Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα σωστά το βλέπω καλύτερα για optimus.

Προφανώς το μαύρο δείχνει καλύτερο από το ασημί; Δυστυχώς μόνο το μαύρο μπόρεσα να δω "ζωντανό"...

Τελικά από ποιότητα ήχου ακουστικού (για τηλεφωνικές κλήσεις μιλάω - δεν με νοιάζει μουσική κλπ) είναι καλό;

Το μαυρο ειναι πιο ομορφο αλλα εγω προτιμησα το ασημι που ειναι πιο πρακτικο.To x8 εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου για αναπαραγωγη mp3....το optimus απο την αλλη εχει εξισου δυνατο ηχειο.Εγω το δουλευω σε ανοιχτη ακροαση απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το αν ακούγεται καθαρά στις τηλεφωνικές συνομιλίες. Μήπως δηλαδή ακούς σε πολύ χαμηλή ένταση ή παραμορφωμένα.

ή αντίστροφα αν σε ακούει ο συνομιλητής έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια!

 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το αν ακούγεται καθαρά στις τηλεφωνικές συνομιλίες. Μήπως δηλαδή ακούς σε πολύ χαμηλή ένταση ή παραμορφωμένα.

ή αντίστροφα αν σε ακούει ο συνομιλητής έτσι.

Κρυσταλλο λεμε τσιμπα το :p....μονο αρνητικο ο ηχος κλησης οταν σε καλουν που αυξανει σταδιακα.
Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι το προτιμάω. Πάντα σε σταδιακή αύξηση είχα τις συσκευές μου!

 

Οσο για τη διαφορά τιμής από πχ το χ8 υπερκαλύπτεται από τη γνήσια βάση και το φορτιστή αυτοκινητου που συνοδεύουν τη συσκευή. Εκτός και αν το GPS της είναι ντιπ άχρηστο βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

και γω σκεφτομουν το Χ8 ως πιο φτηνο αλλα τελικα το p500 μακραν καλυτερο. και επιπλεον το χ8 δε θα παρει froyo το οποιο ειναι κορυφαιο και πολυ καλυτερο του 2,1
Link to comment
Share on other sites

και γω σκεφτομουν το Χ8 ως πιο φτηνο αλλα τελικα το p500 μακραν καλυτερο. και επιπλεον το χ8 δε θα παρει froyo το οποιο ειναι κορυφαιο και πολυ καλυτερο του 2,1

Δεν είναι θέμα μόνο froyo...εδώ καλά καλά δεν έχει multitouch κ το touch του είναι απαράδεκτο γιατί θέλει πίεση για να νιώσει...επιπλέον έχει κ άθλιο πληκτρολόγιο για στενογραφους.

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι τα xperia δεν θα έχουν multitouch και 2.2 λόγω hardware; Δεν μπορεί δηλαδή σε μια μελλοντική αναβάθμιση να έχουν ότι και το optimus;

 

*Τελικά μάλλον το μόνο που μειονεκτεί το optimus είναι το μέγεθος. Αντε το καλοκαίρι να το βολεύεις σε τσέπη παντελονιού!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι τα xperia δεν θα έχουν multitouch και 2.2 λόγω hardware; Δεν μπορεί δηλαδή σε μια μελλοντική αναβάθμιση να έχουν ότι και το optimus;

 

*Τελικά μάλλον το μόνο που μειονεκτεί το optimus είναι το μέγεθος. Αντε το καλοκαίρι να το βολεύεις σε τσέπη παντελονιού!

Multitouch όχι δεν θα πάρει froyo ίσως όταν βγει το επόμενο optimus γιατί στα updates η sony είναι πιο αργή κ από την καθυστέρηση.Είναι πιο λεπτό από το x8 κ η μεγαλύτερη οθόνη του είναι πλεονέκτημα παρά μείον.

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το χει ενας φιλος μου το x8 και αυτο που μπορω να πω ειναι οτι το lg ειναι καλυτερο σχεδον στα παντα.

Τωρα αν παιζει οικονομικο θεμα παιρνεις το x8 που ειναι ενα καλο κινητο και κανεις την δουλεια σου μια χαρα ειναι value for money.Αλλιως lg χωρις αλλο σχολιο.

 

υπαρχει μια εφαρμογη στο market bluetooth gps output.

την εχει δοκιμασει κανεις;Κυριως με ενδιαφερει να το συνδεσω με το ipad wifi που χω.Αν ξερει κανεις κατι μου λεει.

και κατι αλλο εχετε δοκιμασει το tethering;Υπαρχει καποιος μετρητης για τα δεδομενα που κατεβαζεις;Ειναι αξιοπιστος;Μην ξεφυγουμε και πληρωνουμε τα ...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να παρεις τηλ αλλα δε μπορουν να σε παρουν. ξαναβαζεις τη καρτα στο diamond, το γυρνας πισω στην αλλη γραμμη, η σε οποια θελεις και ξαναβαζεις τη καρτα στο P500 και ειναι ΟΚ. απλα δε μπορεις να γυρισεις γραμμη.αν δεν πειραξεις τιποτα δουλευει η εκτροπη

 

καλησπερα. δηλαδη αν το εχεις γυρισμενο σε μια γραμμη, μπορουν να σε παρουν στην αλλη ?

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δηλαδη αν το εχεις γυρισμενο σε μια γραμμη, μπορουν να σε παρουν στην αλλη ?

ναι. αν δε το γυρισεις απο το Ρ500 και παραμεινει ως ηταν στο diamond δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια... εβγαλα PIN ωστοσο παρατηρω οτι εξακολουθει να κανει restart απο μονο του δεν ξερω μηπως κανενα προγραμμα που τρεχει απο πισω κανει την δουλεια... βλεπε Task Killer.
Σου παρουσιαζεται ακομα το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

το πηρα τελικα κ εγω.

δυστυχως ειχε ετοιμοπαραδοτο το μαυρο κ οχι το ασημι.

 

ερωτηση προς κατοχους:

απο screen protectors και θηκες εχουμε κανα link (ebay, κλπ ? )

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

απο screen protectors και θηκες εχουμε κανα link (ebay, κλπ ? )

Screen protector εχει η συσκευη απο μαμα αλλα λιγο που το δουλεψα χαλαει κατα πολυ την αποκριση....γενικως δεν κυκλοφορουν πολλα αξεσουαρ ακομα...γνωμη μου ειναι οτι σε μια Low budget συσκευη οπως το optimus μην το πολυψαχνεις το θεμα με θηκες και screen protectors...το πολυ πολυ να βαλεις μια θηκουλα για μεγαλυτερη αντοχη σε πτωσεις αλλα screen protector δεν χρειαζεται....δεν εχει και την οθονη του iphone 4 η του Galaxy s :)
Link to comment
Share on other sites

οι αποριες της ασχετης :)

πως κανουμε συγχρωνισμο επαφων με outlook ?

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

οι αποριες της ασχετης :)

πως κανουμε συγχρωνισμο επαφων με outlook ?

 

 

κατεβαζεις το LG PC Suite, το κανεις εγκατασταση και κανεις συγχρονισμο.

Τελικα εγκατεστησα το sygic aura 2(χωρις root). Απλα απαιχτο

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

http://www.brothersoft.com/lg-pc-suite-294151.html

κατεβαζεις το προγραμμα, το κανεις εγκατασταση και κανεις συγχρονισμο.

Τελικα εγκατεστησα το sygic aura 2(χωρις root). Απλα απαιχτο

 

To lg pc suite δεν κανει συγχρονισμο με outlook.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε αν το έχει διαθέσιμο η

vodafone?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

To lg pc suite δεν κανει συγχρονισμο με outlook.

 

Kανει. εμενα μου εκανε. ειναι στην sd καρτα που σου δινουν με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Kανει. εμενα μου εκανε. ειναι στην sd καρτα που σου δινουν με το κινητο

 

εγω δοκιμασα το pc suite απο το site της lg. εκεινο δεν εκανε.

τελικα συνδεσα το κινητο με το λαπτοπ με ΒΤ κ εκανα αποστολη μεσω ΒΤ απο το ιδιο το outlook.

μετα εκανα εισαγωγη επαφων απο την sd.

Thank you anyway :)

 

οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες! θα επανελθω :)

 

p.s. νομιζω υπαρχει μια εφαρμογη που αποτρεπει την προσβαση στο ιντερνετ, σωστα ? (μη μας τρωνε τα ΜΒ χωρις λογο ;) )

θυμαται κανεις ποια ειναι ?

 

 

p.s.2. εγκατεστησα το astro file manager και πλεον στο κατω μερος της οθονης μου βγαζει ενα πλαισιο με διαφημισεις google.

πως μπορουμε να το απενεργοποιησουμε ?

επισης, ποιες οι ρυθμισεις γενικα ωστε να μη συνδεεται το κινητο στο ιντερνετ οποτε θελει ?

ευχαριστω.

Edited by dina
Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

σορυ για το πρηξιμο μα ειναι ολα τοσο διαφορετικα...

 

μπορει please να γραψει καποιος πως γινεται να μεταφερουμε τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο τη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sd

 

επισης, πως μπορουμε να ρυθμισουμε ωστε καθε νεα εφαρμογη να εγκαθισταται κατευθειαν στην sd ?

 

τελος, υπαρχει τροπος τα email κ η cache να αποθηκευονται στην sd ?

ευχαριστω :)

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Σου παρουσιαζεται ακομα το ιδιο?

 

Ναι εχω καποιες επανεκκινησεις ακομα κ μαλιστα μια μου την εκανε την ωρα που μιλουσα κιολας.... λεω να του κανω επαναφορα ρυθμισεων αν και το σπαστικο θα ειναι να περναω παλι εφαρμογες μιας και το εχω φερει σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο. Ακουσα οτι κατι παιζει για νεα εκδοση λογισμικου σε 10c... θα δουμε.

 

μπορει please να γραψει καποιος πως γινεται να μεταφερουμε τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο τη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sd

 

Υπαρχει ετοιμη λυση με το App 2 SD και αφορα καθαρα την μεταφορα των εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του έκανα μια επαναφορά ρυθμισεων κ εδώ κ 3 μέρες δε μου έχει ξανακάνει μόνο του επανεκκίνηση..Τώρα θα δούμε στη συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

σορυ για το πρηξιμο μα ειναι ολα τοσο διαφορετικα...

 

μπορει please να γραψει καποιος πως γινεται να μεταφερουμε τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο τη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα

 

Ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχείριση των αιτησεων-επιλέγεις την εφαρμογή που θέλεις και πατάς μετακίνηση στην sd .Υπάρχουν και κάποιες εφαρμογες που δεν μεταφέρονται

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω καποιες επανεκκινησεις ακομα κ μαλιστα μια μου την εκανε την ωρα που μιλουσα κιολας.... λεω να του κανω επαναφορα ρυθμισεων αν και το σπαστικο θα ειναι να περναω παλι εφαρμογες μιας και το εχω φερει σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο. Ακουσα οτι κατι παιζει για νεα εκδοση λογισμικου σε 10c... θα δουμε.

Για update σε 10c δεν μου εχει βγαλει καποιο notification....αν παρει κατι το ματι σου post it.

 

Εμενα χτες μου εβγαλε notification οτι δεν βρεθηκε η sd...εκανα restart και ολα ok μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...