Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αρχείο δεν το κάνω extract? Το zip θα επιλέξω για να flashαρω έτσι;

 

Σωστά. Μην ξεχάσεις το ops

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μια ερώτηση προς τους χρήστεs του 3g watchdog. Μετά από επανεκκίνηση του κινητού χάνουν τα δεδομένα του προγράμματος? Τις μετρήσεις εννοώ. Και αν ναι με ποια ρομ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και στα 2 τηλέφωνα που έχω χωρίς κανένα πρόβλημα. Οι μετρήσεις του είναι μάλιστα πολύ κοντά σε αυτά που πραγματικά καταναλώνω.

Να αναφέρω πως χρησιμοποιώ την pro έκδοση

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω περασει την Kyrillos rom v4.1 Non OC απο εχτες ολα καλα αλλα εχω προβλημα με το titanium backup ενω μου περασε ολες της εφαρμογες ειναι 4-5 εφαρμογες που θελω να περασω οπως η Συλλογη Η Εγγραφη φωνης η Εξυπνη σημειωση και μερικες αλλες και ενω της κανει εγκαταστασει δεν ειναι πουθενα Τι Να φταιει ; Edited by kabamaru13
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχει παρει το ματι μου αυτο https://market.android.com/details?i...co.cosmoteinfo

Μηπως ξερετε αν υπαρχει κατι παρομοιο για Vodafone συμβολαιο ή αν ειναι ευκολο να γινει κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, περασα την Kyrillos_'_rom_v4.1_Non_OC, και κοιταω τον κερνελ και λεει 26.32.9 seb@black box-1#85, δεν θα επρεπε να ελεγε fugumod και να υπηρχε και στην sd φακελος του fugumod για να βαλω το fs.convert .Το partition στην καρτα γινεται αφου βαλω το fs.convert, γιατι το δοκιμασα 2 φορες(χωρις να το εχω βαλει) και οταν το κανει κανει reboot και μετα δεν αναγνωριζει την sdcard, της κανω φορματ αλλα ειναι χωρις το partition
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, περασα την Kyrillos_'_rom_v4.1_Non_OC, και κοιταω τον κερνελ και λεει 26.32.9 seb@black box-1#85, δεν θα επρεπε να ελεγε fugumod και να υπηρχε και στην sd φακελος του fugumod για να βαλω το fs.convert .Το partition στην καρτα γινεται αφου βαλω το fs.convert, γιατι το δοκιμασα 2 φορες(χωρις να το εχω βαλει) και οταν το κανει κανει reboot και μετα δεν αναγνωριζει την sdcard, της κανω φορματ αλλα ειναι χωρις το partition

 

Πρώτα partition και μετά θα περάσεις το convert

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω πρωτα αλλα οταν ανοιγει δεν την αναγνωριζει την sdcard και επισης δεν εχει τον φακελο του kernel για να βαλω μεσα το αρχειο, αν μπορεις διαβασε στο προηγουμενο ποστ για τον κερνελ, εχει περαστει ο 2.2;
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εχει παρει το ματι μου αυτο https://market.android.com/details?i...co.cosmoteinfo

Μηπως ξερετε αν υπαρχει κατι παρομοιο για Vodafone συμβολαιο ή αν ειναι ευκολο να γινει κατι παρομοιο?

 

Δες αυτό https://market.android.com/details?id=com.velti.vodafone&feature=search_result

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί έχω cosmote αλλά είναι μάλλον αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ πρώτη φορά να δουλέψω με το ADB και ενώ έχω συνδέσει σωστά το κινητό σαν φλασάκι σε debuging mode κλπ. δεν μπορώ να συνδεθώ.Ιδού το απατέλεσμα:

 

C:\>adb shell mount

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

error: device not found

 

Τί κάνω λάθος?.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μολις πριν ενα μηνα αγοραζα sumsung gt-i5800 black

 

δεν εχω ιδεα τι μπορω να κανω με αυτο....

 

8α ηθελα να με διαφωτισει καποιος περι διαφορα tips και βελτιωσεις και αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές προσπάθειες μπορώ να πώ ότι το ποιό σταθερό σύστημα είναι αυτό με το kernel 4.1 non OC of Kyrillos: το δουλεύω εδώ και 2 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα και βασικά είμαι ευχαριστημένος.

Το μόνο αρνητικό που έχω είναι πως το fugumod mod δεν το χρησιμοποιώ γιατί κάποια στιγμή έχασα τα πάντα απο την κάρτα μου όπως την είχα εγκαταστήσει με το MAD App2sd και πλέον χρησιμοποιώ την κάρτα μου με mov2sd σε fat32.

Ερώτηση1: για να κάνω πάλι partition πρέπει πάλι όλα να τα ξαναεγκαταστήσω απο την αρχή? Υπάρχει στο market ενα fugumod πρόγραμμα, μήπως μπορώ να το κάνω με αυτό?

Ερώτηση 2: μήπως θα ήταν χρήσιμο εκτός απο τα προγράμματα που έτσι κι αλλιώς έχει βάλει μέσα στην rom του ο Κύριλλος, να αναφέρουμε πιά άλλα προγράμματα που είναι απολύτως απαραίτητα για τους περισσότερους, ή πιά πρέπει να αποφεύγονται (π.χ. το Android Assistant έχω την εντύπωση ότι είναι προβληματικό)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές προσπάθειες μπορώ να πώ ότι το ποιό σταθερό σύστημα είναι αυτό με το kernel 4.1 non OC of Kyrillos: το δουλεύω εδώ και 2 ημέρες χωρίς κανένα πρόβλημα και βασικά είμαι ευχαριστημένος.

Το μόνο αρνητικό που έχω είναι πως το fugumod mod δεν το χρησιμοποιώ γιατί κάποια στιγμή έχασα τα πάντα απο την κάρτα μου όπως την είχα εγκαταστήσει με το MAD App2sd και πλέον χρησιμοποιώ την κάρτα μου με mov2sd σε fat32.

Ερώτηση1: για να κάνω πάλι partition πρέπει πάλι όλα να τα ξαναεγκαταστήσω απο την αρχή? Υπάρχει στο market ενα fugumod πρόγραμμα, μήπως μπορώ να το κάνω με αυτό?

Ερώτηση 2: μήπως θα ήταν χρήσιμο εκτός απο τα προγράμματα που έτσι κι αλλιώς έχει βάλει μέσα στην rom του ο Κύριλλος, να αναφέρουμε πιά άλλα προγράμματα που είναι απολύτως απαραίτητα για τους περισσότερους, ή πιά πρέπει να αποφεύγονται (π.χ. το Android Assistant έχω την εντύπωση ότι είναι προβληματικό)

Λιγες μερες υπομονη φιλε μου και κατι ετοιμαζω οσο αφορα τα προγραμματα

.Για το partition πρεπει να κανεις ολη την διαδικασια απο τη αρχη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. θα ηθελα να ρωτησω μπορω να κανω root με το z4root και με το superuser? ποιο ειναι ποιο αποδοτικο και ευχρηστο? και ακομα ειχα αγορασει το κινητο με τους χαρτες της mls και τους εγκατεστησα.. αλλα θελω να βαλω μεγαλυτερη καρτα.. θα τους χασω? κλειδωνουν κατα καποιο τροπο και λειτουργουν με ενα κινητο? γιατι τους εβαλα και σε αλλο galaxy και δεν εμπαινε καθολου στο προγραμμα.. ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. θα ηθελα να ρωτησω μπορω να κανω root με το z4root και με το superuser? ποιο ειναι ποιο αποδοτικο και ευχρηστο? και ακομα ειχα αγορασει το κινητο με τους χαρτες της mls και τους εγκατεστησα.. αλλα θελω να βαλω μεγαλυτερη καρτα.. θα τους χασω? κλειδωνουν κατα καποιο τροπο και λειτουργουν με ενα κινητο? γιατι τους εβαλα και σε αλλο galaxy και δεν εμπαινε καθολου στο προγραμμα.. ευχαριστω εκ των προτερων..

Χρησιμοποιησε το superuser.Μπορεισ να στειλεις την καρτα στην mls μαζι με την μεγαλυτερη καρτα και να στο αντιγραψουν

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησε το superuser.Μπορεισ να στειλεις την καρτα στην mls μαζι με την μεγαλυτερη καρτα και να στο αντιγραψουν

 

εαν το κανω μονος μου δεν θα λειτουργει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μολις πριν ενα μηνα αγοραζα sumsung gt-i5800 black

 

δεν εχω ιδεα τι μπορω να κανω με αυτο....

 

8α ηθελα να με διαφωτισει καποιος περι διαφορα tips και βελτιωσεις και αλλα...

 

βαλ'το στην πριζα και καν'το κορνιζα.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο την 4.0 και 4.1 που εχω τωρα χαθηκε το εικονιδιο με τα μηνυματα απο τον launcher γινεται να ξαναμπουν?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Εχω την rom v3.3 Extreme Edition και θέλω να περάσω στην 4.1. Πρέπει να περάσω την I5800XXJPF (του οδηγού astronayti) πρώτα ή μπορώ και απευθείας απο 3.3 -> 4.1?
Link to comment
Share on other sites

Εχω την rom v3.3 Extreme Edition και θέλω να περάσω στην 4.1. Πρέπει να περάσω την I5800XXJPF (του οδηγού astronayti) πρώτα ή μπορώ και απευθείας απο 3.3 -> 4.1?

 

Παρόμοια ερώτηση και από μένα.. Από την v3.0 που είμαι γίνεται να περάσω την 4.1?

 

Με τα δεδομένα τί παίζει? Χάνονται τα πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια ερώτηση και από μένα.. Από την v3.0 που είμαι γίνεται να περάσω την 4.1?

 

Με τα δεδομένα τί παίζει? Χάνονται τα πάντα?

 

Ναι θα την περάσεις κατευθείαν. Με τα δεδομένα υπάρχει πρόβλημα. Οι περισσότεροι τα έχασαν γι΄αυτό καλό είναι να κάνεις backup και μετά να προχωρήσεις στη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει ποιές εφαρμογές συνδέονται στο ιντερνετ και ανεβάζουν - κατεβάζουν δεδομένα. Δε θέλω κάποιο που να μετράει τα ΜΒ αλλά κάποιο που να μου δείχνει ποιές εφαρμογές ανεβάζουν - κατεβάζουν. Ευχαριστώ.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω κάποιο πρόγραμμα που να δείχνει ποιές εφαρμογές συνδέονται στο ιντερνετ και ανεβάζουν - κατεβάζουν δεδομένα. Δε θέλω κάποιο που να μετράει τα ΜΒ αλλά κάποιο που να μου δείχνει ποιές εφαρμογές ανεβάζουν - κατεβάζουν. Ευχαριστώ.:rolleyes:

 

3g watchdog! Η κορυφαία εφαρμογή για εμένα

Link to comment
Share on other sites

3g watchdog! Η κορυφαία εφαρμογή για εμένα

 

Το έχω το 3G watchdog. Δεν ψάχνω κάτι τέτοιο. Ψάχνω για εφαρμογή που να δείχνει ποιές εφαρμογές μπαίνουν στο ιντερνετ, γιατί κάποια από αυτές που έχω κατεβάζει διαρκώς και μου καταναλώνει τα ΜΒ. Να βρω ποιά ειναι για να τη βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...