Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

οχι δε στελνει ελλαδα. το αμαζον στελνει ελλαδα μονο το ιδιο. δεν ισχυει για τους τριτους πωλητες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σορρυ που "διακοπτω" με κατι ασχετο, αλλα θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε εαν αξιζει να παρω το blade για να μπω στο android..μεχρι στιγμης ειχα μονο symbian και η αληθεια ειναι οτι λιγουρευομαι το λογισμικο της google εδω και καιρο. Μου αρεσουν καποια αλλα αρκετα ακριβοτερα κινητα, αλλα ελεγα να κανω μια δοκιμη με το zte, να δω εαν με εξυπηρετει το εν λογω λειτουργικο...τι λετε, να κανω την δοκιμη, ή οταν θα μπορεσω να παρω καποια καλυτερη συσκευη??? αξιζει?

 

Καλώς τον maximillian.....δεν ξέρω ποιος από τους 2 που έχουν το i8910 είσαι, αλλά mafiozos approves για το ZTE Blade! :p :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

και ένα screenshot για να υπάρχει και περιμένω να ανεβάσει και κανεις άλλος για να παίρνουμε ιδέες.

Στο screenshot που έβαλες, ξέρεις τι είναι το τέταρτο εικονίδιο (αυτό δίπλα από το GPS) στο Power control widget? Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μέχρι τώρα το δικό μου widget είχε 5 εικονίδια, αλλά σήμερα εμφανίστηκε αυτό κι έχω έξι. :wacko:

 

.

Εγώ που έχω καμία γραμμή δίπλα στο router και 2-4 γραμμές στο άλλο δωμάτιο τι να κάνω?? :lol:

 

Και κάτι ακόμη. Γενικά με WEP δίκτυα έχουμε θέμα;;;;

Να πάρεις την Forthet ή τον OTE (ό,τι έχεις τελος πάντων) και να ζητήσεις νέο router γιατί προφανώς δε συνδέεσαι στο δικό σου αλλά στον router του γείτονα. :lol:

 

Όσο για τα WEP δίκτυα και βέβαια έχουμε θέμα αφού σπάνε μέσα σε λίγα λεπτά ακόμα και μ' ένα αδύναμο netbook.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν του δουλεύει η πυξίδα χωρίς την χρήση του gps; γιατί εμένα δείχνει αλλά αντί άλλων.όταν επιτρέπω στην εφαρμογη την χρησιμοποίηση του gps δείχνει κανονικα.χρησιμοποιώ την εφαρμογή compass από το market.
Link to comment
Share on other sites

maximillian και εγώ από symbian πέρασα σε android πριν μία περίπου εβδομάδα, αγοράζοντας το Blade. Ήδη δύο κολλητοί με Nokia περιμένουν το Blade. Τυχαίο?? Δεν νομίζω... Πολλές δυνατότητες, φανταστική οθόνη, λογικότατη τιμή, gps, office, fm- radio, mp3 player, με ατελείωτες εφαρμογές και απαντήσεις για όλα τα θέματα στο forum αυτό. Να ναι καλά όλα τα παιδιά που μας βοηθάνε:)

τέλεια!!! λιγο η ακτινοβολια με απασχολει, αλλα που θα παει, θα το ξεχασω μολις αρχισω και παιζω με τα apps του :happy: ευχαριστω πολυ!

 

Πεταμενα λεφτα μην το παρεις! μην κοιτας που τοσος κοσμος το εχει! Σε πειραζω.....φυσικα και το αξιζει μεχρι και του τελευταιου ευρω :)

ενα θα πω: Δευτερα εφυγα για wind!! ευχαριστω πολυ!

 

Καλώς τον maximillian.....δεν ξέρω ποιος από τους 2 που έχουν το i8910 είσαι, αλλά mafiozos approves για το ZTE Blade! :p :cool:

μαφιοζεεεεε!!!! what a nice surprise! ο πρεσβυτερος max ειμαι εγω...καλα, μην νομιζεις οτι το αφηνω το αλλο αγαπημενο μας κινητο, θα παραμεινει το κυριως τηλ μου, (δεν ξεπερνιεται ευκολα λεμε!!) αλλα οπως μου ειχες πει κι εσυ οταν σε ειχα ρωτησει καποτε, λεω να πειραματιστω και με το android..κι αφου εισαι κι εσυ εδω ΔΕΝ με σκιαζει φοβερα καμιά με το blade!!!:D thank u!!

Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot που έβαλες, ξέρεις τι είναι το τέταρτο εικονίδιο (αυτό δίπλα από το GPS) στο Power control widget? Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι μέχρι τώρα το δικό μου widget είχε 5 εικονίδια, αλλά σήμερα εμφανίστηκε αυτό κι έχω έξι. :wacko:

 

 

Disable/enable τα data.

 

Settings->mobile networks->data enabled

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιόν συμβατό με το ΖΕΤ blade φορτιστή αυτοκινήτου μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε;

 

πιστευω οποιοσδηποτε microusb κανει δουλεια, απλως μην παρεις κανενα πολυ δυνατο 1000+ δλδ δεν ειναι και οτι καλυτερο για την μπαταρια.. εγω εχω ενα motorola που ειχα απο το razr v8 και κανει μια χαρα τη δουλεια του!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θα με βοηθησει κανενας παρακαλω?οταν βαζω ακουστικα ο ηχος κλησης δεν ακουγεται απο το ηχειο παρα μονο απο τα ακουστικα..εχω rls8.ευχαριστω.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...βρήκα άκρη να φέρω το κινητάκι απο Αγγλία!..Μπορεί κάποιος να μου πει την τιμή του στο Νησί αυτή τη στιγμή και με ποια διαδικασία το ξεκλειδώνω για ελληνικές sim και ποιό το κόστος!?....Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

θα με βοηθησει κανενας παρακαλω?οταν βαζω ακουστικα ο ηχος κλησης δεν ακουγεται απο το ηχειο παρα μονο απο τα ακουστικα..εχω rls8.ευχαριστω.

 

Welcome to the club! Πιστευω δε πως οι περισσοτεροι εδω μεσα δε μιλανε στο κουνιστο τους καθολου και γι αυτο δεν τους πολυκοβει το θεμα με το handsfree! Ή παιζουν με ΒΤ και δεν τους νοιαζει (οταν συνδεσεις ΒΤ handsfree ακουγεται κανονικα).

 

Ειναι γνωστο θεμα της γιαπωνεζας, αλλα δεν ασχολειται κανεις με αυτο! Οποτε υπομονη και βλεπουμε!

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω:

Το blade δεν υπάρχει.

Όχι, πραγματικά, το ψάχνω στο Ηράκλειο Κρήτης δυο εβδομάδες τώρα και δεν υπάρχει πουθενά. Άσε που δεν το έχω πιάσει και καθόλου στα χέρια μου να το δοκιμάσω.=\

Θα ξαναδοκιμάσω από δευτέρα. Προς το παρόν κάθομαι και παρακολουθώ το παρόν τόπικ μετά μανίας. =)

Link to comment
Share on other sites

Το ΙPhone 4 έχει καλό WiFi ? Στην δουλεία έχει ένα παιδί το IP4 καινούργιο (μισό μήνα το 'χει δεν το 'χει). Κάναμε μια σύγκριση ως προς το WiFi. Blade vs IPhone4 σημειώσατε 1.

 

Μέσα στο γραφείο το Blade έπιανε 5 σήματα και το IPhone4 έποιανε 3. Από τα 2 παραπάνω το ένα ήταν ελεύθερο και συνδέθηκε το Blade κανονικά και σερφάραμε κιόλας. Το IPhone το βγάλαμε έξω και τότε το έπιασε και αυτό και συνδέθηκε αλλά μετά από λίγο έχανε το σήμα και αντε πάλι σύνδεση. Έξω το Blade έπιασε άλλο 1 ασύρματο που το Iphone δεν το είδε ποτέ. Δίπλα-δίπλα τα κινητά έτσι ?

 

Γιαυτό μάλλον και ρουφάει έτσι την μπαταρία το blade όταν ανοίγεις το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους ! Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, μιας και ειμαι εντελως ασχετος απο android.

Θελω λοιπον να μαθω, αν γινετε αναβαθμηση στο λογισμικο του απο 2.1 σε 2.2 ή και σε 2.3 αν κυκλοφορησει... Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...βρήκα άκρη να φέρω το κινητάκι απο Αγγλία!..Μπορεί κάποιος να μου πει την τιμή του στο Νησί αυτή τη στιγμή και με ποια διαδικασία το ξεκλειδώνω για ελληνικές sim και ποιό το κόστος!?....Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

~110 λίρες, free το unlock.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να σας ρωτησω , εαν αγορασουμε κατι με marketEnabler και μεσω Goοgle Checkout , το apk θα μπορουμε να το φυλαξουμε; Θα αναγνωρισει μετα απο ενα wipe οτι ειναι paid η θα ζηταει παλι για αγορα;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι λαθος να κατεβασω μια custom rom , να την μετονομασω σε update και μετα να την περασω απο το κινητο μεσο clockworkmod ???... (Να πατησω δλδ οταν bootαρει volume down ,να με βγαλει στο μενου , και να επιλεξω απο εκει εγκατασταση του update.zip...

 

Επειδη τωρα που την εχω βαλει μου λεει ολο "Λυπουμαστε! , υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας (χ,ψ,ζ) , προσπαθηστε αργοτερα..."

Edited by stalek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιόν συμβατό με το ΖΕΤ blade φορτιστή αυτοκινήτου μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε;

Nokia. N900 και 8600 ειναι ιδιοι

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λαθος να κατεβασω μια custom rom , να την μετονομασω σε update και μετα να την περασω απο το κινητο μεσο clockworkmod ???... (Να πατησω δλδ οταν bootαρει volume down ,να με βγαλει στο μενου , και να επιλεξω απο εκει εγκατασταση του update.zip...

 

Επειδη τωρα που την εχω βαλει μου λεει ολο "Λυπουμαστε! , υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας (χ,ψ,ζ) , προσπαθηστε αργοτερα..."

 

και γώ έτσι κάνω με την διαφορά ότι δεν την μετονομάζω .....

απλά μετά το "install zip fom sdcard" πηγαίνω στην επιλογή "choose zip from sdcard" και επιλέγω την εκάστοτε ρομ.

μήπως έπρεπε πρίν την περάσεις να κάνεις wipe data - wipe cache?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η rls8 μήπως έχει κάποιο πρόβλημα με το bluetooth; την έβαλα στο blade φίλου και προσπαθούσα από ένα htc hd2 με android και ένα vf 845 να του στείλω ένα apk αρχείο με bluetooth αλλά δε μπορούσε να το δεχτεί.
Link to comment
Share on other sites

εντελώς τυχαία σήμερα με την JJ rls8 έστειλα ένα αρχείο απο το δικό μου blade στο blade του κολλητού μου, με bluetooth και όλα ήταν οκ
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

και γώ έτσι κάνω με την διαφορά ότι δεν την μετονομάζω .....

απλά μετά το "install zip fom sdcard" πηγαίνω στην επιλογή "choose zip from sdcard" και επιλέγω την εκάστοτε ρομ.

μήπως έπρεπε πρίν την περάσεις να κάνεις wipe data - wipe cache?

 

Ακυρο , τελικα εκανα factory reset και ολα μια χαρα...!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...