Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα root με το z4root και μου εμφανισε το εικονιδιο superuser, αρα πετυχε. Ομως δεν μπορω να διαγραψω τις προεγκατεστημενες εφαρμογες. Πως μπορω να τις διαγραψω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εκανα root με το z4root και μου εμφανισε το εικονιδιο superuser, αρα πετυχε. Ομως δεν μπορω να διαγραψω τις προεγκατεστημενες εφαρμογες. Πως μπορω να τις διαγραψω?

 

Για δες το root unistaller απο το market αυτο εχω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σιγουρα εβαλε τιν ρομ λαθος και γι αυτο του το εκανε αμα δεν ακολουθησεις κατα γραμμα για το πως θα βαλεις τι ρομ καηκες.....φιλες λαθος που το εστιλες στιν lg αμα φλασατιζες αμεσος αλλη ρομ δεν θα ειχες προβλημα αλλα τι δευτερη δεν τιν εβαζες απο skd αλλα θα παταγες τα 3 πληκρα για σε εβαζε αμεσως στο μενου για να φλασαριζες....τωρα περαστικα σου........ρε μαγκες θα το βρουμε να το δωσουμε πουθενα το δικο μου 150ευρο το δινω με ολα τα παρελκομενα....

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

οποιος περνι τετοιες διαδικασιες χαλαρα η βαριεται να διαβαζει, αυτα παθαινει. και λεγοντας διαβαζει εννοω να το διαβασεις κανα 2 φορες αν ειναι πρωτη φορα που το κανεις....κανε κ 3η επαληθευση...εμεις δλδ που λιωνουμε οτι συσκευη που φλασαρεται ειμαστε χαζοι που τα διαβαζουμε 12 φορες....αυτο θελω να πω...τεσπα οτι εγινε εγινε...Καταρχας η μεγαλη μου απορια και συγχρονως απαντηση ειναι : Back up nand δεν εκανε? wipe δεν εκανε? με αυτες τις ερωτησεις αυτοματα παιρνεις την απαντηση : οχι , γτ πολυ απλα δεν διαβασε σωστα τους οδηγους. ( απαντηση κατα 95% για μενα σιγουρη).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι ¨ κερδιζουμε¨ αν βαλουμε καποια αλλη ρομ απο αυτη που ηδη εχουμε?

 

Περισσοτερη μνημη καθως δεν εχει μπιχλιμπιδια πανω της, το touch bug που οταν ακουμπαμε απλα την οθονη εκτινασσεται ο επεξεργαστης και αυτο βοηθα να μην κολλανε τα παιχνιδια και τελευταιο μπορουμε overclock!!

ομολογω οτι δεν πολυκαταλαβαινω τη διαδικασια στο xda γιατι σκορπιζεται σε 3 σελιδες και εχει ορους που δεν καταλαβαινω,θα περιμενω how to στα ελληνικα για ετοιμο φαγητο

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερη μνημη καθως δεν εχει μπιχλιμπιδια πανω της

 

 

καλα μνημη δεν εχεις προβλημα. και δεν ειναι ακυρες οι περισσοτερες εφαρμογες που εχει προεγκατεστημενες.

Link to comment
Share on other sites

καλα μνημη δεν εχεις προβλημα. και δεν ειναι ακυρες οι περισσοτερες εφαρμογες που εχει προεγκατεστημενες.

 

Thinkfreeoffice μονο χρησιμοποιω,οχι οτι ειναι μαπα τα αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Για την μνημη να πω 2 πραγματα... εγω εκανα root μονο κ μονο για να αδειασω την μνημη που ηταν σχεδον οριακα, το κινητο πραγματικα αν ειχε παραπανω μνημη δεν θα υστερουσε σε κατι αλλο σοβαρο & οι προεγκατεστημενες εφαρμογες πιανουν 30 Mb το καταλαβαινω απο το γεγονος οτι τα στοιχεια του κινητου λενε πως εχει 170Mb μνημη ενω το Mini info λεει πως εχει συνολικα 200Mb, οποτε μαλλον η διαφορα ειναι οι ηδη υπαρχουσες..
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απο αυτα που λετε σκεφτομαι να μην αλλαξω ρομ ( ακομα) γιατι δεν πολυ παιζω παιχνιδια και για την μνημη με το root και διαφορα apps αρκει να λειθει το θεμα. Το μονο σοβαροτατο προβλημα ειναι οτι το κινητο μια στο τοσο κανει.. επανεκινηση να το πω... δε ξερω, κλεινει μεν αλλα οχι ολοκληρωτικα απλα μαυριζει η οθονη και μετα απο λιγο εμφανιζει την εισαγωγη του λογοτυπου του Android κ μου ζηταει pin και δεν βλεπει την sd μετα, εκει αντι να το κλεισω εχω δει οτι με μερικα ανοιξε κλεισε της οθονης απο το κουμπι κλεισιματος στην κορυφη την ξαναδιαβαζει..
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβγαλα την καρτα της samsung, εβαλα μια της lexar 2gb παλι, εριξα και ενα hard reset χωρις καν backup και δεν το ξανακανε εδω και ενα μηνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το root uninstaller, δουλευει μια χαρα. Ξεφορτωθηκα τις προεγκατεστημενες σαβουρες. Πως μπορω να κανω overclock και να βαλω και αυτο το bug fix για τον επεξεργαστη που κολλαει απο την οθονη? Εχει γινει ανυποφορο ειδικα στο Angry birds...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καποιο λινκ για οδηγιες να πειραξω το lg μου ? πχ overclocking ,rom και οτι υπαρχει για να δουλευει καλυτερα η συσκευη ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα απο αυτα που λετε σκεφτομαι να μην αλλαξω ρομ ( ακομα) γιατι δεν πολυ παιζω παιχνιδια και για την μνημη με το root και διαφορα apps αρκει να λειθει το θεμα. Το μονο σοβαροτατο προβλημα ειναι οτι το κινητο μια στο τοσο κανει.. επανεκινηση να το πω... δε ξερω, κλεινει μεν αλλα οχι ολοκληρωτικα απλα μαυριζει η οθονη και μετα απο λιγο εμφανιζει την εισαγωγη του λογοτυπου του Android κ μου ζηταει pin και δεν βλεπει την sd μετα, εκει αντι να το κλεισω εχω δει οτι με μερικα ανοιξε κλεισε της οθονης απο το κουμπι κλεισιματος στην κορυφη την ξαναδιαβαζει..

 

αλλαξε την sd να ησυχασεις

κατι τετοια χαζα και κατι δονησεις περιεργες και επενεκινησεις μου εκανε και εμενα

αλλαξα την sd και ησυχασα ...ρολοι δουλευει το κινητακι

sd εβαλα αυτην

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

Link to comment
Share on other sites

 

thanks, το ειχα στο προγραμμα αλλα ηθελα να βρω καμια φθηνη 8Gb class 6 για να ειμαι σιγουρος αλλα ξεφευγουν σε τιμη οποτε μαλλον θα καταληξω σαν την δικια σου αλλα 8αρα

Link to comment
Share on other sites

οι custom rom περαν της διασκεδασης, προσφερουν την μηδαμινη περιπτωση να μν κανει επανεκινηση (μιλαει ενας που του εκανε πριν 35 επανεκινησεις την ημερα) και γενικοτερα μπορεις παντα να παραμετροποιεις τα παντα με σωστες οδηγιες. ΤΟ κινητο δε brickaρει....το custom recovery γι αυτο υπαρχει...κατι λαθος να γινει θα μπει σε custom recovery και θα κανει restore nand. Οι αδειες ρομ σαφως ειναι πιο ελαφριες και υπαρχει καλυτερη διαχειριση της μνημης ραμ ( μην μπερδευεστε με τον χωρο αποθηκευσης μερικοι).Για μενα root & custom recovery, ειναι must ακομα και με την original rom.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι,αυτό το BT HF το έχει δοκιμάσει κανείς?

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/LG-Bluetooth-Headset-Clip-HBM-240-Black-AGRCBK.htm

 

Ακόμα ξέρετε πως μπαίνουμε με wap στο internet?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα εγκατάσταση το z4root, έτρεξα το temporary root, ολοκληρώθηκε και εμφανίστηκε ένα application to superuser. Αυτό και μετά από reboot παραμένει.(έτσι πρέπει ή επειδή έκανα temporary πρέπει να εξαφανίζεται μετά από επανεκκίνηση?)

Ερωτήσεις:

1. Έχω εγκαταστήσει το Terminal emulator. Πώς μπαίνω σαν SU?

2. Το superuser που βλέπω σάν εφαρμογή πώς δουλεύει?

3. Άν χρειαστεί να απεγκαταστήσω κάτι για να μην χάσω την εγγύηση για να το στείλω στην LG κάποια στιγμή, τί απεγκαθιστώ?

4. Η εφαρμογή πιάνει 20mb. Γιατί? Πάει ο χώρος μου στο τηλ!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καποιο λινκ για οδηγιες να πειραξω το lg μου ? πχ overclocking ,rom και οτι υπαρχει για να δουλευει καλυτερα η συσκευη ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το μόνιμο root και δούλεψε.

Το θέμα μου τώρα είναι γιατί έχει 20mb δεδομένων η εφαρμογή?

Άν κάνω εκκαθάριση δεδομένων υπάρχει πρόβλημα?

Επίσης μπορώ με κάτι να κάνω backup όλο το τηλέφωνο και να το επαναφέρω όποτε χρειαστεί όπως είναι τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καποιο λινκ για οδηγιες να πειραξω το lg μου ? πχ overclocking ,rom και οτι υπαρχει για να δουλευει καλυτερα η συσκευη ? Ευχαριστω

 

http://Http://lgoptimusonep500.blogspot.com

Τελικα εβγαλα ακρη και λεω να ξεκινησω για τη void, υποστηριζει overclock οπως η megatron; επισης ,αν και δε το εκανα ακομα,restart σε recovery μεσω κινητου κανω; γιατι οπως το λεει μεσω combo φοβαμαι μη κανω hard reset. Μονο αυτο δε καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Οι αδειες ρομ σαφως ειναι πιο ελαφριες και υπαρχει καλυτερη διαχειριση της μνημης ραμ ( μην μπερδευεστε με τον χωρο αποθηκευσης μερικοι).Για μενα root & custom recovery, ειναι must ακομα και με την original rom.

 

αδεια κανεις και τη rom αν αφαιρεσεις ολες τις εφαρμογες που εχει. πως το εννοεις το αδεια rom?

οπου ειναι μπελας να βαλεις τις εφαρμογες απο την αρχη

 

τη διαχειρηση μνημης την κανει το android δεν αλλαζει κατι σε αυτο. ειτε με την εκκινηση εχει 200mb ram usage ειτε 100 αφου συνολικα εχεις 400+ εισαι οκ. και αν χρειαζεται μια εφαρμογη ram και δεν εχει κοβει απο τις αλλες

 

Για την μνημη να πω 2 πραγματα... εγω εκανα root μονο κ μονο για να αδειασω την μνημη που ηταν σχεδον οριακα, το κινητο πραγματικα αν ειχε παραπανω μνημη δεν θα υστερουσε σε κατι αλλο σοβαρο & οι προεγκατεστημενες εφαρμογες πιανουν 30 Mb το καταλαβαινω απο το γεγονος οτι τα στοιχεια του κινητου λενε πως εχει 170Mb μνημη ενω το Mini info λεει πως εχει συνολικα 200Mb, οποτε μαλλον η διαφορα ειναι οι ηδη υπαρχουσες..

 

26mb ειναι οχι 30. αν και δε θεωρω καποιες απο τις προεγκατεστημενες εφαρμογες αχρηστες....

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Στα 806mhz το έβαλα και ο θεός βοηθός

Πώς ανοίγουμε ένα live wallpaper τώρα με τη void?

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Το applanet.net εκλεισε ?

 

οχι πανω ειναι

 

ApplanetWe have a permanent fix for this so we no longer need to worry about dns reporting. So give us a bit to get our new process up and running and they will no longer be able to do it :) Pathetic little trolls. Cant touch this. NA NA NA NA.. NA NA.. NA NA NA NA... CANT TOUCH THIS!! -dances out of view

 

ωραιος :!::!:

 

Version: 2.7.2

Release Date: 2-10-11

 

-Connection To New Dns cause someone fail reported us only took us 2 mins to get back up.

 

κατω κατω οι ρουφιανοι :!:

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...