Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη χρονια. Ο proximity sensor τι χρηση εχει; Μετραει αποσταση αλλα ποια εφαρμογη μπορει να τον χρησιμοποιησει;

Βρηκα στο modaco το κωδικο για test στους sensors *#26***# και το blade αναφερει πως δεν λειτουργει.

Απο καποια βιντεο σχετικα με τον proximity sensor που ειδα ολοι μπερδευουν το light sensor με το proximity sensor.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Έχω περασμένη την alha 3 στο ένα από τα 2 zte blade που έχουμε και χτες ξαφνικά δεν εποιανε η οθόνη αφης το πάνω πλήκτρο του ξεκλειδωματος λειτουργούσε αλλά η οθόνη καμία απόκριση και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Σήμερα πάλι έκανε το ίδιο.τι να φταίει αραγε η custom rom η το κινητό εχει θέμα?

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

 

εγω παλι σημερα 2 φορες δεν ξεκλειδωνε και αναγκάστικα να το κλεισω και να το ξανανοιξω - αυτο επαθες και εσυ? και εγω την alpha 3 εχω...

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που μου είπες αλλά δεν βρήκα τρόπο να βάλω το mp3 που έχω για ειδοποίηση νέου μηνύματος.

Δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς δεν είναι κάτι σημαντικό. Ευχαριστώ

Συγγνωμη. Δεν προσεξα οτι μιλουσες για ειδοποιηση μηνυματος.

Βαλε τον ηχο σου στο media/audio/notifications

και επελεξε το απο

Αρχικη οθονη-> Μενου-> Ρυθμισεις-> Ηχος-> Notification Sound

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σημερα 2 φορες δεν ξεκλειδωνε και αναγκάστικα να το κλεισω και να το ξανανοιξω - αυτο επαθες και εσυ? και εγω την alpha 3 εχω...

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

 

παιδια και μενα χτες το βραδυ μου εκανε το ιδιο κατα τις 2.. δεν ξεκλειδωνε η οθονη με τπτ και εβγαλα μπαταρια! πρωτη φορα μου το εκανε εδω και κανα μηνα που το εχω, μηπως ειναι κανενα 2011 bug? :lol:την jellyfish2 εχω εγω..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αναφέρω το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την δική μου συσκευή.Δεν φορτίζει παρά μόνο όταν είναι ενεργοποιημένο,ενώ δείχνει μετά από μία μόνο ώρα φόρτισης ότι είναι γεμάτο σε 10 λεπτά έχει κλείσει από μόνο του,Τη μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια και μενα χτες το βραδυ μου εκανε το ιδιο κατα τις 2.. δεν ξεκλειδωνε η οθονη με τπτ και εβγαλα μπαταρια! πρωτη φορα μου το εκανε εδω και κανα μηνα που το εχω, μηπως ειναι κανενα 2011 bug? :lol:την jellyfish2 εχω εγω..

Ολες οι καστομ ρομ κολλανε. Φταιει το κερνελ.

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μπορεί κάποιος να μου πει απο που κατεβάζω και πώς εγκαθιστώ το Tapatalk?

το tapatalk ειναι επι πληρωμη....με μια αναζητηση στο google το βρισκεις και τζαμπε :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά. Αξίζει σαν δεύτερη συσκευή? Έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και λίγο "φοβάμαι" για το android και τις εφαρμογές του. Μπορεί να αντικαταστήσει τα WINMO 6.5.3 νομίζετε ή πρέπει να περιμένω λίγο?

Α και μπορούμε να αυξήσουμε το μέγεθος της γραμματοσειράς του και με ποιόν τρόπο?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά. Αξίζει σαν δεύτερη συσκευή? Έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και λίγο "φοβάμαι" για το android και τις εφαρμογές του. Μπορεί να αντικαταστήσει τα WINMO 6.5.3 νομίζετε ή πρέπει να περιμένω λίγο?

 

αξίζει και σαν πρώτη συσκευή η γνώμη μου είναι ότι αν πάρεις το blade δεν νομίζω να ξανακοιταξεις το omnia 2 λόγω ταχύτητας και ποσότητα εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm..........

 

Δωρακι Ελληνικοτατο μαλιστα ετοιμο κομπλε.........:DiGO8 My Way 480x800-800x480..........

 

μπορεις να το στειλεις και σε μενα???? :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σημερα 2 φορες δεν ξεκλειδωνε και αναγκάστικα να το κλεισω και να το ξανανοιξω - αυτο επαθες και εσυ? και εγω την alpha 3 εχω...

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

 

παιδια και μενα χτες το βραδυ μου εκανε το ιδιο κατα τις 2.. δεν ξεκλειδωνε η οθονη με τπτ και εβγαλα μπαταρια! πρωτη φορα μου το εκανε εδω και κανα μηνα που το εχω, μηπως ειναι κανενα 2011 bug? :lol:την jellyfish2 εχω εγω..

 

Και μένα μου το έκανε χθες αυτό και μάλιστα κατά τις 2.

Λες να έχουμε τον ίδιο ιό? :p

1η φορά το έκανε και έβγαλα μπαταρία. Την alpha3 έχω.

Σίγουρα θέμα ROM είναι και όχι κινητού. Μη σκάτε. :)

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το στειλεις και σε μενα???? :cry: :cry:

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.:) Θα το ήθελα και εγώ αν μπορεί κάποιος να το στείλει το IGO με την ανάλυση για zte blade.

Edited by KORAKI123
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει το LAUNCHER PRO PLUS στα PM ?

 

ευχαριστω

 

Στο εστειλαν??? Μπορεις να το προωθησεις??? :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι σημερα 2 φορες δεν ξεκλειδωνε και αναγκάστικα να το κλεισω και να το ξανανοιξω - αυτο επαθες και εσυ? και εγω την alpha 3 εχω...

 

sent from my ZTE-BLADE using tapatalk pro

 

παιδια και μενα χτες το βραδυ μου εκανε το ιδιο κατα τις 2.. δεν ξεκλειδωνε η οθονη με τπτ και εβγαλα μπαταρια! πρωτη φορα μου το εκανε εδω και κανα μηνα που το εχω, μηπως ειναι κανενα 2011 bug? :lol:την jellyfish2 εχω εγω..

 

Και μένα μου το έκανε χθες αυτό και μάλιστα κατά τις 2.

Λες να έχουμε τον ίδιο ιό? :p

1η φορά το έκανε και έβγαλα μπαταρία. Την alpha3 έχω.

Σίγουρα θέμα ROM ελιναι και όχι κινητού. Μη σκάτε. :)

Link to comment
Share on other sites

Mιλάμε το κινητακι το εχω ερωτευτεί...

 

Εχω κανει συνδεση στο προγραμμα Wind Γ.Ε.Σ. και το περιμενω σε κανα μηνα...

Με τοσα που εχω ακούσει εχω ενθουσιαστεί τρελα... (Δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτε αφής συσκευή "αρα και ασχετος με android OS", λετε να εχω προβλημα προσαρμογής??? :P )

 

Με την stock rom της Wind μπορουμε να κανουμε OC???

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μήπως καποιο προγραμμα για να αντικαταστήσω το ήδη περασμένο PHONE ?

 

δλδ το προγραμμα που ανοιγει οταν πραγματοποιω μια κληση ?

 

ευχαριστω

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά... καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τον kostast1 για την βοήθεια του και να ρωτήσω τα εξής:

 

1. έχω το samsung wep460, πως θα το αναγνωρίσει το blade? μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή?

 

2. πως μπορώ να απεγκαταστήσω το Documents to go που είναι εγκατεστημένο?

 

3. πως μπορώ να βγάλω τον ήχο από την κάμερα όταν παίρνω μια φωτό ή βίντεο?

 

4. έχω δημιουργήσει τον φάκελο ΗΧΟΙ μέσα στην SD και μέσα σ'αυτόν, τον φάκελο ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ και έχω βάλει εκεί όλα μου τα τραγούδια, πως θα τα αναγνωρίσει η Μουσική του blade?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μήπως καποιο προγραμμα για να αντικαταστήσω το ήδη περασμένο PHONE ?

 

δλδ το προγραμμα που ανοιγει οταν πραγματοποιω μια κληση ?

 

ευχαριστω

 

dialer one

free στο market

Link to comment
Share on other sites

dialer one

free στο market

 

δεν εννοούσα ακριβος αυτο , αφου πατήσω το πληκτρο για κληση μιας επαφης το επομενο προγραμμα θελω να αλλάξω

 

Γεια σας παιδιά... καταρχήν θέλω να ευχαριστήσω τον kostast1 για την βοήθεια του και να ρωτήσω τα εξής:

 

1. έχω το samsung wep460, πως θα το αναγνωρίσει το blade? μήπως πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή?

 

2. πως μπορώ να απεγκαταστήσω το Documents to go που είναι εγκατεστημένο?

 

3. πως μπορώ να βγάλω τον ήχο από την κάμερα όταν παίρνω μια φωτό ή βίντεο?

 

4. έχω δημιουργήσει τον φάκελο ΗΧΟΙ μέσα στην SD και μέσα σ'αυτόν, τον φάκελο ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ και έχω βάλει εκεί όλα μου τα τραγούδια, πως θα τα αναγνωρίσει η Μουσική του blade?

1) εχω samsugn wep200 και ειχα και γω προβλημα , το μυστικό ειναι να κρατησεις για 9 με 10 δευτερα το πληκτρο αφου πρωτα το εχεισ σβήσει ετσι ωστε το λαμπακι να παραμείνει αναμένο οχι να αναβοσβήνει,

και μετα μεσα απο το blade κανεις search και θα το βρει μονο του .

 

2)δεν μπορεις

3)ψαξε λιγο στα settings της καμερας και θα το βρεις

4)λογικα μεσα απο το MUSIC του blade θα τα βλεπει ολα .

 

ελπιζω να βοήθησα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

1) εχω samsugn wep200 και ειχα και γω προβλημα , το μυστικό ειναι να κρατησεις για 9 με 10 δευτερα το πληκτρο αφου πρωτα το εχεισ σβήσει ετσι ωστε το λαμπακι να παραμείνει αναμένο οχι να αναβοσβήνει,

και μετα μεσα απο το blade κανεις search και θα το βρει μονο του .

 

2)δεν μπορεις

3)ψαξε λιγο στα settings της καμερας και θα το βρεις

4)λογικα μεσα απο το MUSIC του blade θα τα βλεπει ολα .

 

ελπιζω να βοήθησα

 

φίλε μου ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

το πρώτο δούλεψε...

το δεύτερο υπάρχει σίγουρα τρόπος αλλά δεν τον ξέρω...

το τρίτο δεν έχει κάτι τέτοιο στο μενού της κάμερας...

το τέταρτο το music δεν τα βλέπει τα τραγούδια, δεν ξέρω γιατί...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορουμε να γραφουμε μηνυματα μεγαλυτερα και να στελνονται σαν ενα?

Γιατι γραφω 2 προτασεις και μου λεει οτι θα σταλουν 2 μηνυματα...

 

Κατεβασα το GREEKIME αλλα δεν ξερω τι αλλο πρεπει να κανω για να δω διαφορα!

Καλη χρονια ~

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και το hancent sms! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...