Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια την 2.3 εκδοση την εχει δοκιμασει κανεις?εγω τωρα την κατεβαζω να τη δοκιμασω
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο οτι εχω καταλαβει η 7 στην ουσια ειναι καλυτερη απο τις προηγουμενες και δεν bug το οποιο να μην υπηρχε στις παλιες.

Καλωσορισες :)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις αν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα για να έχει στο Notification Bar όταν το τραβάμε κάτω κάτι σαν αυτό που έχει το LG για Power Control

 

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-optimus-one-p500/sshots/gsmarena_005.jpg

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Ό μόνος τρόπος για να μπει στο Notification bar είναι να πειράξεις το theme. Άρα σίγουρα δεν μπορεί να γίνει με app/widget παρα μόνο με κάποιο modded theme ίσως αλλά αμφιβάλω πως κάποιος έχει μπει στον κόπο να φτιάξει κάτι τέτοιο για το Blade. Διορθώστε με εάν κάνω λάθος καθότι νέος στην παρέα :)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και υπαρχει στο market. move2sd enabler

 

μόλις το έλεγξα, και δεν το βλέπω στο market... δεν βλέπω ούτε το universal androot που θυμάμαι πως από market το είχα κατεβάσει... κουφό ε; Κάτι παίζει με το market μάλλον. Μήπως ξήλωσαν κανα prog?

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

μόλις το έλεγξα, και δεν το βλέπω στο market... δεν βλέπω ούτε το universal androot που θυμάμαι πως από market το είχα κατεβάσει... κουφό ε; Κάτι παίζει με το market μάλλον. Μήπως ξήλωσαν κανα prog?

 

αυτό ψάχνεις μάλλον και στο galaxy βγαίνει κανονικά!

 

http://www.appbrain.com/app/move2sd-enabler-(root-only)/com.leinardi.setinstalllocation

Link to comment
Share on other sites

μόλις το έλεγξα, και δεν το βλέπω στο market... δεν βλέπω ούτε το universal androot που θυμάμαι πως από market το είχα κατεβάσει... κουφό ε; Κάτι παίζει με το market μάλλον. Μήπως ξήλωσαν κανα prog?

 

2.2 εχεις η 2.1?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

2.2 εχεις η 2.1?

 

2.2 r7 τώρα. Αλλά αν θυμάμαι καλά το androot το είχα κατεβάσει στην stock 2.1 από market... οπότε δεν νομίζω να παίζει ρόλο (για το androot πάντα).

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, τι εχω εγω? Στο κατούρι πηγαδησα? :p

 

Αλοιμονο, σε καταλαβα, ποσους μαφιοζους να εχει το ελληνικο Internet? :D

 

Σωστό και αυτό! :p :ninja:

 

Το ζητημα ειναι οτι δεν εχω παει ακομα σπιτι για να του περασω καποιο προγραμμα και δουλευω μονο με το ενσωματωμενο GPS Test. Οποτε δεν γνωριζω αν πραγματικα δουλευει ο δεκτης η οχι. (Αν καποιο καλο παιδι μου στειλει ενα σχετικο πμ θα το εκτιμησω δεοντως.. ;) )

 

Κάτι θα κάνουμε..... :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα το Blade και καλά για την γυναίκα μου (και καλά γιατί έτσι όπως πάνε τα πράματα θα το κρατήσω για μένα :lol:) και έχω μερικές ερωτησούλες.

 

Καταρχήν διάβασα όσο μπόρεσα το παρόν νήμα. Κατά 2ον είμαι έμπειρος χρήστης android οπότε δεν θέλω λεπτομέριες :)

 

Βασικά όσο το σκέφτομαι η μόνη απορία που έχω είναι εάν η τελευταία RLS7 έχει κάποια bugs ή εάν δεν πρέπει να την βάλω και να βάλω κάποια παλιότερη?

 

Και καλωσήρθα και από εδώ θα τα λέμε και σε αυτό το νήμα πλέον :)

 

 

Φιλε μου καλησπερα και καλως μας ηρθες απο δω!Πολυ χαιρομαι που το πηρες κι εσυ μιας και πιστευω θα μας βοηθησεις να κανουμε λιγο καλυτερη την μπαταρια μας οπως εκανες και για το Galaxy S.Εγω τον διαβασα τον οδηγο σου και βοηθηθηκα αρκετα κανοντας καποια απο αυτα στο Blade μου! :D

Ειναι μια χαρα η RSL7 και μπορεις να την βαλεις αφοβα!Γρηγορη και σταθερη οπως πρεπει!

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια την 2.3 εκδοση την εχει δοκιμασει κανεις?εγω τωρα την κατεβαζω να τη δοκιμασω

 

εγώ το έχω δοκιμάσει και έχει αρκετά bug στο σκλοραρισμα και πολλές λειτουργίες του κινητού δεν λειτουργούν και κάτι που παρατήρησα ήταν ότι το 2.3 ήταν χτισμένο πάνω στην 2.32 kernel αντί 2.35

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα και καλως μας ηρθες απο δω!Πολυ χαιρομαι που το πηρες κι εσυ μιας και πιστευω θα μας βοηθησεις να κανουμε λιγο καλυτερη την μπαταρια μας οπως εκανες και για το Galaxy S.Εγω τον διαβασα τον οδηγο σου και βοηθηθηκα αρκετα κανοντας καποια απο αυτα στο Blade μου! :D

Ειναι μια χαρα η RSL7 και μπορεις να την βαλεις αφοβα!Γρηγορη και σταθερη οπως πρεπει!

 

Καλησπέρα, και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα :) Φλασάρω RSL7 λοιπόν και αρχίζω τις δοκιμές ;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα βασικα ηταν πολυ αργο και δεν ειχε και καθολου σημα...μαπα..να ξαναγυρισω στην rls7 η βνα βαλω καποια αλλη τι προτεινεται?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι απαγορεύονται requests για παράνομο λογισμικό.

Τα αντίστοιχα posts που αφορούσαν το igo, βγήκαν εκτός!

Link to comment
Share on other sites

Ό μόνος τρόπος για να μπει στο Notification bar είναι να πειράξεις το theme. Άρα σίγουρα δεν μπορεί να γίνει με app/widget παρα μόνο με κάποιο modded theme ίσως αλλά αμφιβάλω πως κάποιος έχει μπει στον κόπο να φτιάξει κάτι τέτοιο για το Blade. Διορθώστε με εάν κάνω λάθος καθότι νέος στην παρέα :)

 

Άρα ατυχία.. είναι πολύ βολικό από όσο εχω δεί στα LG...

 

Α και ήθελα να πω ότι το Tapatalk είναι τέλειο :-)

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχει υψηλο sar το ξερουμε. Εγω αν μιλησω πανω απο 5λεπτο ποναει το αυτι μου. Το ιδιο παθαινω και στο Νοκια Ν82 που δεν ξερω τι παιζει απο sar. Στο erricsson K750i που ειχα δεν το παθαινα. Ουτε σε ενα νοκια με 30ε που ουτε καν ξερω πως λεγεται. Μολις μου ερθει απο το σερβις θα μιλαω μονο με hands free και απο μακρια οταν δεν χρησιμοποιειται

 

καλησπερα φιλε μου, σε ευχαριστω, το θεμα ειναι, πως ακομα και οταν δεν το χρισημοποιω (δεν μιλισω) αισθανομαι ψιλο-πονοκεφαλο... κριμα διοτι το κινητο ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι στη δουλεια ενδιαφερεται για το κινητο με Αλβανικη γλωσσα ομως.Υπαρχει τετοια δυνατοτητα;Απο που την κατεβαζουμε;Ειναι ευκολη η εγκατασταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελε να ρωτήσω αν υπάρχει ασυμβατότητα με κάρτες MicroSD HC, καθώς αγόρασα μία MicroSD HC 16GB Toshiba και Μόλις την βάζω στο BLADE μου βγάζει : Η κάρτα SD αφαιρέθηκε. Δοκιμάζοντας διάφορες κάρτες MicroSd απλές μέχρι 2GB τις διαβάζει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκιμάζοντας την ίδια 16άρα στο παλιό μου Samsung Omnia δεν υπάρχει πρόβλημα, άρα έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Χρειάζεται κάποιο firmware update ? (Έχω την stock έκδοση της Wind) . Επίσης βάζοντας την σύνδεση Wind δεν στέλνει μηνύματα ενώ αν βάλω καρτοκινητό κανένα πρόβλημα στέλνει κανονικά ! . Καμία ιδέα ? . Αν βάλω 2.2 θα ξεπεραστούν αυτά τα προβλήματα ή να γυρίσω στο παλιό Οmniaκι μου ? Edited by jzaxplat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελε να ρωτήσω αν υπάρχει ασυμβατότητα με κάρτες MicroSD HC, καθώς αγόρασα μία MicroSD HC 16GB Toshiba και Μόλις την βάζω στο BLADE μου βγάζει : Η κάρτα SD αφαιρέθηκε. Δοκιμάζοντας διάφορες κάρτες MicroSd απλές μέχρι 2GB τις διαβάζει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκιμάζοντας την ίδια 16άρα στο παλιό μου Samsung Omnia δεν υπάρχει πρόβλημα, άρα έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή. Χρειάζεται κάποιο firmware update ? (Έχω την stock έκδοση της Wind) . Επίσης βάζοντας την σύνδεση Wind δεν στέλνει μηνύματα ενώ αν βάλω καρτοκινητό κανένα πρόβλημα στέλνει κανονικά ! . Καμία ιδέα ? . Αν βάλω 2.2 θα ξεπεραστούν αυτά τα προβλήματα ή να γυρίσω στο παλιό Οmniaκι μου ?

Εμένα με MicroSD HC 8GB Toshiba δεν έχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Sandisk SDHC Class6 4GB δουλέυει JET (16.5ΜΒ/s read, 15MB/s write)

Transcend SDHC Class6 4GB δουλεύει JET και αυτή (15ΜΒ/s read, 12MB/s write)

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από εδώ http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190490642891&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1585wt_1141 αλλά λέει οτι από 17/1 θα αποστείλει...

 

5.66 euro,το θεμα ειναι αν συμπεριλαμβανονται και τα εξοδα αποστολης.Εχει παρει καποιος απο εκει κατι?

 

http://www.netimes.com/shop/zte-v880-blade-c-792_793.html

Edited by OPEL_ASTRAkias
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το πείρα από το κατάστημα και η υπάλληλος μου είπε ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση όχι 2 όπως εγώ νόμιζα . Τελικά τη ισχύει ?

 

Επίσης πόση ώρα να το αφήσω στη φόρτιση ,μετά από μία ώρα δείχνει 100% να το βγάλω ?

Edited by moldovan
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαστορια αντε να περασουμε 2.2 στον μεγαλο αδερφο του blade το zte v9!!

Περιμενω με pm εαν ξερει καποιος τα βηματα απο το Α εως το Ω!!

Δεν υπαρχει πολυς χρονος ελευθερος να το κοιταξω οποτε save me:)

 

Ευχαριστω Κωστας.

 

Ειναι ιδιες συσκευες περιπου οποτε δεν ειμαι εκτος θεματος!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...