Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, την πέρασα την 5.0 BETA 2.0 και τώρα θέλω να περάσω την 5.0 ΒΕΤΑ 2.2 όπως είπατε μέσω recovery mode. Πως όμως θα το κάνω? Ρίξτε λίγη βοήθεια παρακαλώ!!! :)

 

ΥΓ. Γιατί από την 3.3 στην 5.0 ΒΕΤΑ 2.0 ενώ δεν έκανα wipe data αλλά μόνο reboot μου τα έσβησε όλα???? (Και κάθομαι ο ΜΑΥΡΟΣ και τα ξαναπερνάω όλα????)

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Βλέπω οι εξελίξεις τρέχουν με τις ρομς και πρέπει να σας προλάβω, έχω μείνει με την 4.1 και θα χρειαστεί να κάνω wipe data μάλλον ( σωστα; ), το ίδιο θα γίνει και με την v5. final;

Μετά απο wipe θα πρέπει να ξαναφορμάρω την κάρτα και να φτιάξω πάλι partition ή θα το βρεί μόνο του το app2sd (το οποίο βλέπω έχει αφαιρεθεί);

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 5.0ΒΕΤΑ2.0.

 

Γιατί ενώ το Locale είναι γυρισμένο σε Ελληνικά και οι γλώσσες εισαγωγής Ελληνικά και Αγγλικά δεν μου γυρνάει σε ΕΛληνικά το πληκτρολόγιο (ενώ βλέπω ότι έχει την επιλογή) ???

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 5.0ΒΕΤΑ2.0.

 

Γιατί ενώ το Locale είναι γυρισμένο σε Ελληνικά και οι γλώσσες εισαγωγής Ελληνικά και Αγγλικά δεν μου γυρνάει σε ΕΛληνικά το πληκτρολόγιο (ενώ βλέπω ότι έχει την επιλογή) ???

 

Ευχαριστώ.

Θα φτιαχτεί αργότερα αυτό φίλε μου με update μέσω CWM.

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαχτεί αργότερα αυτό φίλε μου με update μέσω CWM.

ΑΡΓΟΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ?????????? Πόσο Αργότερααααααααααααα ??????????? (Πολλαπλά εγκεφαλικά μαζί με 5απλό bypass) !!!!

 

Έφαγα 1,5 ώρα για να μην έχω ελληνικό πληκτρολόγιο???? Να τρελαθώ τώρα ή αργότερα?

 

Τι να κάνω? Πες μου?

 

Αλήθεια τώρα. Τι να κάνω για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο? Να ξαναπάω 3.3 ή υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Καλά, και να υπάρχει έφαγα φρίκη με όλη αυτή την ιστορία με τα wipe data και ξανά-μανά και περνάω 3.3.

 

Όταν με το καλό βγει η 5.0 Final να την βάλουμε επάνω βρε αδερφέ!!! (Αρκεί να μην κάνει Wipe Data και να έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο)!

 

Καλή συνέχεια!

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ο Κύριλλος είχε πει ότι στη final θα είναι οκ. Τώρα τί να σου πω. Αν μπορείς κάνε υπομονή 2 μέρες με 3. Λογικά τώρα στα κοντά θα βγάλει τη final o άρχοντας.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ο Κύριλλος είχε πει ότι στη final θα είναι οκ. Τώρα τί να σου πω. Αν μπορείς κάνε υπομονή 2 μέρες με 3. Λογικά τώρα στα κοντά θα βγάλει τη final o άρχοντας.
Ο άρχοντας είναι άρχοντας, απλά δεν κατάλαβα γιατί χάθηκε το Ελληνικό πληκτρολόγιο!!! Αυτό! Κατά τα άλλα η 5.0ΒΕΤΑ 2.0 όπως την είδα είναι κούκλα!!! Ελπίζω να είναι και σταθερή η Final! :)

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΓΟΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ?????????? Πόσο Αργότερααααααααααααα ??????????? (Πολλαπλά εγκεφαλικά μαζί με 5απλό bypass) !!!!

 

Έφαγα 1,5 ώρα για να μην έχω ελληνικό πληκτρολόγιο???? Να τρελαθώ τώρα ή αργότερα?

 

Τι να κάνω? Πες μου?

 

Αλήθεια τώρα. Τι να κάνω για να έχω ελληνικό πληκτρολόγιο? Να ξαναπάω 3.3 ή υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Καλά, και να υπάρχει έφαγα φρίκη με όλη αυτή την ιστορία με τα wipe data και ξανά-μανά και περνάω 3.3.

 

Όταν με το καλό βγει η 5.0 Final να την βάλουμε επάνω βρε αδερφέ!!! (Αρκεί να μην κάνει Wipe Data και να έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο)!

 

Καλή συνέχεια!

βάλε ένα απο το market, όπως το go keyboard
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία rom του Κυρίλλου στα 1.3MHZ παρατήρησα οτι η μπαταρία κρατάει μισή μέρα χωρίς καμιά τρελή χρήση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία rom του Κυρίλλου στα 1.3MHZ παρατήρησα οτι η μπαταρία κρατάει μισή μέρα χωρίς καμιά τρελή χρήση. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Τρίτη μέρα με την 5.0 στα 1333 max και min στο setcpu. Το κινητό δεν κολλάει, δεν καθυστερεί και με πολύ internet, αρκετό angry birds καθώς και πολύ σκάλισμα και αρκετές κλήσεις το βράδυ έφτανε και η μπαταρία ήταν στο 15% - 20%.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αντικαταστήσω το Phone.apk της XWJPF με το μονταρισμένο της JPM; Πρέπει να κάνω DEODEX όλη τη rom; Ή αρκεί να σβήσω το .apk & .odex;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έκανα χθες rootαρισμα του κινητου μου(μέσω z4root) προκειμένου να μπορώ μέσω του προγράμματος 2LinkSD να στέλνω εφαρμογές στη κάρτα μνημης,και από τότε δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογογιστή.

Μόλις συνδέσω το κινητο με το USB καλώδιο,ακούγεται ο ήχος σύνδεσης στον υπολογιστή και μετά στο κινητό αλλά παρόλα αυτά δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα.

Στις ρυθμίσεις συνδεσης USB το έχω στο να ερωτηθώ πριν απο κάθε σύνδεση,αλλά και αν το αλλάξω δεν γίνεται τπτ...

 

Τι να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έκανα χθες rootαρισμα του κινητου μου(μέσω z4root) προκειμένου να μπορώ μέσω του προγράμματος 2LinkSD να στέλνω εφαρμογές στη κάρτα μνημης,και από τότε δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογογιστή.

Μόλις συνδέσω το κινητο με το USB καλώδιο,ακούγεται ο ήχος σύνδεσης στον υπολογιστή και μετά στο κινητό αλλά παρόλα αυτά δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα.

Στις ρυθμίσεις συνδεσης USB το έχω στο να ερωτηθώ πριν απο κάθε σύνδεση,αλλά και αν το αλλάξω δεν γίνεται τπτ...

 

Τι να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ

Μιλάς για το ΚΙΕS; Σε ενδιαφέρει πολύ; Υπάρχουν κι άλλα προγράμματα πιο σίγουρα για backup και μεταφορά ακόμα και μέσω wifi.

 

Ρε παιδιά! Ξεκλείδωσε το Market και βλέπω εφαρμογές επί πληρωμή ή έκανα κάτι χωρίς να το καταλάβω;

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το ΚΙΕS; Σε ενδιαφέρει πολύ; Υπάρχουν κι άλλα προγράμματα πιο σίγουρα για backup και μεταφορά ακόμα και μέσω wifi.

 

Ρε παιδιά! Ξεκλείδωσε το Market και βλέπω εφαρμογές επί πληρωμή ή έκανα κάτι χωρίς να το καταλάβω;

Έχει ενεργοποιηθεί κανονικά από χθές και φαίνονται και οι εφαρμογές επί πληρωμή και στην χώρα μας πλέον !!!! Μπορείς να αγοράσεις κανονικά.

Δεν έκανες κάτι εσύ.έγινε αυτόματα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έκανα χθες rootαρισμα του κινητου μου(μέσω z4root) προκειμένου να μπορώ μέσω του προγράμματος 2LinkSD να στέλνω εφαρμογές στη κάρτα μνημης,και από τότε δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με τον υπολογογιστή.

Μόλις συνδέσω το κινητο με το USB καλώδιο,ακούγεται ο ήχος σύνδεσης στον υπολογιστή και μετά στο κινητό αλλά παρόλα αυτά δεν συμβαίνει απολύτως τίποτα.

Στις ρυθμίσεις συνδεσης USB το έχω στο να ερωτηθώ πριν απο κάθε σύνδεση,αλλά και αν το αλλάξω δεν γίνεται τπτ...

 

Τι να κάνω?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

ψαξε για το android sync manager,η το

samba filesharing,απο το market android

για να μπαινης στον υπολογιστη μεσω wi fi!

 

Kyrillos Rom v.5.0 RC.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?οταν φορτιζω το κινητο και το εχω αρκετες ωρες στον φορτιστη σπανια μου δειχνει 100% την μπαταρια φορτισμενη,γιατι?ειμαι ροοτ 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους,

μετα απο πολυ καιρο περιμενοντας την επισημη 2.2 αποφασισα να μην περιμενω αλλο φλασαρα με odin. ολα καλα μεχρι εκει. Μετα ειπα να δοκιμασω και μια απο τισ ρομ τοθ κυριλλου την 4.1 non-oc και εκει προεκυψε ενα 8εματακι.

ακολουθησα τον οδηγο του αστροναυτη και αφου περαστηκε η ρομ απο odin μια χαρα μετα επελεξα wipe data factory reset ,yes all users και περιμενα. αφου περασε σιγουρα 1 τεταρτο ειχε μεινει εκει (αληθεια κανει τοσο??) θεωρησα οτι κολησε και εβγαλα μπαταρια(ουπσ... οχι και οτι καλυτερο...), μπηκε παλι σε recovery και επελεξα wipe cache αυτη τη φορα αλλα μου εβγαζε error, can not mount /dev/.../st17 και κατι ακομα αντιστοιχα. Με τα πολλα εκανα ρεμπουτ και δουλευε κανονικα η ρομ απο οσο μπορω να καταλαβω.

Το προβλημα ειναι ομως οτι στις πληροφοριες για τους χωρους αποθηκευσης εδειχνε εσωτερικη μνημη 0.0!! και αν προσπαθουσα να βαλω καποια εφαρμογη ελεγε οτι δεν υπαρχει χωρος για εγκατασταση... επισης κανοντας παλι reboot εχανε ολες τις ρυθμισεις ,ηχου,εμφανισης και λοιπα...

 

Εκανα λοιπον απο την αρχη το φλασαρισμα παλι με την jpf ολα καλα, μετα τη ρομ του κυριλλου ξανα χωρις κανενα wipe αυτη τη φορα μετα το τελος παρα μονο reboot αλλα παλι τα ιδια... τι μπορει να φταιει?? καμια ιδεα κανεις??

Edited by giannisasp
Link to comment
Share on other sites

ψαξε για το android sync manager,η το

samba filesharing,απο το market android

για να μπαινης στον υπολογιστη μεσω wi fi!

 

Kyrillos Rom v.5.0 RC.

 

Eυχαριστώ για την απάντηση σου.

Το sync manager έχει συνέχεια αναμονή σύνδεσης,αλλά δεν συνδέεται ποτέ,και το samba βγάζει error στην εγκατάσταση.Έκανα reinstall λειτουργει,αλλά για να ειμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα πως λειτουργει...Πώς θα στείλω δηλ αρχεία απο τον υπολογιστή στο κινητό μεσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις από το market το myphone explorer και από εδώ το ίδιο αλλά για το PC σου. Μετά τρέχεις αυτό που κατέβασες από το market στο κινητό σου και μετά τρέχεις και αυτό στο pc και είσαι έτοιμος να κάνεις ότι θες. Εγώ με αυτό το δουλεύω γιατί με το KIES ότι και να κάνω δεν συνδέεται.
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους,

μετα απο πολυ καιρο περιμενοντας την επισημη 2.2 αποφασισα να μην περιμενω αλλο φλασαρα με odin. ολα καλα μεχρι εκει. Μετα ειπα να δοκιμασω και μια απο τισ ρομ τοθ κυριλλου την 4.1 non-oc και εκει προεκυψε ενα 8εματακι.

ακολουθησα τον οδηγο του αστροναυτη και αφου περαστηκε η ρομ απο odin μια χαρα μετα επελεξα wipe data factory reset ,yes all users και περιμενα. αφου περασε σιγουρα 1 τεταρτο ειχε μεινει εκει (αληθεια κανει τοσο??) θεωρησα οτι κολησε και εβγαλα μπαταρια(ουπσ... οχι και οτι καλυτερο...), μπηκε παλι σε recovery και επελεξα wipe cache αυτη τη φορα αλλα μου εβγαζε error, can not mount /dev/.../st17 και κατι ακομα αντιστοιχα. Με τα πολλα εκανα ρεμπουτ και δουλευε κανονικα η ρομ απο οσο μπορω να καταλαβω.

Το προβλημα ειναι ομως οτι στις πληροφοριες για τους χωρους αποθηκευσης εδειχνε εσωτερικη μνημη 0.0!! και αν προσπαθουσα να βαλω καποια εφαρμογη ελεγε οτι δεν υπαρχει χωρος για εγκατασταση... επισης κανοντας παλι reboot εχανε ολες τις ρυθμισεις ,ηχου,εμφανισης και λοιπα...

 

Εκανα λοιπον απο την αρχη το φλασαρισμα παλι με την jpf ολα καλα, μετα τη ρομ του κυριλλου ξανα χωρις κανενα wipe αυτη τη φορα μετα το τελος παρα μονο reboot αλλα παλι τα ιδια... τι μπορει να φταιει?? καμια ιδεα κανεις??

 

Fix for 0.0kb internal memory

 

Flash JPF and then my rom (v4.1)

Do it many times until the issue is fixed!

 

(Source: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123 )

 

Ειναι Known Bug και η λυση ειναι το παραπανω.... Ξανα flashareis μια JPF rom θα σου προτεινω να κατεβασεις απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063940 και στην συνεχεια ξαναφλασαρεις την rom που θελεις. Επισης αφου ειπες να κανεις το Flash Καλυτερα να κατεβασεις την LATEST v5 final του κυριλλου αφου φαινετε να ειναι και η καλυτερη του δουλεια μεχρι στιγμης ;) (οχι οτι αναιρω τις προηγουμενες...)

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, δεν ειχα προσεξει αυτη τη σημειωση...

εχω κανει ηδη 4 φορες τη διαδικασια βεβαια αλλα θα το δοκιμασω ξανα και βλεπουμε

Edited by giannisasp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...