Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω ένα δύο θεματάκια...

1ον: Έκανα την συσκευή μου root με το SuperOneClickv1.5.4, μια χαρά. Το ίδιο πήγα να κάνω και στο κινητό ενός φίλου αλλά η εφαρμογή κολλούσε στο σημείο

OK

 

chmod rageagainstthecage...

ROOTED

 

waiting to mount....

 

και εκεί σταματάει... Μήπως ξέρει κανείς τι παίζεται με αυτό?

 

2ον: Η εσωτερική μνήμη όσο πάει και μικραίνει με τις εφαρμογές που πάνε και έρχονται, το θέμα είναι ότι μένουν κατάλοιπα, πως αφαιρούνται? Με τα διάφορα unistallers βλέπω ότι αφήνουν σαβούρα...

Ευχαριστώ....

περιμένεις αρκετά μέχρι να βγάλει το οκ στο root. δείχνει να κολλάει αλλά δεν κολλάει.

αν κανεις μετακίνηση εφαρμογής στην sd δε μεταφέρεται όλη η εφαρμογή αλλά ένα μέρος της οπότε αν κανείς απεγκατάσταση δε φεύγουν όλα. επίσης θέλει καθαρισμό δεδομένων της εφαρμογής. αν κανείς εκκαθάριση cache και δεδομένων της κάθε εφαρμογής που χρησιμοποιείς η μνήμη επανέρχεται στο αρχικό της μέγεθος.

τελικά αν βγάλεις το live wallpaper κερδίζεις ένα 50%στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κινητό το δουλεύει κανείς με vodafone? Έχει κανένας πρόβλημα ή όλα καλά? Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το δουλεέυει κανείς με vodafone? Έχει κανένας πρόβλημα ή όλα καλά?

Mε voda κανένα προβλημα. Αν εχεις παλιό sim ξεκίνα από εκεί.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Mε voda κανένα προβλημα. Αν εχεις παλιό sim ξεκίνα από εκεί.

 

Όταν λες παλιά sim για πόσο παλιά λέμε? Η δικιά μου είναι περσινή, πανω από χρόνο. Γιατί στην lg που πηρα και εκείνοι αυτό μου είπαν ,αλλάξω sim και καλά αλλά δεν κάνει και τσάμπα η sim, θέλει 18 ευρώ που ρώτησα, μην την λλάξω τσάμπα.

Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες παλιά sim για πόσο παλιά λέμε? Η δικιά μου είναι περσυνή, πανω από χρόνο. Γιατί στην lg που πηρα και εκείνοι αυτό μου είπαν ,αλλάξω sim και καλά αλλά δεν κάνει και τσάμπα η sim, θέλει 18 ευρώ που ρώτησα, μην την λλάξω τσάμπα.

 

Αν την εχεις 1 χρονο, δεν νομιζω να φταιει αυτη. Τσεκαρε τα δικτυα σου. Δοκιμασε να εισαι μονο στο 2G (Μηπως κατα λάθος το είχες μόνο 3G και στην περιοχή σου δεν πιάνει καλά 3G).

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα δοκιμάζω συνεχώς.Το θέμα είναι ότι μόλις το ρυθμίζεις σε 2G εκεί είναι που νεκρώνει τελείως.Τέλος πάντων, να μη σας ζαλίζω κιόλας απο Δευτέρα θα το στείλω να το δούνε και βλέπουμε Edited by M_Andreas
Link to comment
Share on other sites

Ξανακανω την ερώτηση !!! Αν ξέρει κάποιος

 

Εχω το optimus p500 LG !!

Αυτο που αναρωτιέμαι αν γίνεται σε android smartphones ,ειναι αν μπορω να κάνω voice call. Δηλαδή ενω οδηγώ να πώ "Παρε τηλέφωνο στο Γραφείο" , και να τηλεφωνήσει σε προκαθορισμένο αριθμο στο γραφειο μου.

 

Σε παλιοτερο τηλεφωνο που ειχα (απλο τηλέφωνο) , αυτο γινόταν..

Στα smartphones android γίνεται??

 

Εννοειται χωριε να εισαι υποχρεωμενος να εισαι συνδεμενος στο Ιντερνετ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους γεμάτη υγεία!

 

Είμαι και εγω απο σήμερα κάτοχος της συσκευής και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής :

Κατα την εκίνηση στην κάτω δεξια γωνία οταν υπάρχει σκετο μαύρο φόντο τοτε παρατηρώ λιγο υπερφωτισμό ! Συμβένει και σε εσας αυτό ? Μήπως πρέπει να το παω για αντικατάσταση ή ειναι κατι που υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,μια γενικη ερωτηση,εβαλα ενα task killer και παρατηρω οτι τρεχουν πολλα προγραμματα στο bacκground χωρις ομως να τα εχω ανοιξει...ειναι θεμα του android η μηπως καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καινουργιος στο site καινουργιος και με τα android :happy:. Απεκτησα και εγω το LG P500 και θα ηθελα να ρωτησω αν υποστηριζει WPA2-PSK κλπ για συνδεσει μεσω Wi-Fi παντα...

 

Ευχαριστω και Καλη Χρονια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ΜΙtsoz Μιας και εισαι και εσυ νεος κατοχος τησ συσκευης μπορεις να μου πεις αν:

 

Κατα την εκίνηση στην κάτω δεξια γωνία οταν υπάρχει σκετο μαύρο φόντο τοτε παρατηρείς λιγο υπερφωτισμό? Συμβένει και σε εσενα αυτό ? για να ξερω αν πρέπει να το παω για αντικατάσταση ή ειναι κατι που υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο !

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το ελεγα ακριβως αλλα πρεπει να υπαρχει πολυ μικρος βεβαια , αλλα ας πουν και οι υπολοιποι κατοχοι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους γεμάτη υγεία!

 

Είμαι και εγω απο σήμερα κάτοχος της συσκευής και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής :

Κατα την εκίνηση στην κάτω δεξια γωνία οταν υπάρχει σκετο μαύρο φόντο τοτε παρατηρώ λιγο υπερφωτισμό ! Συμβένει και σε εσας αυτό ? Μήπως πρέπει να το παω για αντικατάσταση ή ειναι κατι που υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

δεν παρατηρώ κάτι τέτοιο (το έχω 3 μέρες μόνο)...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καινουργιος στο site καινουργιος και με τα android :happy:. Απεκτησα και εγω το LG P500 και θα ηθελα να ρωτησω αν υποστηριζει WPA2-PSK κλπ για συνδεσει μεσω Wi-Fi παντα...

 

Ευχαριστω και Καλη Χρονια

 

ναι, φυσικά υποστηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους γεμάτη υγεία!

 

Είμαι και εγω απο σήμερα κάτοχος της συσκευής και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής :

Κατα την εκίνηση στην κάτω δεξια γωνία οταν υπάρχει σκετο μαύρο φόντο τοτε παρατηρώ λιγο υπερφωτισμό ! Συμβένει και σε εσας αυτό ? Μήπως πρέπει να το παω για αντικατάσταση ή ειναι κατι που υπάρχει στο συγκεκριμένο μοντέλο !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

και στο δικο μου οπτιμους παρατηρω το ιδιο ακριβως πραμα κανενα προβλημα με την αφη ομως σε εκεινο το σημειο. μπορει να μας πει καποιος; α! και κατι ακομα πηρε το ματι μου οτι εγινε και σε αλλους το εξης, εκει που το κινητο εχω διπλα μου ακουω εναν ηχο το κοιταω και λεει οτι αποσυνδεθηκε η καρτα μνημης( αυτη που ειχε μεσα το κουτι εχω) κλεινω το κινητο την βγαζω την καθαριζω λιγο το φυσαω και κομπλε αλλα μου ξαναεγινε αυτο το πραμα σημερα το εκλεισα και το ανοιξα απλα το κινητο και ηταν μια χαρα τι παιζει;

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά...Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα..Σήμερα το πρωί πήρα το κινητό και ήθελα να μάθω αν γίνετε να βάλω δικό μου ήχο κλήσης στα μηνύματα...και αν γίνετε να βάλω υπενθύμιση σε κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία...Αυτά προς το παρόν..Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά...Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικά πράγματα..Σήμερα το πρωί πήρα το κινητό και ήθελα να μάθω αν γίνετε να βάλω δικό μου ήχο κλήσης στα μηνύματα...και αν γίνετε να βάλω υπενθύμιση σε κάποια συγκεκριμένη ημερομηνία...Αυτά προς το παρόν..Ευχαριστώ...

 

Καλως ηρθες.

 

Ναι μπορεις , θα πας μεσα στα μηνυματα και θα μπεις στις ρυθμισεις. Εκει θα δεις ακριβως την επιλογη για ηχο μηνυματων

 

και στο δικο μου οπτιμους παρατηρω το ιδιο ακριβως πραμα κανενα προβλημα με την αφη ομως σε εκεινο το σημειο. μπορει να μας πει καποιος; α! και κατι ακομα πηρε το ματι μου οτι εγινε και σε αλλους το εξης, εκει που το κινητο εχω διπλα μου ακουω εναν ηχο το κοιταω και λεει οτι αποσυνδεθηκε η καρτα μνημης( αυτη που ειχε μεσα το κουτι εχω) κλεινω το κινητο την βγαζω την καθαριζω λιγο το φυσαω και κομπλε αλλα μου ξαναεγινε αυτο το πραμα σημερα το εκλεισα και το ανοιξα απλα το κινητο και ηταν μια χαρα τι παιζει;

 

Και σε μενα το εκανε αλλα πρωτη φορα, πανω σε τηλεφωνο και φυσικα την ξανα ειδε.. Εχει αναφερθει απο αρκετους, σε εμενα το εκανε σε μια αγορασμενη 8gb...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας...

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τους χαρτες και στο Ndrive και στο Sygic....

στο χαρτη δεν μου εμφανιζει ουτε δρομους...ουτε κτηρια...ουτε οδους....μονο το στιγμα μου βρισκει στην πολη σε λευκο φοντο...

λες και χαλασε η καρτα γραφικων και δεν δειχνει ουτε 3D....

τι μπορει να φταιει? εχει συμβει και σε αλλους αυτο? τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας...

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τους χαρτες και στο Ndrive και στο Sygic....

στο χαρτη δεν μου εμφανιζει ουτε δρομους...ουτε κτηρια...ουτε οδους....μονο το στιγμα μου βρισκει στην πολη σε λευκο φοντο...

λες και χαλασε η καρτα γραφικων και δεν δειχνει ουτε 3D....

τι μπορει να φταιει? εχει συμβει και σε αλλους αυτο? τι να κανω?

 

μηπως να ενεργοποιησεις το Gps ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως κανεις ελυσε το προβλημα με την καρτα sim 2in1 ?

Γιατι σκεφτομαι να το παρω και εχω τετοια καρτα και χρησιμοποιω αρκετα τις αλλαγες απο καρτα και συνδεση και τουμπαλιν, οποτε μην το παρω τζαμπα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω την βοηθεια σας...

αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τους χαρτες και στο Ndrive και στο Sygic....

στο χαρτη δεν μου εμφανιζει ουτε δρομους...ουτε κτηρια...ουτε οδους....μονο το στιγμα μου βρισκει στην πολη σε λευκο φοντο...

λες και χαλασε η καρτα γραφικων και δεν δειχνει ουτε 3D....

τι μπορει να φταιει? εχει συμβει και σε αλλους αυτο? τι να κανω?

Το ίδιο κάνει και σε εμένα , και εχω κανονικά το gps ανοιχτό ! Αλλά σε εμένα το κανει , γιατι δεν μπορώ να βρω με τίποτα τον χάρτη της Ελλάδας! εμφανιζει μόνο της Τουρκίας και το εχω παρει και απο το Πλαίσιο που δίνει και ενα χρόνο δωρεάν χάρτες ! κατεβάζει μόνο φωνές και χάρτη δεν μπορω να βρώ !

 

Οσο αφορά το θέμα της οθόνης , το εχει παρατηρησει αλλος χρήστης να συμβαίνει στο κινητο του ? Δηλαδή οταν ξεκινάει και την ωρα που υπαρχει το λογότυπο android τοτε στην κατω δεξια γωνία το μαυρο φοντο φαίνεται σαν ξεθωριασμένο. Sorry ρωτάω για δεύτερη φορά το ιδιο πράγμα , αλλα το κινητο το έχω μόλις μια μέρα και δεν θέλω να περάσουν οι μερες που θα μου το δικαιολογούν σαν DOA (Dead On Arrival)!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει και σε εμένα , και εχω κανονικά το gps ανοιχτό ! Αλλά σε εμένα το κανει , γιατι δεν μπορώ να βρω με τίποτα τον χάρτη της Ελλάδας! εμφανιζει μόνο της Τουρκίας και το εχω παρει και απο το Πλαίσιο που δίνει και ενα χρόνο δωρεάν χάρτες ! κατεβάζει μόνο φωνές και χάρτη δεν μπορω να βρώ !

 

Οσο αφορά το θέμα της οθόνης , το εχει παρατηρησει αλλος χρήστης να συμβαίνει στο κινητο του ? Δηλαδή οταν ξεκινάει και την ωρα που υπαρχει το λογότυπο android τοτε στην κατω δεξια γωνία το μαυρο φοντο φαίνεται σαν ξεθωριασμένο. Sorry ρωτάω για δεύτερη φορά το ιδιο πράγμα , αλλα το κινητο το έχω μόλις μια μέρα και δεν θέλω να περάσουν οι μερες που θα μου το δικαιολογούν σαν DOA (Dead On Arrival)!

H ξεθωριασμενη "οθονη" στις ακρες ειναι φαινομενο των LCD οθονων, ακομα και σε λαπτοπ !! Να σε ανησυχει αν ειναι εντονο και τα χρωματα επισης, οταν ειναι σε μαυρο φοντο ειναι εμφανες, γιατι οπως ειπα ειναι χαρακτηρηστικο στις οθονες αυτες λογω του φωτισμου τους απο πισω κλπ κλπ.

 

Στο θεμα χαρτες, αν δεν βαλεις τον χαρτη της Ελλαδας, σαν στιγμα θα φαινεσαι μονο οταν εισαι οπουδηποτε στην Ελλαδα. Αν δεν βαλεις της ζιμπαμπουε, οταν εισαι εκει, παλι ενα στιγμα θα βλεπεις μονο.

 

Διαβασε τις οδηγιες του Ndrive, περασε σωστα το χαρτη που πρεπει και τοτε θα ειναι ολα οκ! Το κινητο, δεν εχει προβλημα με τα 3D κλπ για να μη σου εμφανιζει το χαρτη.

Link to comment
Share on other sites

patrik85 σ'ευχαριστώ....αλλά επειδή δεν ξέρω καθόλου από τέτοια κινητά και είμαι πολύ φρέσκος ακόμα μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πως στέλνω mp3 κομμάτια με bluetooth???

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...