Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βλέπω πως μπορούν να αποδείξουν οτι δεν είσαι ο πρώτος αγοραστής....

Το οτι είναι απο εξωτερικό μπορείς να ισχυρισθείς οτι ήσουν διακοπές εκεί...

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίρνει και HC(high Capacity) αλλά προτίμησε class 6 και πάνω καθώς υπάρχει ένα θέμα με τις κάρτες χαμηλότερες απο class 6

 

Ευχαριστω πολυ!! Να προτιμησω καποια συγκεκριμενη μαρκα ή οποια να ναι?

Link to comment
Share on other sites

οι Toshiba λενε οτι εχουν καλη συμβατοτητα

 

εγω με toshiba 4gb class 4 δεν έχω πρόβλημα ακόμα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει αυτη την Transcend http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm . Λετε να κανει? Εχετε καποιο λινκ για Toshiba?
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

 

αυτή εδώ έχω και μέχρι στιγμής μου είναι ok , δεν υπογράφω ότι θα είναι εντάξει και στην συνεχεια την έχω περίπου 1 βδομάδα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά και ένα μεγάλο ευχαριστώ για την βοήθεια που έχω από εδώ μεσα!!!

Μπαίνω σε γνωστό αθλητικό σαιτ και θέλω να δω βίντεο..αλλά μου λέει να κατεβάσω το flash player...στο μαρκετ δν βρίκσει κάτι που να λειτουργεί και στο ιντερνετ δεν εχω βρει τπτ σχετικό....Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ώστε να βλέπω βίντεο κανονικά? Δοκίμασα και το skyfire σαν πλοηγό αλλά τπτ..

 

ΥΓ: Υπάρχει κάποιο ελληνοαγγλικό (και αντίστροφα) λεξικό στο μάρκετ δωρεάν???!!Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω πως μπορούν να αποδείξουν οτι δεν είσαι ο πρώτος αγοραστής....

Το οτι είναι απο εξωτερικό μπορείς να ισχυρισθείς οτι ήσουν διακοπές εκεί...

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

 

και εγω αυτο πιστευω. βασικα αγγλια μενω προσωρινα γιαυτο και το βρηκα τοσο φτηνα :p. ε βασικα 10 λιρες φτηνοτερα γιατι η Orange to δινει 150 σκετο ομως.

 

τωρα μονο να το ξεκλειδωσω θελω....το κακο με τις εταιρειες εδω ειναι οτι ζητανε χρηματα γιαυτο....οχι ολες βεβαια αλλα η Orange και η t-mobile θελουν 20 και 15 λιρες εκαστος αφου εχεις μεινει στο δικτυο τους καποιο διαστημαπου ζητανε :p

 

εχω βρει ενα site αλλα δε ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι. αν ξερει κανενας να πει τιποτα

 

http://www.unlocking-direct.net/index.php?gclid=CJ6Qxti20KYCFRIRfAodDhH4gA

 

8 λιρες ζητανε με εγγυηση την επιστροφη χρηματων αν δε τα καταφερουν

 

α και επισης χρειαζεται καποια προστασια? το εχω αφησει με το πλαστικο καλυμα που ερχεται μαζι. αν εχετε κατι καλο να μου προτεινεται πειτε μου

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569729

 

αυτή εδώ έχω και μέχρι στιγμής μου είναι ok , δεν υπογράφω ότι θα είναι εντάξει και στην συνεχεια την έχω περίπου 1 βδομάδα

 

Αυτή είναι class4 από ότι βλέπω...

Πες μας εντυπώσεις φίλε μετά από μερικές μέρες ακόμα,καθώς έχει και πολύ καλή τιμή η συγκεκριμένη

Link to comment
Share on other sites

αν δεν δουλεύει ο skyfire δε γίνεται τίποτα. ίσως αργότερα με την 2.3 βγάλει η. adobe κανα update αλλά το βλέπω πολύ χλωμό!
Link to comment
Share on other sites

σκαω μυτη mall ανοιγω wifi βρισκει καποια δικτυα χωρις κωδικο παταω να μπει και το μονο που κανει ειναι να γραφει "ληψη διευθυνσης ip" 5, 10 λεπτα, τι κανει ρε ****το τη μια η καρτα sd την αλλη αυτο πφφφφ
Link to comment
Share on other sites

σκαω μυτη mall ανοιγω wifi βρισκει καποια δικτυα χωρις κωδικο παταω να μπει και το μονο που κανει ειναι να γραφει "ληψη διευθυνσης ip" 5, 10 λεπτα, τι κανει ρε ****το τη μια η καρτα sd την αλλη αυτο πφφφφ

 

Δεν νομίζω οτι φταίει το κινητό. Μάλλον το δίκτυο θέλει χειροκίνητες ρυθμίσεις. Σπιτι σου δε μπαίνει;

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο πιστευω. βασικα αγγλια μενω προσωρινα γιαυτο και το βρηκα τοσο φτηνα :p. ε βασικα 10 λιρες φτηνοτερα γιατι η Orange to δινει 150 σκετο ομως.

 

τωρα μονο να το ξεκλειδωσω θελω....το κακο με τις εταιρειες εδω ειναι οτι ζητανε χρηματα γιαυτο....οχι ολες βεβαια αλλα η Orange και η t-mobile θελουν 20 και 15 λιρες εκαστος αφου εχεις μεινει στο δικτυο τους καποιο διαστημαπου ζητανε :p

 

εχω βρει ενα site αλλα δε ξερω κατα ποσο αξιοπιστο ειναι. αν ξερει κανενας να πει τιποτα

 

http://www.unlocking-direct.net/index.php?gclid=CJ6Qxti20KYCFRIRfAodDhH4gA

 

8 λιρες ζητανε με εγγυηση την επιστροφη χρηματων αν δε τα καταφερουν

 

α και επισης χρειαζεται καποια προστασια? το εχω αφησει με το πλαστικο καλυμα που ερχεται μαζι. αν εχετε κατι καλο να μου προτεινεται πειτε μου

 

Δεν θα τα έγινα καθώς πιστεύω με android δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ να το ξεκλειδώσεις μόνος.

 

Προστασία εγω δεν έχω βάλει τίποτα.... Τι και αν πάθει μερικές γρατζουνιές, αρκεί να παραμείνει λειτουργικό....

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σκαω μυτη mall ανοιγω wifi βρισκει καποια δικτυα χωρις κωδικο παταω να μπει και το μονο που κανει ειναι να γραφει "ληψη διευθυνσης ip" 5, 10 λεπτα, τι κανει ρε ****το τη μια η καρτα sd την αλλη αυτο πφφφφ

 

Σου απάντησε ο φίλος απο κάτω αν δεν γνωρίζεις ρώτα πριν δυσφημήσεις κάτι ;)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σκαω μυτη mall ανοιγω wifi βρισκει καποια δικτυα χωρις κωδικο παταω να μπει και το μονο που κανει ειναι να γραφει "ληψη διευθυνσης ip" 5, 10 λεπτα, τι κανει ρε ****το τη μια η καρτα sd την αλλη αυτο πφφφφ

 

στο mall σιγουρα ανοιχτο δικτυο που εχω μπει ειναι ενα που επιασα απεξω απο το καταστημα της wind

 

υπαρχουν και ανοιχτα δικτυα αλλα εχουν βαλει mac protection και δε μπαινεις. δε σημαινει οτι αν δεν εχει κλειδωμα πρεπει ντε και καλα να μπεις :p

 

Δεν θα τα έγινα καθώς πιστεύω με android δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ να το ξεκλειδώσεις μόνος.

 

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

 

δεν εχω βρει τιποτα οσο και αν εχω ψαξει. δεν ειναι οπως το blade που βρηκαν site για να τους δινει το unlock code με βαση το imei...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα γι αυτό;

Το τελικο συμπερασμα που εχω για αυτο που ρωτατε, και εχω ξαναγραψει στα πρωτα post, ειναι πως πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η συνδεση data. Αν ψαξετε θα δειτε δυο ΑΡΝ, ενα για Internet και ενα για MMS. Και τα δυο εχουν radio button με ενεργοποιημενο (πρασινο) αυτο του Internet. Δεν δινεται η δυνατοτητα αλλαγης της καταστασης τους, τουλαχιστον στο δικο μου συστημα. Η εμπειρια μου απο τα Windows Mobile λεει οτι εκει υπαρχει προγραμμα (nodata) με togle αντι για radio button, και διαλεγεις Internet ή MMS ή και τα δυο μαζι... Οποτε αν θελετε MMS στο τηλεφωνο αυτο πρεπει να ανοιγετε data connection εκτος αν ψαξετε να βρειτε πως ενεργοποιουνται ξεχωριστα τα APN. Γνωμη μου ειναι πως Αndroid χωρις συνδεση data ειναι ανεφικτη.

Edited by jns
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι class4 από ότι βλέπω...

Πες μας εντυπώσεις φίλε μετά από μερικές μέρες ακόμα,καθώς έχει και πολύ καλή τιμή η συγκεκριμένη

 

Και εγώ την ίδια Toshiba έχω (class 4) αλλά στα 16GB και κοντεύω μήνα χωρίς πρόβλημα...ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έβγαλε ειδοποίηση να συνδεθώ με pc suite γιατί βρήκε update,δεν γίνεται με wifi αυτό?Γνωρίζουμε τη βελτιώνει?Επίσης πρέπει να μπω στο site της lg για να κατεβάσω το πρόγραμμα για τα update?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα θεμα με το κινητο. εγκαθιστω skype το βαζω σε κατηγορια που δημιουργια κανω restart το κινητο και το εικονιδιο εξαφανιστηκε απο το κεντρικο μενου :wacko:

 

και δε ξερω πως να το βρω να το ξαναβαλω

 

λοιπον ειχα περασει το skype στην καρτα που ειναι μαζι με το τηλεφωνο και φαινεται οτι δε τη διαβαζε. μολις την περασα παλι στο κινητο εμφανιστηκε στο μενου.

 

μαλλον θα κανω φορματ στην καρτα απο το κινητο....

 

τωρα κατι αλλο οταν κατεβαζεις μια εφαρμογη δημιουργειται μια νεα κατηγορια downloods. πως μπορεις να την σβησεις αυτη? ειναι αδεια και απλα τρωει χωρο.

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια Toshiba έχω (class 4) αλλά στα 16GB και κοντεύω μήνα χωρίς πρόβλημα...ακόμα :)

 

Αυτό είναι πολύ ενθαρυντικό!!!

 

Σήμερα το είχα στον φορτιστή και είχα βάλει ξυπνητήρι,αλλά δεν χτύπησε ποτέ ενώ είχε δείξει πως ήταν στην αναβολή...

Το ίδιο θέμα έχει και η αδερφή μου με το X10mini άρα θα είναι bug του Android.

 

Και κάτι άλλο,πως ρυθμίζω ο συγχρονισμός gmail,twitter κτλ να γίνεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα?

Έχω ανοιχτό τον συγχρονισμό αλλά αυτόματα γίνεται μία φορά την μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ειχα και εγω προβληματα με την μαμα καρτα 2gb και εβαλα μια sandisk 8gb και εδω και 4 μερες δεν εχω κανενα προβλημα.

Οταν ανοιγα το τηλεφωνο ειχε γερμανικα και αφου ανοιγε τοτε γυρναγε ελληνικα, με το που

εβαλα την sandisk απο την αρχη ξεκινησε με ελληνικα.

 

Τωρα με την αναβαθμιση τι γινεται???

Εχω την 10α μου βγαζει μηνυμα οτι υπαρχει αναβαθμιση συνδεστε pc και οταν συνδεω μου βγαζει πως εχω την πιο ενημερωμενη εκδοση.

Τι γινεται?????

Link to comment
Share on other sites

για οσες εφαρμογες δεν μεταφερονται στην sd κατεβαστε απο το μαρκετ το Move2SD Enabler

πρεπει το τηλεφωνο να ειναι root

μετα την εγκατασταση αυτης της εφαρμογης παντε ρυθμισεις εφαρμογες διαχειρηση των αιτησεων για να μεταφερετε οσες εφαρμογες δεν μπορουσαν να μεταφερθουν στην sd

εγω με αυτο τον τροπο κερδισα περιπου 40 ΜΒ στην flash

οσοι εχετε εγκατεστημενη την εφαρμογη CPU tuner να μην την μεταφερετε στην sd γιατι αν μεταφερθει δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ολα μια χαρα εγινε sim free με 9.5 λιρες. απο τις 15 της t-mobile καλυτερα

ερωτησεις

 

πως στελνεις κενο μηνυμα??? :wacko:

αν κανω αναβαθμιση θα χαθουν αν αφαιρεσω προεγκατεστημενες εφαρμογες εχωντας κανει root το κινητο? θελω να αφαιρεσω και το logo της t-mobile που μπαινοβγαινει οταν ανοιγοκλεινει το κινητο αλλα επειδη η 2.2.1 δεν γινεται root λεω να το κανω τωρα που εχω τη 2.2 και μετα να κανω αναβαθμιση.

 

και θα δοκιμασω μια αλλη microSDHC που εχω να δω

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...