Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave 723


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς αναβάθμιση λογισμικού ; Δοκίμασα να το αναβαθμίσω μέσω Kies έχοντας τοποθετημένη micro SD 5412Mb.

Τότε μου εμφάνισε το μύνημα ότι απαιτείται ελεύθερος χώρος 3000Mb (3Gb) και έτσι αναγκάστηκα να αγοράσω μια micro SD 8Gb.

Δοκιμάζοντας ξανά να αναβαθμίσω το λογισμικό αλλά μου ανέφερε πάλι ότι ο χώρος είναι ανεπαρκής και ότι απαιτούνται 3Gb.

Γνωρίζει κάποιος κάτι ;

Edited by kentavros3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μα η αναβαθμιση εγκαθιστατε στη μνημη της συσκευης και οχι στην καρτα μνημης.

μηπως σου εμφανισε κατι αλλο και μπερδευτηκες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εδώ και 1 εβδομάδα το τηλ. στα καλά καθούμενα χάνει το σήμα του και δεν μπορώ ούτε να κάνω ούτε να δεχθώ κλήσεις. Είναι σα να το έχω κλειστό. Πρέπει να το κλείσω να το ανοίξω πάλι και έτσι λειτουργεί κανονικά. Μπορεί κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω, διότι χάνω συνέχεια κλήσεις...
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 1 εβδομάδα το τηλ. στα καλά καθούμενα χάνει το σήμα του και δεν μπορώ ούτε να κάνω ούτε να δεχθώ κλήσεις. Είναι σα να το έχω κλειστό. Πρέπει να το κλείσω να το ανοίξω πάλι και έτσι λειτουργεί κανονικά. Μπορεί κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω, διότι χάνω συνέχεια κλήσεις...

 

Μηπως εχεις cosmote?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εδώ και 1 εβδομάδα το τηλ. στα καλά καθούμενα χάνει το σήμα του και δεν μπορώ ούτε να κάνω ούτε να δεχθώ κλήσεις. Είναι σα να το έχω κλειστό. Πρέπει να το κλείσω να το ανοίξω πάλι και έτσι λειτουργεί κανονικά. Μπορεί κανείς να μου πει τι πρέπει να κάνω, διότι χάνω συνέχεια κλήσεις...

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και με αντικατάσταση της κάρτας sim διορθώθηκε. Wind έχω και εγώ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω στα μηνύματα μου βγάζει συνέχεια ότι η μνήμη είναι σχεδόν πλήρης και να διαγράψω κάποια. Τα έχω σβήσει όλα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Γνωρίζει κανείς κάτι;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και λίγες μέρες έχει σταματήσει να λειτουργεί η δόνηση στο κινητό της γυναίκας μου.

Έχουμε δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις, αλλά αρνείται σθεναρά!

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Είπα να ρωτήσω μήπως έχετε καμιά ιδέα πριν το στείλουμε για σέρβις!:O

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγορασα πριν μερικες μερες ενα νεο Samsung S7230 wave και δεν ειχα κανενα προβλημα. Ξαφνικα προσεξα οτι η περιοχη ειδοποιησης ενω ενημερωνεται κανονικα με αναπαντητες κλησεις κ.α., οταν παταω να ανοιξει δεν ανοιγει καθολου.

Εχει συναντησει κανεις το προβλημα αυτο , ειναι καποια ρυθμιση που εκανα κατα λαθος??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Αν ξέρει κάποιος πως μπορούμε να ρυθμίσουμε το κινητό να συνδέεται στο ίντερνετ μέσω wifi?

Ανοίγω το wifi, συνδέεται στο δίκτυο αλλά μετά ο browser προσπαθεί να ανοίξει μέσω vodafone...

 

Edit: Άκυρον! Συνδέεται κανονικά με wifi...

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dates of bada 2.0 updates & news about apk emulator

Finally Samsung decided to give us a date for the updates in its conference in Russia.

1) Samsung Wave (S8500) and Samsung Wave 2 (S8530) will receive the update with all the features of bada 2.0 in mid-November.

2) Samsung Wave 723: will update with all the features of bada 2.0 at the end of November.

3) Wave 525 and Wave 533: receive an update without some features of bada 2.0 by the end of December.

 

This is great news, I even read on Badablog.ru that a user who calls himself dropider.ru spoke to one representative of Samsung at the conference in Russia and that they are working on a Android emulator App for Bada.

One of the Samsung representatives said that they are working on an Android Emulator App for Bada but plans and dates haven`t been made public yet.

If that`s true then this is fantastic news for us and Bada itself, since the lack of apps is Bada`s biggest problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα .

Εχω αποκτηση ενα w723 gt-s7230e

Στο οποιο εχω προβλημα με τη μνημη του τηλεφωνου .

Δεν εχω εγκαταστηση τπτ σε αυτην κ εχει γεμισει χωρις να μπορω να την αδειασω

Απο την παρακολουθηση της εχω προσεξει οτι γεμισε απο την χρηση Facebook κ ιντερνετ

Κραταει καπου καποια Log file που μπορω να διαγραψω ?

Πρεπει να γινει καποιο Format ?

 

Γεια σας, είμαι και εγω κάτοχος του συγκεκριμένου .... έχω το ίδιο πρόβλημα με την μνήμη (τηλεφώνου) Δεν μπορεί να γίνει μετακίνηση των εφαρμογών bada στην κάρτα μνήμης ειναι αυτά που χρησιμοποιούν το μεγαλύτερο μέρος της μνήμης του τηλεφώνου SOS HELP !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν γέμισε η μνήμη τότε κοίταξε 2 πράγματα που συνήθως ευθύνονται και σβήσε ότι δεν είναι απαραίτητο:

1) αν λαμβάνεις email με το widget που έχει το τηλέφωνο, και έχεις πολλά mail που έχεις κατεβάσει, τότε αυτό σου έχει φάει όλοι τη μνήμη, σβήσε κυρίως όσα έχουν μεγάλο μέγεθος φωτογραφίες και τέτοια !!! και αφού τα διαγράψεις ,πήγαινε και άδειασε και τα απορρίμματα μόνο τότε θα ελευθερωθεί η μνήμη που διέγραψες

2) διέγραψε θέματα που έχεις κατεβάσει και δεν τα χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Ξαφνικά εδώ και λίγες μέρες δεν μπορώ να μπω Samsung apps από το κινητό μου λέει ότι δεν υπάρχει η εφαρμογή, τι μπορώ να κάνω ?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

έχω ενα samsung wave 723 και επειδή το αγόρασα από εξωτερικό δεν μου δίνει την επιλογή να έχω το menu στα ελληνικά. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το τι πρέπει να κάνω ώστε να έιναι το menu μου στα ελληνικά;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από αυτό συνεχίζω εδώ, που μου φαίνεται πιο ταιριαστή ενότητα.

 

Ανακεφαλαιώνω:

 

Εγκαταστάθηκε με επιτυχία το τελευταίο firmaware bada 2.0 για 723 που κυκλοφορεί στη γύρα. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές και το τηλεφωνάκι γενικά πάει σφαίρα! Σκοπός ήταν να παίξουν οι τελευταίες εκδόσεις, facebook και Live Messenger που δεν ήταν συμβατές με την προηγούμενη έκδοση 1.1. Το firmaware δεν υποστηρίζει Ελληνικά και δεν έχει περασμένες τις ρυθμίσεις των παρόχων για mobile Internet και η ρύθμιση με το χέρι, αποδείχτηκε εφιάλτης, πράγμα που έρχεται να ακυρώσει το όλο θέμα Facebook και Live Messenger.

 

 

Τελικά υπάρχει τρόπος να κάνω edit τα αρχεία του firmware και έτσι πρόσθεσα τις ρυθμίσεις των παρόχων, οπότε τώρα αναλόγως την κάρτα SIM το τηλέφωνο, παίρνει απευθείας και τις ρυθμίσεις των προφίλ των συνδέσεων. Άρα το Internet δουλεύει. Θα επανέλθω μόλις βάλω και ελληνικό πληκτρολόγιο, πράγμα που είναι πιο ζόρικο και θέλει λίγο παραπάνω μελέτη:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...