Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά...

 

....................

 

3. πως μπορώ να βγάλω τον ήχο από την κάμερα όταν παίρνω μια φωτό ή βίντεο?

 

Δεν είναι εύκολο.

Οι ήχοι είναι αρχεία του συστήματος

 

/system/media/audio/ui/camera_click.ogg

/system/media/audio/ui/VideoRecord.ogg

 

Αν έχεις τη ROM μπορείς να μπεις στον φάκελλο και να τα σβήσεις ή να τα μετονομάσεις

 

Αλλιώς, θέλεις clockworkmod και rooted κινητό

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319541/camera-shutter-sound/#entry1431359

 

Διάβασε όλο το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Πες μας εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απορία: Κατέβασα το handcent sms και το greek ime....το greek ime όμως δεν το βλέπω πουθενά ώστε να το επιλέξω σαν μέθοδο γραφής και εκτός αυτού δεν έχω καταλάβει ακόμα σε τί χρειάζεται? αφού και πρίν το κατεβάσω, όταν επέλεγα να στείλω sms μέσω του handcent είχα επιλογή για αγγλικό ή ελληνικό πληκτρολόγιο! (το πληκτρολόγιο που έχει το android για τα πάντα)
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μιας και ειχα παρα πολλα pm για ..........δωρακια....για gps......εσβησα κατα λαθος καμια 15ρια.......εαν θελουν οι φιλοι που δεν απαντησα να ανημερωσουν ξανα και θα απαντησω μολις μπορεσω......

 

Ευχαριστω και συγνωμη αλλα ο χρονος μου ειναι περιορισμενος!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απορία: Κατέβασα το handcent sms και το greek ime....το greek ime όμως δεν το βλέπω πουθενά ώστε να το επιλέξω σαν μέθοδο γραφής και εκτός αυτού δεν έχω καταλάβει ακόμα σε τί χρειάζεται? αφού και πρίν το κατεβάσω, όταν επέλεγα να στείλω sms μέσω του handcent είχα επιλογή για αγγλικό ή ελληνικό πληκτρολόγιο! (το πληκτρολόγιο που έχει το android για τα πάντα)

 

αφου τα εγκαταστησεις μπες στις ρυθμισεις του κινητου εκει που διαλεγεις πληκτρολογιο και τσεκαρε το Greek keyboard για να ενεργοποιηθει. μετα μπες στο handcent ανοιξε να γραψεις ενα νεο μηνυμα, πατα μια φορα στο κενο για να σου βγαλει το πληκτρολογιο και μετα κρατα πατημενο το δαχτυλο σου εκει που γραφεις το μηνυμα, επελεξε input method και μετα greek keyboard :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εύκολο.

Οι ήχοι είναι αρχεία του συστήματος

 

/system/media/audio/ui/camera_click.ogg

/system/media/audio/ui/VideoRecord.ogg

 

Αν έχεις τη ROM μπορείς να μπεις στον φάκελλο και να τα σβήσεις ή να τα μετονομάσεις

 

Αλλιώς, θέλεις clockworkmod και rooted κινητό

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319541/camera-shutter-sound/#entry1431359

 

Διάβασε όλο το νήμα.

 

Διαδικασία ολόκληρη δλδ... Είχα μπλέξει με custom roms όταν είχα το kc910 και δεν θέλω να ξαναμπλεχτώ... Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση...

(Το android δεν είναι ανοιχτό λογισμικό? δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπαίνει στα αρχεία του?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Ανοίγει μόνο αν είναι στο ρεύμα.Με το που βγάζω τον φορτιστή κλείνει.Το Βάζω να φορτίσει [ανάβει κανονικά το κόκκινο λαμπάκι αλλά δεν γίνεται ποτέ πράσινο]4-5 ώρες και πάλι δεν ανοίγει.Μόνο στο ρεύμα δουλεύει.Τη μπορώ να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Ανοίγει μόνο αν είναι στο ρεύμα.Με το που βγάζω τον φορτιστή κλείνει.Το Βάζω να φορτίσει [ανάβει κανονικά το κόκκινο λαμπάκι αλλά δεν γίνεται ποτέ πράσινο]4-5 ώρες και πάλι δεν ανοίγει.Μόνο στο ρεύμα δουλεύει.Τη μπορώ να κάνω???

το επιστρεφεις αμεσα στο καταστημα!

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που βαλα το 512MB patch εχω μεγαλο προβλημα. ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ROM, ακομα και τη στοκ το κινητο κολλαει πολυ συχνα και θελει να βγαλω τη μπαταρια για να ξεκολλήσει.... Καμμια ιδέα...?
What is understood need not be discussed - Loren Adams
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που βαλα το 512MB patch εχω μεγαλο προβλημα. ΜΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ROM, ακομα και τη στοκ το κινητο κολλαει πολυ συχνα και θελει να βγαλω τη μπαταρια για να ξεκολλήσει.... Καμμια ιδέα...?

 

Επιστροφη στη Wind και γενικα .... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!

Ρε παιδες τι σας εχει πιασει;Εγινε ενα μεγαλο βημα με τα 512ΜΒ.Γιατι τοση βιασινη οταν σε οχι πολλες μερες(μεσα στον Ιανουαριο) θα κυκλοφορησει η επισημη 2.2;

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ρομ σημανει και αυτη της Wind.

η διαδικασια που κανεις για τα 512mb σου επιτρεπει να επιστρεψεις σε αυτην της Wind. και προφανως εχεις την δυνατοτητα να βαλεις μετα και την επησιμη 2.2

 

Επιστροφη στη Wind και γενικα .... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!

Ρε παιδες τι σας εχει πιασει;Εγινε ενα μεγαλο βημα με τα 512ΜΒ.Γιατι τοση βιασινη οταν σε οχι πολλες μερες(μεσα στον Ιανουαριο) θα κυκλοφορησει η επισημη 2.2;

 

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφη στη Wind και γενικα .... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!

Ρε παιδες τι σας εχει πιασει;Εγινε ενα μεγαλο βημα με τα 512ΜΒ.Γιατι τοση βιασινη οταν σε οχι πολλες μερες(μεσα στον Ιανουαριο) θα κυκλοφορησει η επισημη 2.2;

Παντως, αν μπειτε στο forum του Wildfire, θα δειτε οτι μαλλον δεν ειναι και τοσο

πολυ ευχαριστημενοι απο την επισημη 2.2. Εγω ειχα βαλει την custom απο το

Modaco και δεν εχω κανενα προβλημα και το κινητο πεταει. Για το Wildfire

μιλαω.

Οχι οτι το προτεινω, αφου ειμαι εκτος εγγυησης. (Οπως και στο Blade αφου το

πηρα απο τους κοκκινομαγουλους ). Απλως σημειωνω το γεγονος.

Link to comment
Share on other sites

... αφου το

πηρα απο τους κοκκινομαγουλους ) ...

 

:lol::lol::lol::lol: Μου άρεσε αυτό. Ποιοι είναι αυτοί? :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 1 ερώτηση να κάνω; Πώς θα ξαναπεράσω την stock rom της Wind πάλι;

 

Προσπάθησα να την περάσω με clockwork mode και με έβγαλε fail και κατι gia mtd utils έλεγε.

 

Βασικά πήγα να περάσω αυτήν που έβαλε ο φίλος mafiozos.

 

Yπάρχει άλλος τρόπος περάσματος;

 

Tώρα είμαι με την 2.2 alpha3 και τα τρέχει όλα νερό και χωρίς κολλήματα.

 

Απλά δοκίμασα να βάλω την παλιά και δεν την δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 1 ερώτηση να κάνω; Πώς θα ξαναπεράσω την stock rom της Wind πάλι;

 

Προσπάθησα να την περάσω με clockwork mode και με έβγαλε fail και κατι gia mtd utils έλεγε.

 

Βασικά πήγα να περάσω αυτήν που έβαλε ο φίλος mafiozos.

 

Yπάρχει άλλος τρόπος περάσματος;

 

Tώρα είμαι με την 2.2 alpha3 και τα τρέχει όλα νερό και χωρίς κολλήματα.

 

Απλά δοκίμασα να βάλω την παλιά και δεν την δέχεται.

 

Πριν να έβαζες την 2.2 θα έπρεπε να είχες πάρει backup με clockworkmod.

Έτσι, απλώς θα έκανες ένα restore και θα είχες το τηλεφωνο στην κατάσταση που το άφησες με όλες τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις σου.

Δοκίμασε να bootάρεις σε ClockWork mode και να κάνεις Factory Reset / Data Wipe‎ πριν περάσεις την WIND stock.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα και δεν την δέχοταν.

 

Δεν έκανα backup βλακεία μου όντως αλλά το κινητό ήταν ολοκαίνουργιο και δεν είχα περάσει τπτ μέσα.

 

Τώρα πρέπει να βρώ τρόπο να γυρίσω στην stock. Η froyo 2.2 alpha3 τρέχει τέλεια για όποιον ενδιαφέρεται από modaco.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους.

 

Ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες εδώ http://www.zte-blade.blogspot.com/ προκειμένου να "ξεκλειδώσω" τη μνήμη.

 

Στο βήμα που γίνεται η εγκατάσταση του Ουγκρικού firmware κι ενώ μου βγάζει μύνημα ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς το τηλέφωνο μένει κολλημένο στο πράσινο ανθρωπάκι για πολή ώρα...

 

Στην κατάσταση αυτή δεν το αναγνωρίζει ούτε ο υπολογιστής (Win 7).

Δοκίμασα reboot αλλά τίποτα...

 

Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ!

 

Βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλε την και άνοιξέ το. Εννοείται χωρίς την SIM μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Alpha5. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ !!!

 

Έχουν κάνει τρομερή δουλειά στο MoDaCo. Περιμένω πλέον την "επίσημη" 2.2 από MoDaCo, και όχι από WIND

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαστε σίγουροι πως η επίσημη θα είναι ποιο ελαφριά...

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Μην εισαστε σίγουροι πως η επίσημη θα είναι ποιο ελαφριά...

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

Γι'αυτό λέω επίσημη 2.2 από MoDaCo και όχι από WIND
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

@koraki αφου σου τρεχει μια χαρα η alpha3 (και εγω αυτην εχω) ποιος ο λογος να γυρισεις στην stock?

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Alpha5. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ !!!

 

Έχουν κάνει τρομερή δουλειά στο MoDaCo. Περιμένω πλέον την "επίσημη" 2.2 από MoDaCo, και όχι από WIND

 

την εβαλα και εγω

παρα πολυ καλη, γρηγορη και σταθερη

δουλευουν και τα led και η sim σωστα

θα μεινω με αυτη

 

Υ.Γ. δεν ξερω τι εκανε ο Paul αλλα ο ηχος ειναι 10* πιο δυνατος απο τη stock !!

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...