Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου σε χάνω! : D

 

Έχω rom του Κύριλλου, deodexed είναι της Samsung?

 

Το έκανα με τα βήματα που είπα πιο πάνω χρησιμοποιώντας το φανταστικό Root Explorer : Ρ.

 

1. Flight mode on

2. Αντιγραφή modded Phone.apk, επικόλληση στο /system/app.

3. Flight mode off

4. Reboot

Έτοιμοι! Πλέον με καλούν και το καταλαβαίνω από το 1ο δευτερόλεπτο. : Ρ

 

Edit : Η συγκεκριμένη μέθοδος είναι μόνο για custom Froyo rom (thnx to Larrythe)

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάπου σε χάνω! : D

 

Έχω rom του Κύριλλου, deodexed είναι της Samsung?

 

Το έκανα με τα βήματα που είπα πιο πάνω χρησιμοποιώντας το φανταστικό Root Explorer : Ρ.

 

1. Flight mode on

2. Αντιγραφή modded Phone.apk, επικόλληση στο /system/app.

3. Flight mode off

4. Reboot

Έτοιμοι! Πλέον με καλούν και το καταλαβαίνω από το 1ο δευτερόλεπτο. : Ρ

 

Οι ρομ του Κύριλλου είναι deodexed, της Samsung όχι! Εγώ είμαι με ρομ της Samsung!

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που ειναι το /system/app ????

 

ακυρο το βρηκα..

''κάνεις mount as read-write και αφαιρείς τα Phone.apk και Phone.odex από το /system/app/''

ποσ κανω mount?

Edited by alogaras
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα γκρι κουτάκι πάνω δεξιά στο Root Explorer. Πάτα το να αλλάξει από Mount RW σε Mount RO για να μπορέσεις να κάνεις επικόλληση το Phone.apk.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έβαλα αυτό στην beta 2.2 και ανέβηκε το σκορ στο quadrant από 601 σε 631

Σε κάρτα 16GB τι τιμή βάζουμε;

LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Σε κάρτα 16GB τι τιμή βάζουμε;

 

Δοκίμασε 2048

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για κυριλλο! Αυτη την στιγμη εχω τιν 5.0 beta (Η οποια μετα απο 2-3 flash δουλευει αψογα μεχρι στιγμης) Εαν κανω restore to factory defaults -> wipe data/cache -> install tin rom5 RC αλλα χωρις το Format της SD για να μην χρειαστει να ξαναγινουν τα partition και τα copy/paste για τα backup θα δουλεψει σωστα η RC? Το swap & ext4 που ειχα κανει απο Madteam θα ειναι κομπλε ή πρεπει να γινει Ολη η διαδικασια με το format?

 

 

Το εκανα τελικα και δουλεψε μια χαρουλα! Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα και βλεπω γρηγοροτερη αποκριση σε διαφορες εφαρμογες!

 

Γκουντ γουορκ μαϊ φρεντ! :D

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω για το δικό μου το κινητό την 5 final και όταν είναι να την περάσω θα κάνω wipe data cache. Να κάνω ένα καθαρό φλασάρισμα της final στο κινητό για να είναι κομπλέ!!

 

Προς το παρόν έχω περάσει την 5 RC στης αρραβωνιαστικιάς μου το κινητό και πάει σφαιριδιόν!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα με τα βήματα που είπα πιο πάνω χρησιμοποιώντας το φανταστικό Root Explorer : Ρ.

 

1. Flight mode on

2. Αντιγραφή modded Phone.apk, επικόλληση στο /system/app.

3. Flight mode off

4. Reboot

Έτοιμοι! Πλέον με καλούν και το καταλαβαίνω από το 1ο δευτερόλεπτο. : Ρ

Αψογος.. το εκανα στην ROM v5.0 beta2 του Κυριλλου και ειμαι "Κυριλέ!!!!"... πλεον ακουω κανονικοτατα και δυνατα απο την αρχη τον ηχο κλησης μου οταν με καλουν..

 

ΥΓ: Καλου κακου κρατησα καπου κοπια και το "original" phone.apk που ειχε η εκδοση του Κυριλλου.

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Added Ramhack Script [Optional, Thanks to Darkyy]

Added SDspeedfix Script [Optional, Thanks to Brainmaster]

 

Kyrille με αυτο τι παιζει? Ειναι ενεργοποιημενα? Εαν οχι απο που τα ενεργοποιουμε ?

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy 3 με περασμενη την kurillos rom v3.3 extreme edition jpm me κερνρλ 2.6.32.9 root@locALHOST #9.το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο και εχει περασμενα τα παραπανω.το προβλημα ειναι οτι δεν μου αναγνωριζει την sim.θα ηθελα να ρωτησω

1) πως θα μου αναγνωρισει την sim και

2)πως θα περασω την επισημη 2.2

 

ευχαριστω

 

χρηστος

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα γκρι κουτάκι πάνω δεξιά στο Root Explorer. Πάτα το να αλλάξει από Mount RW σε Mount RO για να μπορέσεις να κάνεις επικόλληση το Phone.apk.

 

μπορεις να μου πεις ποια εφαρμογη ειναι στο μαρκετ γιατι μαλλον ειναι λαθος εφαρμογη και δν ειχε πανω το mount.. το root explorer που λες δεν ειναι free στο μαρκετ..αλλη που κανει την ιδια δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά για να χρησιμοποιήσεις το Root Explorer πρέπει να έχεις κάνει root τη συσκευή σου. ; )

 

Με ένα google search θα βρεις την εφαρμογή και θα την κάνεις εγκατάσταση.

 

Μετά είναι εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις ποια εφαρμογη ειναι στο μαρκετ γιατι μαλλον ειναι λαθος εφαρμογη και δν ειχε πανω το mount.. το root explorer που λες δεν ειναι free στο μαρκετ..αλλη που κανει την ιδια δουλεια?

Μπες στη σελιδα μου και θα το βρεις.. (ειναι στον καταλογο Samsung Galaxy 3)

 

http://georgek.4shared.com

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες....ειμαι ροοτ... με το file expert πηγα να το κανω....λογικα εγινε...αν δεν εγινε θα κατεβασω το αρχειο του φιλου πιο πανω... ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την custom rom XWJPF που βγήκε στις 11 Απριλίου 2011. Σήμερα ξαφνικά δεν μπορώ να μπω στο market. Το τρέχω και κλείνει μόνο του χωρίς να βγάζει κάποιο σφάλμα. Γνωρίζει κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν αναγνωριζει την sim. τι να κανω?

Μηπως αν καθαρισεις λιγο τις επαφες της sim με οινοπνευμα να φτιαξει?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αν καθαρισεις λιγο τις επαφες της sim με οινοπνευμα να φτιαξει?

 

τιποτα.μηπως να παιζει τιποτα επειδη εχει περασμενη του κυριλλου?δεν αναγνωριζει το κινητο ουτε με το Kies

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.μηπως να παιζει τιποτα επειδη εχει περασμενη του κυριλλου?δεν αναγνωριζει το κινητο ουτε με το Kies

Ισως παλι αν δοκιμασεις να ξαναφλασαρεις μια ROM του Κυριλλου απο την αρχη να φτιαξει το προβλημα.. δεν ξερω παλι σιγουρα.. καλυτερα αν δεν το βιαζεσαι να περιμενεις την γνωμη καποιου ειδημονα απο εδω γιατι εγω δεν τα ξερω και τοσο καλα..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Ισως παλι αν δοκιμασεις να ξαναφλασαρεις μια ROM του Κυριλλου απο την αρχη να φτιαξει το προβλημα.. δεν ξερω παλι σιγουρα.. καλυτερα αν δεν το βιαζεσαι να περιμενεις την γνωμη καποιου ειδημονα απο εδω γιατι εγω δεν τα ξερω και τοσο καλα..

 

να σαι καλα ευχαριστω παντως:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν αναγνωριζει την sim. τι να κανω?

 

Ούτε εμένα μου την αναγνώριζε κάποτε αλλά μετά κατάλαβα ότι είχα βάλει λάθος την σιμ. για τσέκαρε αν την έχεις βάλει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...