετική !!! Στο σπίτι με "/n" εχει πολύ καλό σήμα ακόμα και έξω απ'την πολυκατοικία !!!, στο γραφείο με "/g" εξίσου καλά...!!!

 

Η μπαταρία (αν και ακόμα δεν έχει στρώσει) με bluetooth και WiFi ή 3G συνέχεια ανοιχτά και οθόνη ανοιχτή για αρκετή ώρα, βγάζει σχεδόν 24ωρο......

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Ειμαι νεος στο forum..Πρεπει να ομολογησω οτι οι συζητησεις εδω ειναι ακρως διαφωτιστικες...

Εχω 3 μερες στα χερια μου το DHD..αψογο κινητο (αν εξαιρεσουμε λιγο την μπαταρια κ τον ηχο του εξωτερικου ηχειου)...το προβλημα μου ειναι το εξης:

Ενω εχω ηδη επιλεξει απο τις ρυθμισεις της τοποθεσιας το προγραμμα ευρεσης τηλεφωνου,οταν μπαινω στο htcsense.com λεει οτι πρεπει να το ξαναεπιλεξω και δεν βγαζει ουτε καν τον χαρτη!!!

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει:::

Edited by panos10k
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα το πρώτο μου theme για CyanogenMod 6.1b. Όποιος έχει το συγκεκριμένο Rom και θέλει να το δοκιμάσει, μπορεί να το βρει εδώ. Αν έχει σουξέ (:p) μπορεί να φτιάξω και εδώ thread.
HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για όσους εχουν πρόβλημα με το WiFi που συνδεεται αλλα δεν ανοιγει σελίδες θα πρέπει να κοιταξουν την διεύθυνση ip που εχει παρει το τηλ. Αν π.χ. ο dhcp του router ειναι ρυθμισμενος να δινει 5 διευθυνσεις ip (π.χ απο 192.168.1.5 έως 192.168.1.9) και ειναι ολες κατηλημενες και προσπαθησεις να συνδεσεις μια εκτη συσκευη, τοτε η συσκευη θα συνδεθη κανονικα αλλα θα παρει μια διευθυνση της ταξης του 169.254.x.x με αποτελεσμα ενω βλεπετε οτι η συσκευη ειναι συνδεδεμενη να μην ανοιγει σελιδες.
Link to comment
Share on other sites

προβλημα, παρακαλω οσοι γνωριζουν.

 

μετα απο μια βδομαδας αψογης λειτουργιας εχω προβλημα με το WIFI.

ενω βρισκει το δυκτιο με φουλ σημα συνδαιεται και αποσυνδαιεται αμεσως. το κανει συνεχομενα ΑΝΑΖΥΤΗΣΗ - ΣΥΝΔΕΣΗ- ΛΗΨΗ ΔΙΕΥΘΙΝΣΗΣ- ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ, ΑΝΑΖΥΤΗΣΗ - ΣΥΝΔΕΣΗ- ΛΗΨΗ ΔΙΕΥΘΙΝΣΗΣ- ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ. στα καλα καθουμενα.

 

Ελεγξε το κωδικο που βαζεις για να συνδεθεις στο router. Κανε καταργηση του δικτυου και κανε αναζητηση παλι να βρεις το δικτυο βαζοντας τον σωστο κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

Στην δικιά μου περίπτωση δεν παίζει αυτό...

 

Μηπως παιζει καποια ασυμβατοτητα της καρτας δικτυου με αυτη του router; Οπως πχ τα iphone που εχουν προβλημα με τα zyxel.

Επισεις δοκιμασε να επαναφερεις τις εργοστασιακες ρυθμισεις του router και να το ξανασεταρεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω δοκιμάσει δυο διαφορετικά router, με το ίδιο αποτέλεσμα. Τα ίδια κάνει και εμένα σαν του andreasarxon. Μόλις απομακρύνεσαι αρχίζει το loop απο connect/disconnect.

 

Έχω δει και άλλους χρήστες με το ίδιο πρόβλημα, αλλά ακόμα λύση δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω δοκιμάσει δυο διαφορετικά router, με το ίδιο αποτέλεσμα. Τα ίδια κάνει και εμένα σαν του andreasarxon. Μόλις απομακρύνεσαι αρχίζει το loop απο connect/disconnect.

 

Έχω δει και άλλους χρήστες με το ίδιο πρόβλημα, αλλά ακόμα λύση δεν υπάρχει...

 

Μπορει να υπαρχει οντως προβλημα με το wifi του δεν το γνωριζω. Το Σαββατο θα το παραλλαβω απο Vodafone και θα το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και 10 μερες αλλα ακομα στο HtcSense.com οταν κανω "find your phone's location", δεν το βρισκει. Τι συμβαινει????
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας και εγώ στο net για διάφορα προβλήματα με το htcsense, δεν περίμενα τα καλύτερα. Όμως έκανα εγγραφή και όλα μου δουλεύουν τέλεια... :)

 

 

Προφανώς για να βρει το τηλ, πρέπει να το έχετε κάπου που να σας "βλέπει" το gps...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και 10 μερες αλλα ακομα στο HtcSense.com οταν κανω "find your phone's location", δεν το βρισκει. Τι συμβαινει????

 

Το Htc Sense για Ελλάδα άρχισε να λειτουργεί εδώ και 1-2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

WiFi παίζει κανονικά και άψογα.

HTCSense, όλα άψογα, εκτός από όταν έκανα τις επαφές μου gmail type δεν συγχρονίζουν.

Υπάρχει τρόπος να συγχρονίζουν και τα 2 ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εμενα μου γραφει "Phone finder" is currently disabled. To enable this feature, go to your phone and navigate to Settings >> Location >> Phone finder.Που το βρισκω αυτο!!! Edited by teo_k7
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για όσους εχουν πρόβλημα με το WiFi που συνδεεται αλλα δεν ανοιγει σελίδες θα πρέπει να κοιταξουν την διεύθυνση ip που εχει παρει το τηλ. Αν π.χ. ο dhcp του router ειναι ρυθμισμενος να δινει 5 διευθυνσεις ip (π.χ απο 192.168.1.5 έως 192.168.1.9) και ειναι ολες κατηλημενες και προσπαθησεις να συνδεσεις μια εκτη συσκευη, τοτε η συσκευη θα συνδεθη κανονικα αλλα θα παρει μια διευθυνση της ταξης του 169.254.x.x με αποτελεσμα ενω βλεπετε οτι η συσκευη ειναι συνδεδεμενη να μην ανοιγει σελιδες.

 

Έχω ακριβός αυτό το πρόβλημα .

Βλέπει το ρουτερ συνδέετε κανονικά παίρνει ip αλλά δεν ανοίγει καμία σελίδα στο ineternet.

Πως θα δω πια IP εχει πάρει το τηλέφωνο (από το τηλέφωνο θα το δω αυτό? Και που το βλέπω? Μπήκα στο κινητό στις ρυθμίσεις wifi>menu>σύνθετες> και εκεί έχει κάποια διεύθυνση MAC και ρυθμίσεις για χρήση στατικής IP).

Η λύση όμως δεν είναι αυτή που λες, φίλε Adonis07, αλλά δεν ξέρω και πια είναι. Διάβασε παρακάτω να καταλάβεις:

Από το συγκεκριμένο ρουτερ άλλα κινητά συναδέλφων συνδέονται κανονικά. Και δύο HTC wildfire και ένα ΝΟΚΙΑ Ε72.

Και πρίν 2 μέρες που είχα το απλό desire άνοιγε σελίδες κανονικά.

Τώρα δοκίμασα και μπήκα μόνο εγώ στο ρουτερ να μην είναι άλλος μέσα (άλλαξα τον κωδικό στο ρουτερ και από το κινητό έκανα κατάργηση και ξανά σύνδεση με τον νέο κωδικό και φυσικά δοκίμασα και χωρίς κωδικό) αλλά και πάλι το ίδιο.

Το ίδιο και από άλλο ρουτερ εδώ στην δουλειά. Βλέπει το ρουτερ συνδέετε κανονικά παίρνει ip αλλά δεν ανοίγει καμία σελίδα στο ineternet.

Δοκίμασα και πήγα μια βόλτα εχτές το βράδυ με άλλα 2 κινητά μαζί μου (φίλων) και όπου έβρισκα ελεύθερο wifi το δοκίμαζα. Αποτέλεσμα σε 8 που βρήκα να συνδεθεί μόνο στα 4 και να ανοίξει σελίδες ι μόνο από τα 2 ενώ τα άλλα κινητά δεν είχαν κανένα πρόβλημα

Εννοείτε έχω δοκιμάσει κάποια βασικά όπως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλείσιμο και βγάλσιμο μπαταρίας και σετάρισμα από την αρχή.

Στο internet από Vodafone μπένει μια χαρά.

Με σίνδεση από το PC παίρνει internet και σερφάρει μια χαρά

Είμαι έτοιμος το απόγευμα να το πάω πίσω στην vodafone

Τι άλλο να δοκιμάσω πριν το πάω μιας και όλα τα άλλα είναι μια χαρά στο κινητό.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασατε να βαλετε κωδικο wpa στο router σας??

η αμα δεν βαλετε καθολου κωδικο και το εχετε free

συνδεεται??κανει download??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασατε να βαλετε κωδικο wpa στο router σας??

η αμα δεν βαλετε καθολου κωδικο και το εχετε free

συνδεεται??κανει download??

 

Μα το θέμα είναι ότι συνδέετε αλλά δεν ανοίγει καμία σελίδα και γενικά συμπεριφέρεται σαν να μην έχει internet αλλά στο ρουτερ συνδέεται και φυσικά δοκίμασα και χωρίς κωδικό και δοκίμασα και άλλα κινητά όπως έγραψα πιο πάνω.

Όλα τα άλλα κινητά δουλεύουν σωστά εκτός από το DHD που έχω στα χέρια μου.

Πρέπει να υπάρχει θέμα συμβατότητας με κάποια ρουτερ

Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι κυκλοφορούν εφαρμογές antivirus, χρειάζεται να βάλουμε τέτοια εφαρμογή στο κινητό μας?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρατήρησα ότι κυκλοφορούν εφαρμογές antivirus, χρειάζεται να βάλουμε τέτοια εφαρμογή στο κινητό μας?

 

Όχι.......

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβός αυτό το πρόβλημα .

Βλέπει το ρουτερ συνδέετε κανονικά παίρνει ip αλλά δεν ανοίγει καμία σελίδα στο ineternet.

Πως θα δω πια IP εχει πάρει το τηλέφωνο (από το τηλέφωνο θα το δω αυτό? Και που το βλέπω? Μπήκα στο κινητό στις ρυθμίσεις wifi>menu>σύνθετες> και εκεί έχει κάποια διεύθυνση MAC και ρυθμίσεις για χρήση στατικής IP).

Η λύση όμως δεν είναι αυτή που λες, φίλε Adonis07, αλλά δεν ξέρω και πια είναι. Διάβασε παρακάτω να καταλάβεις:

Από το συγκεκριμένο ρουτερ άλλα κινητά συναδέλφων συνδέονται κανονικά. Και δύο HTC wildfire και ένα ΝΟΚΙΑ Ε72.

Και πρίν 2 μέρες που είχα το απλό desire άνοιγε σελίδες κανονικά.

Τώρα δοκίμασα και μπήκα μόνο εγώ στο ρουτερ να μην είναι άλλος μέσα (άλλαξα τον κωδικό στο ρουτερ και από το κινητό έκανα κατάργηση και ξανά σύνδεση με τον νέο κωδικό και φυσικά δοκίμασα και χωρίς κωδικό) αλλά και πάλι το ίδιο.

Το ίδιο και από άλλο ρουτερ εδώ στην δουλειά. Βλέπει το ρουτερ συνδέετε κανονικά παίρνει ip αλλά δεν ανοίγει καμία σελίδα στο ineternet.

Δοκίμασα και πήγα μια βόλτα εχτές το βράδυ με άλλα 2 κινητά μαζί μου (φίλων) και όπου έβρισκα ελεύθερο wifi το δοκίμαζα. Αποτέλεσμα σε 8 που βρήκα να συνδεθεί μόνο στα 4 και να ανοίξει σελίδες ι μόνο από τα 2 ενώ τα άλλα κινητά δεν είχαν κανένα πρόβλημα

Εννοείτε έχω δοκιμάσει κάποια βασικά όπως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλείσιμο και βγάλσιμο μπαταρίας και σετάρισμα από την αρχή.

Στο internet από Vodafone μπένει μια χαρά.

Με σίνδεση από το PC παίρνει internet και σερφάρει μια χαρά

Είμαι έτοιμος το απόγευμα να το πάω πίσω στην vodafone

Τι άλλο να δοκιμάσω πριν το πάω μιας και όλα τα άλλα είναι μια χαρά στο κινητό.

 

Τελικά το πρόβλημα ήταν/είναι ... (περίεργο όμως μιας και άλλα κινητά συνδέονται κανονικά) ... το firewall του ρουτερ. Όταν από high το έκανα disable δούλεψε κανονικά το internet.

Δεν δούλεψε ούτε στο medium ούτε στο low. Βέβαια δεν μου αρέσει αυτή η λύση αλλά δεν βρίσκω γιατί όταν το firewall (του ρουτερ πάντα) το έχω στο high μπαίνουν όλα τα κινητά εκτός από το DHD.

Με αναζήτηση στο google είδα ότι έχουν και άλλη τέτοιο πρόβλημα αλλά κανένας δεν ανέφερε για την λύση που γράφω. Κάποιος μάλιστα άλλαξε ρουτερ για να δουλέψει το κινητό στο ιντερνετ.

Τα απλά router δεν έχουν firewall και γι’ αυτό μάλλον το πρόβλημα δεν είναι μεγάλο ή όποιοι έχουν λογικά θα πρέπει να το έχουν disable. Αν μπορείτε και όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη ας κοιτάξετε στα router σας και να δείτε αν έχετε firewall και εάν στο on το κινητό δουλεύει κανονικά (δηλαδή παίρνει interne) και ας με ενημερώσει και αν δεν του κάνει κόπο ας μου στείλει με μήνυμα και της ρυθμίσεις που έχει μέσα στο firewall, μπάς και βγάλω άκρη και δουλέψει το κινητό με το firewall στο on, γιατί δεν μου αρέσει που το έβαλα στο off

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

μερικες συσκευες πολλες φορες εχουν προβλημα να συνδεθουν σε ρουτερ που εχει ασφαλεια wpa2. αυτο το ειχα σε καποιες προηγουμενες συσκευες που ειχα. μολις γυριζα της ασφαλεια του wireless στον ρουτερ στο wep αμεσως συνδεοταν. απλα το αναφερω μηπως και συμβει σε καποιον εδω.

 

επισης εχει παρατηρηθει στο thread του galaxy s, καποιες (λιγες) φορες, οταν καποιος συνδεοταν σε καποιο ασυρματο δικτυο που ειχε στατικη ip, μετα οποτε προσπαθουσε να μπει σε καποιο αλλο ασυρματο δικτυο (χωρις στατικη Ip), δεν μπορουσε με τιποτα.

επρεπε να κανει καποιες αλλαγες σε καποιο αρχειο μεσα στο συστημα (χρειαζεται να ειναι root) για να συνδεθει. απ'οτι ειχα διαβασει αυτο ηταν θεμα του android και οχι συγκεκριμενα του galaxy. το αναφερω και αυτο μηπως και τυχει σε καποιον με dhd.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...