Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν σας ζητήσει Update το handcent sms στην 3.6 ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.

οι 160 χαρακτήρες κάνουν φτερά. Τώρα εγώ ψάχνω την προηγούμενη να την εγκαταστήσω χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βεβαιως και μου λυθηκε και ευχαριστω για την βοηθεια σου...απλα ηθελα την επιβεβαιωση των ειδικων...

Κατι αλλο ..Αξιζει η oled τα παραπανω χρηματα και την απωλεια εγγυησης....???Ειναι τοσο καλυτερο με αυτην πια...??

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και μου λυθηκε και ευχαριστω για την βοηθεια σου...απλα ηθελα την επιβεβαιωση των ειδικων...

Κατι αλλο ..Αξιζει η oled τα παραπανω χρηματα και την απωλεια εγγυησης....???Ειναι τοσο καλυτερο με αυτην πια...??

 

Όχι δεν αξίζει τον κόπο και την φασαρία, το blade έχει εξαιρετική LCD οθόνη!! :cool:

Μια βόλτα σε ένα κατάστημα της Wind θα σε πείσει! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η νέα έκδοση του WIDGETSOID είναι στο Market και δουλεύει ΚΑΝΟΝΙΚΑ το Plane mode με την jellyfish rls7 τώρα!

 

Ηταν το μονο που με κολλουσε και δεν ξεκινουσα την εγκατασταση της!Υπαρχει καποιο αλλο bug;Επισης επειδη ειναι η πρωτη φορα που βαζω αλλη ρομ(εκτος απο την ουγκρικη για το ξεκλεισωμα της ram) πρεπει το κινητο να ειναι φουλ φορτισμενο;ή ειναι τελειως ασχετο; :)

Link to comment
Share on other sites

Ηταν το μονο που με κολλουσε και δεν ξεκινουσα την εγκατασταση της!Υπαρχει καποιο αλλο bug;Επισης επειδη ειναι η πρωτη φορα που βαζω αλλη ρομ(εκτος απο την ουγκρικη για το ξεκλεισωμα της ram) πρεπει το κινητο να ειναι φουλ φορτισμενο;ή ειναι τελειως ασχετο; :)

 

Άσχετο είναι αλλά μην φλασάρεις και με άδεια μπαταρία..... :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο είναι αλλά μην φλασάρεις και με άδεια μπαταρία..... :lol:

 

Οκ :p

Υπαρχουν μηπως οδηγιες για να περασω την ρομ;γιατι φοβαμαι μην κανω καποιο λαθος με τα αγγλικα μου:confused:

Link to comment
Share on other sites

Οκ :p

Υπαρχουν μηπως οδηγιες για να περασω την ρομ;γιατι φοβαμαι μην κανω καποιο λαθος με τα αγγλικα μου:confused:

 

Ναι υπάρχουν και υπάρχει και σύνδεσμος στο πρώτο μήνυμα (αν και δεν φαίνεται να το κοιτάει κανείς! :p)

 

Backup μέσω CWM και οδηγός για πέρασμα Custom Rom αλλά και οποιασδήποτε άλλης (περιέχει και οδηγίες για την εγκατάσταση του CWM)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα επρεπε να τα δω αλλα νομιζα πως αφορουσε μονο για το ξεκλειδωμα οδηγιες αλλα μαλλον κανουμε οτι κανουμε απο την μεση και μετα αλλα με αλλη ρομ!Ευχαριστω πολυ :) Edited by marnick
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη να πω πως δεν περιμενα κινητο με τοσες λειτουργιες στα 160 Ευρω να λειτουργει τη 2η μερα.

 

Κι ομως :p

 

Ειμαι με Stock ROM, αν το αφησω ησυχο εχω CPU Usage 10-13%, μπαταρια μια μερα περιπου με Skype, GPS, Internet, Streaming, Angry Birds, Paper Toss.. :D

 

GPS, οχι απλα ευχαριστημενος.. Ευτυχισμενος! Κλειδωσε σε 10δλτα και επιανε ακομα και σε απιστευτα μερη. Βρηκα και μια ωραιοτατη εφαρμογη για να κανω export τα δεδομενα ωστε να τα περασω στο google earth και ειμαι υπερ-happy σε αυτο το κομματι.

 

Κατι κολληματακια τα παρατηρησα, αλλα ειπαμε, πιστος στο εκλερ και με τη λιγη μνημη..

 

Υπαρχουν παντως αρκετες ρυθμισεις για εξοικονομιση ενεργειας στο λειτουργικο του... :)

Watch When You Stray My Friend...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας . Μια γρήγορη ερώτηση .

Για να περνάω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης πρέπει να flasharo σε froyo και να βάλω κάποιο πρόγραμμα αντίστοιχο του astro ?

Αυτή τη στιγμή έχω stock rom της wind .

Ναι. Και να κανεις root το τηλεφωνο. Το Astro ειναι ασχετο με αυτο.

Το Astro σαν file manager (αυτο ή καποιο αλλο) θα το χρειαστεις σε οποιαδηποτε Rom.

------------------------------------------------------------------------------

Και, να ρωτησω κι εγω κατι επ'αυτου. Στην καρτα μνημης μου ειχα δημιουργησει

για το Wildfire ενα ext partition για την εγκατασταση των εφαρμογων.

Χρησιμοποιω αυτη την καρτα και ετσι δεν ξερω αν χρειαζεται και στο Blade να

δημιουργηθει αυτο το partition.

Χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα JellyFish 7 και πήγα να κάνω restore με το Titanium. Επέλεξα μόνο ότι είχε σχέση με μηνύματα, κλήσεις, λογαριασμούς, wifi και bluetooth settings.

 

Μετά το reboot, συνεχώς μου πετούσε "acore stopped working" και δε μπορούσα να κάνω και πολλά καθώς δεν άνοιγε dialer, SMS κλπ. Φλάσαρα 3 φορές επιλέγοντας όλο και λιγότερα πράγματα για restore αλλά το ίδιο πρόβλημα.

 

Είχα κρατήσει nandroid και γύρισα στη μαμά ROM με όλες τις εφαρμογές μου και τα settings μου.

 

Για την ιστορία όμως, όλοι όσοι φλασάρατε, τι ακριβώς επαναφέρατε μετά με το Titanium;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη να πω πως δεν περιμενα κινητο με τοσες λειτουργιες στα 160 Ευρω να λειτουργει τη 2η μερα.

 

 

Σήμερα πέρασα από κατάστημα Wind και μου είπαν ότι τους ήρθαν νέες τιμές που ισχύουν από σήμερα λόγω εκπτώσεων .

 

Για κινητά που ρώτησα, μου είπαν έκπτωση 10% στις συσκευές και 30% στα αξεσουάρ κινητών.

 

Το ZTE Blade για παράδειγμα είχε σήμερα 143e

 

Ορματεεε ...:w00t::up::clap:

Link to comment
Share on other sites

Κατι κολληματακια τα παρατηρησα, αλλα ειπαμε, πιστος στο εκλερ και με τη λιγη μνημη..

 

Κάνε τον κόπο και απελευθέρωσε τα 512 ram... Αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα JellyFish 7 και πήγα να κάνω restore με το Titanium. Επέλεξα μόνο ότι είχε σχέση με μηνύματα, κλήσεις, λογαριασμούς, wifi και bluetooth settings.

 

Μετά το reboot, συνεχώς μου πετούσε "acore stopped working" και δε μπορούσα να κάνω και πολλά καθώς δεν άνοιγε dialer, SMS κλπ. Φλάσαρα 3 φορές επιλέγοντας όλο και λιγότερα πράγματα για restore αλλά το ίδιο πρόβλημα.

 

Είχα κρατήσει nandroid και γύρισα στη μαμά ROM με όλες τις εφαρμογές μου και τα settings μου.

 

Για την ιστορία όμως, όλοι όσοι φλασάρατε, τι ακριβώς επαναφέρατε μετά με το Titanium;

 

Ευχαριστώ.

Εάν αναβαθμίζεις απο 2.1 κάνε restore μόνο τις εφαρμογές σου. εφαρμογές συστήματος, ρυθμίσεις κλπ θα σε παιδέψουν. Την έπαθα και εγώ με το com.android.acore

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα με την rls7 οτι οταν το βαζω να φορτισει δεν μου αναβει το κοκκινο led οτι φορτιζει(ενω φορτιζει κανονικα). Ισχυει και σε εσας?

 

Ενα site για εμας

http://orangesanfrancisco.co.uk/

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου απαντάει κανείς γιατί αυτά έχουν χιλιοειπωθεί. Χρησιμοποίησε την αναζήτηση υπάρχει και οδηγός σε αυτό το thread. Εγώ είμαι χαζός που το πήρα χθες αλλά ΠΡΙΝ καν το πιάσω στα χέρια μου είχα διαβάσει σχεδόν όλο το παρόν νήμα?..

 

Συντροφε και συναγωνιστη Stinger.

Σαν κατοχος Galaxy και Blade μπορεις να μας πεις αν το Handsfree του ενος ταιριαζει στο αλλο;

Αν ισχυει δηλαδη αυτο

http://www.netimes.com/shop/samsung-in-ear-stereo-headphones-aaep434ebe-p-2492.html?cPath=87_773

Εγω τουλαχιστον προτιμω 100% τα in-ear.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!αμα βαλω το fryo 2.2 στο κινητο μου θα μπορεσω να εχω ελληνικα μετα?ευχαριστω

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 8GB κάρτα microSD HC (4) Made in Japan, την είχα πάρε πέρυσι από vodafone. Δεν γράφει κάτι άλλο, δλδ τι μάρκα είναι. Είναι made in Japan της έκανα ένα format και μια χαρά δουλεύει σ' εμένα!

Το μόνο πρόβλημα που έχω ακόμη είναι το wifi... που θα μου πάει όμως!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα με την rls7 οτι οταν το βαζω να φορτισει δεν μου αναβει το κοκκινο led οτι φορτιζει(ενω φορτιζει κανονικα). Ισχυει και σε εσας?

 

Ενα site για εμας

http://orangesanfrancisco.co.uk/

 

Ισχύει. Ανάβει κόκκινο αν το φορτίζεις ενώ είναι κλειστό

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω προσφερει ο astro file manager απο τον προεγκαταστημενο file manager που εχει το blade;;;

 

Ρωταω εδω και οχι στο θεμα με τις εφαρμογες γιατι αναφερομαι στον συγκεκριμενο μανατζερ του blade

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω προσφερει ο astro file manager απο τον προεγκαταστημενο file manager που εχει το blade;;;

 

Ρωταω εδω και οχι στο θεμα με τις εφαρμογες γιατι αναφερομαι στον συγκεκριμενο μανατζερ του blade

Εγω SanFrancisco εχω, αλλά, εχει προεγκατεστημενο file manager το Blade;

Link to comment
Share on other sites

@kolkoskylo εχει ενα εικονιδιο που λεει "αρχειο". Απο εκει εβλεπα την SD και εκανα εγκατασταση τα apk.

@ektel ευχαριστω πολυ. με καλυψες νομιζω. αν και δεν χρειαστηκε ποτε να χρησιμοποιησω πλοηγηση σε root και δεν ξερω και που θα χρειαστει. Παρ' ολα αυτα θα τον προτιμησω

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...