Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα παιδιά

 

στην αναβάθμιση λογισμικού απο κινητό ΟΤΑ δείχνει την νέα βερσιον 11. όμως πατάω να την εγκαταστήσει και δεν γίνεται...

επίσης αν το συνδέσεις με ovi δεν βγάζει καμιά αναβάθμιση. εχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

 

στην αναβάθμιση λογισμικού απο κινητό ΟΤΑ δείχνει την νέα βερσιον 11. όμως πατάω να την εγκαταστήσει και δεν γίνεται...

επίσης αν το συνδέσεις με ovi δεν βγάζει καμιά αναβάθμιση. εχει κανείς καμιά ιδέα?

Καλημέρα.

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα όταν πας να περάσεις την αναβάθμιση μέσω OTA? Έχεις ενεργή σύνδεση στο ίντερνετ όταν επιλέγεις να κατεβάσει την αναβάθμιση?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αξιζει σαν τηλεφωνο ή να προτιμησω καποιο αλλο σκεφτομαι για το συγκεκριμενο και το se x8, η οθονη του ειναι τοσο χαλια οσο ακουγεται?γτ απο ειδα και σε αλλα κινητα οπως το 5800 5230 5250 c6 εχουν ειδιου τυπου οθονη (TFT resistive touchscreen, 16M colors)αν δεν κανω λαθος.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

 

στην αναβάθμιση λογισμικού απο κινητό ΟΤΑ δείχνει την νέα βερσιον 11. όμως πατάω να την εγκαταστήσει και δεν γίνεται...

επίσης αν το συνδέσεις με ovi δεν βγάζει καμιά αναβάθμιση. εχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Καλημέρα! Το ίδιο κάνει και σε μένα. Ενώ βγάζει την αναβάθμιση δεν την κατεβάζει. Κατά τα άλλα έχει άψογη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αξιζει σαν τηλεφωνο ή να προτιμησω καποιο αλλο σκεφτομαι για το συγκεκριμενο και το se x8, η οθονη του ειναι τοσο χαλια οσο ακουγεται?γτ απο ειδα και σε αλλα κινητα οπως το 5800 5230 5250 c6 εχουν ειδιου τυπου οθονη (TFT resistive touchscreen, 16M colors)αν δεν κανω λαθος.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Αν σε ενοχλεί η resistive οθόνη που θέλει λίγη πίεση και όχι χάδι όπως το Χ8 τότε να το πάρεις είναι καλό κινηό για τα λεφτά του και με μια θηκούλα σιλικόνης από την Nokia γίνετει ακόμη πιο όμορφο. Η μπαταρία δεν είναι καθόλου κακή άνετα βγάζει 3-4 μέρες. Το μόνο είναι όι η οθόνη θέλει πίεση σε σχέση με του iPhone, N8 κτλ και δεν έχει multitouch. Όπως και το Ν900 δηαλδή, η οθόνη περισσότερο είναι θέμα συνήθειας. Σε σχέση με το Χ8 εγώ θα διάλεγα το C5-03 μιας και το Android άμα περάσει η έκδοσή του τότε είναι "σαν νεκρό".

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παίδες!

Είμαι νέος κάτοχος nokia c5-03 και αυτό που με προβληματίζει είναι το γεγονός ότι παρά το ότι έχω ενεργοποιημένο μόνο το Integrated gps (και έχω απενεργοποιήσει και το 3g καλού κακού), μόλις μπαίνω στο Οvi maps για να χρησιμοποιήσω το gps στην οδήγηση, αυτό κατεβάζει δεδομένα... Τις πρώτες 2-3 μέρες δεν το έκανε αυτό, έχω την εντύπωση. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Thanks εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω το Nokia 5230, για να καταλαβετε ότι ειμαι ενας χρηστης με μικρές απαιτήσεις απο το κινητό μου. Επίσης είμαι "κολλημενος" με τη Nokia.

Αυτη η συσκευή, το C5-03 τραβηξε την προσοχη μου.

Αλλα για πειτε μου:

αληθεύει ότι το C5-03 δεν εχει "πληκτρο λήψης" φωτογραφιας στο πλάι, όπως όλα τα κινητά με οθόνης αφής;

Δεν είναι απλά ότι το πλήκτρο αυτό "βολεύει" στην ληψη της φωτογραφιας. Είναι και ότι το πλήκτρο αυτό αποτελεί και μία συντόμευση για την φωτογραφική μηχανή, παρακάμπτοντας έτσι το Μενου του κινητού.

Εγω δεν μπορω να καταλάβω πως εξελίσσουμε ένα κινητό βάζοντας πχ περισσότερα MegaPixels ή βάζοντας WiFi και άλλα παρόμοια "κέρατα" και δεν βάζουμε τα στοιχειώδη. Εγω μπορω να σας βρω τηλέφωνα με την μιση τιμή, που έχουν αυτήν την λεπτομέρεια που για μενα μετράει.

Για να καταλάβω, ένα τσούρμο "χαζοί" σχεδιάζουν τα κινητα για τις εταιρείες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω το Nokia 5230, για να καταλαβετε ότι ειμαι ενας χρηστης με μικρές απαιτήσεις απο το κινητό μου. Επίσης είμαι "κολλημενος" με τη Nokia.

Αυτη η συσκευή, το C5-03 τραβηξε την προσοχη μου.

Αλλα για πειτε μου:

αληθεύει ότι το C5-03 δεν εχει "πληκτρο λήψης" φωτογραφιας στο πλάι, όπως όλα τα κινητά με οθόνης αφής;

Δεν είναι απλά ότι το πλήκτρο αυτό "βολεύει" στην ληψη της φωτογραφιας. Είναι και ότι το πλήκτρο αυτό αποτελεί και μία συντόμευση για την φωτογραφική μηχανή, παρακάμπτοντας έτσι το Μενου του κινητού.

Εγω δεν μπορω να καταλάβω πως εξελίσσουμε ένα κινητό βάζοντας πχ περισσότερα MegaPixels ή βάζοντας WiFi και άλλα παρόμοια "κέρατα" και δεν βάζουμε τα στοιχειώδη. Εγω μπορω να σας βρω τηλέφωνα με την μιση τιμή, που έχουν αυτήν την λεπτομέρεια που για μενα μετράει.

Για να καταλάβω, ένα τσούρμο "χαζοί" σχεδιάζουν τα κινητα για τις εταιρείες?

 

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο το έχει ο πατέρας μου οπότε καθημερινά το σκαλίζω, παιδί είμαι τι να κάνω; :p... Εκτός του ότι δεν έχει κουμπί για την κάμερα, δεν έχει flash και το ακόμη χειρότερο, η φωτογταφία του 5megapixel και καλά είναι ελαφρώς καλύτερη από του 6600 (8 χρόνια πριν τηλέφωνο), η σύγκριση με την κάμερα του Ε71 (3.2 megapixel) ή ακόμη χειρότερα με του Ν900... Είναι η μέρα με την νύχτα. Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι αρκετά καλό και με πολύ "δυνατό" WiFi!

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Έκανα debrand τη συσκευή απο Vodafone. Χρησιμοποίησα τα παρακάτω product codes:

 

059C516 RM-697 CTR BALKANS (GRAPHITE BLACK)

059C5G9 RM-697 CTR BALKANS (LIME GREEN)

059C940 RM-697 CTR BALKANS (PETROL BLUE)

059D028 RM-697 CTR BALKANS (ALUMINUM GREY)

 

Πηγή: Nokioteca Blog

 

Αν θέλουν οι moderators ας τα περάσουν στην πρώτη σελίδα, στις πληροφορίες του κινητού.

 

Επειδή βρέθηκε στα χέρια μου σκέφτομαι αν θα το κρατήσω για κύριο τηλέφωνο και να αφήσω στην άκρη το N95 8GB που έχω τώρα. Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα debrand τη συσκευή απο Vodafone. Χρησιμοποίησα τα παρακάτω product codes:

 

059C516 RM-697 CTR BALKANS (GRAPHITE BLACK)

059C5G9 RM-697 CTR BALKANS (LIME GREEN)

059C940 RM-697 CTR BALKANS (PETROL BLUE)

059D028 RM-697 CTR BALKANS (ALUMINUM GREY)

 

Πηγή: Nokioteca Blog

 

Αν θέλουν οι moderators ας τα περάσουν στην πρώτη σελίδα, στις πληροφορίες του κινητού.

 

Επειδή βρέθηκε στα χέρια μου σκέφτομαι αν θα το κρατήσω για κύριο τηλέφωνο και να αφήσω στην άκρη το N95 8GB που έχω τώρα. Εσείς τι λέτε;

 

Εγώ θέλω το Ν95 :p... Φίλε μου εγώ το Ν95 αν το είχα θα το κράταγα, το C5-03 δεν έχει κάτι να σου προσφέρει καλύτερο. Είναι και η έκδοση 8GB που έχει βελτιώσεις από το απλό και η εμφάνιση σκίζει, μόνο το πάχος είναι ένα "θέμα". Εγώ στην θέση σου το Ν95 θα κράταγα.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ξέρει κανείς που αποθηκεύει τα apps που κατεβάζει απο το ovi?

εννοώ οταν κατεβάζει κατι που το σώζει? αν το εγκαταστήσεις μετα το σβήνει?

 

έχει γεμίσει η μνήμη και δεν βρίσκω τι άλλο να σβήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και μια εβδομάδα είμαι ένας ακόμη ευχαριστημένος κάτοχος ενός άσπρου C5-03 !:) Καλώς σας βρήκα!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Εδώ και μια εβδομάδα είμαι ένας ακόμη ευχαριστημένος κάτοχος ενός άσπρου C5-03 !:) Καλώς σας βρήκα!:)

Καλορίζικο και καλώς ήρθες στο myphone.

ξέρει κανείς που αποθηκεύει τα apps που κατεβάζει απο το ovi?

εννοώ οταν κατεβάζει κατι που το σώζει? αν το εγκαταστήσεις μετα το σβήνει?

 

έχει γεμίσει η μνήμη και δεν βρίσκω τι άλλο να σβήσω.

Πήγαινε στην διαχείριση αρχείων και ψάξε στους φακέλους που βρίσκονται στην κάρτα μνήμης και στο κινητό, ίσως να είναι στους φακέλους Downloads ή Attachments στην κάρτα μνήμης. Επίσης πήγαινε στον Ιστό και σβήσε την προσωρινή μνήμη Επιλογές > Σβήσ. δεδομ. εμπιστευτ. > Προσωρινή μνήμη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηρα χθες και ψαχνομαι ακομα. Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να συνδεεται αποκλειστικα και μονο με wifi? Υπαρχει περιπτωση να λειτουργει το gps χωρις να κατεβαζει απο vodafone? Και μια τελευταια. Οταν ανοιγω την εκθεση με τις φωτο μου δειχνει και τα wallpaper που εχει το κινητο. Πως μπορω να μη τα βλεπω μαζι με τις φωτο?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηρα χθες και ψαχνομαι ακομα. Τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να συνδεεται αποκλειστικα και μονο με wifi? Υπαρχει περιπτωση να λειτουργει το gps χωρις να κατεβαζει απο vodafone? Και μια τελευταια. Οταν ανοιγω την εκθεση με τις φωτο μου δειχνει και τα wallpaper που εχει το κινητο. Πως μπορω να μη τα βλεπω μαζι με τις φωτο?

 

Καλορίζικο!:)Λοιπόν...Για να συνδέεται αποκλειστικά με WiFi (πράγμα που ψάχνω κι εγώ) απλά επέλεξε ''Αναζήτηση WLAN''...Τα Wallpapers του κινητού φτιάξε έναν φάκελο και πέτα τα όλα εκεί...:)

 

Πρόβλημα με το βίντεο... Όταν γράφω βίντεο μετά απο 30-40 δεύτερα αρχίζει και κολάει...:mad:Αν αλλάξω την επιλεγμένη μνήμη σε ''Μνήμη τηλεφώνου'' τότε όλα ΟΚ... Γράφω σε ανάλυση 640x352... Τι να κάνω; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...:)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πολύ πιθανόν να οφείλεται στην κάρτα μνήμης.Αυτή που έχεις μέσα είναι της nokia;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!:)Λοιπόν...Για να συνδέεται αποκλειστικά με WiFi (πράγμα που ψάχνω κι εγώ) απλά επέλεξε ''Αναζήτηση WLAN''...Τα Wallpapers του κινητού φτιάξε έναν φάκελο και πέτα τα όλα εκεί...:)

 

Πρόβλημα με το βίντεο... Όταν γράφω βίντεο μετά απο 30-40 δεύτερα αρχίζει και κολάει...:mad:Αν αλλάξω την επιλεγμένη μνήμη σε ''Μνήμη τηλεφώνου'' τότε όλα ΟΚ... Γράφω σε ανάλυση 640x352... Τι να κάνω; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων...:)

 

Πηρα tη vodafone και μου βγαλανε το ιντερνετ.

 

Εφτιαξα φακελο αλλα πως πεταω μεσα τα wallpaper?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πολύ πιθανόν να οφείλεται στην κάρτα μνήμης.Αυτή που έχεις μέσα είναι της nokia;

 

Ναι... Ειναι αυτη που ειχε στο πακετο... Δοκιμασα με την παλια μου καρτα (Απ το 5310 2GB, την ειχα κανει φορματ πριν δοκιμασω) και ηταν ολα οκ! Αλλα εκεινη εχει μονο τους Ovi Maps μεσα... (1,3 GB περιπου)

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες της nokia έχουν εμφανίσει πολλά προβλήματα κατά το παρελθόν.Δοκίμασε να της κάνεις format μήπως και στρώσει,αν και συμβουλή μου θα ήταν να προμηθευτείς κάποια άλλη από class 4 και πάνω. Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα φακελο αλλα πως πεταω μεσα τα wallpaper?

Κρατα παρατεταμενα πατημενη μια απο τις εικονες του κινητου, και επέλεξε ''Επιλογη'' , κανε το ιδιο σε ολα τα αρχεια και ή αν θες να επιλεξεις ολα τα αρχεια κανε το ιδιο και μετα πατα -> ''Επιλογη/Εξαιρεση'' -> ''Επιλογη Ολων'' -> ''Επιλογες Φακελου'' -> ''Μετακινηση σε φακελο''

:)

 

Οι κάρτες της nokia έχουν εμφανίσει πολλά προβλήματα κατά το παρελθόν.Δοκίμασε να της κάνεις format μήπως και στρώσει,αν και συμβουλή μου θα ήταν να προμηθευτείς κάποια άλλη από class 4 και πάνω.

 

Class 4;:O

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Class 4;:O

 

Οι κάρτες μνήμης έχουν κάποια χαρακτηριστικά.Μέσα σε αυτά είναι και το class που υποδηλώνει την ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων από και προς αυτή.Κάτι τέτοιο δεν παίζει και μεγάλο ρόλο στην λειτουργία της συσκευής,απλά έχουν παρατηρηθεί προβλήματα κολλήματος ή και καταστροφής καρτών class 2.Αν χρειαστείς κάτι παραπάνω για κάρτες μνήμης μπορείς να απευθυνθείς εδώ [ΕΠΙΣΗΜΟ] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το φορματ εγινε, το βιντεο ειναι μια χαρα! Ευχαριστω!:)Κατι τελευταιο... Αν εγκαθιστω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης, το προβλημα μπορει να ξαναεμφανιστει;:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...