Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/LG-Optimus-One-P500-AGRCBK-and-LG-base-SCS-320.htm

γιατι ειναι ετσι η πισω του πλευρα στην φωτο; σκεφτομαι να το παρω απο το πλαισιο.

Λάθος έχουνε κάνει σίγουρα, δεν είναι αυτή η πίσω όψη του....

Γιατί δεν κοιτάς και κάποιο άλλο κατάστημα από σκρουτζ κλπ, θα γλιτώσεις ~15Ευρώ...Εκτός βέβαια και αν θες απαραίτητα την βάση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι ασχετος με το σπορ, οχι δε με ενδιαφερει απλα ειδα και αυτο που λεει χαρτες πλοηγησης για ενα χρονο.
Link to comment
Share on other sites

οι χάρτες πλοήγησης για ένα χρόνο ειναι του ndrive και τα κατεβάζεις από market (βάσει του IMEI)
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Πήρα κι εγω το Optimus One αλλά είμαι νέος στο Android! Πως μπορώ να έχω μόνο μια home screen; Έβαλα μία photo background και μου την άπλωσε και στις 5 οθόνες! Μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό; Και κάτι όταν κλείνω την εφαρμογή, δεν κλείνει σωστά; Έβαλα το advanced task kill ....γίνεται κάτι να κλείνουν οι εφαρμογές αυτόματα με το κλείσιμο τους; Ευχαριστώ πολύ! Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το νέο μου κινητό!
Link to comment
Share on other sites

οι χάρτες πλοήγησης για ένα χρόνο ειναι του ndrive και τα κατεβάζεις από market (βάσει του IMEI)

 

Στο ndrive για να βρέι την θέση του πρέπει να χρησημοποιησει και το a-gps ,δηλαδη αναγκαστικά χρεώνεσαι; Ή μπορει να χρησημοποιηθεί και σαν stand alone gps;

Link to comment
Share on other sites

Στο ndrive για να βρέι την θέση του πρέπει να χρησημοποιησει και το a-gps ,δηλαδη αναγκαστικά χρεώνεσαι; Ή μπορει να χρησημοποιηθεί και σαν stand alone gps;

 

Λειτουργει με το data κλειστο κανονικοτατα!

 

Pure offline GPS δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

καμιά καλή θηκούλα έχει δει κανείς ?

 

Όντως ρε παιδιά. Καμιά καλή θηκούλα που να έχει χρησιμοποιήσει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

οι χάρτες πλοήγησης για ένα χρόνο ειναι του ndrive και τα κατεβάζεις από market (βάσει του IMEI)

 

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες? Στο market υπάρχουν 2 ένα στα αγγλικά και ένα στα ελληνικά. Κατέβασα το Ελληνικό αλλά δεν υπάρχει χάρτης της Ελλάδος.. info plzzzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω κατεβάσει το Navionics Marine: Mediterranean είναι gps για την θάλασσα αλλα μου λέει όταν ξεκινάει η εγκατάσταση η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη...πείτε μου ρε παιδιά τι γίνετε γιατί το χρειάζομαι απαραίτητος ευχαριστώ πολύ!!! οποιος ξέρει ας μου στείλει ένα πμ ευχαριστώ!!
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω κατεβάσει το Navionics Marine: Mediterranean είναι gps για την θάλασσα αλλα μου λέει όταν ξεκινάει η εγκατάσταση η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη...πείτε μου ρε παιδιά τι γίνετε γιατί το χρειάζομαι απαραίτητος ευχαριστώ πολύ!!! οποιος ξέρει ας μου στείλει ένα πμ ευχαριστώ!!

 

Δώσε και εσυ ένα κίνητρο... πές ρε παιδί μου οτι όποιος το βρεί έχει βόλτα με σκάφος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες? Στο market υπάρχουν 2 ένα στα αγγλικά και ένα στα ελληνικά. Κατέβασα το Ελληνικό αλλά δεν υπάρχει χάρτης της Ελλάδος.. info plzzzzzzzz

 

Αντιγράφω το email που μου έστειλαν απο Plaisio.

 

Ο πελάτης πρέπει να κάνει τα ακόλουθα για την εφαρμογή Ndrive

i. Να έχει πρόχειρο την LG συσκευή και το ΙΜΕΙ της και να το συνδέσει σε ένα Wi-Fi δίκτυο

ii. Βεβαιωθείτε πως υπάρχει κάρτα SD στην συσκευή με ελεύθερο χώρο (περίπου 200ΜΒ)

iii. Ανοίγετε την εφαρμογή Android Market και κάνετε αναζήτηση τη λέξη "NDrive"

iv. Επιλέγει download και εγκατάσταση του NDrive.

v. Άνοιγμα της εφαρμογής NDrive.

vi. Θα παρατηρήσετε ότι η εφαρμογή NDrive θα κατεβάσει αυτόαματα όλα τα απαραίτητα αρχεία συμπεριλαμβανομένου ‘φωνές’ και χάρτες.

vii. Αφού τελειώσει το download πηγαίνετε στο Μενού à Μy Ndrive à Κατάστημα à Τα προϊόντα μου (Menu à My NDrive à Store à My products) για να επιβεβαιώσουμε πως τα έχουμε ‘κατεβάσει’ όλα

Όπως πάντα, το NDRIVE στην Ελλάδα έχει τηλεφωνική υποστήριξη στην Ελλάδα χωρίς κόστος στο τηλ. 210 6083937 ή στο 801 11 16284.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το κινητο δεν εχει led notification δοκιμαστε την παρακατω εφαρμογη....

 

http://www.appbrain.com/app/noled/com.led.notify

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και εσυ ένα κίνητρο... πές ρε παιδί μου οτι όποιος το βρεί έχει βόλτα με σκάφος...

 

Άμα θέλει γιατί όχι αν δεν έχει πρόβλημα με την ψαρίλα ας έρθει!!! χα χα χα χα.....

Μπας και βρήκαμε γιατί δεν το περνάει μήπως δεν το υποστηρίζει έχω κατεβάσει την εκδώσει 4.1

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

και γώ ένας ικανοποιημένος κάτοχος του ρ500

2 απορίες έχω

 

1. προφίλ για τον ήχο δεν εχει?π.χ. γραφειο σπιτι κλπ κλπ

2.Το wifi οταν κλειδώνει η οθόνη απενεργοποιείται? Αν ναι (γιατι δεν λαμβάνω νέα μαιλ όταν είναι σε κατάσταση αναμονής με κλειδωμένη οθόνη :() υπάρχει τρόπος να δουλεύει κανονικά και με κλειδωμένη οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω το email που μου έστειλαν απο Plaisio.

 

Ο πελάτης πρέπει να κάνει τα ακόλουθα για την εφαρμογή Ndrive

i. Να έχει πρόχειρο την LG συσκευή και το ΙΜΕΙ της και να το συνδέσει σε ένα Wi-Fi δίκτυο

ii. Βεβαιωθείτε πως υπάρχει κάρτα SD στην συσκευή με ελεύθερο χώρο (περίπου 200ΜΒ)

iii. Ανοίγετε την εφαρμογή Android Market και κάνετε αναζήτηση τη λέξη "NDrive"

iv. Επιλέγει download και εγκατάσταση του NDrive.

v. Άνοιγμα της εφαρμογής NDrive.

vi. Θα παρατηρήσετε ότι η εφαρμογή NDrive θα κατεβάσει αυτόαματα όλα τα απαραίτητα αρχεία συμπεριλαμβανομένου ‘φωνές’ και χάρτες.

vii. Αφού τελειώσει το download πηγαίνετε στο Μενού à Μy Ndrive à Κατάστημα à Τα προϊόντα μου (Menu à My NDrive à Store à My products) για να επιβεβαιώσουμε πως τα έχουμε ‘κατεβάσει’ όλα

Όπως πάντα, το NDRIVE στην Ελλάδα έχει τηλεφωνική υποστήριξη στην Ελλάδα χωρίς κόστος στο τηλ. 210 6083937 ή στο 801 11 16284.

 

 

Ευχαριστώ για την πληροφόρηση. Θα πάρω τηλέφωνο την Ndrive και θα τους ρωτήσω. Ίσως το πακέτο να είναι μόν για όσους έχουν αγοράσει το κινιτό από πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...πέρασα σήμερα από ένα oteshop και το επιβεβαίωσα και 'γω & επίσης ότι οι προσφορές δεν είναι μόνο online αλλά ισχύουν και για αγορές από τα καταστήματα με νέο συμβόλαιο ή φορητότητα ;)

 

 

Γεια χαρά σε όλους! Διάβασα όλες τις σελίδες και πραγματικά ενδιαφέρομαι να αποκτήσω και εγώ το κινητό.

 

Μία ερώτηση και για αυτό έβαλα την παραπάνω παράθεση. Στο oteshop έχει την εξαιρετική προσφορά που μπορούμε να αποκτήσουμε το κινητό στα προγράμματα απεριόριστα 25 και πάνω σε φοβερές τιμές.

 

Απαντήθηκε ήδη ότι γίνεται με φορητότητα και νέα σύμβαση. Η ερώτηση είναι αν μπορούμε και εμείς ήδη υπάρχοντες συνδρομητές παλιού συμβολαίου που μόλις μας ήρθε και επιδότηση να εκμεταλλευτούμε την προσφορά.

 

Έπαιρνα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά λόγω της απεργίας δεν μπόρεσα να βγάλω γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια. Εχω Cosmoκάρτα και μόλις ενεργοποίησα το Cosmote Internet on the Phone 500 αλλά όταν προσπαθώ να μπώ στο ίντερνετ μου λέει πως η σύνδεση απέτυχε... προφανώς πρέπει να πάω Ρυθμίσεις-Στοιχεία Ελέγχου ασύρματου & δικτύου- Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- Ονόματα σημείου πρόσβασης-Cosmote profil και να βάλω τις διάφορες ρυθμίσεις APN κτλ. Επειδή δεν έχω ιδέα μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να γράψει αυτές τις ρυθμίσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να κάνω το τηλ (το οποίο απέκτησα σήμερα) να συνδεθεί με το suite! Μου βγάζει..Δεν υπάρχει απόκριση απο το τηλέφωνο!

 

Τις έκανα απο το gmail....τεσπα!

 

 

Επίσης απο πού ορίζουμε για vodafone internet??? (προφάνώς θα πρέπει να είναι το 3g on σωστά?)

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια μικρή βοήθεια. Εχω Cosmoκάρτα και μόλις ενεργοποίησα το Cosmote Internet on the Phone 500 αλλά όταν προσπαθώ να μπώ στο ίντερνετ μου λέει πως η σύνδεση απέτυχε... προφανώς πρέπει να πάω Ρυθμίσεις-Στοιχεία Ελέγχου ασύρματου & δικτύου- Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- Ονόματα σημείου πρόσβασης-Cosmote profil και να βάλω τις διάφορες ρυθμίσεις APN κτλ. Επειδή δεν έχω ιδέα μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να γράψει αυτές τις ρυθμίσεις ?

 Name: Πληκτρολογείτε COSMOTE Internet

 APN: Πληκτρολογείτε internet

 Proxy: το αφήνετε κενό

 Port: το αφήνετε κενό

 Username: το αφήνετε κενό

 Password: το αφήνετε κενό

 Server: το αφήνετε κενό

 MMSC: το αφήνετε κενό

 MMSC το αφήνετε κενό

 MMS Port: το αφήνετε κενό

 MCC:202(προκαθορισμένη τιμή)

 NMC:01(προκαθορισμένη τιμή)

 APN type: το αφήνετε στην προκαθορισμένη τιμή

 

Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Το κοιτάω κι εγώ το τηλεφωνάκι μήπως το χτυπήσω στις γιορτές καθώς πιστεύω πως για την τιμή του ίσως είναι η καλύτερη επιλογή μετά το X10mini το οποίο δεν με βολεύει το μέγεθος της οθόνης του.

Έχω διαβάσει λίγα πράγματα εδώ μέσα και θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

1) Η μπαταρία του πόσο βγάζει πάνω-κάτω?

2) Γίνεται εύκολα root με z4root κτλ?

3) Υπάρχουν οδηγίες για το πως flashάρεις roms κτλ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Lg optimus αλλά χάνει συνέχεια το σήμα με αποτέλεσμα να μην μπορείς να μιλήσεις και να κάνει συνέχεια αποσυνδέσεις. Έχει κανείς το συγκεκριμένο πρόβλημα?

Επίσης μιας και το πήρα απο εδώ μέσα ελαφρώς μεταχειρ. είχε το σηματάκι του root. Για να το δώσω στην εγγύηση πρέπει να το επαναφέρω πρώτα?? και αν ναι πως?

 

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...