Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω χαζέψει με το κινήτο αλλά επειδή είμαι ατζαμής έχω κάποιες απορίες.

 

πώς μπορώ να βγάλω τον τηλεφωνητή; προσπαθησα στις ρυθμίσεις κλήσεων αλλά φευ.

ποια είναι τα κριτήρια για την επιλογή μιας εφαρμογή στο market που εμφανίζεται περισσότερες από μία φορές;

Δεν θέλω να εμφανίζονται διαφημίσεις της google όταν κατεβάζω εφαρμογές/παιχνίδια, υπάρχει τρόπος;

το tapatalk που έγραψε παραπάνω ο sakis δεν το βρίσκω καθόλου στο market.

 

θενκς ιν αντβανς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@zoran21

Κατεβασε πρωτα την εφαρμογη barcode scanner.....και μετα σκαναρε το παρακατω αφου πρωτα επιλεξεις install.

http://www.appbrain.com/app/tapatalk-forum-app-(pro)/com.quoord.tapatalkpro.activity

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Λεφτα να εχεις να τα αγοραζεις.:p:)

 

μπορει please να γραψει καποιος πως γινεται να μεταφερουμε τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο τη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sd

 

επισης, πως μπορουμε να ρυθμισουμε ωστε καθε νεα εφαρμογη να εγκαθισταται κατευθειαν στην sd ?

 

Οι περισσότερες εφαρμογές εγκαθίστανται στην sd αυτόματα. Αν έχεις αμφιβολία για το πού έχει εγκατασταθεί μία εφαρμογή πάς ρυθμίσεις -> εφαρμογές -> διαχείριση των αιτήσεων , από εκεί επιλέγεις την εφαρμογή που θες και πατάς μετακίνηση στην SD και το αντίστροφο.

 

 

Άκυρο….. το μήνυμα έχει απαντηθεί πιο πάνω και δεν το είδα.. απλά δεν μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές στην SD

Edited by Stavros_1093
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

χθες ειπα να ασχοληθω λιγο με την επιστημη κ εγκατεστησα το skyscape απο το market.

ομως δε με καλυψε κ το απεγκατεστησα με το appremover.

 

το κακο ειναι οτι πηγαινω στις θυρμισεις κ βλεπω ελευθερο χωρο στο τηλεφωνο μολις 133ΜΒ!!!

χθες, πριν την εγκατασταση του προγραμματος, ηταν γυρω στο 151ΜΒ.

που πηγαν τα ΜΒ, οεο ???

 

να τονιμω πως μολις εγκατεστησα το skyscape αυτο κατεβασε data αρκετων ΜΒ.

παρολαυτα το appremover μου ελεγε οτι το μεγεθος της εφαρμογης ηταν μονο 1ΜΒ.

υποθετω πως καπου κρυφτηκαν τα data αυτα, μου εβαγαν πολυτιμο χωρο στο τηλεφωνο κ οταν απεγκατεστησαν το προγραμμα αυτα εμειναν.

 

μπορω καπως να βρω που καταναλωθηκαν αυτα τα ΜΒ ?

 

επισης, στην sd υπαρχει ενας φακελος skyscape περιπου 45ΜΒ ο οποιος δε σβηστηκε. οκ, αυτο δε με ενοχλει, το θεμα ειναι που πηγαν τα ΜΒ του τηλεφωνου.

ευχαριστω :)

 

υ.γ υποθετω οι φακελοι /sdcard και /mnt/sdcard ειναι το ιδιο πραγμα,σωστα ?

Edited by dina
Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ… κατέβασε ένα πρόγραμμα που λέγεται add remove κάνε πάλι install το skype και αφαιρέσετε μέσο του προγράμματος..

 

Ερώτηση reset πως κάνουμε?? Hard και soft.. και κάτι άλλο όταν είχα πρωτο αγοράσει το κινητό στο cardio train σήμα έπιανε σε μισό λεπτό τώρα θέλει πολύ περισσότερο χρόνο μήπως φταίει που έxω βάλει το sygis?

 

Εγκατέστησα το AppBrain και μου έκανε ενημέρωση σε όλες τις εφαρμογές έπρεπε να τις κάνει? Το κινητό δεν κάνει ενημέρωση αυτόματα? (έκανα χαζομάρα που το έβαλα?)

Edited by Stavros_1093
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε αν το έχει διαθέσιμο η

vodafone. τους ρώτησα και μου

απάντησαν ότι από εβδομάδα θα

μου απαντήσουν . το έχει πάρει

κανείς ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum δεύτερη ερώτηση στο θέμα αυτό μιας και με παιδεύει αρκετά το Lg … Έκανα εγκατάσταση τα Navigon δουλεύει άψογα μπορώ να πω ...τώρα να ρωτήσω αν υπάρχει χρέωση για κάθε φορά που το ανοίγω μιας και με βοηθάει αρκετά …στο να βρίσκω την διαδρομή …. Κατέβασα από το Μarket το angry birds ξέρω ότι χρεώθηκα για αυτό…. Όμως όταν παίζω το παιχνίδι ? υπάρχει χρέωση και για αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Forum δεύτερη ερώτηση στο θέμα αυτό μιας και με παιδεύει αρκετά το Lg … Έκανα εγκατάσταση τα Navigon δουλεύει άψογα μπορώ να πω ...τώρα να ρωτήσω αν υπάρχει χρέωση για κάθε φορά που το ανοίγω μιας και με βοηθάει αρκετά …στο να βρίσκω την διαδρομή …. Κατέβασα από το Μarket το angry birds ξέρω ότι χρεώθηκα για αυτό…. Όμως όταν παίζω το παιχνίδι ? υπάρχει χρέωση και για αυτό ?

 

Αν μπείς μέσω wifi δεν υπάρχει χρέωση πουθενά! Αν μπείς μέσω 3G αστο . To agry birds δεν θέλει ιντερνετ είναι off line game (εκτός από το χριστουγενιάτικο όπου πρέπει να κατεβάζει κάθε μέρα και μια νέα πίστα..)

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε ο 3g watchdog σου δειχνει ποσα mb εχεις κατεβαση και επιπλεον μπορεις να του βαλεις ενα οριο ποσα mb θελεις να κατεβαζεις.το καλυτερο για μενα ειναι να παρεις τηλ στην εταιρεια και να ζητησης να κοψεις το wap.
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες που το βλεπα όντως δεν με είχε εντυπωσιάσει και μένα.Από κοντά όμως και όταν βλέπεις και την ποιότητα κατασκευής του σου αλλάζει την άποψη (υποκειμενικό είναι αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πήρα το LG Optimus One! :) Έκανα εγκατάσταση το Pc Suite....και πρόσθεσα 4-5 επαφές στο κινητό! Είπα όμως να τις γράψω στο pc και να τις κανω sync με το Lg αλλά πρόβλημα! Δεν μου κάνει sync! Βάζω να μου διαβάσει τις επαφές από το τηλέφωνο αλλά μου βγάζει πρόβλημα μετά από κάποια ώρα ότι δεν ανταποκρίνεται το τηλέφωνο! Αν πάω στα μηνύματα τα διαβάζω κανονικά! Δεν θέλω να κάνει sync με κάποιο email account! Απλά θέλω να γράψω τις επαφές στο pc και να ενημερώσει το τηλέφωνο! Τι να κάνω; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παρα πολύ ωραίο , το εχω βαλει στο μάτι πολλες μερες τωρα ,

ομως βρε παιδια ειδα κατι που με χαλασε ,

εσεις τι λέτε ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα να κοψεις τα νυχια σου και να μην προσπαθησεις ποτε με τετοιο νυχι να χειριστεις τηλεφωνο. :lol:

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα θα το ψαξω να το βρω ζωντανο να παιξω μαζι του. Δεν βλεπω αλλο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον την αληθεια λεει το βιντεακι, στις ιστολιδες δεν ειναι πολυ καλο, μονο στις φωτο ειναι κομπλε, αλλα το pinch zoom ειναι αψεγαδιαστο για την κατηγορια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις πήρα το το τηλεφωνο πως μπορώ να περάσω αριθμούς μου τους έστειλα με bluetooth αλλα μου τα βάζει σε ένα φάκελο τις sd

και πείτε και κάτι άλλο αξίζει να το σπάσουμε το τηλεφωνο γιατί δεν είχα ποτε android.

 

ευχαριστώ πολύ!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εξηγώ περισσότερο..

Ένας τρόπος είναι να κάνεις ξεχωριστό profil στο Microsoft Outlook, δεν χρειάζεται να φτιάξεις email account. Βάλε dummy στοιχεία στο email για να φτιάξεις το profil.

Μετά πας στα sync settings και διαλέγεις για Contact, Calendar…. το συγκεκριμένο profil.

ΠΡΟΣΕΞΕ πρέπει να το έχεις κάνει default και μοναδικό.. εάν έχεις άλλο email client δεν θα σου συγχρονίσει..

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις πήρα το το τηλεφωνο πως μπορώ να περάσω αριθμούς μου τους έστειλα με bluetooth αλλα μου τα βάζει σε ένα φάκελο τις sd

και πείτε και κάτι άλλο αξίζει να το σπάσουμε το τηλεφωνο γιατί δεν είχα ποτε android.

 

ευχαριστώ πολύ!!

 

γράψε μας και πως το βλέπεις! Καλό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, πήρα το p500 από πλαίσιο με δωρο βαση και φορτιστή αυτοκινητου και "δωρεάν χάρτες πλοήγησης για ενα χρόνο". Δεδομένου οτι ακομα το φορτίζω και δεν το εχω κανει ακομα boot, ξέρει κανένας να μου πει τι εννοούν λεγοντας "δωρεάν χάρτες πλοήγησης για ενα χρονο" ? έπρεπε στη συσκευασία να βρω κάτι σχετικό? τους κατεβάζουμε από ιντερνετ?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις πήρα το το τηλεφωνο πως μπορώ να περάσω αριθμούς μου τους έστειλα με bluetooth αλλα μου τα βάζει σε ένα φάκελο τις sd

και πείτε και κάτι άλλο αξίζει να το σπάσουμε το τηλεφωνο γιατί δεν είχα ποτε android.

 

ευχαριστώ πολύ!!

 

Στον φάκελο στην sd card θα σου εμφανίζονται σαν αρχείο Vcard. Αυτό θα το πάρεις στον υπολογιστή σου και θα μπεις στο gmail σου. Από εκεί δεν θα πας στα mail σου, αλλά θα πατήσεις πάνω δεξιά που λέει Επαφές.

Μόλις μπεις εκεί θα πας στο Περισσότερες Ενέργειες -> Εισαγωγή και θα επιλέξεις το αρχείο Vcard με τις επαφές σου. αμέσως θα στις εμφανίσει στο gmail σου.

Μπορείς να κάνεις όποια παραμετροποίηση θέλεις από το gmail. Μετά βάζεις το gmail σου στο κινητό και αυτόματα κάνει τον συγχρονισμό επαφών.

Έτσι το έκανα και εγώ. Αν ακολουθήσεις αυτά που γράφω δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, πήρα το p500 από πλαίσιο με δωρο βαση και φορτιστή αυτοκινητου και "δωρεάν χάρτες πλοήγησης για ενα χρόνο". Δεδομένου οτι ακομα το φορτίζω και δεν το εχω κανει ακομα boot, ξέρει κανένας να μου πει τι εννοούν λεγοντας "δωρεάν χάρτες πλοήγησης για ενα χρονο" ? έπρεπε στη συσκευασία να βρω κάτι σχετικό? τους κατεβάζουμε από ιντερνετ?

 

 

Όταν λένε δωρεάν χάρτες εννοούν ότι σου παρέχουν χάρτες κάποιας εταιρίας που θα χρησιμοποιείς ως πλοήγηση με το αντίστοιχο πρόγραμμα ή όποιο μπορεί να τους χρησιμοποιήσει. Για ένα χρόνο που λέει ότι ίσος μετά θα χρειαστεί να τούς αγοράσεις αφού θα λήξη η περίοδος λειτουργίας τους..

Μπορεί να τους έχει ή μέσα στην sd κάρτα, ή στο κινητό σαν πρόγραμμα και απλά τους κατεβάζεις από το νετ ενεργοποιώντας τους..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια είμαι αρκετά άσχετος με το θέμα των smartphones.. αν θέλω να χρησιμοποιήσω το gps θα χρεωνομαι κιολας?? δηλ το gps θα χρησιμοποιει δορυφόρο ή θα πρέπει να μπαίνω στο internet για να μπορω να το χρησιμοποιήσω?? και ανάλογα κατα πόσο χρεώνομαι στην κάθε περίπτωση?
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις πήρα το το τηλεφωνο πως μπορώ να περάσω αριθμούς μου τους έστειλα με bluetooth αλλα μου τα βάζει σε ένα φάκελο τις sd

και πείτε και κάτι άλλο αξίζει να το σπάσουμε το τηλεφωνο γιατί δεν είχα ποτε android.

 

ευχαριστώ πολύ!!

ανοίγεις το thinkfree office -->bluetooth-->vcard kai εκεί θα βρεις όλες τις επαφές που έχεις μεταφέρει μεσω μπλουτουθ. Επιλέγεις καθεμια, κλικ τηλεφωνο κι εισαι ετοιμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...