Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πωσ εξασφαλιζω τισ επαφεσ εκτοσ απο gmail?

 

Αν τις εχεις στο Gmail μην φοβασαι τιποτα. Απλα επειδη υπαρχουν πολλοι που δεν τις συγχρονιζουν με αυτο στο ειπα.

Για Backup θα σε οδηγησει το προγραμμα. Δεν το εχω κανει αλλα φανταζομαι οτι θα κρατησει οτι ειχες στην συσκευη σου συν τις ρυθμισεις και θα τα επαναφερει μετα το update.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου λεει οτι δεν υπαρχει αποκριση απο το κινητο..γιατι αυτο?

 

ουτε εσενα βλεπει το κινητο σου..? περα απο το suite εβαλες usb drivers?

 

οσο για το backup μην πολυανησυχεις , σε 2-3 τουλαχιστον ατομα που εχω στο νου μου δεν τους πειραξε το παραμικρο το update, το θεμα ειναι να γινει

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εκανα τιποτα αλλο...απλα το προγραμα τησ lg

για βαλε και αυτους τους drivers..

 

http://dl.dropbox.com/u/17446443/USB_Driver.rar

 

και δες αν στο device manager ολα ειναι οκ , χωρις θαυμαστικα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια κατεβασα το επισημο προγραμμα για αναβαθμιση λογισμικου απο την lg κ στο σταδιο της αναβαθμισης μου ζητησε να αποσυνδεσω το κινητο απο το καλωδιο και να το ξαναβαλω παλι.Οταν λοιπον το εκανα αυτο μου ελεγε συνεχως οτι δεν ειναι συνδεμενο το κινητο με τον υπολογιστη. Στην συνεχεια ειδα στις οδηγιες οτι δεν επρεπε να το αποσυνδεσω κ τωρα το κινητο μου δεν ανοιγει καν και μου βγαζει στην οθονη emergency mode χωρις ομως να μπορω να το αλλαξω αυτο....Οποιος ξερει ας απαντησει.Ευχαριστω εκ των πρωτερων
Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια... δεν είναι θέμα adobe αλλά hardware limitation της συσκευής σου.

 

Ευχαριστω. Νομιζα οτι θα έπαιρνε φλασ (ετσι ειχε ειπωθεί παλαιότερα) και ηθελα ενα απλο κινητο (αλλα με φλασ παντα!)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φιλε μου δεν εχει

 

για αυτο το λογο εγω προσωπικα κατεβασα το widget "brightness level" απο curvefish (τσαμπα στο μαρκετ εννοειται) και το εβαλα στη κεντρικη μου οθονη και αναλογα με τις απαιτησεις μου ρυθμιζω απο κει χειροκινητα τη φωτεινοτητα

 

το ανοιγεις δηλαδη και περα απο τη μπαρα που σερνεις για να επιλεξεις φωτεινοτητα σου εχει "κουμπια" να επιλεξεις και ποσοστα 0%, 25%, 75% , 100%

 

οποτε επιλεγεις ενα απο αυτα με ενα απλο πατημα (και μπορεις να το ρυθμισεις να κλεινει το μενου αφου κανεις την επιλογη σου)

 

δεν ειναι το ιδιο ευχρηστο με το να χεις αισθητηρα, αλλα ειναι η πιο γρηγορη και πρακτικη εναλλακτικη κατα την ταπεινη μου αποψη αφου με 2 πατηματα εχεις αμεσα τη φωτεινοτητα που θες χωρις να ψαχνεσαι στις επιλογες

 

μπορεις να βαλεις απλα shortcut της εφαρμογης, κανει ακριβως το ιδιο πραγμα, αλλα αν το βαλεις σαν widget σου λεει και το ποσοστο % της φωτεινοτητας

 

μπορεις βεβαια να αλλαζεις γρηγορα φωτεινοτητα απο widgets στυλ switchpro ή το προεγκατεστημενο power widget (αν θυμαμαι σωστα) , αλλα αυτο σου δινει περισσοτερες επιλογες και δεν σου εμφανιζει λανθασμενα χωρις να το θελεις οτι το εχεις στο αυτοματο (που στην ουσια δεν υπαρχει κατι τετοιο στη συσκευη μας) και ειναι 1x1 δεν πιανει χωρο να πεις οτι ενοχλει

 

παρε κι εσυ φωτο

 

http://curvefish.com/wp-content/gallery/brightnesslevel/brightness_02.png

 

ΥΓ στο 75-100% ακομα και με αρκετο ηλιο βλεπεις καλα , δεν το χω δοκιμασει ακομα σε καποια παραλια με ηλιο που τυφλωνει :P αλλα ελπιζω οτι θα την παλευει

μεχρι στιγμης παντως δεν ειχα περιπτωσεις οπου δε μπορεσα να δω κατι

 

τα βραδια παντως ή σε κλειστους χωρους το ριχνω στο 0% ή αντε στο 25% για εξοικονομηση μπαταριας και με αυτο το widget ειναι πιο ευκολο απο το να τρεχω στα settings, ισως η πιο χρησιμη εφαρμογη για αυτο το τηλεφωνο οσο απλη κι αν ειναι

 

μπορεις να βαλεις και το power control widget για τη φωτεινοτητα. εχει 3 επιλογες. 0, 30, 100%

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό εδώ και καιρό και έχω διαβάσει αρκετά καλά σχόλια!

Με ενδιαφέρει όμως και η ακτινοβολία που εκπέμπει γι' αυτό ρώτησα έναν καθηγητή τηλεπικοινωνιών και μου είπε ότι έχει SAR => 1.23 !!!

 

Πολύ δεν είναι βρε παιδιά;; Έχω μπει σε σκέψεις πάλι μπορώ να πω...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα !!

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό εδώ και καιρό και έχω διαβάσει αρκετά καλά σχόλια!

Με ενδιαφέρει όμως και η ακτινοβολία που εκπέμπει γι' αυτό ρώτησα έναν καθηγητή τηλεπικοινωνιών και μου είπε ότι έχει SAR => 1.23 !!!

 

Πολύ δεν είναι βρε παιδιά;; Έχω μπει σε σκέψεις πάλι μπορώ να πω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3389266#post3389266

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι σχετικα με το gps . αλλες φορες το gps κλειδωνει σχεδον αμεσως αλλες φορες αργει πολυ να κλειδωσει σε ολα τα προγραματα πλοήγησης ξερετε τι μπορει να παιζει ? μηπως πρεπει να κατεβασω κανενα προγραμμα να κλειδωνει πιο γρήγορα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως πρεπει να κατεβασω κανενα προγραμμα να κλειδωνει πιο γρήγορα?

 

https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ αλλα μαλλον ειναι για root συσκευες εμενα δεν ειναι root

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ αλλα μαλλον ειναι για root συσκευες εμενα δεν ειναι root

 

Ναι όντως. Μπορείς ωστόσο να βάλεις το GPS Test για να δεις πως τα πάει ο δέκτης σου... https://market.android.com/details?id=com.chartcross.gpstest&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα toshiba micro sd 4 gb και δουλευει μια χαρα. Σκεφτομουν να παρω και ενα 8gb γτ δεν μ φτανει..το εχει δοκιμασει κανεισ το συγκεκρυμενο??μην ο παρω και παιζει αποσυνδεσεισ κλπκλπ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

 

εχει βρει κανεισ πωσ να στελνει κενο μυνημα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα toshiba micro sd 4 gb και δουλευει μια χαρα. Σκεφτομουν να παρω και ενα 8gb γτ δεν μ φτανει..το εχει δοκιμασει κανεισ το συγκεκρυμενο??μην ο παρω και παιζει αποσυνδεσεισ κλπκλπ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

 

εχει βρει κανεισ πωσ να στελνει κενο μυνημα??

 

Όσα παιδιά χρησιμοποιούσαν Toshiba δεν είχαν κανένα πρόβλημα όπως αναφέρεις κι εσύ στην class4.

Λογικά δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα,ιδιαίτερα αν έχεις και την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Βέβαια η πιο σίγουρη επιλογή είναι να πας στην class6.

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεισ πωσ να στελνει κενο μυνημα??

 

 

αναφερθηκε οτι αν βαλεις μια τελεια θα το εκλαβει ως κενο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

αναφερθηκε οτι αν βαλεις μια τελεια θα το εκλαβει ως κενο μηνυμα

 

Στο handcent που χρησιμοποιώ εγώ, αν πατήσεις το space και το στείλεις τότε είναι ένα "κενό" μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

δε το εχω δοκιμασει με το handcent. στον κανονικο sms editor δεν πιανει το space
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα, εχω ενα toshiba micro sd 4 gb και δουλευει μια χαρα. Σκεφτομουν να παρω και ενα 8gb γτ δεν μ φτανει..το εχει δοκιμασει κανεισ το συγκεκρυμενο??μην ο παρω και παιζει αποσυνδεσεισ κλπκλπ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569730

 

Δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα για τις Toshiba (ανεξαρτήτως class).

 

εχει βρει κανεισ πωσ να στελνει κενο μυνημα??

 

Handcent sms. Δοκιμασμένο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δε το εχω δοκιμασει με το handcent. στον κανονικο sms editor δεν πιανει το space

 

Δουλευει μια χαρα στο handcent στελνω συνεχεια για το υπολοιπο των λεπτων μου στη wind

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλευει μια χαρα στο handcent στελνω συνεχεια για το υπολοιπο των λεπτων μου στη wind

 

Εναλλακτικά... για όποιον δεν θέλει να χρησιμοποιεί το handcent, υπάρχει και μια απλή εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά...

 

BlankSMS: https://market.android.com/details?id=org.shaheed.blanksms&feature=search_result

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...