Jump to content

Αξεσουάρ για Samsung Android (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


TonyK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το Galaxy 3 και θέλω 1-2 καλές και όμορφες θήκες και κάποια screen protectors.

 

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 510
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα!ψαχνω θηκη για το galaxy s,κ εχω καταληξει σε αυτες τις δυο:

 

http://www.play.com/Mobiles/Mobile/4-/16096483/Case-Mate-Samsung-Galaxy-i9000-S-Barely-There-Case-Black/Product.html

 

http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Case-Samsung-EF-C968L-Black-Blister.aspx

 

και οι δυο απ'οτι κοιταξα λιγο ειναι πολυ καλη τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο.βεβαια ειναι τελειως διαφορετικες μεταξυ τους!στην αρχη εψαχνα για δερματινη θηκη,διαβασα ομως πολυ καλα σχολια για την πρωτη κ απ'οτι βλεπω δεν προσθετει ογκο στο κινητο,πραγμα για το οποιο δεν ηθελα να αγορασω τετοιου ειδους θηκες.για την δευτερη θηκη της samsung την δερματινη,ξερουμε κατι?αφηνει κενο αναμεσα στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, εχω κανει αγορα απο ebay μια μπαταρια 3500mh για το γαλαξια, εχει και οπισθιο μεγαλυτερο καπακι. Ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποιος κινδυνος εκρηξης λογω οτι ειναι απο κινα και οχι branded;

 

froyo 2.2.1

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε, εχω κανει αγορα απο ebay μια μπαταρια 3500mh για το γαλαξια, εχει και οπισθιο μεγαλυτερο καπακι. Ξερει καποιος να μου πει αν υπαρχει καποιος κινδυνος εκρηξης λογω οτι ειναι απο κινα και οχι branded;

 

froyo 2.2.1

 

Εξαρταται απο την ποιοτητα κατασκευης...Αλλα αφου λες κινεζικο αστο κανα δυο μετρα μακρια αν την φορτιζεις βραδυ και την αφηνεις μεχρι το πρωι...:p

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει δύο θήκες για το galaxy s.

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30924 και

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=44054

προσωπικά τη δεύτερη δεν την αλλάζω με καμία και έρχεται με εξαιρετικό screen protector.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια γνωριζετε καποιο ελληνικο e shop για να αγορασω καρτα μνημης?

 

και εγω ψαχνομαι για καρτα μνημης..τον τελευταιο καιρο....

παιδια 32αρες η 16αρες σε καλες τιμες απο καπου για το samsung galaxy s....?:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy 3 και ψαχνω καμια θηκη(typoy silicon ή καποια pouch) μπορειτε να μου προτεινετε καμια καλη?
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy 3 και ψαχνω καμια θηκη(typoy silicon ή καποια pouch) μπορειτε να μου προτεινετε καμια καλη?

 

http://www.mobilefun.co.uk/flexishield-skin-for-the-samsung-i5800-galaxy-3-black-p26214.htm

Εγω πηρα αυτην. Εχει 3 μερες που εφτασε στα χερια μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δεν το χοντρενει το κινιτο ειναι διακρυτικη και κανει πολυ καλα την δουλεια της (προστασια στην πισω μερια αλλα και στην οθονη λογο του οτι εξεχει μερικα χιλιοστα και δεν ακουμπαει πανω στην επιφανεια η οθονη αν το αφησουμε με μουτρα κατω).

Link to comment
Share on other sites

http://www.netimes.com/shop/soft-rubber-tip-stylus-for-capacitive-touchscreens-p-3129.html?cPath=87_799

 

πενα στυλο για capasitive οθονη οπως το galaxy ace εδω στη αθηνα που βρισκουμε? δωστε κανενα λινκ αν ταιριαζει καποιο ετσ ινα εχουμε...

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy 3 και ψαχνω καμια θηκη(typoy silicon ή καποια pouch) μπορειτε να μου προτεινετε καμια καλη?

 

Είδα ότι αρχίσαν να stockάρουν την barely there της casemate.Αν είναι τόσο καλή όσο η αντίστοιχη για το Galaxy S1 στην προτείνω ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σιγά σιγά πέφτουν οι τιμές των καρτών μνήμης στη μέγιστη χωρητικότητα που υποστηρίζουν οι συσκευές μας (για noname κοντά στα 70 ευρώ, για επώνυμες όπως οι lexar γύρω στα 100).

Έχει κανείς προβεί σε αγορά; Εντυπώσεις;

Αν και μόνος μου τα λέω-μόνος μου τα ακούω αφού μάλλον ελάχιστους ενδιαφέρει η αναβάθμιση της μνήμης του SGS μοντέλο 8GB στο μέγιστο που μπορεί να υποστηρίξει, εγώ το έκανα: η συσκευή μου έχει πλέον 40 ολόκληρα GB μνήμης (ονομαστικά)! Η 32gb microsd που αγόρασα από πασίγνωστο δοκιμασμένο site (ώστε να εξαλείψω την πιθανότητα μαιμού) είναι Sandisk class 4 στα 60 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Τρια πράγματα θα σας πω και κλείνω:

1. Τοποθέτηση στο sd slot του netbook (φυσικά με αντάπτορα) και αντιγραφή 20GB μουσικής και άλλων αρχείων πολυμέσων σε 20 λεπτά.

2. Τοποθέτηση της κάρτας στο SGS. Χρόνος προετοιμασίας πολυμέσων: 27 δεύτερα (!). Τρέχω σε ρομ gingerbread.

3. Όλα δουλεύουν ομαλά, UI, τηλέφωνο, μουσική, κάμερα, βίντεο. Καμία επιβάρυνση πουθενά. Τη δουλεύω τρεις μέρες. Έβαλα κι ένα ID3 tagger για το ρετουσάρισμα της βιβλιοθήκης μου και η πιο ολοκληρωμένη μηχανή πολυμέσων που είχα ποτέ μου στα χέρια μου, με κόστος σίγουρα ευκαταφρόνητο (με τα δικά μου κριτήρια)!

 

ΥΓ - Sorry για το off-topic, αφού φαίνεται ότι το 99% των χρηστών στο συγκεκριμένο νήμα ρωτάει & ξαναρωτάει ποιά είναι η καλύτερη pouch θήκη :wacko:

Edited by me00016
Link προστέθηκε για τον Αντώνη
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Αν και μόνος μου τα λέω-μόνος μου τα ακούω αφού μάλλον ελάχιστους ενδιαφέρει η αναβάθμιση της μνήμης του SGS μοντέλο 8GB στο μέγιστο που μπορεί να υποστηρίξει, εγώ το έκανα: η συσκευή μου έχει πλέον 40 ολόκληρα GB μνήμης (ονομαστικά)! Η 32gb microsd που αγόρασα από πασίγνωστο δοκιμασμένο site (ώστε να εξαλείψω την πιθανότητα μαιμού) είναι Sandisk class 4 στα 60 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά. Τρια πράγματα θα σας πω και κλείνω:

1. Τοποθέτηση στο sd slot του netbook (φυσικά με αντάπτορα) και αντιγραφή 20GB μουσικής και άλλων αρχείων πολυμέσων σε 20 λεπτά.

2. Τοποθέτηση της κάρτας στο SGS. Χρόνος προετοιμασίας πολυμέσων: 27 δεύτερα (!). Τρέχω σε ρομ gingerbread.

3. Όλα δουλεύουν ομαλά, UI, τηλέφωνο, μουσική, κάμερα, βίντεο. Καμία επιβάρυνση πουθενά. Τη δουλεύω τρεις μέρες. Έβαλα κι ένα ID3 tagger για το ρετουσάρισμα της βιβλιοθήκης μου και η πιο ολοκληρωμένη μηχανή πολυμέσων που είχα ποτέ μου στα χέρια μου, με κόστος σίγουρα ευκαταφρόνητο (με τα δικά μου κριτήρια)!

 

ΥΓ - Sorry για το off-topic, αφού φαίνεται ότι το 99% των χρηστών στο συγκεκριμένο νήμα ρωτάει & ξαναρωτάει ποιά είναι η καλύτερη pouch θήκη :wacko:

Διονυση καλησπερα φιλε,

αν θελεις δωσε μας και το link απο που το αγορασες. σιγουρα θα ενδιαφερει πολυ κοσμο εδω μεσα.

εκανες πολυ καλη επιλογη :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

φορτιστη αυτοκινητου εχει καποια απο τα γνωστα καταστηματα γιατι μενω στην επαρχια ????

σου κανει οποιοσδηποτε εχει το ιδιο βυσμα με το δικο μας, δηλαδη και Nokia, motorola, blackberry, htc, samsung.

να προσεξεις να εχει εξοδο το λιγοτερο 1Α για να μπορεις να σου φορτιζει την συσκευη και να εχεις και ανοιχτη οποια εφαρμογη πλοηγησης θελεις. και ναι, εχουν ολα τα γνωστα μαγαζια, ακομα και στην επαρχια. θα βρεις σιγουρα ακομα και σε cosmote shop/corner.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

φορτιστη αυτοκινητου εχει καποια απο τα γνωστα καταστηματα γιατι μενω στην επαρχια ????

 

σου κανει οποιοσδηποτε εχει το ιδιο βυσμα με το δικο μας, δηλαδη και Nokia, motorola, blackberry, htc, samsung.

να προσεξεις να εχει εξοδο το λιγοτερο 1Α για να μπορεις να σου φορτιζει την συσκευη και να εχεις και ανοιχτη οποια εφαρμογη πλοηγησης θελεις. και ναι, εχουν ολα τα γνωστα μαγαζια, ακομα και στην επαρχια. θα βρεις σιγουρα ακομα και σε cosmote shop/corner.

 

καταλαβα microusb .......Σε ευχαριστω..!!!!

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=50463 , την εχει παρει κανεις να πει εντυπωσεις ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμενα παντως μετα απο ενα χρονο και ακομα δεν εχει εμφανισει τριξιματα/κουδουνισματα κλπ. Μαλιστα εφαγε και 2-3 καλες βουτιες. Το μονο που τελικα αποδειχθηκε μουφα για μενα ηταν το gorilla glass, καθως η οθονη εχει σημαδια σε 2 σημεια απο το εσωτερικο της θηκης του κινητου. Υποτιθεται οτι δεν χαρασσεται κιολας...

 

Και μενα ειχε γρατσουνιστει η οθονη στην αρχη χωρις να ξερω το πως καθως το προσεχα συνεχως.

Παρολα αυτα με την χρηση της sgp ultra clear δεν φαινοταν το παραμικρο...

 

Αν λυπασε να δωσεις το 12Ε στην sgp,κανε λιγο υπομονη μεχρι να παραλαβω την XtremeGUARD να σου πω εντυπωσεις

 

Περιεργο πως μια μεμβρανη κανεις της γρατζουνιες να μην φαινονται παρολα αυτα γινεται :p

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Και μενα ειχε γρατσουνιστει η οθονη στην αρχη χωρις να ξερω το πως καθως το προσεχα συνεχως.

Παρολα αυτα με την χρηση της sgp ultra clear δεν φαινοταν το παραμικρο...

 

Αν λυπασε να δωσεις το 12Ε στην sgp,κανε λιγο υπομονη μεχρι να παραλαβω την XtremeGUARD να σου πω εντυπωσεις

 

Περιεργο πως μια μεμβρανη κανεις της γρατζουνιες να μην φαινονται παρολα αυτα γινεται :p

 

Η αληθεια ειναι πως δεν τις πολυεμπιστευομαι τις μεμβρανες αλλα θα ηθελα να ακουσω τις εντυπωσεις σου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως δεν τις πολυεμπιστευομαι τις μεμβρανες αλλα θα ηθελα να ακουσω τις εντυπωσεις σου.

τι εννοείς δεν τις πολυεμπιστεύεσαι; εδώ και η ίδια samsung βγάζει....

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν τις πολυεμπιστεύεσαι; εδώ και η ίδια samsung βγάζει....

Eιχα χρησιμοποιησει μια παλιοτερα μεμβρανη και δεν μου αρεσε καθολου η αισθηση και η εικονα που ειχε το κινητο μου. Την εβγαλα αμεσως. Δοκιμασα και μια δευτερη και παλια τα ιδια, οποτε το αφησα ως εχει, απλα παντα προσεχωντας το κι εχοντας το μεσα στη θηκη του.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Eιχα χρησιμοποιησει μια παλιοτερα μεμβρανη και δεν μου αρεσε καθολου η αισθηση και η εικονα που ειχε το κινητο μου. Την εβγαλα αμεσως. Δοκιμασα και μια δευτερη και παλια τα ιδια, οποτε το αφησα ως εχει, απλα παντα προσεχωντας το κι εχοντας το μεσα στη θηκη του.

 

Απλά δεν την έβαλες καλά τη μεμβράνη, ή ήταν χάλια η ποιότητα :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν την έβαλες καλά τη μεμβράνη, ή ήταν χάλια η ποιότητα :p

 

Η ποιοτητα ηταν ελεινη σιγουρα, απλα επειδη ειμαι και ψιλοπεριεργος με αυτα και δεν μπορω να μην γλιστραει τελειως το δαχτυλο μου, δεν την αντεξα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...