Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα με το galaxy i5800. Θέλω να εγκαταστησω το google translate για να μιλαω, να αναγνωρίζει την φωνη , να την μεταφράζει στην γλώσσα της επιθυμίας μου και να την προφέρει κιολας! Ειδα ότι είναι εφικτο αυτο με την τελευταια version του google translate αλλα για ενα περιεργο λόγο το εικονίδιο με το μικροφωνακι δεν εμφανίζεται , ενω η ιδια εφαρμογή εγκατεστημένη στο galaxy s II μου εμφανίζεται κανονικά! επίσης δεν έχω βρει και με ποιον τρόπο θα το κανω να δουλεψει speech to text.

Οποιος ξέρει κατι please help :)

 

ευχαριστώ

 

Παιδια κανεις δεν ξέρει τιποτα για το google translate τελικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην Kyrillos v5.3 με ποιο τροπο μπορουμε να οργανωσουμε τα εικονιδια μεσα στο μενου? Δηλ οπως ειχε στο default λογισμικο της samsung την επεξεργασια που μπορουσες να μετακινεις τα εικονιδια αναμεσα στις διαφορες καρτελες.

 

Χθες εφτασα κ γω στην 5,3 και προς το παρον φαινεται παρα πολυ ωραια και γρηγορη!

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

γεια θα ιθελα να ροτισω κατι για το samsung galaxy 3 ανανβαθμιζεται σε android 2.2 ειναι καλιτερο.Εχει προσβαση στο ιντερνετ.και θελω να μου πιτε κατι σχετικα με το kies οταν συνδεο το κινητο με το pc δεν μου το βρισκει το κινητο για πιο λογο παρακαλω πειτε μου:)
Link to comment
Share on other sites

Στην Kyrillos v5.3 με ποιο τροπο μπορουμε να οργανωσουμε τα εικονιδια μεσα στο μενου? Δηλ οπως ειχε στο default λογισμικο της samsung την επεξεργασια που μπορουσες να μετακινεις τα εικονιδια αναμεσα στις διαφορες καρτελες.

 

Χθες εφτασα κ γω στην 5,3 και προς το παρον φαινεται παρα πολυ ωραια και γρηγορη!

 

αυτο δεν εχει να κανει με τη ρομ αλλα με το launcher pro. στην καθετη λιστα δεν μπορεις να τους αλλαξεις θεση. μπορεις αν θες να αλλαξεις launcher. η ρομ του κυριλλου εχει απο μονη της 3 διαφορετικα. κατεβασε απο το μαρκετ αυτο για να αλλαζεις οποτε θες launcher.

 

γεια θα ιθελα να ροτισω κατι για το samsung galaxy 3 ανανβαθμιζεται σε android 2.2 ειναι καλιτερο.Εχει προσβαση στο ιντερνετ.και θελω να μου πιτε κατι σχετικα με το kies οταν συνδεο το κινητο με το pc δεν μου το βρισκει το κινητο για πιο λογο παρακαλω πειτε μου:)

 

δοκιμασε εκει που παιρνεις τηλεφωνο να πληκτρολογησεις *#7284#

θα σου βγαλει μια οθονη που θα λεει PhoneUtil με 2 επιλογες. η 2η θα ειναι στο PDA. επελεξε MODEM, γυρνα στο μενου, ξανακανε το ιδιο και επελεξε παλι το PDA. οταν ειχα το ιδιο προβλημα αυτο δουλεψε. πες μου αν δουλεψει και για σενα :)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση, ξερει καποιος πως μπορουμε να δουμε σε τι μορφη ειναι τα partision τις καρτας? δεν ξερω αν το εχω ext3 η ext4...:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση, ξερει καποιος πως μπορουμε να δουμε σε τι μορφη ειναι τα partision τις καρτας? δεν ξερω αν το εχω ext3 η ext4...:)

 

κατεβασε το minitool partition wizard απο εδω, συνδεσε το κινητο με το pc και ανοιξε αυτο το προγραμματακι. θα σου λεει ολες τις λεπτομεριες για τον σκληρο δικσο και την sd. :)

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το minitool partition wizard απο εδω, συνδεσε το κινητο με το pc και ανοιξε αυτο το προγραμματακι. θα σου λεει ολες τις λεπτομεριες για τον σκληρο δικσο και την sd. :)

 

Eυχαριστω, απλα σε αυτο πρεπει να εχεις την καρτα σε θηρα sd και οχι στο κινητο, δεν εχω τετοιο :( μηπως ξερεις με καποιο αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω, απλα σε αυτο πρεπει να εχεις την καρτα σε θηρα sd και οχι στο κινητο, δεν εχω τετοιο :( μηπως ξερεις με καποιο αλλο τροπο?

 

και στο τηλεφωνο να το εχεις δουλευει ......

 

fat16 λεει :mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα την διαδικασια εβαλα παλι 2.2 εκανα wipe data factory και τωρα περναω την 5.1 το kernel που flashaρουμε τι ειναι? αν περασω απλα 5.1 το update 5.3 πος το βαζουμε? thanks

Εκανα χαζομαρα δεν εκανα το step με την SD Card

Make a backup of your data (with Titanium), and put the fs.convert file in /sdcard/android/data/fugumod.

Shutdown your phone and remove sim & sdcard.

Go in download mode (Vol down + Home + Power), insert sdcard.

αν και δεν εκανα back up με titanium

 

 

 

Παιδια λιγο help οπως σας ειπα δεν εβαλα το fs.convert...

Λοιπον ειμαι 5.1V και τωρα τι πρεπει να κανω?

καθως εχω 4gb class 6 λιγο help στο partition και τι ειναι το flash kernel? πειραζει που δεν εβαλα το αρχειο fs.convert? αν ναι τι πρεπει να κανω ? help help :P

 

Βάλτο τώρα το αρχείο και κάνε reboot... :) Το παρτιτιον το κάνεις μέσα από το recovery (advanced, partition sd, 256-512mb ext, 0-128mb swap) Το κερνελ το φλασάρεις με odin (one package)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω, απλα σε αυτο πρεπει να εχεις την καρτα σε θηρα sd και οχι στο κινητο, δεν εχω τετοιο :( μηπως ξερεις με καποιο αλλο τροπο?

 

δεν χρειαζεται. απλα συνδεσε το κινητο με την καρτα μεσα. ανοιξε το notification bar (κανεις slide απο το πανω μερος της οθονης προς τα κατω) και πατα στο "USB connected", μετα Connect USB storage, μετα OK, και θα ειναι σαν να εχεις συνδεσει την SD :)

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

paidia ginetai na perasw to v5.00 extra package sthn 5,3 kai an nai pws vazoume to gingerbead theme 8elw kapoio launcher??????? epishs mporeis na mou peite ena link pws na kanw to kinhto JIT ???????????????

 

Καλύτερα να μιλάς με ελληνικά αντί για Greeklish σύμφωνα με το forum :P Μπορείς να περάσεις το εξτρα πακατζ και στην v5.3, έχει οδηγίες μέσα πως το κάνεις αυτό. Το jit είναι ήδη ενεργοποιημένο στην ρομ.

 

 

κυριλλε ποτε βγαινει η 5,5???????????

 

Σε καμιά βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μιλάς με ελληνικά αντί για Greeklish σύμφωνα με το forum :P Μπορείς να περάσεις το εξτρα πακατζ και στην v5.3, έχει οδηγίες μέσα πως το κάνεις αυτό. Το jit είναι ήδη ενεργοποιημένο στην ρομ.

 

 

 

 

Σε καμιά βδομάδα.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

και στο τηλεφωνο να το εχεις δουλευει ......

 

fat16 λεει :mad::mad::mad::mad:

 

To fat16 είναι πολύ πιο γρήγορο από το fat32. Απλά δεν δουλεύει σε μεγέθη πάνω από 2GB.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

έχω εκδοση 5.0 beta 2.2 μπορω να βάλω κατευθειαν 5.3 μέσω CWM η πρέπει πρωτα να εγκαταστησω την 5.2

 

πρώτα v5.1 και μετά v5.3

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 15 μερες χωρις galaxy οι οποιες φανηκαν αιωνας ειμαι και παλι εδω

Για αρχη σας εχω ενα MANUAL SETUP CUSTOM ROM v5

Επειδη ομως ολον αυτο το καιρο κατι σκαρωνα σας περιμενει μια εκπληξη σε λιγες μερες.Καλη συνεχεια σε ολους μας

Ωρα για δοκιμες

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 15 μερες χωρις galaxy οι οποιες φανηκαν αιωνας ειμαι και παλι εδω

Για αρχη σας εχω ενα MANUAL SETUP CUSTOM ROM v5

Επειδη ομως ολον αυτο το καιρο κατι σκαρωνα σας περιμενει μια εκπληξη σε λιγες μερες.Καλη συνεχεια σε ολους μας

Ωρα για δοκιμες

 

Ζωγραφίσες astronayti!! Πολύ ωραίος οδηγός!

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 15 μερες χωρις galaxy οι οποιες φανηκαν αιωνας ειμαι και παλι εδω

Για αρχη σας εχω ενα MANUAL SETUP CUSTOM ROM v5

Επειδη ομως ολον αυτο το καιρο κατι σκαρωνα σας περιμενει μια εκπληξη σε λιγες μερες.Καλη συνεχεια σε ολους μας

Ωρα για δοκιμες

 

ευχαριστουμε και παλι για τον οδηγο :) ανυπομονουμε για την εκπληξουλα σου :D

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Αστροναύτη καλώς ήλθες πάλι στην παρέα μας...

Μια ερώτηση για το partition που αναφέρεις στον πολύ καλό οδηγό σου. Είχα partition 1gb παλιά από έκδοση 4+ έβαλα 5.1, 5.2 και το fsconvert, υπάρχει πρόβλημα με το μέγεθος του partition που κράτησα από παλαιότερη έκδοση; Επηρεάζει μήπως ταχύτητα κλπ;

Ευχαριστώ.

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 15 μερες χωρις galaxy οι οποιες φανηκαν αιωνας ειμαι και παλι εδω

Για αρχη σας εχω ενα MANUAL SETUP CUSTOM ROM v5

Επειδη ομως ολον αυτο το καιρο κατι σκαρωνα σας περιμενει μια εκπληξη σε λιγες μερες.Καλη συνεχεια σε ολους μας

Ωρα για δοκιμες

 

Καταπληκτικός ο οδηγός. Αναμένουμε την έκπληξη :)

 

@kint, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 15 μερες χωρις galaxy οι οποιες φανηκαν αιωνας ειμαι και παλι εδω

Για αρχη σας εχω ενα MANUAL SETUP CUSTOM ROM v5

Επειδη ομως ολον αυτο το καιρο κατι σκαρωνα σας περιμενει μια εκπληξη σε λιγες μερες.Καλη συνεχεια σε ολους μας

Ωρα για δοκιμες

 

Καλώς ήρθες πίσω φίλε :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και μετα απο 15 μερες χωρις galaxy οι οποιες φανηκαν αιωνας ειμαι και παλι εδω

Για αρχη σας εχω ενα MANUAL SETUP CUSTOM ROM v5

Επειδη ομως ολον αυτο το καιρο κατι σκαρωνα σας περιμενει μια εκπληξη σε λιγες μερες.Καλη συνεχεια σε ολους μας

Ωρα για δοκιμες

 

Οσο περισσοτεροι "γνωστες" τοσο καλυτερα για εμας τους ασχετους!!!! Περιμενουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...