Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να διορθωσο το λαθος μου:X

 

Πατας τροποποιηση στο συγκεκριμενο post που ειχες γραψει τις οδηγιες:)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν νομίζω... ακόμα είναι στο βήμα που δεν έχει βάλει CWM. Για να το βάλει λοιπόν CWM πρέπει να πατήσει +volume, να "κολλήσει" το android, και να βάλει CWM... και μετά -volume για να μπει στο CWM. Στον οδηγό του naki έχει κάνει λάθος και γράφει πως πρέπει και τις δύο φορές να πατήσει -volume

 

Σωστά το διάβασα πολύ γρήγορα.. My mistake.

 

πως μπορω να διορθωσο το λαθος μου:X

 

Πας στο post σου και πατάς τροποποίηση. (κάτω δεξιά)

Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω και εγω κατοχος ZTE BLADE φλασαρισμενο froyo rls7. Ολα τελεια στο κινητο εκτος τον δεκτη wifi! Ασχετα με το γνωστο προβλημα με disconnet, ο δεκτης του ειναι πολυ ασθενης, δεν εντοπιζει ολα τα γυρω δικτυα οπως το nokiaΕ72 ή iPhone. Εχει συγκρινει κανεις τον δεκτη του με αλλα κινητα γιατι φοβαμαι οτι μπορει να ειναι ελλατωματικος!!
Link to comment
Share on other sites

zte blade, με JJ7...και το ξεκλείδωμα των 512ΜΒ...ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος dialer??γιατί για να γράψεις ένα νούμερο που δεν το έχεις και να το καλέσεις σέρνεται :(
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ............................

Εάν δεν κάνω τίποτα για το ξεκλείδωμα της μνήμης σε 512 ,και περιμένω τήν επίσημη αναβάθμιση σε 2.2 , με τη 2.2 η μνήμη ερχετε στα 512?

Link to comment
Share on other sites

zte blade, με JJ7...και το ξεκλείδωμα των 512ΜΒ...ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος dialer??γιατί για να γράψεις ένα νούμερο που δεν το έχεις και να το καλέσεις σέρνεται :(

 

Δοκίμασε Dialer one

 

 

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ............................

Εάν δεν κάνω τίποτα για το ξεκλείδωμα της μνήμης σε 512 ,και περιμένω τήν επίσημη αναβάθμιση σε 2.2 , με τη 2.2 η μνήμη ερχετε στα 512?

 

Κατά πάσα πιθανότητα όχι.

Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι root το τηλεφωνο μπορεις να περνας τις εφαρμογες στην καρτα μνημης με το Apps2SD η με καποιο αλλο??
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα Bug.. και δεν ξέρω αν είναι του Android η της ΑLPHA5 που έχω βάλει...

 

Στο Call Log (Αρχείο Κλήσεων) --> πατάμε οποιοδήποτε όνομα (να το έχουμε στον κατάλογο μας) ---> Πατάμε View Contact (Πληροφορείς Επαφής)... εκεί προσέξετε το όνομα που θα σας βγάλει???

 

Εμένα μου βγάζει αλλα νταλα της παρασκευής το γάλα!!! το κατάλαβα χθες όταν πήρα ένα φιλο μου έτσι χωρίς να κοιτάξω αν είναι σωστό (γιατί άλλωστε να το κοιτάξω!) και βγήκε ο πεθερός μου!!!

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
οταν ειναι root το τηλεφωνο μπορεις να περνας τις εφαρμογες στην καρτα μνημης με το Apps2SD η με καποιο αλλο??

 

Αλλη μια ερωτηση που εχει χιλιοαπαντηθει.... απαντω για τελευταια φορα σε τετοια ποστ.... βαζεις το move2sd enabler απο το market και οταν το τρεξεις τσεκαρεις την επιλογη external και apply...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ένα Bug.. και δεν ξέρω αν είναι του Android η της ΑLPHA5 που έχω βάλει...

 

Στο Call Log (Αρχείο Κλήσεων) --> πατάμε οποιοδήποτε όνομα (να το έχουμε στον κατάλογο μας) ---> Πατάμε View Contact (Πληροφορείς Επαφής)... εκεί προσέξετε το όνομα που θα σας βγάλει???

 

Εμένα μου βγάζει αλλα νταλα της παρασκευής το γάλα!!! το κατάλαβα χθες όταν πήρα ένα φιλο μου έτσι χωρίς να κοιτάξω αν είναι σωστό (γιατί άλλωστε να το κοιτάξω!) και βγήκε ο πεθερός μου!!!

 

Και εγώ το ίδιο έπαθα! Εγώ έχω βάλει την froyo rls7.

 

υ.γ.: Τελικά υπάρχει καμία sd card που σίγουρα (!!) να παίζει στο Blade? Γιατί η δική μου τελικά η made in Japan, καπουτ!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση που εχει χιλιοαπαντηθει.... απαντω για τελευταια φορα σε τετοια ποστ.... βαζεις το move2sd enabler απο το market και οταν το τρεξεις τσεκαρεις την επιλογη external και apply...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

δεν υπαρχει στο μαρκετ:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω επειγόντως την βοήθεια σας! Έκανα την διαδικασία για τα 512 ram και όλα καλά. Έκανα όμως φορμάτ στην κάρτα μνήμης και χάθηκε το directory του clockword recovery, οπότε τώρα που προσπαθώ να κάνω restore στην 2.2 που είχα πριν, δεν υπάρχει το ακριβές directory (παρόλο που το αρχείο του backup είναι στην κάρτα) και δεν μπορεί να κάνει restore! Οπότε αν γίνεται κάποιος να δει το path του clockword στην SD για να ξαναδημιουργήσω εγώ τους φακέλους και να βάλω μέσα στον αντίστοιχο φάκελο του backup το αρχείο.. HELP!!!

 

πι.ες: είχα βάλει το "recovery-clockwork-2.5.0.9-modaco-r2-blade"

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

κανει και για 2.1 μονο με root?? γιατι εκει λεει οτι ειναι μονο για 2.2 και πανω.

 

Ναι θα πρέπει να φοράς Custom με 2.2 για να λειτουργήσει σωστά....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

/clockworkmod/backup/fakelos_date_time/

 

To restore έχει ήδη ξεκινήσει, χίλια ευχαριστώ nikosst! :D:D

Edited by mikelostre
παράθεση

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια τέτοια δούλεψε....

Αυτήν πήρα:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553992

 

H δικιά μου Kingston που ΔΕΝ δούλεψε είναι αυτή:

http://visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=3607&cat=4&sub=194&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! νομίζω θεωρείται μεγάλη αμέλεια να μην δηλώσω κ εγώ ιδιοκτήτης εδώ κ 1 μήνα για το εν λόγω κινητό. Αν κ φανατικός SE... αποφάσησα να κάνω μια αλλαγή στην καθημερινότητα μου. Ακόμα το ψάχνω διαβάζω κ εδώ τις πληροφορίες. Περιμένω την επίσημη αναβάθμιση κ επίσης ελεύθερο χρόνο να δοκιμάσω τα root κλπ... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

thanks!!! σαφώς πιο γρήγορος.....άραγε ξέρει κανείς πως μπορούμε να τον θέσουμε και σαν default dialer???:rolleyes::rolleyes:

 

Πολύ εύκολο, ποιον launcher χρησιμοποιείς? Αφού κάνεις εγκατάσταση όταν πας να πατήσεις το τηλέφωνο στον launcer σου θα πρέπει να σε ρωτήσει με ποιον θέλεις να ολοκληρώσεις την εργασία, από κάτω έχει ένα checkbox για να το κάνεις default

Link to comment
Share on other sites

και εσένα ο πεθερός του...??? :p

 

χαχαχαχαχαχαχα καλό!

 

Έχει βάλει κάνεις το iGO η το Navigon?? το iGO μου παίζει σε μικρο μέρος της οθόνης, και το Navigon δεν ανοίγει καν!

Edited by ZeroCool
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το διάβασα πολύ γρήγορα.. My mistake.

 

 

 

Πας στο post σου και πατάς τροποποίηση. (κάτω δεξιά)

 

ενταξει διορθωθηκε το προβληματακι ελπιζω να μην μπερδεψα καποιους με το λαθος που ειχα κανει

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβληματα με τις καρτες μνημης, ειναι πολυ πιθανο να φταιει το File System τους και ο τροπος που εγινε το format.

 

Δοκιμαστε να γραψετε μηδενικα στην καρτα μνημης με εναν card reader, κλειστε και υστερα bootαρετε το κινητο με την αδεια πλεον καρτα μνημης. Αυτο θα την αναγνωρισει και στα notifications θα σας ζητησει να την κανει format, καντε το format μεσα απ το κινητο και ισως μετα να ειναι ολα οκ.

 

Προσοχη, μην κανετε καποιο λαθος στον υπολογιστη και σβησετε τα δεδομενα σας απο καποιο αλλο drive!!

 

Εδω ειναι το προγραμμα με το οποιο μπορειτε να ολοκληρωσετε τη διαδικασια

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=203&sid=3&lang=en

Αυτο εδω το δοκιμασε κανεις απ αυτους που εχουν προβλημα με την καρτα μνημης??

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...