Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παίζει κανέναν ιδιαίτερο λόγο.Έτσι και αλλιώς όμως εκεί θα πρέπει να τις περνάς γιατί η εσωτερική μνήμη είναι πολύ μικρή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονια πολλα!!!!! Γιατι σε καποιες σελιδες του ιντερνετ μου βγαζει ¨μνημη πληρης, κλειστε καποιες εφαρμογες για να συνεχισετε¨ χωρις να εχω ανοικτες εφαρμογες και χωρις να ειναι γεματη η μνημη;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με τη μνημη Ram η οποια ειναι επιεικως ελαχιστη στα κινητα αυτης της σειρας. Βαλε ενα προγραμμα ελεγχου realtime της ram, οπως το Memcheck for symbian ή καλυτερα εναν task manager, πχ τον Jbak Taskman για να κλεινεις εντελως τις περιττες εφαρμογες που τρεχουν και σου τρωνε τη μνημη.Παντως εμενα ειδικα ο opera 11 mobile μου το πεταει συνεχεια αυτο το μηνυμα και εχω διαπιστωσει οτι την ξελιγωνει τη μνημη ακομα και 45 mb να χεις ελευθερα.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!!!! Γιατι σε καποιες σελιδες του ιντερνετ μου βγαζει ¨μνημη πληρης, κλειστε καποιες εφαρμογες για να συνεχισετε¨ χωρις να εχω ανοικτες εφαρμογες και χωρις να ειναι γεματη η μνημη;

 

Θα συμφωνίσω με τον φίλο από πάνω...128mb RAM ειναι πολυ λιγη γι αυτο το κινητο...:(

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με τη μνημη Ram η οποια ειναι επιεικως ελαχιστη στα κινητα αυτης της σειρας. Βαλε ενα προγραμμα ελεγχου realtime της ram, οπως το Memcheck for symbian ή καλυτερα εναν task manager, πχ τον Jbak Taskman για να κλεινεις εντελως τις περιττες εφαρμογες που τρεχουν και σου τρωνε τη μνημη.Παντως εμενα ειδικα ο opera 11 mobile μου το πεταει συνεχεια αυτο το μηνυμα και εχω διαπιστωσει οτι την ξελιγωνει τη μνημη ακομα και 45 mb να χεις ελευθερα.

 

Φίλε κατέβασα τον συγκεκριμένο taskman αλλά πολλές φορές, όταν το έχω κλειδωμένο το κινητό κολλάει στο ξεκλείδωμα και μετά δεν μπαίνει στο μενού...:(

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή για 209 ευρώ, με σχεδόν πλήρη χαρακτηριστικά. Είμαι καινούριος σε αυτού του είδους το λειτουργικό αλλά έχω εξοικειωθεί. Συνέβη το εξής όμως, κλείνοντας το ίντερνετ παρέμενε αχνό το σύμβολο της σύνδεσης δεδομένων κάτω από το μετρητή σήματος. Σβήστηκαν οι ρυθμίσεις ίντερνετ, έκλεισαν οι εφαρμογές και συνεχιζόταν. Η διάγνωση ήταν ότι η συσκευή προσπαθούσε να κάνει εξερχόμενη σύνδεση την οποία η ίδια εμπόδιζε για άγνωστο λόγο. Τελική λύση, η αποστολή της συσκευής στην αντιπροσωπεία για επιδιόρθωση σε 10 μέρες θα είναι έτοιμη, μέχρι τότε υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή για 209 ευρώ, με σχεδόν πλήρη χαρακτηριστικά. Είμαι καινούριος σε αυτού του είδους το λειτουργικό αλλά έχω εξοικειωθεί. Συνέβη το εξής όμως, κλείνοντας το ίντερνετ παρέμενε αχνό το σύμβολο της σύνδεσης δεδομένων κάτω από το μετρητή σήματος. Σβήστηκαν οι ρυθμίσεις ίντερνετ, έκλεισαν οι εφαρμογές και συνεχιζόταν. Η διάγνωση ήταν ότι η συσκευή προσπαθούσε να κάνει εξερχόμενη σύνδεση την οποία η ίδια εμπόδιζε για άγνωστο λόγο. Τελική λύση, η αποστολή της συσκευής στην αντιπροσωπεία για επιδιόρθωση σε 10 μέρες θα είναι έτοιμη, μέχρι τότε υπομονή.

 

Όλα καλά δηλαδή!:)Αλλά πολύ στο καθυστερούνε το κινητό...:down: Κι εγώ μάλλον θα το πάω για το ακουστικό του... Έφαγα μια τούμπα και πρέπει να το χτύπησα...:(

Edited by Zisis1992
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω παλι το quick office που ειχε preinstalled το κινητο?

 

Quick Office? Εμένα δεν το έχει αυτό!:( Θα το πας πίσω και θα τους πεις να στο βάλουν...:)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω παλι το quick office που ειχε preinstalled το κινητο?

 

Quick Office? Εμένα δεν το έχει αυτό!:( Θα το πας πίσω και θα τους πεις να στο βάλουν...:)

Δεν χρειάζεται να το πάει πίσω να του το περάσουν. Μπορεί να το κατεβάσει από το ovi store, http://store.ovi.com/search?q=quick+office

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το C05-03 δεν έχει σε full version. Απλά σου το έχει εγκατεστημένο και μπορείς να αγοράζεις κωδικό ενεργοποίησης.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σχετικά με το service του C5-03 παρελήφθη από το σέρβις μετά από 5 ημέρες. 'Εγινε αναβάθμιση και όλα δουλεύουν τέλεια. Καλό απόγευμα...!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία...Κάθε μέρα συνδέω αρκετές φορές το κινητό με τον υπολογιστή και αυτό κάθε φορά φορτιζει...Μπορεί να πάθει ζημιά η μπαταρία απ' αυτό;:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία...Κάθε μέρα συνδέω αρκετές φορές το κινητό με τον υπολογιστή και αυτό κάθε φορά φορτιζει...Μπορεί να πάθει ζημιά η μπαταρία απ' αυτό;:)

Όχι δεν παθαίνει τίποτα μην ανησυχείς.

 

 

 

sent from my iPhone 4 using tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πριν από 1 εβδομάδα πήρα το nokia c5-o3 και έχω 3 ερωτήματα να θέσω. 1) Όταν είναι κλειδωμένα τα πλήκτρα μου αναβοσβήνει το πλήκτρο που με πάει στα menu. 2) Πως μπορώ να ανοίξω έναν νέο φάκελο? 3) Δε μπορώ να βρω το εικονίδιο της κάρτας μνήμης. Αυτά τα ολίγα και σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κωστή!Το πλήκτρο αναβοσβήνει προφανώς γιατί έχεις κάποιο αδιάβαστο μήνυμα ή αναπάντητη κλήση...Για να ανοίξεις νέο φάκελο στην έκθεση πας ''Επιλογες'' --> ''Επιλογες Φακελου'' --> ''Νεος Φακελος'' και μετα επελεξε τα αρχεια που θες για να τα μετακινησεις (για να σου βγει το μενου επιλογων για ενα αρχειο απλα επελεξε το παρατεταμενα και θα σου βγει, απο εκει πατα ''Επιλογη'':)) για να το κανεις στην διαχειρηση αρχειων (οπου οι φακελοι ειναι πραγματικοι και οχι εικονικοι οπως της εκθεσης) πατας ''Επιλογες'' --> ''Οργανωση'' --> ''Νεος Φακελος'' :)

Τελος, δεν υπαρχει εικονιδιο της καρτας μνημης, αυτο υπαρχει μονο στο Series 40:)Αλλα για να δεις τα αρχεια της καρτας ξεχωριστα απ του τηλεφωνου (αν και ολα στην καρτα μνημης θα τα αποθηκευεις λογω μικρης μνημης τηλεφωνου) πας απ την ''Διαχειρηση Αρχειων'' και μετα επιλεγεις μνημη...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πλήκτρο του menu συνεχίζει να αναβοσβήνει παρά του ότι δεν υπάρχει μήνυμα αδιάβαστο ή κλήση αναπάντητη. Θέλω να κάνω το εξής: Να έχω σε ξεχωριστούς φακέλους τις εικόνες. Παράδειγμα: Σε ένα φάκελο να είναι οι εικόνες από το καλοκαίρι, σε άλλο οι εικόνες από τον χειμώνα, σε άλλο φάκελο οι εικόνες που αποθηκεύοντε από την κάμερα του τηλεφώνου καθώς και σε διαφορετικό φάκελο τα video. Δε ξέρω γιατί αλλά μου φαίνεται πως το τηλέφωνο είναι πιό δύσκολο από αυτό που είχα (6290). Sorry αν σας ζάλισα αλλά δε ξέρω που αλλού να απευθυνθώ γιά πληροφορίες. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έχει ένα φίλος μου το C5-03, και του έχω βάλει το skype

αλλά δεν μπορεί να κάνει φωνητική κλήση

ξέρετε πως μπορούμε να αντιμετωπίσουμε αυτό το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

@kostis38 δυστυχώς εδώ και πολύ καιρό λείπει η δυνατότητα δημιουργίας φακέλων στην έκθεση.Έχει αντικατασταθεί από τα άλμπουμ τα οποία είναι εικονικοί φάκελοι,χωρίς την δυνατότητα επεξεργασίας τους από την διαχείριση αρχείων του κινητού ή από υπολογιστή.Ούτε υπάρχει η δυνατότητα backup αυτών για την περίπτωση που γίνει format.Θα πρέπει να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα που προσφέρει αυτή την δυνατότητα.

@drakonman αναφέρεσαι σε φωνητική κλήση από τις επαφές του τηλεφώνου ή από το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

impreza_st καλησπέρα. Θα μπορούσες να μου πεις κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα και που μπορώ να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με κάτι αντίστοιχο.Ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούσα παλιότερα το οποίο δεν γνωρίζω αν έχει ακόμα υποστήριξη είναι αυτό PhotoRite

Για οτιδήποτε έχει σχέση με software καλύτερα να απευθυνθείς εδώ Πλατφόρμες-Symbian-[symbain^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές,εκεί θα βρεις σίγουρα παραπάνω επιλογές για αυτό που ψάχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα με το Drakonkman αντιμετωπίζω και εγώ

το skype, ούτε το fring δεν κάνει φωνητική κλήση και δυστυχώς τα χρησιμοποιώ μόνο για να στέλνω μηνύματα

Ξέρει κανένας τπτ????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα...Έχω εγκαταστήσει απ' το Ovi Store την εφαρμογή ''Around Me'' (είναι Widget) αλλά δεν την βρίσκω πουθενά για να την τρέξω...:(Στο: ρυθμίσεις --> διαχείρηση εφαρμογων --> εγκατ. εφαρμογες υπαρχει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...