Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ. Το μόνο που χρειάστηκε ήταν να βάλω 11ψήφιο και δούλεψε αμέσως. Δε χρειάστηκε να εγκαταστήσω κάποιο άλλο πρόγραμμα.

 

και εγώ σας ευχαριστώ! δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

με το μαρκετ κανενα νεο εχουμε;; ακομη δεν μπορω να κατεβασω. και σε οτι εφαρμογες εχω κατεβασει,μου εμφανιζει μηνυμα για αναβαθμισης και δεν τις κανει

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

και καλα θα κανεις.

Μην τολμησεις να παρεις αυτο το κινητο μεσω wind.

Την εβαψες. 6 μερες ταλαιπωρια για να ΒΡΩ ΡΕ ΚΑΡ.......ΔΕΣ -- ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ Μ Ο Ν Ο Σ !! ΑΛΗΤΕΙΑ.

Τερμα απο εμενα.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.

 

Και στο τελος με ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟ.

 

Δεν το πιστευω οτι ασχολησε ακομα φιλε μου.

Ειπες την γνωμη σου , ειπαμε την δικια μας.

Τι καθεσαι και κανεις τωρα ????

Διαφημιση κανεις.

Ολο τερμα και ολο εδω εισαι......

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστευω οτι ασχολησε ακομα φιλε μου.

Ειπες την γνωμη σου , ειπαμε την δικια μας.

Τι καθεσαι και κανεις τωρα ????

Διαφημιση κανεις.

Ολο τερμα και ολο εδω εισαι......

 

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ απο το 2004-ασχετο αυτο που λες.

Τεσπα. Τα βρηκα με καποιον απο αλλο καταστημα και το αγορασα για τριτη φορα το κινητο.

Μεχρι στιγμης παει καλα. Σε 7 ημερες θα ξερω για σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να κανω εγκατασταση τους drivers που δοθηκαν πιο πανω σε windows 7 64bit

ΖΤΕ ΗSUSB Device

 

καποια βοηθεια;

Να πω την ******* μου κι εγω...

Αν καποιος απο τους φακελους εχει τιποτα κινεζικα στην ονομασια του,

σβησ'τα και ασε μονο λατινικα και αριθμους

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Αυτο που εχω παρατηρησει στο δικο μου ειναι οτι οταν μπαινω στο myphone στο γαλαζιο φοντο βγαζει καθετες γραμμες....πουθενα αλλου δεν εχω προβλημα ομως...περιεργο.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους και απο μενα :).....θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια μιας και δεν ειμαι και γνωστης android και με το blade μπηκα κι εγω στο ''παιχνιδη'' ;) .....θα ηθελα λοιπον να ρωτησω τι ειναι αυτο το royte που αναφερεται συνεχεια και για ποιο λογο γινεται? τι ''κερδος'' εχεις γιατι και ποτε το κανεις?......κατι ακομα εχω περαση αρκετες εφαρμογες στο ΖΤΕ ακι!!!:) τις οποιες βρηκα διασπαρτα στο ιντερνετ και ολα καλα....ψαχνοντας βρηκα και σε αυτη τη σελιδα http://www.umnet.com/mobile-themes/0-4062-0-Android_themes-0 διαφορα θεματα αλλα με καταληξη apk και αλλα με καταληξη apt ......αυτα λοιπον με καταληξη apk τα κανω εγκατασταση κανονικα οπως κανω με της εφαρμογες και τα παιχνιδια,οταν ομως τελειωνη η εγκατασταση δεν ξερω που τα πηγαινει για να μπορεσω να τα βρω και να καω αλλαγη θεματος....τα δε αλλα με καταληξη apt δεν τα αναγνωριζει καθολου για να δοκιμασω εστω να τα κανω εγκατασταση......τι γινεται,τι δεν παει καλα?.....Αυτα προς το παρων,ειλικρινα Συγνωμη αν εγινα κουραστικος και Ευχαριστω! εκ τον προτερον οποιον ασχοληθει να μου λυσει της αποριες μου,μιας και οπως ειπα και στην αρχη δεν ειμαι και ο πλεον σχετικος....:O
Link to comment
Share on other sites

εχει ξηλωσει κανεις το Smartdial.apk;

υπαρχει κανενα προβλημα εαν το βγαλω;

 

οπα τι εχουμε εδω; 2.2;

 

http://mb.softbank.jp/en/products/zte/003z.html

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βιάστηκα!θέλει rebbot συνέχεια..... τί νακάνω με το wfi ρε παιδιά?

 

Φιλαράκο, κι εγώ είχα πρόβλημα με το wifi, εγώ είχα ένα ρούτερ που έδινε η on. Είχα δοκιμάσει ότι κόλπο υπάρχει στο ιντερνετ και εδώ στο φόρουμ (static ip, 11ψήφιο κλειδί, blade wifi fix, κλπ κλπ) χωρίς επιτυχία. Μόνο με reboot του ρουτερ συνδεόταν για ελάχιστα και μετά τίποτα.

 

Τελικά, ψάχνοντας στο ιντερνετ το θέμα, κατέληξα στο ότι ορισμένα κινητά, μεταξύ των οποίων και το blade, εμφανίζουν πρόβλημα σε συνδιασμό με ορισμένους ρουτερ. Έβαλα ένα ρούτερ που είχα από παλιότερο πάροχο και έπαιξε ρολόϊ. Από τότε, όποτε δοκιμάζω συνδέεται με τη μία. Άσε που και η γραμμή συχρονίζει πιο γρήγορα από την π@π@ρια της on (άσχετο... :rolleyes:).

 

Γνώμη μου, για να μην παιδεύεσαι άσκοπα, αν μπορείς να βρεις από κανα γνωστό κάποιο άλλο ρουτεράκι, δοκίμασέ το και μάλλον θα σου λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το SF και ρουτερ της ΟΝ δεν εχω κανενα προβλημα!

 

το μαύρο της pirelli? anyway, μπορεί να είναι και τυχαίο τελικά και απλά ορισμένα κινητά με ορισμένους ρουτερ να μην συνεργάζονται. πάντως εμένα λύθηκε το πρόβλημα που μου είχε βγάλει την πίστη και ήταν το μοναδικό αρνητικό που είχα βρει στο blade.

Link to comment
Share on other sites

οπα τι εχουμε εδω; 2.2;

 

http://mb.softbank.jp/en/products/zte/003z.html

 

Και με εξαιρετικη ταχυτητα!

 

 

το μαύρο της pirelli? anyway, μπορεί να είναι και τυχαίο τελικά και απλά ορισμένα κινητά με ορισμένους ρουτερ να μην συνεργάζονται. πάντως εμένα λύθηκε το πρόβλημα που μου είχε βγάλει την πίστη και ήταν το μοναδικό αρνητικό που είχα βρει στο blade.

 

Οχι το μαυρο, το λευκο το "ζαντολαστιχο".

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω αγορασει το zte san francisco και προσπαθω μερες να αλλαξω το μερος οπου αποθηκευονται τα apps δηλαδη απο την μνημη του τηλεφωνου στην sd card μπορει καποιος να με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω αγορασει το zte san francisco και προσπαθω μερες να αλλαξω το μερος οπου αποθηκευονται τα apps δηλαδη απο την μνημη του τηλεφωνου στην sd card μπορει καποιος να με βοηθησει.

Πρεπει να εχεις βαλει πρωτα τη rom Froyo 2.2 και μετα την εφαρμογη apps2sd!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

 

Εχω αγορασει το zte san francisco και προσπαθω μερες να αλλαξω το μερος οπου αποθηκευονται τα apps δηλαδη απο την μνημη του τηλεφωνου στην sd card μπορει καποιος να με βοηθησει.

 

περιμενεις την αναβαθμιση σε 2.2 android (froyo)

(αλλα και παλι εξαρταται απο την εκαστοτε εφαρμογη)

αλλιως, root + apps2sd

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την καθοδηγηση αλλα εχω αλλη μια ερωτηση .. πως κανω root τι application χρειαζεται να κατεβάσω? κι αν γίνεται και κανενα λινκ μαζι ....: :D
Link to comment
Share on other sites

το swype που ειναι για τα μηνυματα δουλευει στο κινητο αυτο?

 

Ναι το δοκιμασα χθες και δουλευει κανονικα

 

Έβαλα το marketenabler αλλά και πάλι το σκάλισα λίγο αλλά πάλι βλέπω μόνο τις δωρεάν εφαρμογές!:(

 

Πρεπει να ενεργοποιησεις καποιο απο τα προφιλ που εχει μεσα

 

ευχαριστω για την καθοδηγηση αλλα εχω αλλη μια ερωτηση .. πως κανω root τι application χρειαζεται να κατεβάσω? κι αν γίνεται και κανενα λινκ μαζι ....: :D

 

Δοκιμασε το Universal Androot 1.6.1

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο, κι εγώ είχα πρόβλημα με το wifi, εγώ είχα ένα ρούτερ που έδινε η on. Είχα δοκιμάσει ότι κόλπο υπάρχει στο ιντερνετ και εδώ στο φόρουμ (static ip, 11ψήφιο κλειδί, blade wifi fix, κλπ κλπ) χωρίς επιτυχία. Μόνο με reboot του ρουτερ συνδεόταν για ελάχιστα και μετά τίποτα.

 

Τελικά, ψάχνοντας στο ιντερνετ το θέμα, κατέληξα στο ότι ορισμένα κινητά, μεταξύ των οποίων και το blade, εμφανίζουν πρόβλημα σε συνδιασμό με ορισμένους ρουτερ. Έβαλα ένα ρούτερ που είχα από παλιότερο πάροχο και έπαιξε ρολόϊ. Από τότε, όποτε δοκιμάζω συνδέεται με τη μία. Άσε που και η γραμμή συχρονίζει πιο γρήγορα από την π@π@ρια της on (άσχετο... :rolleyes:).

 

Γνώμη μου, για να μην παιδεύεσαι άσκοπα, αν μπορείς να βρεις από κανα γνωστό κάποιο άλλο ρουτεράκι, δοκίμασέ το και μάλλον θα σου λύσει το πρόβλημα.

 

 

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε!Θα πρέπει να κάνω εγκατάσταση από την αρχή της σύνδεσης ε?

Θα πάρω ένα siemens από τον αδερφό μου αλλά ελπίζω να μπορώ να συνδέομαι στην τελλάς....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα χθες και δουλευει κανονικα

 

Έχει και ελληνικό λεξικό;

 

Sent from my Blade using Tapatalk

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα το case που πηρα απο το ebay και ειναι παρα πολυ καλο!

Το προτεινω μεχρι να βγει κατι επισημο!

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε!Θα πρέπει να κάνω εγκατάσταση από την αρχή της σύνδεσης ε?

Θα πάρω ένα siemens από τον αδερφό μου αλλά ελπίζω να μπορώ να συνδέομαι στην τελλάς....:confused:

 

λογικά ναι, θα πρέπει να το σετάρεις για την τελάς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...