Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι περιεργος αναμενετε η εκδοση android 2,3 για τους κατοχους του εν λογω κινητου? το εχω ετσι οπως το πηρα δεν το πειραξα ακομα μονο 2,2,2 το εκανα κ ειμαι ευχαριστημενος προς το παρων κ δεν θελω να ρισκαρω :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας ειμαι περιεργος αναμενετε η εκδοση android 2,3 για τους κατοχους του εν λογω κινητου? το εχω ετσι οπως το πηρα δεν το πειραξα ακομα μονο 2,2,2 το εκανα κ ειμαι ευχαριστημενος προς το παρων κ δεν θελω να ρισκαρω :P

 

Κανείς δεν ξέρει κάτι επίσημο...

Φήμες λένε για τέλος Μαίου,στην Ελλάδα πιο αργά μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Για το twitter προσπάθησε να σβήσεις τα δεδομένα της εφαρμογής... ;)

 

Που βρίσκονται ;:O

 

Αν εννοείς απο τις ρυθμίσεις δεν είναι αυτο γιατί προσπαθω να κάνω sign in μετα απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Προφανώς κάτι είναι αποθηκευμενο στην cd card. E

Εσβυσα τον φάκελο android μήπως είναι εκει τίποτα αποθηκευμενο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκονται ;:O

 

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείρηση Εφαρμογών -> Βρισκεις το twitter,το πατάς -> Αναγκαστική διακοπή (αν τρέχει στο background) -> Εκκαθάριση δεδομένων

;)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Διαχείρηση Εφαρμογών -> Βρισκεις το twitter,το πατάς -> Αναγκαστική διακοπή (αν τρέχει στο background) -> Εκκαθάριση δεδομένων

;)

 

Δεν γίνεται με τίποτα. Μέχρι φορματ την cd card εκανα και ξαναπερασα τα αρχεία όπως ήταν όταν το αγορασα.

Είναι πρόβλημα του twitter και των android το είχα αντιμετοπισει επιμερες και στο galaxy s. Τα παραταω, θα το βλέπω απο τον browser.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις κανεις ρουτ με την h εκδοση?εγω δεν μπορω

 

Βεβαιως και καναμε με το GingerBreak. Απλη η διαδικασια και εχει και unroot αν θες να το βγαλεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλημερα σας θα ηθελα να μοιραστω και εγω την εμπειρια μου αλλα και παραλληλα να ζητησω τα φωτα σας γιατι πλεον εχω μπερδευτει παρα πολυ. Πηρα το εν λογω κινητο στις 15/4/2011 και μετα απο 15 μερες παρουσιαστηκε στην οθονη του μοτιβου ξεκλειδωματος μια λευκη γραμμη κατω απο την ημερομηνια. Για το προβλημα αυτο που γραφω παραπανω μεχρι χτες ημουν σιγουρος αλλα μετα απο συναντηση με τον τεχνικο της LG (υστερα απο 1000 τηλεφωνηματα και φασαριες για να μπορεσω να δω αυτοπροσωπως εναν ανθρωπο) μου εδειξε ενα αλλο κινητο σαν το δικο μου υποτιθεται καινουριο και χρησιμοποιωντας τις γνωστες μαρκετιστικες ατακες που ολοι ξερουμε ποσο καλα εκαπιδευονται πανω σε αυτα προσπαθησε να με πεισει οτι η γραμμη αυτη ειναι φυσιολογικη και οτι μαλλον δεν την ειχα προσεξει εγω απο την αρχη. Οπως και οτι η γραμμη αυτη ειναι φυσιολογικη ειναι και η επισημη απαντηση τησ αντιπροσωπειας. Επειδη εχω λοιπον αρχισει να αμφιβαλλω για πολλα πραγματα μετα τα τελευται γεγονοτα θα ηθελα απο τους χρηστες του εν λογω κινητου να με βοηθησουν και να μου πουν αν στην οθονη του ξεκλειδωματος και οταν χρησιμοποιυν μοτιβο ξεκλειδωματος βλεπουν κατω ακτιβως απο την ημερομηνια μια λεπτη λευκη η αναλογα με το φοντο χρωμα γραμμη.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερω για την πολυτιμη βοηθεια σας και την υπομονη σας

 

Όντως υπάρχει αυτ'η η γραμμή

Το πιστεύεις ότι δεν το είχα παρατηρήσει γιατί το ξεκλειδώνω γρήγορα!!!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ασχετο ? το 3G για να λειτουργησει χρειαζεται ειδικη καρτα sim ή οχι ( διοτι εχω παλια sim περιπου 4 χρονια την εχω τωρα)
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες βράδυ μου παρουσιάζεται κατα τακτικά χρονικά διαστήματα το παρακάτω μήνυμα:

 

http://tapatalk.com/mu/298225de-2e09-09c2.jpg

 

Επίσης δεν μπορώ να κάνω με τίποτα sign in στο twitter. Εννοείται ότι απο τον browser η απο το iPhone γίνεται κανονικά.

 

Μήπως έχεις απεγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που μάλλον τώρα την ψάχνει, δεν την βρήσκει και για αυτό βγάζει το μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Εχω τους χάρτες τησ mls για samsung galajy s και θέλω να τους βάλω στο lg optimus one αν ξέρει κάποιος αν γίνεται και πως.

Link to comment
Share on other sites

Από http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13654302#post13654302 :

 

http://www.facebook.com/LGItalia

 

The official LG Italy FB page just posted the following:

 

Ready to upgrade to Gingerbread? The new version of Android for mobile will be available from July for the holders of Optimus One. Some of the latest outing with upgraded graphics and features.

 

Among with the video of LG 01 with Gingerbread:

http://www.youtube.com/watch?v=Y17Gi...&feature=email

Edited by WassUp
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια

Εχω τους χάρτες τησ mls για samsung galajy s και θέλω να τους βάλω στο lg optimus one αν ξέρει κάποιος αν γίνεται και πως.

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθώς παρατηρούσα ότι η μπαταρία μου τελείωνε σχετικά γρηγορότερα απ’ ότι τις πρώτες φορές σκεφτικά ότι πιθανών εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο την εξαντλούν. Πως μπορούμε να δούμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς κάποιο task manager?

Εγώ πήγα Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Υπηρεσίες που εκτελούνται και έπειτα τις τερμάτισα όλες.

Έχει λογική αυτό που έκανα ή έκανα μια τρύπα στο νερό??

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα απλο κλικ στην επαφη και μετα ξετίκαρε το ''αστερι''

 

δεν το εχω επιλεγμένο σε καμια επαφη

 

οπότε πως σβηνουμε το αρχειο των πιο συχνων κλησεων χωρις να χασουμε τις επαφες;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω επιλεγμένο σε καμια επαφη

 

οπότε πως σβηνουμε το αρχειο των πιο συχνων κλησεων χωρις να χασουμε τις επαφες;

Δε νομίζω να γίνεται αυτο που ζητάς.Ακόμα και αν φτιάξεις λίστα με αγαπημένες επαφές κάτω απο αυτές θα σου εμφανίζει την λίστα των επαφών με τις πιο συχνές κλήσεις.

 

Καθώς παρατηρούσα ότι η μπαταρία μου τελείωνε σχετικά γρηγορότερα απ’ ότι τις πρώτες φορές σκεφτικά ότι πιθανών εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο την εξαντλούν. Πως μπορούμε να δούμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς κάποιο task manager?

Εγώ πήγα Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Υπηρεσίες που εκτελούνται και έπειτα τις τερμάτισα όλες.

Έχει λογική αυτό που έκανα ή έκανα μια τρύπα στο νερό??

Για να κλείσει μια εφαρμογή να βγαίνεις με το back button όχι με το home.Για να δεις ποιες τρέχουν στο παρασκήνιο εκτός απο αυτό που έκανες δοκίμασε κρατώντας παρατεταμενα το home button. Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καθώς παρατηρούσα ότι η μπαταρία μου τελείωνε σχετικά γρηγορότερα απ’ ότι τις πρώτες φορές σκεφτικά ότι πιθανών εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο την εξαντλούν. Πως μπορούμε να δούμε τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς κάποιο task manager?

Εγώ πήγα Ρυθμίσεις --> Εφαρμογές --> Υπηρεσίες που εκτελούνται και έπειτα τις τερμάτισα όλες.

Έχει λογική αυτό που έκανα ή έκανα μια τρύπα στο νερό??

 

Σου προτείνω να βάλεις έναν start-up manager.Εγώ χρησιμοποιώ το Autostarts,είναι πολύ καλό αλλά paid.Εκεί θα κόψεις όσες περιττές εφαρμογές στο ξεκίνημά τους και θα δεις μια ελαφρια διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα θα μπορουσε αν ειναι ευκολο να ανεβασει καποιος την V10h????

Ευχαριστω πολυ.

 

 

Eδώ είσαι... ;)

http://www.multiupload.com/GQZ5UC85HO

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και καναμε με το GingerBreak. Απλη η διαδικασια και εχει και unroot αν θες να το βγαλεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765

 

σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν και οι paid apps στο μαρκετ!!!:grin:

 

Μπορει να μου προτεινει καποιος σε ποια τραπεζα να παω να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν και οι paid apps στο μαρκετ!!!:grin:

 

Πως σου εμφανίζει τις paid εφαρμογές;

 

Εγώ εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με το Android Market. Αφού επιλέξω την καρτέλα "Νέες Εφαρμογές", με το που θα ακουμπήσω την οθόνη, μου βγάζει το μήνυμα "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά."

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Πως σου εμφανίζει τις paid εφαρμογές;

 

Εγώ εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με το Android Market. Αφού επιλέξω την καρτέλα "Νέες Εφαρμογές", με το που θα ακουμπήσω την οθόνη, μου βγάζει το μήνυμα "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασία com.android.vending). Προσπαθήστε ξανά."

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

κανε καταργηση εγκταστασης ενημερωσεων του μαρκετ και μετα μπες στο μαρκετ παλι,με την παλια εκδοση του μαρκετ,κατσε 2-3 λεπτα μεσα στο μαρκετ μετα βγες και ξαναμπες θα εχει αναβαθμιστη μονο του!!! :lol:

Edited by WR200
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...