Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500896

 

Σκέφτομαι να πάρω αυτά τα ακουστικά. Sennheiser θα πάρω ούτως ή άλλως γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά αυτά έχουν και μικρόφωνο, οπότε θα με βολέψει και για handsfree.

Λέτε να μην κάνει για το ZTE?

Το καρφί 3,5" άρι είναι, δε θα δουλεύει το μικρόφωνο λέτε;;

Έχει κάτι διαφορετικό στον τομέα αυτό το iphone από τα άλλα κινητά; 3,5άρι έχει και αυτό.

 

Για την ακρίβεια, από εδώ θα τα τσιμπήσω, αν είναι.

http://cgi.ebay.com/Sennheiser-MM50-IP-In-Ear-Headphone-w-iPhone-Connector-/170597840933?pt=PDA_Accessories&hash=item27b86c7825

 

Βγαίνει στα 30 ευρώ περίπου. Ο πωλητής είναι best-rated, οπότε θα είναι τα αυθεντικά (έχω βρεί και πολύ φθηνότερα, αλλά απομιμήσεις).

Τα σκέτα sennheiser cx200 που είχα στο 25άρι έβγαιναν, οπότε το ρίσκο για το μικρόφωνο και τα 5ευρώ αξίζει μάλλον.

Μην κανεις καμια μλκια. Πρεπει να εισαι βεβαιος οτι ειναι με τη σωστη σειρα:

Αριστερο ακουστικο - Δεξι ακουστικο - Μικροφωνο

Του iPhone τα ακουστικα ΔΕΝ νομιζω οτι ειναι

συμβατα με το Blade.

Απ'οτι εγραψε ο Συντροφος και συναγωνιστης Stinger (νομιζω) συμβατα ειναι αυτα

του Galaxy.

Κι υστερα, ρε φιλε, πολυ ακριβα δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μόλις το κινητό κλείσει, μπαίνει σε airplane mode, τι εννοείς, μόλις τερματίσεις μια κλήση?

 

Το Safe mode πάλι που το βρήκες? μήπως εννοείς recovery?

 

Συγνώμη που δεν ήμουν σαφής.

Εννοώ οτι μόλις το τηλέφωνο μπέι σε κατασταση αναμονής δλδ μετα από 1 λεπτό όπως του έχω ορίσει και σβήσει η οθόνη.....μετα μόλις το ξαναανοίγω η συσκευή έχει γυρίσει από μόνη της σε κατάσταση "λειτουργία πτήσης".

Ειλικρινά δεν μπορώ να βρώ άκρη.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

με λιγο παραπανω κοπο και χρημα. αποστολη συσκευης, κλπ. οποτε το παιρνεις απο δω και εισαι κομπλε

Μαλλον θα το προτιμησω απο Αγγλια αν τα καταφερω.ΤΟ ξεκλειδωμα ειναι ευκολο ή θα με δυσκολεψει?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το προτιμησω απο Αγγλια αν τα καταφερω.ΤΟ ξεκλειδωμα ειναι ευκολο ή θα με δυσκολεψει?

 

R.T.F.P AKA Read The First Page

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πότε θα το κυκλοφορήσει αυτή η παλιοwind το κινητό. Δεν βλέπω την ώρα να το αγοράσω.

 

Tο έχει κυκλοφορήσει εδώ και πολύ καιρό. Μάλλον θα ρωτάς πότε θα το ξαναφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα και εγώ την MODACO R12 , είχα για καιρό την JJ RLS8 με hu και ext2 partition 512mb με 128mb swap , όλα καλά ήταν και στο Quantrant έδειχνε γύρο στα 540 τιμή με cpu στα 690mhz. Τώρα με την R12 το Quantrant δείχνει κάτι απίθανα νούμερα γύρω 2180 , δεν παίζει σωστά …με το μάτι νομίζω πάει λίγο πιο αργά στο τεστ! Το μενού πολύ πιο smooth και γρήγορο.. Έβγαλα με το προεγκατεστημένο Titanium Backup τα, Gingerbread Keyboard, Car Home, Twitter, Filer και πρόσθεσα το HTC IME (modified) που δεν υπήρχε.

Για μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα έχω βάλει το Link2SD , μέχρι τώρα όλα καλά!!

Η prebaked έκδοση που μπορούμε να κατεβάσουμε έχει μέσα και το McAfee WaveSecure, trial 7 μέρες, κατάφερε κάνεις να το βγάλει??

Την ROM την πέρασα με το Clockwork 3.0.0.5, πήγα να δω και το SD Partitioning και είδα πως πλέον έχει μέχρι 4GB partition στα προκαθορισμένα (έχω 8GB κάρτα, ίσως έχει και 8GB αν κάποιος έχει 16αρα κάρτα) .

 

Thanks giannisj5!!

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Η prebaked έκδοση που μπορούμε να κατεβάσουμε έχει μέσα και το McAfee WaveSecure, trial 7 μέρες, κατάφερε κάνεις να το βγάλει??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3510343#post3510343

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα και εγώ την MODACO R12 , είχα για καιρό την JJ RLS8 με hu και ext2 partition 512mb με 128mb swap , όλα καλά ήταν και στο Quantrant έδειχνε γύρο στα 540 τιμή με cpu στα 690mhz. Τώρα με την R12 το Quantrant δείχνει κάτι απίθανα νούμερα γύρω 2180 , δεν παίζει σωστά …με το μάτι νομίζω πάει λίγο πιο αργά στο τεστ!

Πάει πιο αργά, αλλά η modaco κάνει το blade... tegra...

 

Είναι το κλασικό γνωστό bug του stagefright...

Link to comment
Share on other sites

Η prebaked έκδοση που μπορούμε να κατεβάσουμε έχει μέσα και το McAfee WaveSecure, trial 7 μέρες, κατάφερε κάνεις να το βγάλει?? Thanks giannisj5!!

 

Είναι πολύ απλό... απλά πριν την περάσεις στο κινητό σου, πετάς από το ZIP της Rom την εφαρμογή που βρίσκετε π.χ. στο "r12-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip\system\app\com.wsandroid.apk " και μετά κάνεις το Flash, οπου com.wsandroid.apk είναι το McAfee WaveSecure.

Έτσι πετάς η προσθέτεις έξτρα εφαρμογές αν θέλεις, πριν περάσεις νέα έκδοση,το έχω κάνει και δουλεύει μια χαρά σε R12.

Edited by ZeroCool
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφερον αυτο, μαλλον θα κανω πειραματα το απογευμα!!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

τη cm7 την εβαλε κανενας? ξερω οτι εχει bugs ακομη αλλα λεω μηπως τη δοκιμασατε

 

δοκιμαστικά ειναι μια χαρα, αλλα δεν ειναι ακομα ετοιμη για "everyday use". Σε λιγο καιρο θα βγει το πρωτο official nightly. Καλο ειναι να περιμενε τουλαχιστον μεχρι τοτε.

 

Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να διαγραφει μια εφαρμογη που ειναι μεσα απο την ρομ (εχω jj9)..

παραδειγμα εχω περασει το HandcentSMS και θελω να διαγραψω την εφαρμογη για sms που εχει μεσα η rom αλλα στις εφαρμογες δεν μου αφηνει να πατισω καταργηση...και οταν ερχετε 1sms το εμφανιζουν και τα 2... thanks..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απενεργοποιήσεις τα notifications απο το app του android.Ψάξε στις ρυθμίσεις του.

Αν το σβήσεις δεν ξερω αν θα δουλευουν τα μηνύματα γενικά,αλλά μπορείς να δοκιμάσεις με το root exlporer (καντο back up πρωτα πριν το σβήσεις).

Link to comment
Share on other sites

τη cm7 την εβαλε κανενας? ξερω οτι εχει bugs ακομη αλλα λεω μηπως τη δοκιμασατε

 

την εχω βαλει εγω αλλα δεν ειναι σταθερη ακομα crasharoun τα περισσοτερα apps

αλλα ειναι λειτουργικη αν θελεις για απλη χρηση ...θα σου πρωτεινα να περιμενεις

εγω το δοκιμασα γιατι το εχω σαν τριτο

 

 

 

Πως γινετε να διαγραφει μια εφαρμογη που ειναι μεσα απο την ρομ (εχω jj9)..

παραδειγμα εχω περασει το HandcentSMS και θελω να διαγραψω την εφαρμογη για sms που εχει μεσα η rom αλλα στις εφαρμογες δεν μου αφηνει να πατισω καταργηση...και οταν ερχετε 1sms το εμφανιζουν και τα 2... thanks..

 

 

μην το κανεις δεν θα σου ερχονται τα μυνηματα το εκανα εγω αλλα ευτυχως ειχα back up

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έβαλα αλλά την έβγαλα γιατί δεν λειτουργούσε το εορτολόγιο....κάποιο πρόβλημα δεν αντιμετώπισα...μόνο ο launcher δεν μου άρεσε.έχει τον adw ο οποίος μου φάνηκε κάπως βαρύς...τελικά είπα να δοκιμάσω μετά απο καιρό την Flb...οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές :)
Link to comment
Share on other sites

εγώ την έβαλα αλλά την έβγαλα γιατί δεν λειτουργούσε το εορτολόγιο....κάποιο πρόβλημα δεν αντιμετώπισα...μόνο ο launcher δεν μου άρεσε.έχει τον adw ο οποίος μου φάνηκε κάπως βαρύς...τελικά είπα να δοκιμάσω μετά απο καιρό την Flb...οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές :)

 

ναι σωστα εγω απο την αρχη εχω την flb κ ειναι κορυφη ...την c7 την εβαλα να την δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μπορει καποιος να μου πει πως στελνουμε ηχο με bluetooth γιατι δεν το βρισκω με τιποτα ευχαριστω Edited by gmnk
Link to comment
Share on other sites

τελικά είπα να δοκιμάσω μετά απο καιρό την Flb...οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά θετικές

Μηπως υπαρχει κανα λινκ να την δοκιμασουμε κι εμεις ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...