Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεγάλο μείον είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν πολλά με τη κάρτα sd. κατα τ'αλλά μόνο πλεονεκτήματα έχει σε σχέση βέβαια με υπόλοιπα μοντέλα της κατηγορίας. επίσης σημαντικό μείον είναι η έλειψη flash player

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

και εγω εχω θεμα με την καρτα, μου εχει τυχει να την πεταξει εξω 2-3 φορες και δεν την βλεπει σχεδον παντα οταν συνδεω το τηλ. με το usb στο lg suite. καμια λυση; ειναι λογος για σερβις ή με hardreset ή format της καρτας μπορει να διορθωθει?

Στον φιλο που ρωταει αν αξιζει, αξιζει κ με το παραπανω, για τα λεφτα του ιδικα δεν συγκρινεται, ειναι παρα πολυ καλο!

Για οσους ενδιαφερονται για προγραμματα πλοηγησης εβαλα το igo,Ndrive, Navigon Sygic. Δε τα δοκιμασα σε διαδρομη για να δω πιο ειναι καλυτερο ( σε αυτο ας προτεινει καποιος αλλος που εχει εμπειρια για να βγαλω καποιο, μην βαρενω το κινητο) και εχω να πω οτι το βρισκει την τοποθεσια τρελα γρηγορα!

Θα προσπαθησω να τα ανεβασω στο rapidshare για οποιον θελει αλλα θα παρει πολυ χρονο γιατι το upload που το προσπαθησα αργουσε δραματικα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορία, μετά απο ένα μήνα παρατήρησα ότι δεν γράφει πουθενά οτι έχω cosmote!

 

Ακυρο, το γράφει όταν κατεβάσω την μπάρα ειδοποιήσεων

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το κινητο στη sim?και αν οχι αν υπαρχει κανα προγραμματακι για διαχειριση phonebook(εψαξα κατι λιγα στο market αλλα δεν εβγαλα ακρη)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το κινητο στη sim?και αν οχι αν υπαρχει κανα προγραμματακι για διαχειριση phonebook(εψαξα κατι λιγα στο market αλλα δεν εβγαλα ακρη)

Θα πας στο εικονίδιο επαφές, μετά στην καρτέλα "επαφές", εκεί θα πατήσεις το πλήκτρο με τα 2 τετράγωνα (το 1ο από αριστερά) και ύστερα επιλέγεις Περισσότερα > Εισαγωγή/Εξαγωγή > Εξαγωγή στην SIM.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο εικονίδιο επαφές, μετά στην καρτέλα "επαφές", εκεί θα πατήσεις το πλήκτρο με τα 2 τετράγωνα (το 1ο από αριστερά) και ύστερα επιλέγεις Περισσότερα > Εισαγωγή/Εξαγωγή > Εξαγωγή στην SIM.

 

ευχαριστω πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην καλη χρονια να εχετε ολοι!δευτερον...πως γίνετε οταν ερχετε ενα μυνημα να φενεται το τι γραφει το μυνημα και το ποιος το στελνει στην μπαρα της καταστασης αναμονης;

εγω βρηκα μια ρυθμιση αλλα μετα μου απενεργοποιει τον ηχο και την δονηση πραγμα καθολου καλο.

ειμαστε υποχρεωμενοι αν αφηνουμε το κινητο καπου να το προσεχουμε μην δει κανεισ τα μυνηματα που ερχοντε δηλαδη;

pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Πως τρέχουν java εφαρμογές στο κινητό;Τρέχει java εφαρμογές το lg;Πρέπει να κατεβάσουμε κάποιο άλλο πρόγραμμα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Επειδή μάλλον έκανα βλακεία προσπαθόντας να απεγκαταστήσω το clockweatherwidget (έκανα backup τις ρυθμίσεις αλλά όχι την εφαρμογή) μήπως θα μπορούσε καποιός να μου το στείλει? Επίσης πώς μπορώ να το απεγκαταστήσω τελείως και σωστά? Το έκανα με το titanium και μου βγάζει στην οθόνη "παρουσιάστηκε πρόβλημα στη φόρτωση του γραφικού στοιχείου".

ΑΓΓΕΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει πως αδειαζω τη λιστα με τους ηχους κλησης? εχω χρησιμοποιησει διαφορα mp3 και παρατηρησα οτι μενουν εκει τα ονοματα...μεγαλωνοντας ασκοπα την λιστα...
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κανείς εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή μουσική από τη διαχείριση των αιτήσεων

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σύγκριση με το HTC Legend το LG Optimus είναι καλύτερο? Ας υποθέσουμε ότι τρέχουν και τα δύο 2,2 και δεν με ενδιαφέρει η διαφορά τιμης...
Follow me on Instagram : el.rapha_
Link to comment
Share on other sites

το LG εχει μαμισια froyo και μεγαλυτερη ram, ενω το Legend +80 ευρω καλυτερη camera και desing. και , προσωπικη μου αποψη, σαν ΗΤC πιο αξιοπιστο, αν και η LG εχει καλυτερο service

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι ο φορτιστης κανει κατι περιεργους ηχους οταν φορτιζει το κινητο, συμβαινει σε καποιον αλλο; ακομη οταν ειμαι π.χ. σε ενα παιχνιδι και παταω το πισω και δε παει και το παταω συνεχομενα και με πεταει κολλαει η αφη σε ολη την οθονη και μετα παταω το πανω κουμπι μετα το ξαναπαταω και ειναι κομπλε η αφη τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες 2 απορίες για το 2011. :)

Υπάρχει τρόπος να λαμβάνουμε αναφορά παραδοσης των sms? ή να το βλέπουμε κάπως;

Επίσης στο gmail μπορούμε να βλέπουμε από το κινητό όχι μόνο τα εισερχόμενα; δλδ επαφές, σταλμένα κλπ;

 

θενκς και πάλι

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι ο φορτιστης κανει κατι περιεργους ηχους οταν φορτιζει το κινητο

 

Τα ιδια και 'δω, κατι σαν σφυριγμα, αλλα οχι παντα, μερικες φορες.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες 2 απορίες για το 2011. :)

Υπάρχει τρόπος να λαμβάνουμε αναφορά παραδοσης των sms? ή να το βλέπουμε κάπως;

Επίσης στο gmail μπορούμε να βλέπουμε από το κινητό όχι μόνο τα εισερχόμενα; δλδ επαφές, σταλμένα κλπ;

 

θενκς και πάλι

 

Φυσικά.

1. Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων ενεργοποιείς τις αναφορές και στη συνέχεια όταν το μήνυμα έχει παραδοθεί βλέπεις στα νήματα ένα φακελάκι στα δεξιά του.

2. Η επιλογή «όλα τα νήματα» κάνει αυτό ακριβώς.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα & καλη χρονια σε ολους!

Νεος κατοχος του κινητου & εγω εχοντας απορειες.

 

1.Πως γινεται να εχω διαφορετικο ηχο κλησης επαφης?

2.Πως στελνουμε με το B.T.κοματια μουσικης σε αλλο κινητο?

 

Τις ειχα αυτες τις λειτουργειες με το προιγουμενο κινητο & μου

λειπουν τωρα με το android που δεν το κατεχω ακομη καλα.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

νέα εφαρμογή στο market Greece news. πολύ καλή. αν και δε δουλεύει σωστά το meteo αφού δεν προχωράνε οι σελίδες και δε δείχνει όλες τις εφαρμογές
Link to comment
Share on other sites

...και κατι ακομα καλα μου παιδια

Η μπαταρία με μόνο 2g και απλα σμσ χωρίς wifi, gps 3g blootuth klp πόσο κρατάει?

ευχαριστω παιδες κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .. Μαλλον την παρασκευη που θα το φερει ο Γερμανός θα το παρω!!!

Link to comment
Share on other sites

...και κατι ακομα καλα μου παιδια

Η μπαταρία με μόνο 2g και απλα σμσ χωρίς wifi, gps 3g blootuth klp πόσο κρατάει?

ευχαριστω παιδες κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .. Μαλλον την παρασκευη που θα το φερει ο Γερμανός θα το παρω!!!

πρέπει να κρατάει 2,5-3 μέρες. εμένα πάντως με συνεχή χρήση wifi δε μου βγάζει ούτε μια μέρα

Link to comment
Share on other sites

...και κατι ακομα καλα μου παιδια

Η μπαταρία με μόνο 2g και απλα σμσ χωρίς wifi, gps 3g blootuth klp πόσο κρατάει?

ευχαριστω παιδες κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ .. Μαλλον την παρασκευη που θα το φερει ο Γερμανός θα το παρω!!!

 

Με ανοιχτό τον συγχρονισμό των εφαρμογών μέσω internet και συνεχώς μηνύματα με την κοπέλα μου μού βγάζει 2 μέρες περίπου....

Ικανοποιημένος πάντως μέχρι στιγμή με την μπαταρία του...

 

Ξέρετε κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή που να λειτουργεί σωστά και να μπλοκάρε τις κλήσεις με απόκρυψη;

Δοκίμασα το CallFilterPro αλλά δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...