Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια, πως θα περασω τον τηλεφωνικο καταλογο απο ενα SE V640 στο Blade? Δωστε μου μια παραπομπη αν δεν επρεπε να ρωτησω εδω...Thanks
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταλαβαινω τι λες αλλα στο δικο μου δεν ειδα κατι τετοιο.Θα ελεγα οτι τα χρωματα ειναι πολυ ζωντανα και η οθονη ειναι πολυ καλυτερη απο οτι περιμενα,λογω του οτι ειχα επηρεαστεί αρνητικα απο ολα αυτα που γραφανε για έλλειψη οθονης amoled...
Δε ξερω τι να πω, μαλλον επεσα σε προβληματικο, αλλα και καηκε πιξελ "μετα" που το ανοιξα στη φουλ φωτεινοτητα και οχι απ την αρχη που συμβαινει σηνηθως, αλλα και να εχει ροζ αποχρωση η οθονη? Τι να πω. Παντως να "ροζιζει" οθονη (λιγο¨"ροζιζε" μη φανταστεις πολυ απλα ειμαι πολυ παρατηρητικος) πρωτη φορα βλεπω σε κινητο κι εχω αλλαξει χωρις υπερβολες δεκαδες κινητα, και πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Τι να πω Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι να πω, μαλλον επεσα σε προβληματικο, αλλα και καηκε πιξελ μετα και να εχει ροζ αποχρωση η οθονη? Τι να πω. Παντως να "ροζιζει" οθονη πρωτη φορα βλεπω σε κινητο κι εχω αλλαξει χωρις υπερβολες δεκαδες κινητα, και πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Τι να πω

 

Αν οντως ροζιζει η οθονη εχεις ελπιδες για αλλαγη με καινουργιο.

Γιατι αλλιως για καμμενο πιξελ χλωμο το βλεπω......

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι να πω, μαλλον επεσα σε προβληματικο, αλλα και καηκε πιξελ "μετα" που το ανοιξα στη φουλ φωτεινοτητα και οχι απ την αρχη που συμβαινει σηνηθως, αλλα και να εχει ροζ αποχρωση η οθονη? Τι να πω. Παντως να "ροζιζει" οθονη (λιγο¨"ροζιζε" μη φανταστεις πολυ απλα ειμαι πολυ παρατηρητικος) πρωτη φορα βλεπω σε κινητο κι εχω αλλαξει χωρις υπερβολες δεκαδες κινητα, και πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Τι να πω

 

Πουλα το σε καμμια κοπελιτσα ,θα της αρεσει σιγουρα η ροζ οθονη ...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ροζιζει η οθονη εχεις ελπιδες για αλλαγη με καινουργιο.

Γιατι αλλιως για καμμενο πιξελ χλωμο το βλεπω......

το λεω γιατι εχει δηλωσει η wind DOA 14 μερες, και εκτος αυτου απ οτι ξερω υπαρχει και νομοθεσια αλλαγης στις 14 μερες. Οποιος ξερει ας απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Πουλα το σε καμμια κοπελιτσα ,θα της αρεσει σιγουρα η ροζ οθονη ...:lol::lol::lol:
Βρε λιγο ροζιζε μη φανταστεις καμια ροζ οθονη.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

το λεω γιατι εχει δηλωσει η wind DOA 14 μερες, και εκτος αυτου απ οτι ξερω υπαρχει και νομοθεσια αλλαγης στις 14 μερες. Οποιος ξερει ας απαντησει

 

 

Ποιος να ξερει ,αφου ολοι που το εχουν ,σου λενε οτι μια χαρα ειναι το κινητο ,διαμαντι...

Δεν ετυχε σε κανενα καποια προβληματικη συσκευη ,:cool: για να εχει εμπειρια ...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι να πω, μαλλον επεσα σε προβληματικο, αλλα και καηκε πιξελ "μετα" που το ανοιξα στη φουλ φωτεινοτητα και οχι απ την αρχη που συμβαινει σηνηθως, αλλα και να εχει ροζ αποχρωση η οθονη? Τι να πω. Παντως να "ροζιζει" οθονη (λιγο¨"ροζιζε" μη φανταστεις πολυ απλα ειμαι πολυ παρατηρητικος) πρωτη φορα βλεπω σε κινητο κι εχω αλλαξει χωρις υπερβολες δεκαδες κινητα, και πρωτη φορα το βλεπω αυτο. Τι να πω

Δυστυχως φιλε μαλλον επεσες σε ελαττωματικο....Ελπιζω να στο αλλαξουν..:(

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 540

Δικαιώματα του αγοραστή

Στις περιπτώσεις ευθύνης του πωλητή για πραγματικό ελάττωμα ή για έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας ο αγοραστής δικαιούται κατ' επιλογήν του: 1. να απαιτήσει, χωρίς επιβάρυνσή του, τη διόρθωση ή αντικατάσταση του πράγματος με άλλο, εκτός αν μια τέτοια ενέργεια είναι αδύνατη ή απαιτεί δυσανάλογες δαπάνες. 2. α μειώσει το τίμημα. 3. να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση, εκτός αν πρόκειται για επουσιώδες πραγματικό ελάττωμα.

Ο πωλητής οφείλει να πραγματοποιήσει τη διόρθωση ή την αντικατάσταση σε εύλογο χρόνο και χωρίς σημαντική ενόχληση του αγοραστή.

(Όπως αντικαταστάθηκε από το άρθρο 1 παρ.1 του ν 3043/2002) (Αυτο για να μη λεει ο καθενας οτι του κατεβει, ρωτησα σε οποιον ξερει "σιγουρα" να απαντησει. Οποιος δε ξερει καλυτερα να μη μιλαει)

Link to comment
Share on other sites

Ένα κάρο ηλεκτρονικά που χρησιμοποιούμε καθημερινά είναι κινέζικα, αλλά δεν τα λέμε έτσι. Αυτό το λέμε κινέζικο επειδή είναι κινέζικη εταιρία. Αυτό είναι μέχρι να αποκτήσει όνομα. Π.χ. στα PC, η Lenovo είναι κινέζικη εταιρία. Είναι ή δεν είναι σκυλιά;

 

Stock ROM για το ελληνικό ZTE Blade (αν δεν με πρόλαβε άλλος)

 

Ωραίος. :)

 

Φαντάζομαι το OUK είναι της Orange.

 

 

Γίνεται να φορτώσω της Wind την ROM στο San Francisco (Orange);

Link to comment
Share on other sites

Και για την ακριβεια για να βοηθηθουν οσα παιδια δε ξερουν, και να μη τα πιασει "κοτσο" το καθε καταστημα, ισχυει αυτο. ( Σύμφωνα με το ν. 2251/1994, όπως τροποποιήθηκε από το ν. 3587/2007 που εφαρμόζεται και στις συναλλαγές μέσω Διαδικτύου, "υπάρχει δικαίωμα αδικαιολόγητης υπαναχώρησης" εντός 14 ημερών από την παραλαβή των προϊόντων. )
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια, πως θα περασω τον τηλεφωνικο καταλογο απο ενα SE V640 στο Blade? Δωστε μου μια παραπομπη αν δεν επρεπε να ρωτησω εδω...Thanks

 

Κάνε ένα export τον κατάλογο σου σε CSV μορφή αν σου δίνει τέτοια επιλογή το λογισμικό που συνδέεις το SE στο PC σου και κάντο import στο gmail σου. Εγώ με το samsung έτσι έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα γραφτηκαν για το ποιοι ειναι αυτοι οι αγνωστοι "κινεζοι" και αν ειναι αξιοπιστοι.Πιστεψτε με ειναι στην ζωη σας εδω και πολυ καιρο.ΟΛΑ τα dslam του ΟΤΕ με 24αρες γραμμες ειναι HUAWEI και ΖΤΕ.Πιθανον το ιδιο να ισχυει και για τους αλλους παροχους.Αυτο κατι λεει για το αν ειναι σοβαρες εταιριες νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος να ξερει ,αφου ολοι που το εχουν ,σου λενε οτι μια χαρα ειναι το κινητο ,διαμαντι...

Δεν ετυχε σε κανενα καποια προβληματικη συσκευη ,:cool: για να εχει εμπειρια ...:cool:

 

LOL πεστα μεγαλε :)

Οντως το κινητο ειναι φοβερο.

Τετοια οθονη και αναλυση στα 159 ευρω δεν υπαρχει !!!!

Απλα ΤΕΛΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

αν εχω καταλαβει καλα froyo ειναι μια αναβαθμιση που θα γινει στο κινητο οπψς εχει πει η ηουιντ τελος του χρονου?? τι θα αλλαζει στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γώ παιδια το κινητό, για τα λεφτά του είναι μια πολύ καλή αγορά.

BTW η οθόνη τα σπάει, καλύτερη από το hero που είχα παλιότερα...

Πέρασα και την Villainblade 1.10 και όλα καλά. Θέλω να δώ πως θα ενεργοποιήσω και το app2sd για να είμαι πιο άνετος.:happy:

 

Α και όσο για τον φίλο mxa055 μπορείς να συχρονίσεις το SE με τον υπολογιστή με ένα πρόγραμμα που λέγεται MyphoneExplorer. Μετά κατεβάζεις μέσω Market το MyphoneExplorerClient και συγχρονίζεις και το ΖΤΕ με το προγραμματάκι. Ελπίζω να κάνεις δουλειά με αυτό... Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί πάντα συγχρονίζω τις επαφές μου με το Google μέσω Exchange.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν εχω καταλαβει καλα froyo ειναι μια αναβαθμιση που θα γινει στο κινητο οπψς εχει πει η ηουιντ τελος του χρονου?? τι θα αλλαζει στο κινητο?

 

Αναβάθμιση λειτουργικού είναι. Κάνε μια αναζήτηση στο net και θα βρεις πολλές πληροφορίες (Froyo = Android 2.2).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αποριες:1ον πως γινεται να χτυπαει ξυπνητηρι με κλειστη συσκευη;2ον για συνδεση στο νετ παω : ρυθμισεις-συνδεση δεδομενων και μετα ανοιγω browser . δεν υπαρχει πιο απλος τροπος;να ανοιγω browser να επιλεγω σελ/κτη και να κανει αναζητηση για δικτυα wifi 2g 3g οπως στα νοκια;

 

(αν χρειαστειτε φορτιστη να ξερετε ειναι ιδιος με νοκια ν900 8800.)

Edited by geoflo
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, μπορω να περασω εφαρμογες apk χωρις rooting και αν οι εφαρμογες οντως περνουν στην sd καρτα του κινητου θα ηθελα να μαθω....
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ξερει κανεις πως μπαινει σε recovery?Δοκιμασα με πατημενο το κουμπι του ηχου ανοιγμα και δεν πιανει.Βγαζει στην οθονη FTM και δε λειτουργει τιποτα..Πρεπει να βγαλεις τη μπαταρια για να ξεμπλοκαρει.Ξερει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ξερει κανεις πως μπαινει σε recovery?Δοκιμασα με πατημενο το κουμπι του ηχου ανοιγμα και δεν πιανει.Βγαζει στην οθονη FTM και δε λειτουργει τιποτα..Πρεπει να βγαλεις τη μπαταρια για να ξεμπλοκαρει.Ξερει κανεις τιποτα?

 

Εχεις περασει το ClockworkMod? Αν εννοεις να μενει στο πρασινο ανθρωπακι πατας volume up + power. Με το ClockworkMod πατας volume down +power. Αν σου βγαινει ανεστραμενη οθονη μην ανυσηχεις ειναι φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα χωρίς να συμμετέχω στις συζητήσεις. Συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε!

 

Κατ' αρχήν σκέφτομαι μέσα στα Χριστούγεννα να πάρω το San Francisco από την Orange (έχω γνωστό στην Αγγλία). Θα ήθελα να με διαφωτίσετε για κάποια θέματα:

 

1) Το ξεκλείδωμα είναι εύκολο χωρίς κόστος; (διάβασα ότι υπάρχει ένα site που σου δίνει απλά ένα unlock key και έτοιμο)

 

2) Όσο για την αναβάθμιση σε νέα έκδοση Android. Τι ακριβώς γίνεται; Όταν η Orange διαθέσει αναβάθμιση θα είμαστε σε θέση να την κάνουμε εμείς από Ελλάδα;

 

3) Διάβασα ότι το κινητό μπορεί να μετατραπεί πλήρως σε ελληνικό (μενού + πληκτρολόγιο) δωρεάν. Αληθεύει τελικά με το morelocale2;

 

Ξέρω ότι έχουν απαντηθεί ξανά οι ερωτήσεις μου απλά αδυνατώ να διαβάσω τόσες σελίδες με τόσες διαφορετικές απόψεις.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή γενικά η Google έχει άσχημο όνομα στο θέμα φακέλωμα.

Τι γίνεται με την σύνδεση του κινητού στο ίντερνετ, χωρίς να το γνωρίζουμε?Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπλοκάρεις την σύνδεση και αποστολή πληροφοριών χωρίς να το θέλουμε?

Όπως επίσης να μην κάνει αναβαθμίσεις κλπ χαζά χωρίς εγώ να το ξέρω..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...