Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο λογο, ρε φιλε, να περασεις 2.1;

 

Για να δω διαφορες με την τωρινη που εχω και αργοτερα που θα περασω 2.2 να κανω αλλη μια συγκριση:)

 

Τελικα ρε παιδες τι εγινε με την alpha 3 και την alpha 4?

 

Η 3 παιζει καλυτερα απο την 4?

 

Ας μας πουν γνωμη οσοι εχουν περασει καποια απο τις 2 εκδοσεις.

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως το ξαναλέω η aplha 4 που έβαλα σέρνεται στα απαιτητικά παιχνίδια.

Σκέφτομαι να βάλω την 3( αν μπορεί κάποιος ας βάλει το link) εκτός αν αυτή έχει θέματα!

Link to comment
Share on other sites

Η alpha 3 εδω

 

Απο οτι βλεπω δεν δινει (πλεον) link για την alpha 4

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324786/oled-tft-07-dec-alpha3-alpha4-wip-modaco-custom-froyo-rom-download-online-kitchen-heavily-fixed-chinese-leak/

 

Φημες λενε οτι παρα πολυ συντομα θα ερθει η επισημη 2.2 οποτε σκεφτομαι να κανω υπομονη και να βαλω κατευθειαν την επισημη 2.2

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία της αναφοράς απο τον duckino για τα San Fransisco και προς ενημέρωση και όλων των άλλων φίλων του forum η δεκαπενθήμερη συμβίωση μου με ένα SF (με AMOLED οθόνη και βέβαια 512μνήμη RAM) είναι εντελώς απροβλημάτιστη.Ούτε αποσυνδέσεις Wi-Fi και Bluetooth ούτε κολλήματα και ροζ ή μπλέ γραμμές ή κάτι άλλο.Μοναδικό αλλά κοινό πρόβλημα αυτών των τηλεφώνων η ημερήσια διάρκεια της μπαταρίας.Αυτά πρός ενημέρωση όλων των φίλων για να μην αναφερόμαστε μόνο στα προβλήματα της θαυμάσιας αυτής συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα από τεστ : https://fjallfoss.fcc.gov/eas/GetApplicationAttachment.html?id=1374358

https://fjallfoss.fcc.gov/oetcf/eas/reports/ViewExhibitReport.cfm?mode=Exhibits&RequestTimeout=500&calledFromFrame=N&application_id=280361&fcc_id='Q78-003Z'

Αύριο κυκλοφορεί το ΒLADE στην Ιαπωνία ως Softbank 003Z με 2.2 έκδοση. Στην αναμονή της επίσημης ROM από εκεί .... Πήρα το Blade πριν από 3 μέρες και έχω βάλει το GPS Aura και λειτουργεί καλά και προπάντων ΔΩΡΕΑΝ... Έχει και ελληνικά και φωνή ελληνική κατά την πλοήγηση. Τα Copilot-Navigon δεν χωρούσαν στην κάρτα μνήμης (>2Gb) ... Συγχαρητήρια στους διαχειριστές - δημιουργούς της σελίδας... η ενημέρωση είναι άμεση όπως και η συνεργασία των χρηστών...

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις αγορασει μεσω ebay δυσκολο.

Αν το εχεις παρει κατευθειαν απο orange με αποδειξη τοτε το στελνεις στην orange.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χαλάσανε τα ακουστικά μου, μπορώ να βάλω ακουστικά 3,5" από άλλα android κινητά; Για να δουλεύει και το πλήκτρο απάντησης...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός ......

..... σας ευχαριστώ...κ κατι ακομα...

Πως είναι η οθόνη του σε νταλα μεσημέρι?

Google maps τρεχει??

ευχαριστώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ανοιξει ενα θεμα που εχει φτασει 105 σελιδες με τις 40 να εχουν συνεχεια τις ιδιες ερωτησεις.Να ριχνετε και μια ματια που και που στις πισω σελιδες.

 

Ναι εχει google maps.

Οσο για την οθονη του λενε πως για πολυ ηλιο ειναι καλυτερη η TFT παρα η OLED.

Βεβαια ειτε με την μια ειτε με την αλλη δεν θα εχεις προβλημα λειτουργικοτητας.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Πίσω καπάκι έχετε πετύχει πουθενά? Το βλέπω λίγο ευαίσθητο, καλό είναι να έχουμε ρεζέρβα...
Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα case και δεν θα σε νοιαζει κανενα καπακι ;)

 

Παντως δεν ειναι ευκολο (ακομα) να βρεις ανταλλακτικα.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Πίσω καπάκι έχετε πετύχει πουθενά? Το βλέπω λίγο ευαίσθητο, καλό είναι να έχουμε ρεζέρβα...

Πρώτο άνοιγμα στο καπάκι για να βάλω τη μπαταρία και δεν ξανακούμποσε ποτέ καλά:mad:! Από την μια ξενέρωσα και ήμουν ετοίμος να το πάω πίσω, από την άλλη πήρα και γω μια silicon case όπως αναφέρει και παραπάνω ο φίλος και το ξέχασα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3-4 ανοίγματα έχει χαλαρώσει αισθητά και σε ένα σημείο ειδικά, πιστεύω οτι δε θα κλείσει ποτέ αν το ανοίξω μια φορά ακόμα. Θα μπορούσε να είναι συρταρωτό όπως σε όλα τα κινητά και να μην έχουμε θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστή σε όλους τους κατόχους Blade η σχετικά φθηνή ποιότητα κατασκευής με τα πλαστικά.

 

Μπαίνει κάποιος, σε μια φτηνή ταβέρνα από αυτές με τον χοντρό άπλυτο ταβερνιάρη με τη λερωμένη ποδιά. Κάθεται και παραγγέλνει μια σούπα.

Μετά από λίγη ώρα καθώς πίνει τη σούπα του, βρίσκει μέσα στο πιάτο ένα κουμπί.

Νευριασμένος φωνάζει τον ταβερνιάρη:

- «Τι πράγματα είναι αυτά, καθώς έπινα τη σούπα μου βρήκα μέσα αυτό το κουμπί!»

Και εκείνος ατάραχος:

- «Με δυο ευρώ τι περίμενες να βρεις μέσα; Ολόκληρο κοστούμι;»

 

Υπόψιν, κι εγώ Blade (San Francisco) έχω. Ότι δώσεις θα πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ανοιξει ενα θεμα που εχει φτασει 105 σελιδες με τις 40 να εχουν συνεχεια τις ιδιες ερωτησεις.Να ριχνετε και μια ματια που και που στις πισω σελιδες.

 

Ναι εχει google maps.

Οσο για την οθονη του λενε πως για πολυ ηλιο ειναι καλυτερη η TFT παρα η OLED.

Βεβαια ειτε με την μια ειτε με την αλλη δεν θα εχεις προβλημα λειτουργικοτητας.

 

Σ' ευχαριστώ!!

Ηδη "εφαγα" 3 ημερες να διαβασω ολοκλητο το θεμα, ισως αυτο μου διεφυγε ¨:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..Επειτα απο ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ 10 ημερων θελω να γραψω την αποψη μου για την συσκευη.

Σε γενικες γραμμες ειναι καλη-Εαν ομως σου ΤΥΧΕΙ προβληματικο μοντελο θα σου σπασει τα νευρα.

Ειτε χανει το wifi ειτε εχει προβλημα το καπακι ειτε κολλαει στα βιντεο...

Γενικως το κινητο ΕΑΝ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΙΣ σε σωστη εκδοση θα το Γουσταρεις αγρια.

Εγω αλλαξα 2 συσκευες (2 φορες πληρωσα-1 μου στειλαν αλλαγη)

και μεχρι στιγμης(2 ημερες) ολα πανε καλα. Εχανε το wifi και ενταξει κατεβασα ενα προγραμματακι απο το ΜΑρκετ και ολα καλα.

Για οποιον θελει να δωσει λιγα χρηματα το κινητο ειναι ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙ-Αρκει να ειναι τυχερος !!!

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα από τεστ : https://fjallfoss.fcc.gov/eas/GetApplicationAttachment.html?id=1374358

https://fjallfoss.fcc.gov/oetcf/eas/reports/ViewExhibitReport.cfm?mode=Exhibits&RequestTimeout=500&calledFromFrame=N&application_id=280361&fcc_id='Q78-003Z'

Αύριο κυκλοφορεί το ΒLADE στην Ιαπωνία ως Softbank 003Z με 2.2 έκδοση. Στην αναμονή της επίσημης ROM από εκεί .... Πήρα το Blade πριν από 3 μέρες και έχω βάλει το GPS Aura και λειτουργεί καλά και προπάντων ΔΩΡΕΑΝ... Έχει και ελληνικά και φωνή ελληνική κατά την πλοήγηση. Τα Copilot-Navigon δεν χωρούσαν στην κάρτα μνήμης (>2Gb) ... Συγχαρητήρια στους διαχειριστές - δημιουργούς της σελίδας... η ενημέρωση είναι άμεση όπως και η συνεργασία των χρηστών...

Το Aura απο που δωρεαν φιλε μου? αν μπορεις κανε μια διευκρινηση με Pm..
Link to comment
Share on other sites

Το Aura απο που δωρεαν φιλε μου? αν μπορεις κανε μια διευκρινηση με Pm..

 

Σήμερα το πέρασα και μου λέει ότι θα δουλεύει έως 30.12.2010

άρα είναι trial...

 

Μου έχει φάει την μπαταρία μέσα σε 15 λεπτά και ακόμα δεν έχει κλειδώσει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

Παιδιά εδώ και δυο ημέρες που έχω το blade στα χέρια μου δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία (mp3,videos,photos) που θέλω από το νόκια στο blade με bluetooth.

Η διαδικασία που κάνω είναι η εξής. Από τις ρυθμίσεις ανοίγω το bluetooth, η μια συσκευή βρίσκει την άλλη αποθηκεύονται στις αξιόπιστες και όπως χαρακτηριστικά γράφει γίνετε σύζευξη. Μέχρι εκεί όμως, γιατί για να κάνει σύνδεση μου ζητάει κάποιο κωδικό πιν, βάζω έναν τετραψήφιο (0000 η 1234) και στα δυο τηλέφωνα και την ώρα που είναι έτοιμο το νόκια να στείλει το blade με πετάει έξω. :cry:

Να συμπληρώσω ότι το ίδιο πρόβλημα έχω και όταν θέλω να στείλω και με το λάπτοπ στο blade ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα από το blade σε άλλες συσκευές.

 

Παιδιά αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχει θέμα το ΖΤΕ blade η εγώ κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλησπέρα σε όλους. :)

Παιδιά εδώ και δυο ημέρες που έχω το blade στα χέρια μου δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία που θέλω από το νόκια στο blade με bluetooth.

Η διαδικασία που κάνω είναι η εξής. Από τις ρυθμίσεις ανοίγω το bluetooth, η μια συσκευή βρίσκει την άλλη αποθηκεύονται στις αξιόπιστες και όπως χαρακτηριστικά γράφει γίνετε σύζευξη. Μέχρι εκεί όμως, γιατί για να κάνει σύνδεση μου ζητάει κάποιο κωδικό πιν, βάζω έναν τετραψήφιο (0000 η 1234) και στα δυο τηλέφωνα και την ώρα που είναι έτοιμο το νόκια να στείλει το blade με πετάει έξω. :cry:

Να συμπληρώσω ότι το ίδιο πρόβλημα έχω και όταν θέλω να στείλω και με το λάπτοπ στο blade ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα από το blade σε άλλες συσκευές.

 

Παιδιά αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχει θέμα το ΖΤΕ blade η εγώ κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ

Νομιζω πως στελνει μονο αρχεια μουσικης video και φωτος....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. :)

Παιδιά εδώ και δυο ημέρες που έχω το blade στα χέρια μου δεν μπορώ να μεταφέρω αρχεία (mp3,videos,photos) που θέλω από το νόκια στο blade με bluetooth.

Η διαδικασία που κάνω είναι η εξής. Από τις ρυθμίσεις ανοίγω το bluetooth, η μια συσκευή βρίσκει την άλλη αποθηκεύονται στις αξιόπιστες και όπως χαρακτηριστικά γράφει γίνετε σύζευξη. Μέχρι εκεί όμως, γιατί για να κάνει σύνδεση μου ζητάει κάποιο κωδικό πιν, βάζω έναν τετραψήφιο (0000 η 1234) και στα δυο τηλέφωνα και την ώρα που είναι έτοιμο το νόκια να στείλει το blade με πετάει έξω. :cry:

Να συμπληρώσω ότι το ίδιο πρόβλημα έχω και όταν θέλω να στείλω και με το λάπτοπ στο blade ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα από το blade σε άλλες συσκευές.

 

Παιδιά αυτό που θέλω να μάθω είναι αν έχει θέμα το ΖΤΕ blade η εγώ κάνω κάτι λάθος. Ευχαριστώ

πας ρυθμισεις-ασυρματο και δικτυα-ενεργοποιεις το bluetooth-ρυθμισεις bluetooth-ανιχνευσιμο yes ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τι προγραμμα να μετατρεπω τα βιντεακια και τι ρυθμισεις να χρεισιμοπειω ωστε να παιζουν στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...