Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ps: Ρε παιδια δεν ειναι ωρα να μας κανουν ενα subforum για το blade?

 

Γιατί... έχουν κάνει για καμία άλλη συσκευή; Εκτός και αν εννοείς για την ZTE γενικότερα αλλά εδώ δεν έχουμε δει ούτε για την Dell για παράδειγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα wipe battery stats με τσίτα 0 τη μπαταρία και χειροτέρεψε πολύ σε σχέση με πριν η απόδοσή της. Μήπως να το κάνω και με full 100%? Έχω την rls9

 

και μένα μεχρι την πρώτη φόρτιση νομιζα οτι ήταν χειρότερα, στη δευτερη τα ίδια, τρίτη λίίίίγο καλύτερα, και μετά απο 2-3 ακόμα γίνεται ΣΟΥΠΕΡ

 

ειμαι στην 3η μέρα χρήσης και ακόμα στο 50% της μπαταρίας!!!!

 

Ερώτηση προς τα παιδι που παρήγγειλαν ταν σιλικονούχα θήκη απο ebay. Ποσο καιρό τους έκανε να έρθει απο την μέρα που το στειλε αυτος ? μου το εχει στείλει απο τις 15/1, και δεν εχει ερθει. Αντίθετα κατι αλλες θήκες που μου τις εστειλαν στις 16/1 , 31 ήταν εδώ...

Link to comment
Share on other sites

και μένα μεχρι την πρώτη φόρτιση νομιζα οτι ήταν χειρότερα, στη δευτερη τα ίδια, τρίτη λίίίίγο καλύτερα, και μετά απο 2-3 ακόμα γίνεται ΣΟΥΠΕΡ

 

ειμαι στην 3η μέρα χρήσης και ακόμα στο 50% της μπαταρίας!!!!

 

Ερώτηση προς τα παιδι που παρήγγειλαν ταν σιλικονούχα θήκη απο ebay. Ποσο καιρό τους έκανε να έρθει απο την μέρα που το στειλε αυτος ? μου το εχει στείλει απο τις 15/1, και δεν εχει ερθει. Αντίθετα κατι αλλες θήκες που μου τις εστειλαν στις 16/1 , 31 ήταν εδώ...

 

δηλαδη μου προτεινεις να κανω και εγω τη μπαταρια μου?

Link to comment
Share on other sites

και μένα μεχρι την πρώτη φόρτιση νομιζα οτι ήταν χειρότερα, στη δευτερη τα ίδια, τρίτη λίίίίγο καλύτερα, και μετά απο 2-3 ακόμα γίνεται ΣΟΥΠΕΡ

 

ειμαι στην 3η μέρα χρήσης και ακόμα στο 50% της μπαταρίας!!!!

 

 

+1 κι από εμένα.

Τώρα για τη ζωή της μπαταρίας.......

Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση προς τα παιδι που παρήγγειλαν ταν σιλικονούχα θήκη απο ebay. Ποσο καιρό τους έκανε να έρθει απο την μέρα που το στειλε αυτος ? μου το εχει στείλει απο τις 15/1, και δεν εχει ερθει. Αντίθετα κατι αλλες θήκες που μου τις εστειλαν στις 16/1 , 31 ήταν εδώ...

 

Τυχαίνει να αργούν κάποιες αποστολές. Μη σε απασχολεί, θα έρθει έστω και αν αργήσει. Επειδή έχω κάνει πολλές αγορές από ebay, έχει τύχει να μου αργήσει μια θήκη και ένα μήνα. Στο τέλος όμως... όλα έρχονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια, δεν θελω να σας προτείνω κάτι, απλά αναφέρω την εμπειρία μου.

 

Διάβασα τον οδηγό του παιδιού στην υπογραφή, και το δοκίμασα.

 

και ενώ παλιά με χρήση βέβαια αντεχε μια μέρα, εδώ και 1-1.5 βδομάδα που το έχω κάνει η κατάσταση βελτιώνεται. το εβγαλα απο την φόρτωση Κυριακή στις 5 το πρωί και σήμερα Τρίτη ατις 12.30 το μεσημέρι η μπαταρία ειναι στο 51%.

 

@ athanaso , εστειλα και στον πωλητή ερώτηση για το αν εχει καποιο νούμερο να το τσεκάρω μπας και εχει χαθεί το χαρτι του ελτα πχ, αλλα εχουν κάποια γιορτή οι κινέζοι και δεν εχει απαντήσει. Λογικά θα έρθει..

απλα ρωτάω και τους υπόλοιπους που πήραν απο ebay, πόσο καιρό εκανε να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω καταλάβει αυτό που ρουφάει την μπαταρία όσο τίποτα άλλο είναι το wifi. Τώρα που τα έχουμε ψιλοστρώσει τα τηλέφωνα με τις εφαρμογές που θέλουμε και δεν το δουλεύουμε τόσο πολύ η μπαταρία κρατάει!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποιά συχνότητα(CPU) σας δουλεύει σωστά το κινητό χωρίς κολλήματα;
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Α να αναφέρω επίσης τώρα που το θυμήθηκα, οτι στο δικό μου blade δουλευει χωρίς κανενα πρόβλημα στα 729. Στου αδερφού μου εχει κολλήματα στην ίδια συχνότητα, και το βαλαμε στα 712.

 

Ομως σε ίδια απόσταση απο το μοντεμ το δικό μου πιάνει τουλάχιστον 1 μπάρα λιγότερη απο του αδερφού μου.

 

Δεν ξέρω αν έχει καμαι σχέση το ενα με το άλλο, απλα μια παρατήρηση

Link to comment
Share on other sites

Α να αναφέρω επίσης τώρα που το θυμήθηκα, οτι στο δικό μου blade δουλευει χωρίς κανενα πρόβλημα στα 729. Στου αδερφού μου εχει κολλήματα στην ίδια συχνότητα, και το βαλαμε στα 712.

 

Ομως σε ίδια απόσταση απο το μοντεμ το δικό μου πιάνει τουλάχιστον 1 μπάρα λιγότερη απο του αδερφού μου.

 

Δεν ξέρω αν έχει καμαι σχέση το ενα με το άλλο, απλα μια παρατήρηση

 

αυτο με το wifi κοιταξε μηπως βαζεις το χερι σου στο κατω μερος του κινητου γιατι εκει ειναι η κεραια. το δοκιμασα και μολις το ακουμπαω εκει κατεβαινει μια με δυο γραμμες

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια σχέση. τα ειχαμε ακουμπίσει και τα 2 , διπλα διπλα. και το ενα επιανε καλύτερα απο το αλλο wifi . Αλλα στο ο/c υστερούσε.

 

Αυτο ηθελα να πώ. Δεν ξέρω αν συνδέονται τα 2 δεδομένα. Μια παρατηρηση εκανα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Έχω την 11, όλα μια χαρά, το μόνο που μου τη σπάει (πολύ) είναι που στις αναπάντητες αντί για εικόνες βγάζει κουτάκια.

Στην αρχή είχα βάλει την 9, αλλά είχε το σπαστικό ότι πάταγες 6955 και δε σου εμφάνιζε τις επαφές με αυτό το τηλέφωνο (που το τηλ άρχιζε από 6955).

Με αυτά τα updates

# Japanese_Jellyfish_RLS9_smartdialer_addon.zip (Restore Smart Dialer and RLS7 version of Contacts) MD5: 9FCB24D6DDE54527D15CE6C06DBF1D94

# Japanese_Jellyfish_RLS9_group_contacts.zip (Restore RLS8 cersion of Contacts and ContactsProvider) MD5:324174EFD7F5CFCDC969D7EAEA8C5835

προφανώς φτιάχνεται ε; Έχει βάλει κάποιος την 8 να μου πει αν ισχύει, δηλαδή αν είχε κάποιο πρόβλημα με επαφές / dialer κτλ; Επειδή αυτά τα updates είναι από την 8 ουσιαστικά, γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εχε υποψιν σου ουι καποιο απο αυτα τα δυο αρχεια (δε ξερω ποιο γιατι τα εκανα μαζι flash) μου εβγαζε error στο τηλεφωνο διαρκως (android.acore.process), εκτος αυτου (και χειροτερα) δεν μου εβλεπε πλεον τις επαφες στα contacts, ηξερε οτι υπαρχουν εκει αλλα δεν μου τις εμφανιζε.

Οπως καταλαβαινεις αυτο ηταν ground-breaking για μενα και αναγκαστικα να ξαναπερασω τη ROM απο την αρχη.

 

Δεν εχω ιδεα αν θα γινει αυτο και σε εσενα, απλα τουλαχιστο πριν το κανεις, τραβα ενα πολυ καλο backup για να μη περνας ξανα τη φαση του "φρεσκια ROM που πρεπει να περαστουν ολα απο την αρχη".

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω καταλάβει αυτό που ρουφάει την μπαταρία όσο τίποτα άλλο είναι το wifi. Τώρα που τα έχουμε ψιλοστρώσει τα τηλέφωνα με τις εφαρμογές που θέλουμε και δεν το δουλεύουμε τόσο πολύ η μπαταρία κρατάει!

 

ε οχι. πρωτο ειναι το 3G και το talk time και μετα ειναι το wifi. δες σε benchmarks

Link to comment
Share on other sites

ε οχι. πρωτο ειναι το 3G και το talk time και μετα ειναι το wifi. δες σε benchmarks

 

Σωστός. Εγώ πάλι έχω κλείσει το 3G και δεν μιλάω πολύ. Διορθονωντας λοιπόν την πρόταση μου θα έπρεπε να πω πως το wifi καιει πολύ περισσότερο σε σχέση με gps, λοιπές εφαρμογές, ραδιόφωνο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλά τα λέτε αλλα προσθέστε και την φωτεινότητα της οθόνης.

Εάν το βάλεις τέρμα είναι πολύ ωραίο αλλα κρατάει λίγο. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά τα λέτε αλλα προσθέστε και την φωτεινότητα της οθόνης.

Εάν το βάλεις τέρμα είναι πολύ ωραίο αλλα κρατάει λίγο. :lol::lol::lol:

 

παιδια το εβαλα τωρα σε φουλ φωτεινοτητα και ειδα καμμενο πιξελ...... να το παω για service? ή θα μου κανει κανενα μηνα? αν ειναι να το αφησω και να το παω μια και καλη αν μου εμφανισει κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εβαλα τωρα σε φουλ φωτεινοτητα και ειδα καμμενο πιξελ...... να το παω για service? ή θα μου κανει κανενα μηνα? αν ειναι να το αφησω και να το παω μια και καλη αν μου εμφανισει κανενα προβλημα

 

1 καμενο πιξελ?

 

Link to comment
Share on other sites

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/323154/rom-oled-tft-flb-froyo-g2-for-zte-blade/

 

[ROM][OLED+TFT] FLB-Froyo G2 for ZTE Blade, Latest version r8a - 6th February 2011

 

Την έχει δοκιμάσει κανείς; Λέω να της δώσω μια ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

1 καμενο πιξελ?

 

ναι να μου πεις δεν ειναι τιποτα αλλα μου μπηκε τωρα στο μυαλο και το κοιταζω συνεχεια οχι οτι φαινεται καποιες στιγμες μονο αναλογα το background

Link to comment
Share on other sites

εννοεί πίξελ που έχει κολλήσει σταθερά σε ένα χρώμα (πχ πράσινο)

το καμμένο πίξελ αν δεν απατώμαι είναι συνέχεια μαύρο επειδή ανάβει καθόλου!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...