Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Zerocool βρηκες καμμια λυση για τα τετραγωνακια που βγαζει στο call log αντι των βελών? Δεν ξερω μηπως φτιαχνεται με κανα theme...

 

Για οσους δεν εχουν modaco, στο call log βγαζει τετραγωνακια αριστερα απο το ονομα της επαφης. Εκει κανονικα επρεπε να εχει ενα βελακι που να δειχνει αριστερα και οταν το πατας να γυρναει προς τα κατω και να ανοιγει τις κλησεις που εχεις κανει ή εχεις δεχτει απο την επαφη. Κανει δλδ γκρουπαρισμα και με ενα πατημα στις δειχνει ολες, μονο που το εικονιδιο ειναι χαλασμενο.

 

Οχι... άλλα για να πω την αλήθεια δεν το είχα προσέξει μέχρι που το είπες... άλλα να σου πω ότι δεν με ενοχλει και τόσο...

έχω εντυπωσιαστεί- τυφλωθεί από την ταχύτητά της R11:D!! και τα βλέπω όλα ρόδινα... 2 μέρες τώρα δεν έχει κολλήσει ούτε μια φορά...

 

Υ.Γ: TO Circle Launcher είναι Άπλα Κορυφή...

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τελικά το Βlade στην Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει πουθενά!Πήγα να ρωτήσω σήμερα στην Καλαμαριά και μου είπαν περιμένουν από τις 15/2 παραλαβές!!! Το αγόρασε κάποιος πρόσφατα από κάπου να μας πει αν υπάρχει στοκ γιατί δεν κρατιέμαι!!!!

 

ΟΧΙ μονο ΔΕΝ υπαρχει ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ αλλα και σε Κατερινη,Γιαννιτσα,Βεροια,Κοζανη. ΤΙΠΟΤΑ!!!! Μετα τις 15/2/2011 μου ειπαν εμενα και θα ΠΕΣΕΙ Η ΤΙΜΗ !!!

Link to comment
Share on other sites

1. Αν πάρω αυτά http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220000210 τα ακουστικά θα έχω κανονικά την υποστήριξη a2dp στο zte ή θα χρειαστεί και τιποτα extra?

 

2. Πως μπορούμε να κάνουμε το vitalplayer να παίζει ελληνικούς υπότιτλους? Πως αλλάζει η κωδικοποίηση?

Edited by validus
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,είμαι νέος στο site,θα ήθελα λίγη βοήθεια για το ORANGE SAN FRANSISCO Η ΖΤΕ ΒLADE,μπορεί κάποιος να μου στείλει μερικά link απο σελίδες με καλές ακόμη και εξωτερικού για να το φέρω Ελλάδα?Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Στον app manager του Νοκια Ν900 υπαρχει 1 εφαρμογη ονοματι tweak flash η οποια "κανει τις ιστοσελιδες να πιστεψουν οτι το τηλ εχει flash 10. 1 (απ τη μμανα του εχει 9. 4). Δε θα μπορουσε να γινει και για το blade κατι αναλογο; παρολο που δεν υποστηριζει flash ο επεξεργαστης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι αν παρεις απο τη WIND το Blade, η οθονη του ειναι LCD(αντι για AMOLED) και η RAM 256(αντι για 512);;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι αν παρεις απο τη WIND το Blade, η οθονη του ειναι LCD(αντι για AMOLED) και η RAM 256(αντι για 512);;;

 

Ναι και γραφει επάνω με κεφαλαια γράμματα ZTE.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω οτι ηρθε σημερα η θηκη η nillkin και ειναι σουπερ!καθεται τελεια σε μενα τουλαχιστον και το screen protector μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει οτι αν παρεις απο τη WIND το Blade, η οθονη του ειναι LCD(αντι για AMOLED) και η RAM 256(αντι για 512);;;

 

Έχει απαντηθεί πολλές φορές στο thread . Ναι στην LCD ναι και στην RAM (με την διαφορά ότι στην RAM μπορείς να το κάνεις να δει τα 512 - οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα του thread) . Amoled ήταν τα πρώτα που κυκλοφόρησαν στην Αγγλία από την Orange και μπορεί να βρεις κάποια στο ebay αλλά σε τσουχτερή τιμή ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα αλλα δεν ξερω αν μπορειτε να καταλαβετε που οφειλετε για να με βοηθησετε.Εδω και 2 μερες ετσι ξαφνικα και χωρις να πειραξω τιποτα δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ της Cosmote.Προχτες το πρωι ειχα μπει κανονικα,το κλεινω απο το widget "ελεγχος ισχυος" που εχουν τα Android και απο τοτε τιποτα.Παταω το VPN ανοιγει και μου λεει "connection cannot be made".Υπαρχει περιπτωση να του εχει συμβει και καποιου αλλου παιδιου;JJ rls8 φοραω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και το Need for speed shift!!!
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το έκανε το move του iGo η enabler.. thank's

Xρειάζομαι και τις δύο? Και την enabler και την app2sd?

 

 

 

 

OK. Ευχαριστώ αλλά.

 

Βγάζω το z4root κάνω επανεκκίνηση, βγάζω από το superuser την market enabler, την σκοτώνω, επανεκκίνηση ξανά, την τρέχω και απλά κάθετε και την κοιτάω. Ποτέ δεν μου ανοίγει παράθυρο η superuser για να προσθέσω την market enabler...

 

Μπορώ να την προσθέσω manually??

 

Τελικά δοκιμάζοντας διάφορα βρήκα την εξής λύση. Μετά από reboot τρέχω την market enabler και το μόνο που λέω να κάνει είναι Restore Settings (αν και δεν έχω στην ουσία αλλάξει πάροχο). Τότε και μόνο τότε, σε ρωτάει η superuser εάν θέλεις να προσθέσεις την Market Enabler.

 

Μια χαρά το λύσαμε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος οταν εχω αναπαντητη η μηνυμα και κλεινει η οθονη μετα απο λιγο αν δεν το κοιταξω, το φωτακι το κοκκινο που μενει ανοικτο για λιγο στο κουμπι κατω δεξια που παει πισω να μενει ανοικτο μεχρι να δω το μηνυμα η την αναπαντητη?

 

edit:http://www.youtube.com/watch?v=9bDWOaB4GRo ριχτε και μια ματια εδω:D

Δοκιμασε απο το market το "missed reminder"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία εχω. Η εγγύηση του κινητού ισχύει σε οποιοδήποτε κατάστημα wind η μόνο σε εκείνο από το οποίο το αγόρασα;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία εχω. Η εγγύηση του κινητού ισχύει σε οποιοδήποτε κατάστημα wind η μόνο σε εκείνο από το οποίο το αγόρασα;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Την εγγυηση δεν την δινει το καταστημα αλλά η εταιρια .Οποτε το ιδιο κανει απο οπου κι αν το αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

Καμιά λύση για το θέμα του wifi (να συνδέεται αυτόματα όταν πιάνει "γνωστό" καταχωρημένο δίκτυο) έχει βρεθεί;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά λύση για το θέμα του wifi (να συνδέεται αυτόματα όταν πιάνει "γνωστό" καταχωρημένο δίκτυο) έχει βρεθεί;

 

εμενα ετσι το κανει,αυτοματα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει αρκετό χρόνο παλεύοντας να συγχρονίσω το Goοgle Calendar με το Calendar του Blade, χωρίς να τα καταφέρω.

Πρώτα πέρασα το ημερολόγιο από το παλιό μου Nokia 5320 στο Google Calendar με επιτυχία.

Στο Blade συγχρονίζονται κανονικά Contacts και Gmail, αλλά όχι Calendar.

Έψαξα εδώ αλλά περισσότερο σε google, αλλά τζίφος. :mad:

Δοκίμασα να σβήσω και το Calendar Storage από Applications\Manage Applications για να συγχρονίσει από την αρχή, αλλά πάλι τίποτα.

Στο μεταξύ στο Account & sync settings ενώ πατάω Sync Calendar, βγάζει κανονικά το εικονίδιο που περιστρέφεται χωρίς κάποιο error.

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχει πουθενά το Blade σε καταστήματα WIND. Εχω πάρει 10 τηλέφωνα και σε όλα δεν έχουν. Επίσης δεν ξέρουν πότε θα έχουν. Τελικά τρελή επιτυχία το κινητάκι!

Από εξωτερικό έχει πάρει κανένας απο αξιόπιστο shop?

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχει πουθενά το Blade σε καταστήματα WIND. Εχω πάρει 10 τηλέφωνα και σε όλα δεν έχουν. Επίσης δεν ξέρουν πότε θα έχουν. Τελικά τρελή επιτυχία το κινητάκι!

Από εξωτερικό έχει πάρει κανένας απο αξιόπιστο shop?

 

Πλέον το βρίσκεις πιο εύκολα στο εξωτερικό παρά στην Ελλάδα.

Φιλαράκι έχει πάρει 2 άκυρα από wind που το περιμένει από 15 Ιανουαρίου.

Και όσα έρθουν σε κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα είναι ήδη κρατημένα με προπαραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχει πουθενά το Blade σε καταστήματα WIND. Εχω πάρει 10 τηλέφωνα και σε όλα δεν έχουν. Επίσης δεν ξέρουν πότε θα έχουν. Τελικά τρελή επιτυχία το κινητάκι!

Από εξωτερικό έχει πάρει κανένας απο αξιόπιστο shop?

 

Εγω το ειχα παρει απο Αγγλια( san francisco) μολις ειχε βγει εδω το blade.

Μεσω ebay το ειχα παρει, τωρα οι τιμες τσουζουν λιγακι.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...