Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

thnx qsis το περναω μεσα ζιπαρισμενο ή οχι? Το ThinkFree διαβάζει pdf, doc, xls & ppt και τους τύπους με το x μπροστα για τα καινουργια office. ξερει κανεις καμια εφαρμογη να μετραει τα MB που κατεβαινουν για να ελεγχουμε τα ορια?

κρατα το στον υπολογιστη σου, αυτο εχει μεσα ενα .exe για να το εγκαταστησεις στο pc σου, ωστε να συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη σου , να του περνας updates κτλ..

 

κανονικα δεν ηταν ζιπαρισμενο, εγω το ζιπαρα και δεν εχεις κανενα λογο να σου τρωει χωρο στην sd σου, μην το περασεις καν στο κινητο σου

 

εφαρμογη για τα ΜΒ υπαρχει , αλλα δε τη θυμαμαι τωρα.. καποιος θα τη θυμαται ομως..

 

αν ομως θες να κλεινεις το 3g (ωστε να σου κραταει περισσοτερο και η μπαταρια και οπου εχει wifi μπορεις να χεις internet απο αυτο αλλωστε) , μπες στις ρυθμισεις πηγαινε στο wireless and network , μετα πηγαινε κατω κατω που λεει mobile networks και εκει ΞΕ-τικαρε το "data enabled" (με αυτο του απαγορευεις να μεταφερει αρχεια μεσω δικτυου κινητης) και επισης τικαρε το use 2G mobile networks

 

(εχω μενου στα αγγλικα, κανε τη μεταφραση..)

 

αν θες απλα να μη μεταφερεις αρχεια, στη status bar πανω πανω στη κεντρικη οθονη εχει εικονιδιο για το "data enabled" , ειναι το προτελευταιο, ομως καλο ειναι να του βαζεις και το use 2g, ωστε να καιει λιγοτερη μπαταρια

 

για μετρητη ΜΒ αν θυμηθω θα σου πω (εγω δεν εχω 3g, δεν εχω ασχοληθει ακομα με το θεμα)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλο να υπαρχει κ αλλο να το ανοιγει.αν ειναι να το κατεβαζεις κ να μην μπορεις να παιξεις απο το κολλημα που θα εχει το κινητο τοτε ειναι σαν να μην το εχει

 

εμενα παίζει παντος μια χαρα χωρίς κολλήματα....

Link to comment
Share on other sites

Για μετρητή δεδομένων συνιστώ το 3G Watchdog ...;)

Για όποιον πάντως φοβάται για ανεπιθύμητες χρεώσεις internet ας κάνει το εξής

Ρυθμίσεις->Στοιχεία ασύρματου ελέγχου -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Εενεργοποιήση δεδομένων χωρίς τικ , Χρήση μόνο δικτύων 2G με τικ

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Για μετρητή δεδομένων συνιστώ το 3G Watchdog ...;)

Για όποιον πάντως φοβάται για ανεπιθύμητες χρεώσεις internet ας κάνει το εξής

Ρυθμίσεις->Στοιχεία ασύρματου ελέγχου -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Εενεργοποιήση δεδομένων χωρίς τικ , Χρήση μόνο δικτύων 2G με τικ

 

;)

 

Α μπραβο το watchog ηθελα να θυμηθω!

 

Παντως νομιζω οτι το 2g απο μονο του δε φτανει πρεπει να απενεργοποιησεις και το data enabled που υπαρχει και στο status bar,διαφορετιλα υπαρχει μεταφορα αρχειων, απλα γινεται με ταχυτητα παλιου μοντεμ

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός από τα άλλα που ρώτησα παραπάνω επειδή το έχω ήδη παραγγείλει, το nodata των windows mobile δουλεύει ή υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο για android?
Link to comment
Share on other sites

θενκς ρε παιδια...για πλακα μπορεις να συνδεθεισ ή να τρεχει τιποτα απο πισω. ασε να εχω καλυτερα ησυχο το κεφαλι μου. τα εκοψα ολα κ μονο wifi απο δω κ περα.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παίζει παντος μια χαρα χωρίς κολλήματα....

 

Ευχαριστω φιλε.αφου παιζει χωρις κολληματα θα ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά?

Πώς γίνεται στις επαφές που υπάρχουν στον κατάλογο,να προσθέτει και να ανανεώνει τα στοιχεία από το FB?

Το έκανε μόνο του σε μία επαφή και ψάχνω να βρω πώς το κάνουν και στις άλλες....

Link to comment
Share on other sites

το nodata των windows mobile δουλεύει ή υπάρχει κάποιο άλλο αντίστοιχο για android?

Δε χρειάζεσαι ειδική εφαρμογή. Σερνεις την μπάρα πληροφοριών προς τα κάτω, κάνεις κλικ στο προτελευταίο εικονίδιο πάνω δεξιά και είσαι έτοιμος !

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά?

Πώς γίνεται στις επαφές που υπάρχουν στον κατάλογο,να προσθέτει και να ανανεώνει τα στοιχεία από το FB?

Το έκανε μόνο του σε μία επαφή και ψάχνω να βρω πώς το κάνουν και στις άλλες....

Νομίζω ότι οι επαφές σου πρέπει να είναι καταχωρημένες με ακριβώς

Την ίδια ονομασία και στα δύο (fb& κινητό)για να κάνει ενημέρωση.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι επαφές σου πρέπει να είναι καταχωρημένες με ακριβώς

Την ίδια ονομασία και στα δύο (fb& κινητό)για να κάνει ενημέρωση.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Σε αυτήν που έγινε μόνη της έτσι έγινε...

Αλλά άλλαξα μία απόψε σε greeklish για να δω μήπως γίνει και σ αυτή,έχω κάνει συγχρονισμούς αλλά τίποτα ακόμα...

Γι αυτό υπέθεσα μήπως είναι κάποια άλλη ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν που έγινε μόνη της έτσι έγινε...

Αλλά άλλαξα μία απόψε σε greeklish για να δω μήπως γίνει και σ αυτή,έχω κάνει συγχρονισμούς αλλά τίποτα ακόμα...

Γι αυτό υπέθεσα μήπως είναι κάποια άλλη ρύθμιση

 

Άλλος είναι ο τρόπος, κάνε μια αναζήτηση σε αυτό εδω το νήμα, έχει ξαναγραφτεί το πως κανα μήνα πριν.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά?

Πώς γίνεται στις επαφές που υπάρχουν στον κατάλογο,να προσθέτει και να ανανεώνει τα στοιχεία από το FB?

Το έκανε μόνο του σε μία επαφή και ψάχνω να βρω πώς το κάνουν και στις άλλες....

 

Ο τροπος ειναι απλος

Μπαινεις επεξεργασια επαφης και μετα πατας το πρωτο αριστερο κουμπι και στονεο μενου πατας αυτο που λεει "Συνδεση" και βαζεις την επαφη που εχεις στο fb...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους. προσπαθω να μπω στο μαρκετ μεσω τηλ, μου ζητα να δημιουργησω λογαρ.google ,γραφω τα στοιχεια μου, προσπαθει να ερθει σε επαφη με το υπευθηνο σαιτ αλλα στο τελος δεν κανει τιποτα,κ τελικα για να μην κουραζω, μπορει καποιος φιλος να ενημερωση τι πρεπει να κανω?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τελικα μια λυση για flash ειναι ο skyfire browser (δεν ειναι και ο καλυτερος αλλα παιζει flash) Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχετε πάθει όλοι με τον συγχρονισμό? Εμένα έγινε αμέσως, πανεύκολα και απόλυτα σωστα!

 

Καταρχήν έχω περασμένες τις επαφές μου στο outlook (σωστά γραμμένες, στα ελληνικά, με ότι στοιχεία χρειάζομαι, κλπ).

Ποια έκδοση του MS Office χρησιμοποιείς;

Το Οutlook 2010 ακόμα δεν αναγνωρίζεται από κάποιες σουίτες κινητών (πχ από της Sony Ericsson). Όσοι έχουν πρόβλημα ενδεχομένως να έχουν το Office 2010...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες ουτε μηνα το τηλεφωνο και μου επεσε κατω σε βραχια με τι μερια τις οθονης μπορω να βρω καινουργιες προσοψης και απο που σορρυ για το πως γραφω!!!

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα

τι να κατεβασω για να μπορω να στελνω τραγουδια με bluetooth σε αλλα κινητα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το sygic aura αλλα μου λεει οτι το license will expire στις 5/1/2011.. Πρεπει να το αγορασω για να μην έχω προβλημα ή έχω κανει κάτι λάθος..παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος γτ το χρειάζομαι..ευχαριστώ εκ τω προτέρων.
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

τελικα μια λυση για flash ειναι ο skyfire browser (δεν ειναι και ο καλυτερος αλλα παιζει flash)

 

Δυστυχως δεν παιζει τα παντα , αλλα ειναι ενα υποκαταστατο

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

απ'το τίποτα κάτι είναι και αυτό. αν και δε μ'αρέσει καθόλου ο skyfire. τελικά ποιος είναι ο καλύτερος browser? εγώ χρησιμοποιώ mini opera και είμαι σχετικά ευχαριστημένος.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απ'το τίποτα κάτι είναι και αυτό. αν και δε μ'αρέσει καθόλου ο skyfire. τελικά ποιος είναι ο καλύτερος browser? εγώ χρησιμοποιώ mini opera και είμαι σχετικά ευχαριστημένος.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Για μενα ο καλυτερος ειναι ο στοκ

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

καλος ειναι αλλα σε πολλες σελιδες ο opera ειναι καλυτερος. Παντως λενε οτι ο κορυφαιος ειναι ο dolphin αν και δεν τον εχω δοκιμασει
Link to comment
Share on other sites

επιτελους μετα απο 5 μερες αναμονης μετα τη παραγγελια απο το e-shop το πηρα στα χερια μου και φορτιζει αυτη τη στιγμη.Αν και πρωτη φορα απεκτησα smartphone(εχω πιασει στα χερια μου αρκετα ομως απο φιλους) με εντυπωσιασε πραγματικα η πλοηγηση στο menu και η αποκριση της οθονης στο καθε αγγιγμα (θελει απλα ενα αγγιγμα τιποτα παραπανω,καλυτερη απο το HD της HTC).Πρωτες εντυπωσεις αριστες μπορω να πω.Απλο,εύχρηστο και ποιοτικο αν μου ελεγαν να το χαρακτηρισω,ότι πρεπει για νεους χρηστες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...