Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναλαμβανω το προβλημα με το σημα παρατηρειται σε οσους κλειδωνουν σε 2g το δικτυο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κ γω όπως και άλλοι 4 είχαμε το ίδιο πρόβλημα. Το κινητό πήγε σε μένα 2 φορές στο service,Τη μια αλλαγή πλακέτας όπου κ λύθηκε το πρόβλημα με το σήμα και τη δεύτερη γιατί προέκυψε αλλο πρόβλημα με την αλλα΄γη της πλακέτας.Ελπίζω να μην είναι το ίδιο!:wacko:

 

Επαναλαμβανω το προβλημα με το σημα παρατηρειται σε οσους κλειδωνουν σε 2g το δικτυο

 

αυτο που αναφερει ο φιλος πανω με τις πλακετες δεν ισχυει? εννοεις οτι πρεπει ναχεις το σημα 2g και 3g και οχι μονο 2g?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν φτιαχνεται με αλλαγη πλακετας, παντως σε μενα οταν εχω 2g γενικοτερα σημα δεν με ακουν οι αλλοι...κατεβασα το status bar 2g 3g απο το μαρκετ για να ξερω ποτε εχω 3g σημα χωρις να εχω το data ανοιχτο συνεχεια μιας και τρωει πολυ μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

το ζητημα ειναι πως αν παω για αλλαγη πλακετας για ενα προβλημμα που δεν επηρεαζει και τοσο θα μου βγουν αλλα προβλημματα με την αλλαγη πλακετας και θα θελει και παλι να το τρεχω στο σερβις

απ οτι διαβαζω εδω μεσα οσοι αλλαξαν πλακετα ολο και απο κανενα δυο προβλημματακια ειχαν και ειδικα το προβλημμα με την οθονη που δεν απενεργοποιειται ειναι σοβαρο

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος παραπανω λεει για αλλους 4:wacko: ας πει καποιος αν ειναι στο forum κατι σχετικα να ξερουμε.:rolleyes:

 

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα σχετικά με το σήμα και την πλακέτα. Το κινητό ήταν καινούριο, δουλεψε για μια βδομάδα κανονικά και μετά πάπαλα. Το πρόβλημα είναι το εξής, το κινητό έδειχνε ότι έπιανε σήμα κανονικά στο σπιτι π.χ 2 γραμμές αλλά στην ουσία ήταν νεκρό.Δεν δεχόταν ούτε έκανε κλήσεις, το ίδιο κ με μηνύματα. Το πρόβλημα υπήρχε σε περιοχές με χαμηλό σήμα G. Όπου έπιανε 3G ή HSDPA δούλευε κανονικά. Τσεκαρισμένο κ με άλλες κάρτες. Εγώ το έστειλα για service την πρώτη φορά μέσω Γερμανού και όταν επέστρεψε μου είπαν ότι όντως είχε πρόβλημα και έγινε αλλαγή πλακέτας.Χρόνος διάρκειας 2 βδομάδες περίπου. Βέβαια όταν γύρισε από το Service απέκτησε άλλο κουσούρι. Δεν έσβυνε η οθόνη με τίποτα κ έμενε αναμμένη συνέχεια κ γι αυτό επέστρεψε πάλι για επισκευή. Αν διαβάσετε και πιο πίσω θα δείτε ότι κ άλλα παιδιά είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ένας φίλος που το αντιμετώπιζε μου είπε ότι το πήγε σε ένα service κάπου στην Λ. Κιφισίας το άφησε μια μέρα για επισκευή.

Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σε αυτα που λες, και συμπτωματικα και μενα μιας βδομαδας ειναι!!!και μενα το ιδιο ακριβως κανει σπιτι τιποτα εξω κανονικα οποτε καποιες παρτιδες θαχουν προβλημα τελικα;)
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως παρατηρησα οτι οταν εχω το ΒΤ ανοιχτο,συγκεκριμενα συνδεδεμενο με το αυτοκινητο,τρωει συνεχεια κολλημα(κ ανα 10λεπτα ) κ μου ζηταει ΡΙΝ ...μου το κανει κ καμια φορα στο ξεμπαρκο αλλα οχι τοσο συχνα....

 

Επισης εχω συχνα προβλημα με την καρτα ...αλλα ακομα δεν εχω αλλαξει...εχω την μανισια....

 

Ειδωμεν κυριοι......:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και τί έκανες τελικά; Πήρες τους AURA Sygic;

 

Είπαν ότι θα μου τους φέρουν και θα με πάρουν τηλέφωνο αύριο. Στην αρχή είπα ν μην τους κάνω την χάρη , να πάω να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να πάρω την συσκευή από άλλο κατάστημα πιο φτηνά και με την βάση πάλι δώρο , δηλαδή θα μου έμεναν και ρέστα 30 € :p;). Αλλά τελικά αποφάσισα να μην το ρισκάρω , γιατί η συσκευή μου δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα , ούτε καν επανεκκίνηση, ούτε να μου βγάλει την SD, αλλά ούτε και πρόβλημα με το σήμα και ας το έχω μόνιμα κλειδωμένο σε 2g . Οπότε θα περιμένω και αύριο για να πάω να πάρω έστω τον χάρτη AuraSygic.

Edited by giannis78
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα, που έχω είναι μόνο με την κάρτα sd.Και αυτό όχι πολύ συχνά.

Απο θέμα σήματος δεν έχω κανένα πρόβλημα. Ισα Ισα που σε περιοχές που το Νοκιά μου δεν έπιανε αυτό πιάνει (με το ιδιο δίκτυο φυσικά!)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εγω αντιμετωπιζω το προβλημα με την καρτα μνημης,και τιποτα απο αυτα που εχω διαβασει δεν βοηθησε.Αρχικα εκανα hard reset και format στην καρτα και επειτα αγορασα την TOSHIBA που γραφουν καποιοι φιλοι πιο πανω.Παρολα αυτα το τηλεφωνο συνεχιζει να μην αναγνωριζει την καρτα και βγαζει συνεχεια το μηνυμα ''καρτα sd αφαιρεθηκε''.Θα παρακαλουσα αν καποιος ξερει κατι περισσοτερο να βοηθησει,γιατι το κινητο το ειχαζ κανει δωρο στη γυναικα μου και ηδη εχει αρχισει η γκρινια:lol::lol::lol::p

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εγω αντιμετωπιζω το προβλημα με την καρτα μνημης,και τιποτα απο αυτα που εχω διαβασει δεν βοηθησε.Αρχικα εκανα hard reset και format στην καρτα και επειτα αγορασα την TOSHIBA που γραφουν καποιοι φιλοι πιο πανω.Παρολα αυτα το τηλεφωνο συνεχιζει να μην αναγνωριζει την καρτα και βγαζει συνεχεια το μηνυμα ''καρτα sd αφαιρεθηκε''.Θα παρακαλουσα αν καποιος ξερει κατι περισσοτερο να βοηθησει,γιατι το κινητο το ειχαζ κανει δωρο στη γυναικα μου και ηδη εχει αρχισει η γκρινια:lol::lol::lol::p

 

πάρε και απο δώ ιδέες φίλε μου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=947873

Link to comment
Share on other sites

πάρε και απο δώ ιδέες φίλε μου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=947873

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα τζιφος,παλι δεν αναγνωριζει καμια καρτα μνημης

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα τζιφος,παλι δεν αναγνωριζει καμια καρτα μνημης

 

μαλλον σε βλεπω για σερβις

πιθανον θελεις αλλαγη καλωδιοταινιας

το εκανε και ενα gt540 και του αλλαξαν καλωδιοταινια στο σερβις και εστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου τις δοκιμαδα ολες και ξαναγυρισα στη original, απλα εβαλα custom recovery φορτωσα το kernel απο xda για overclocking και screen bug και ειμαι ετοιμος. εμφανισιακα δε μαρεσε καμια αλλη...

 

καλησπερα φιλε dgeorge4,

 

μπας και εχεις λινκ απο το kernel για overclocking?

 

thanks in advance :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929941

 

Βασικα ειναι το ιδιο kernel και για την οθονη και το oc. Απλα κατεβασε το overclockwidget απο market αφου το βαλεις μιας ειναι μακραν το καλυτερο για oc,μεινε μακρια απο το setcpu

Link to comment
Share on other sites

Ανουσιες και πολλες παραμετροποιησεις, σε 2 optimus ετρωγαν κολληματα κατω απο 30% μπαταρια. οχι πως το πολυεψαξα το θεμα αλλα ocwidget πολυ καλυτερο και ολα σε μια οθονη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αγόρασα πρόσφατα το LG optimus one p500 .

με το που το ανοιξα σύγχρονισε τις επαφές μου από το Google account μου.

τις εμφανίζει κανονικά αλλά όταν με καλεί καποιος δεν εμφανίζει το όνομα και τη φωτό αλλά μόνο το νούμερο.

Φαντάζομαι θα είναι κάτι απλό, μήπως γνωρίζει κάποιος πως;

Link to comment
Share on other sites

Κλέιστ'το και ξανάνοιξέ το. Εμένα όταν αντέγραψα επαφές από SIM, όταν με καλούσαν εμφάνιζε τα ονόματα όπως ήταν στη SIM όχι στο κινητό. Μετά από restart όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Αγόρασα πρόσφατα το LG optimus one p500 .

με το που το ανοιξα σύγχρονισε τις επαφές μου από το Google account μου.

τις εμφανίζει κανονικά αλλά όταν με καλεί καποιος δεν εμφανίζει το όνομα και τη φωτό αλλά μόνο το νούμερο.

Φαντάζομαι θα είναι κάτι απλό, μήπως γνωρίζει κάποιος πως;

 

βαλε το προθεμα +30 μπροστα απο καθε αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό περιλαμβάνει και microSD κάρτα 2GB όπως και στο εξωτερικό;

 

Ναι περιλαμβάνεται και η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ότι θα μου τους φέρουν και θα με πάρουν τηλέφωνο αύριο. Στην αρχή είπα ν μην τους κάνω την χάρη , να πάω να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να πάρω την συσκευή από άλλο κατάστημα πιο φτηνά και με την βάση πάλι δώρο , δηλαδή θα μου έμεναν και ρέστα 30 € :p;). Αλλά τελικά αποφάσισα να μην το ρισκάρω , γιατί η συσκευή μου δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα , ούτε καν επανεκκίνηση, ούτε να μου βγάλει την SD, αλλά ούτε και πρόβλημα με το σήμα και ας το έχω μόνιμα κλειδωμένο σε 2g . Οπότε θα περιμένω και αύριο για να πάω να πάρω έστω τον χάρτη AuraSygic.

Οκ. Ενημερωσε με αν μπορεις οταν παραλαβεις τους χαρτες, κυριως για το αν λειτουργουν σωστα. Μαλλον θα κανω κι εγω το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929941

 

Βασικα ειναι το ιδιο kernel και για την οθονη και το oc. Απλα κατεβασε το overclockwidget απο market αφου το βαλεις μιας ειναι μακραν το καλυτερο για oc,μεινε μακρια απο το setcpu

 

 

thanks αυτο το kernel ειχα βαλει οποτε ειμαι μαλλον οκ και για το overclocking. το setcpu εβγαλε ενα νεοτερο version που δειχνει καλο εκ πρωτης. θα δω και το overclockwidget asap.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...