Jump to content

Android - Συγχρονισμός-μεταφορά δεδομένων (επαφών, ημερολογίων, κλπ)


gassim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όταν προσθέτω το λογαριασμό τραβάει μονο Mail και οι επαφές... Άφαντες.

Κι είναι 1400 πανάθεμά τες.

Έχεις ενεργοποιημένο φαντάζομαι και τον γενικό συγχρονισμό της συσκευής αλλά και την επιλογή για συγχρονισμό επαφών μέσα απ'τον συγκεκριμένο λογαριασμό σωστά;

Στις επαφές σου στις ρυθμίσεις που επιλέγεις ποιές θέλεις να εμφανίζονται κλπ μήπως δεν έχεις επιλεγμένο τον εν λόγω λογαριασμό; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 425
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε κι εγώ...

Αυτό το θέμα το είχα με το huawei p8 lite, lg G3s και πρόσφατα με το smart ultra.

Και δεν είναι λύση να περνάω τις επαφές μια μια μετα με το χέρι στο hotmail, ήδη τις εχω περάσει σε gmail, αλλα χρησιμοποιώ υπηρεσίες της Microsoft εδώ και χρόνια...

Με note, Sony, iPhone τόσο καιρό κανένα θέμα, με lg flex 2 τώρα όλα οκ.

Αλλα θέλω μια μικρή καθημερινή συσκευή για τη δουλειά.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια προγράμματα για επαναφορά δεδομένων. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με κάποιο τέτοιο πρόγραμμα (πχ το δωρεάν recuva) να βάλεις την κάρτα στον υπολογιστή σου και να κάνεις ένα scan για φωτογραφίες. Απλά όσο περισσότερα πράγματα έχεις περάσει στην κάρτα μετά, τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να επαναφέρεις τα δεδομένα ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω και ελπίζω να τις βρω γιατί έχω φρικάρει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επειδή είχα νοκια κινητά εδώ και χρόνια την άλλη βδομάδα θα παραλάβω το πρώτο μου android ένα samsung s6. Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να περάσω όλες τις επαφές μου από το lumia μου? Θα το κάνω με κάποια εφαρμογή μέσω bluetooth η μπορώ και από το hotmail μου που τις έχω συγχρονισμένες?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα νοκια κινητά εδώ και χρόνια την άλλη βδομάδα θα παραλάβω το πρώτο μου android ένα samsung s6. Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να περάσω όλες τις επαφές μου από το lumia μου? Θα το κάνω με κάποια εφαρμογή μέσω bluetooth η μπορώ και από το hotmail μου που τις έχω συγχρονισμένες?

 

καλήμερα

εδω

Link to comment
Share on other sites

Το wondershare mobile trans είναι εφαρμογή που την κατεβάζεις από play store η την κατεβάζεις στο pc σου γιατί με μια αναζήτηση που έκανα δεν την βρήκα στο play store.

 

Τώρα είδα ότι είναι πρόγραμμα που το κατεβάζεις στο pc..

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα νοκια κινητά εδώ και χρόνια την άλλη βδομάδα θα παραλάβω το πρώτο μου android ένα samsung s6. Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος να περάσω όλες τις επαφές μου από το lumia μου? Θα το κάνω με κάποια εφαρμογή μέσω bluetooth η μπορώ και από το hotmail μου που τις έχω συγχρονισμένες?

 

Εχεις pm φιλε μου

 

Το wondershare mobile trans είναι εφαρμογή που την κατεβάζεις από play store η την κατεβάζεις στο pc σου γιατί με μια αναζήτηση που έκανα δεν την βρήκα στο play store.

 

Τώρα είδα ότι είναι πρόγραμμα που το κατεβάζεις στο pc..

 

Ετσι ειναι και τα κανει ολα αλλαδεν ειναι δωρεαν

 

http://www.wondershare.net/ad/mobiletrans/?gclid=Cj0KEQiAn8i0BRDur-HV1PCTy4UBEiQAPuFr9PNudiTH8BUrXTB8IZa7HU1uASAvQ-0YYpsyjkHWAj8aAsab8P8HAQ

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν γινεται να συγχρονιστει το ημερολογιο του icloud με τη συσκευη . Το προσθεσα στους λογαριασμους αλλα εμφανιζει μονο το mail και οχι το ημερολογιο. Μπηκα και απο τον υπολογιστη μηπως γινεται αλλα δε βρηκα κατι .
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χαιρετε παιδια. Μετα απο πολλα χρονια επιστερφω σε android, ειχα iphone για τα προηγουμενα 3 χρονια και τελικα ετσι οπως τα βλεπω καλα εκανα και εφυγα απο ios. Ομως εχω ενα προβλημα. Δεν ξερω πως μπορω να συγχρονησω το iphone με anodroid μεταφεροντας τις επαφες φωτογραφιες και βιντεο και γενικα οτι εχω. Δεν βρισκω κανενα προγραμμα που να κανει αυτη την μεταφορα. Ξερετε εσεις καποιο; Εχω σκασει
Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφίες και βίντεο βάλε την εφαρμογή Xender. Μεταφέρει με αστρονομική ταχύτητα αρχεία μεταξύ συσκευών και είναι συμβατή και με android και με ios:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.xender

Για επαφές δεν ξέρω τι παίζει στο ios, δεν μπορείς να τις συγχρονίσεις στο google? Πάντως αν γίνονται extract σε κάποιο είδος αρχείου τότε το μεταφέρεις και αυτό με το xender και το κανεις import στο android.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπε και ο letom.

Ο καλύτερος τρόπος είναι να τις συγχονισεις μέσω email. Με ios μπορεις να κανεις sync . Αφού το κανεις, τότε άνετα μπορείς να τα μεταφέρεις παλι με sync σε android

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφίες και βίντεο βάλε την εφαρμογή Xender. Μεταφέρει με αστρονομική ταχύτητα αρχεία μεταξύ συσκευών και είναι συμβατή και με android και με ios:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.xender

Για επαφές δεν ξέρω τι παίζει στο ios, δεν μπορείς να τις συγχρονίσεις στο google? Πάντως αν γίνονται extract σε κάποιο είδος αρχείου τότε το μεταφέρεις και αυτό με το xender και το κανεις import στο android.

 

Τελικα οι επαφες περαστικαν μεσω icloud και μετα google και επειτα στο κινητο!!! Αλλα πηγαν ολες συν καποιες που ειχα σβησει εδω και καιρο!!! Μετα εσβησα τα dublicates με ενα προγραμματακι και ολα καλα. Τωρα θα παλεψω με τις φωτος, θα σας ενημερωσω αν τα καταφερω!!! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες και βίντεο, συνέδεσε το iPhone στον υπολογιστή και μετέφερε τα εκεί. Μετά συνέδεσε το Android και κάνε το αντίθετο.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το ποσταρω και εδω.Εχω το huawei honor και εχω το εξησ θεμα,εδω και αρκετο καιρο δεν μου συγχρονιζει τις επαφες με το gmail. Eνω ολα τα αλλα τα κανει πχ ημερολογιο τις επαφες με τιποτα.Εχω και αλλους λογαριασμους gmail και μονο σε 1 μου το κανει.καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ποσταρω και εδω.Εχω το huawei honor και εχω το εξησ θεμα,εδω και αρκετο καιρο δεν μου συγχρονιζει τις επαφες με το gmail. Eνω ολα τα αλλα τα κανει πχ ημερολογιο τις επαφες με τιποτα.Εχω και αλλους λογαριασμους gmail και μονο σε 1 μου το κανει.καμια ιδεα;

Και μένα το ίδιο συγχρονίζει όλα τα υπόλοιπα εκτός από τις επαφές!!! Galaxy S5!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο συγχρονίζει όλα τα υπόλοιπα εκτός από τις επαφές!!! Galaxy S5!

 

Μια χαρα μου τις συγχρονιαζει το s5 τις επαφες απο gmail . Δοκιμασε να καταργησεις τον λογαριασμο gmail κανε επανεκινηση και ξανασυνδεσου με αυτον.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο εκανα και εγω και δούλεψε τελικα

 

Μου το ειχαν πει παλια σε αλλα samsung που ειχα ιδιο προβλημα απο την τεχνικη υποστηριξη της samsung .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλημέρα υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που να αποθηκεύεις username/password και pin και να συγχρονίζει με to gmail ωστε να μπορώ να τα βλέπω και μέσω pc?
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχω θέμα με ένα σχετικά παλιό σαμσουνγκ κορ που έχω δώσει στη θεία μου. Μετά από επαναφορά τηλεφώνου και αφού τις πρόσθεσα χειροκίνητα τις επαφές της στη μνήμη τηλεφώνου,έχω το το εξής πρόβλημα.πατάω άνοιγμα της εφαρμογής επαφές,εμφανίζονται κανονικά με αλφαβητική σειρα, και στη δεξιά πλευρά εμφανίζεται η λίστα με τα γράμματα στα ελληνικά. Μόλις όμως πάτησε επάνω στη λίστα για να διαλέξω ένα γράμμα αμέσως γυρίζει στα αγγλικά. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βρω μία λύση, του έχει συμβεί κανενός άλλου?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν θέλετε να συγχρονίσετε τις επαφές με άλλα κινητά τηλέφωνα, μπορείτε να δοκιμάσετε το κινητό πρόγραμμα μεταφοράς. Πρόκειται να μεταφέρετε δεδομένα απευθείας από το ένα τηλέφωνο στο άλλο, όπως επαφές, μηνύματα, φωτογραφίες, εφαρμογές και πολλά άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να συγχρονίσετε τις επαφές με άλλα κινητά τηλέφωνα, μπορείτε να δοκιμάσετε το κινητό πρόγραμμα μεταφοράς. Πρόκειται να μεταφέρετε δεδομένα απευθείας από το ένα τηλέφωνο στο άλλο, όπως επαφές, μηνύματα, φωτογραφίες, εφαρμογές και πολλά άλλα.

 

Ποιο ειναι αυτο το προγραμμα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλά Χριστούγεννα , Έχω ένα παλιό Samsung duos , θέλω να μεταφέρω τις επαφές στον υπολογιστή μου , μετά να τις μεταφέρω σε καινούργιο κινητό με Microsoft , πως γίνεται ; :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά!

Έχω το εξής πρόβλημα:

Έχω 2 κινητά με το ίδιο email και έχω απενεργοποιήσει και στα 2 κινητά το συγχρονισμό. Έχω όμως άλλες επαφές στο ένα και άλλες στο άλλο. Στο 2ο κινητό αν μπω στο ίντερνετ κάνει συγχρονισμό τις επαφές του 1ου τηλεφώνου. Είναι όλα απενεργοποιημένα στο συγχρονισμό πως στο καλό κάνει συγχρονισμό; :wacko:

Το πρώτο κινητό είναι Android 4.4 και το δεύτερο Android 4

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...